I i u II UIT HET GEMEENTEHUIS I •f Lekenhandbaltoernooi S.V. Roef! ook voor 15-18 jarigen! "ZOEKERTJES" SCHRIFTELIJK OPGEVEN -BON rjl i evenementen Verhuur sportzaal ’De Vonder 1987’ Besluitenlijst Uitbreiding centrale antenne- inrichting Oisterwijk, Haaren, Moergestel, Berkel-Enschot... Poznan 1 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 1 APRIL 1987 stbus Woonplaats Naam Telefoon Straat M Con x de ;omt keer ond’ van aan i die gen. van Het voorgaande jaar gestarte lekenhandbaltoer nooi van s.v. ROEF! bevat dit jaar ook twee ju nioren poules, een voor dames en een voor he ren. Uw "Zoekertjes" kunt U uitsluitend tegen kontante betaling opgeven bij ons redaktie-adres: Oisterwijkseweg 43, Moergestel. Ook kunt U gebruik maken van onderstaande bon. (gewoon stukje papier mag ook). Wilt U de bon duidelijk invullen? Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nr. betaalt U f 2,50 extra. De opgave moet uiterlijk de zondagavond vóór plaatsing in ons bezit zijn. (Bon geld in envelop in de bus stoppen s.v.p.l) vindt Jour- ag op ii vrij- 3 mei iio of per :en en JOM irsus, lemie nma :cac- een cac- GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 11, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235 (alléén tijdens openingsuren); geopend: 9.00-12.30 uur. OPENBARE WERKEN: Kloosterlaan 22, Moergestel. Telefoon: tijdens kantooruren 04243-1235 na kantooruren: - Centraal Antenne Syst.: 04243-3274 - technische storingen zoals riolering, wegen e.d. 04243-1244. Klein chemisch afval: kunt u wekelijks inleveren op de dienst voor openbare werken op vrijdag van 15.00-16.00 uur en van 18.00-18.30 uur. Grof huisvuil: wordt elke eerste maandag van de maand opge haald na melding op het gemeentehuis, tel. 04243- 1235. Land bo uwplastic: kunt u op alle werkdagen tijdens kantooruren in leveren op de dienst voor openbare werken. WEEKMARKT: elke maandag van 13.00 - 16.00 uur. SPREEKUREN KOLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak Weth. Th.A.C. Mulders: na afspraak (tel. 1347) Weth. A.A.M. Smits: iedere ma. 19.00-20.00 u. Volgens de goede ROEF! traditie is deelname wederom gratis! Wij verzoeken iedereen die wil deelnemen zich te wenden tot een van de volgende personen: Franky van Boxtel, de Aanstede 16, tel. 3103 Ines Lapien, de Hoefkens 26, tel. 2190 Mirrian Mertens, Huysackerstraat 1, tel. 2287 Harry Reyrink, Vossenhoorn 9, tel. 2328 Jan v. Poppel, Esbeekseweg 13, Esbeek, tel. 04246-496. Harrie de Leijer, Lijsterboog 10, Hilvarenbeek, tel. 04255-3391. t/m 10 regels f 7,50 s van Ikom chrij- "voor de- veel t/m 6 regels 10 listiek it. xirukt Radio Loka- •na op 71’ moerges Met ingang van 1 april 1987 komen de volgen de uren vrij voor verhuur van sportzaal ’De Vonder’. Maandag: 18.00-20.00 uur hele zaal Dinsdag: 17.30- 18.30 uur halve zaal 21.30- 22.30 uur hele zaal Vrijdag: 19.00-22.00 uur hele zaal Zaterdag: 11.00-13.00 uur hele zaal 17.00-19.00 uur hele zaal Heeft u belangstelling om een of meerdere uren te sporten, dan kunt u kontakt opnemen met de afdeling Sociale Zaken en Welzijn van het gemeentehuis. Van de vergaderingen van burgemeester en wethouders van 11, 19 en 25 maart 1987 Bouwvergunningen/hinderwetvergunningen De volgende bouwvergunningen zijn verleend: - J. Vriens, Krijtenborgtstraat 11, bouw ser- re/kantoorruimte. - L. de Leijer, Tilburg, bouw woning aan de Oostelvoortjes. - H. van Herck, Rootven 19, verbouw woon huis. - P. van Kasteren, Griete Veldeke 37, bouw erf- afscheiding - E. van de Loo, Hild 17, bouw woning D’n Duyp. - J. van Rooij, De Stappert 64, bouw berg ruimte. - A. van Dijk, Hogenackerstraat 8, uitbreiding woning. - C. Hornman, G. Coolen, De Werft 5 en 7, bouw erfafscheiding. - A. Mulders, Past. v.d. Boogaardstraat 46, uit breiding woning. Vergunning ingevolge de hinderwet is verleend aan: - A. van Liehout-de Loos, Heuvelstraat 4, oprichting varkensmesterij - M. Welten, Opslag 5, oprichting varkensfok- en mesterij en schapenhouderij. - A. Dekkers, Heuvelstraat 9, revisievergunning rundveehouderij. - H. van Roessel, Heuvelstraat 24, revisievergun ning varkensfok- en mesterij. Besloten is tot het opstarten van het Hinderwet Uitvoerings Programma. Sociale uitkeringen: Op acht aanvragen R.W.W. is positief beschikt terwijl twee aanvragen afgewezen zijn. Twee leenbijstanden en een periodieke bijstand ingevolge de Algemene Bijstandswet zijn toege kend. Diverse aangelegenheden: - Op een aanvrage om een bijdrage ingevolge de Beschikking Geldelijke Steun bejaarden bij verhuizing is positief besloten. - Aan twee personen is gemeentegarantie ver leend voor het aangaan van een hypothecaire geldlening. - Besloten is tot invoering van een vernieuwd systeem van straatnaambording, te beginnen in plan Papenacker. - Vergunningen ingevolge de Drank- en Horeca- wet zijn verleend aan S.V. Roef en M.W. Mok, Rootven 37. - Het verzoek van de heer Janssen te Oisterwijk om een vergunning tot uitoefening van een taxibedrijf is afgewezen. - Voor het houden van een triatlon op 6 septem ber a.s. is toestemming verleend aan Sauna Action te Oisterwijk. - Amateur Sport Nederland te Someren heeft toestemming verkregen voor de wielerwedstrijd ’11e Ronde van Brabant’ op 19 juni 1987. - Toestemming is verleend voor het houden van een wielerwedstrijd op 16 mei 1987 aan Wieler vereniging Diessen. - Voor de organisatie van festiviteiten op 13 en abonnee-tv. en interaktieve diensten het le venslicht zien. Bij een overgang naar satellie- tontvangst zullen andere stations, zoals Sky- channel, Music Box, tv.-5, 3 Sat en Olympus ook hun intrede kunnen doen. Uiteraard wordt een en ander daarbij afgewogen tegen de te in vesteren bedragen. Naast de uitbreiding in ontvangstmogelijkheden dient thans ook buiten het relatief enge kader van de plaatselijke C.A.L gekeken te worden. Overwogen moet worden of aansluiting op Oisterwijk of via Oisterwijk en Berkel-Enschot op Tilburg niet méér nut kan afwerpen. Met betrekking tot heel die materie heben wij de raad toegezegd medio 1987 een notitie te zullen uitbrengen. Gelet op de specifieke kennis, wel ke vereist is om tot een goed inzicht te komen, zijn wij in onderhandeling met een externe des kundige. als de raad hiertoe een krediet ter be schikking stelt zal het bureau in nauw overleg met een te vormen werkgroep het onderzoek kunnen uitvoeren en daarvan een rapportage opstellen. Wij hopen dat in de loop van dit jaar aan een groot aantal wensen toegemoet kan worden, of uitzicht geboden kan worden op een tijdstip, waarop een en ander plaatsvindt. Voor alle duidelijkheid laten wij hierbij ook niet onvermeld dat alle omtrent de C.A.L te maken kosten, dus zowel koppeling met andere ge meenten, aanpassingen, renovaties, uitbreidin gen etc., doorberekend zullen moeten worden in de door u te betalen exploitatiebijdragen, wel ke thans nog ’slechts’ 121,per jaar groot zijn. Voor eventuele nadere inlichtingen kunt u zich altijd wenden tot de afdeling financiën van de Gemeentesecretarie, telefoon 1235. Iedereen in de leeftijd van 15-18 jaar met of zon der ervaring in de handbalsport kan meedoen. Alle verenigingen van Moergestel, families, vriendengroepen, klasgenoten, café’s, teams of het maakt niet uit welke groep nodigen wij uit om aan het tournooi deel te nemen. Ook personen die graag willen meedoen maar geen compleet team hebben kunnen individueel inschrijven, waarbij de tournooicommissie voor indeling bij een team zal zorgdragen. Het tournooi vindt plaats op donderdagavonden van 14 mei tot 25 juni. 14 juni a.s. ter gelegenheid van het 30-jarig be staan van Buurtvereniging ’De Vurhaai’ is toe stemming verleend tot afsluiting van de Oister wijkseweg tot aan de Industrieweg. - Vergunning voor het kappen van een berk is verleend aan A. van den Brekel, Krijtestraat 10. - Aan S.V. Audacia is toestemming verleend voor het houden van toto’s in de periode april 1987 tot augustus 1988. - Aan een inwoner is een invaliden parkeerkaart verstrekt. Aangezien er ons nogal eens vragen bereiken met betrekking tot de ontvangst van andere zen ders, menen wij er goed aan te doen u als abon nee op de centrale antenne hieromtrent het vol gende kenbaar te maken. Bij het initiatief tot aanleg van de centrale antenne-inrichting C.A.L), welke dateert van 1974, zijn wij uitgegaan van de destijds aan wezige behoeften. Op dit moment maken wij een optimaal gebruik van de hier aanwezige mo- 1 april: Bingo-avond zorgenkind 20.00 uur in Den Boo gaard. 2 april: Parochieraad 20.00 uur in Den Boogaard. 3 april: Kienen met Audacia 20.30 uur in de kantine. 8 april: Europacupvoetbal op videoscherm 18.30 uur in Den Boogaard. 9 april: Jazz bij de Veerkes. 10-11-12 april: Openingsweekend sportcomplex Roef! 11 april: Regiodansen 20.30 uur Den Boogaard. 14 april: Algemene ledenvergadering bejaardenbond 13.30 uur in Den Boogaard. 20 april: Tweede Paasdag kienen bij Gezwiene 20.30 uur bij Hans en Rieky de Brouwer. 22 april: Europacupvoetbal op videoscherm 18.30 uur in. Den Boogaatd. 23 april: Creatieve dag K.V.O. 11 uur in Den Boogaard. 25 april: Regiodansen 20.30 uur in Den Boogaard. 26 april: Koffieconcert Crescendo 12.00 uur in de Schouw. 26 april: Koffieconcert Streekmuziekschool 12 uur in Den Boogaard. Dit wordt beslist de laatste publicatie i.v.m. de 6-daagse busreis op 26 april, naar Poznan in Po len. De 1ste bus is vol, in de 2e bus zijn nog 12 plaatsen vrij, wie het eerst komt, wie het eerst maalt. Een bijzonder leuke reactie kregen wij deze week vanuit Oisterwijk, van de 14-jarige Ilja, en de 15-jarige Anita. Daar zij weten dat het comité elk jaar weer worstelt om de kosten van een transport bij el kaar te krijgen, gingen zij op eigen initiatief de wijk in, belden aan, en vroegen een bijdrage, zij wilden daar eventueel een karweitje tegenover stellen. Wij hebben inmiddels gezorgd, dat deze voor ons zo sympathieke meiden een wettige legitima tie hebben gekregen, zodat u weet, wanneer zij bij u aankloppen, dat, deze initiatieven wettig zijn. Wij hopen dat deze zo welkome steun voor het comité, misschien in andere plaatsen navolging kan krijgen, door zelf een initiatief te ontwikke len. U weet dat wij 24 april vertrekken met 2 combinatievrachtwagens van de fam. Huybregts uit Tilburg, welke al 6 jaar onze transporten ver zorgd naar Polen, en met groot succes. Wilt u de diverse projecten welke wij uit uw naam ondersteunen iets extra’s toewensen, neem dan contact op met de heer van Diessen, voor zitter van het comité ’Oisterwijk e.o. Helpt’, tel.: 85113 voor Berkel-Enschot, of de technisch coördinator H. Bult, tel.: 013-333423. Raadpleeg altijd eerst deze ka- lender voor u data vaststelt van door u w vereniging te organise- ren evenementen. De (volledi ge) kalender ligt ter inzage op het gemeentehuis en bij Ad moergestel Nouwens, Kloosterlaan 13. PAGINA 11 gelijkheden met de C.A.L, zodat bij uitbreiding derhalve technische ingrepen moeten plaatsvin den, welke uiteraard ook weer financiële conse quenties met zich brengen. De ontwikkelingen zijn evenwel met ongekende snelheid op ons af gekomen, waarbij nieuwe diensten zoals

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 11