Op 26, 27 en 28 maart Open Huis dagen s Stoer en Elegant Mode Uitnodiging en w s voorjaar’87 Over potten en verpotten Geen plek is onbereikbaar voor draadmaaiers Modenieuws Ss ;-uit nog wat Wij zullen u met genoegen ontvangen. Met vriendelijke groeten, Zowel voor dames als heren hebben wij diverse nieuwe merken opgenomen. Bovendien heeft Stoer en Elegant Mode, zoals beloofd, eigen creaties ontworpen voor dit nieuwe seizoen. Dit geheel wordt aangevuld met een fotopresentatie van de kollektie zodat u een duidelijk beeld krijgt van de voorjaar/zomer-mode 1987. Op zaterdag 28 maart kunt u vanaf 14.00 uur eveneens genieten van een modeshow in ons winkelpand aan de Raadhuisstraat. Op vrijdag 27 maart zullen vanaf 18.00 uur voor u een mannequin en een dress-man op een spontane wijze de nieuwe mode presenteren. De tijd om vanuit de behaaglijke beslotenheid van de winter de dynamiek van het voorjaar binnen te stappen breekt aan. Bij Stoer en Elegant Mode is het al zover! We bereiden ons weer voor op het buitenleven. Actief, sportief, relaxend. We willen u enthousiast maken over al onze ideeën die u in de nieuwe kollekties terugvindt. Ideeën en mogelijkheden waarmee u dag-in-i meer van het leven kunt genieten. Plantenwortels moeten maar genoegen ne men met een tamelijk kleine ruimte. Kijkt u eens aan de onderkant van de pot. Komen die wortels daar al doorheen, dan is het beslist verpottijd. Voor het maaien van gras en onkruid op moeilijke plaatsen hebben veel fabrikanten een logische oplossing achter de hand. De lichte maar toch robuuste draadmaaiers komen overal waar de grotere maaiers niet bij kunnen. Behendig en rap maken zij korte metten met opgeschoten gras langs bloembedden, te gelpaden, muren en onder overhangende struiken. Zonder beschadiging van de stam wordt het gras bij bomen en tussen de stam wortels keurig gemaaid. De draadmaaiers zijn uiterst veilig, bieden veelal veel bedieningsgemak, hebben een krachtige elektromotor en werken als het moet uren achter elkaar door. Raadhuisstraat HA, 5066 AP Moergestel, Telefoon 04243 - 3762 Blue wave is een frisse bries door de nieuwe zonnetrends van '87, de stoffen zijn ruig van optiek, maar wel netjes. Chambray, stoned washed en snow washed worden zeer be langrijk. Marine look wordt vooral gekenmerkt door de streepjesmotieven, in marine, turquoise en azuur. Out of Africa is een mix van koloniale en mili taire invloeden; maar betoont zich nergens agressief. Neutrale en gekleurde witten, lichte en donkere khaki's, uitgevoerd in rustieke katoen, canvas, linnenlooks en com binaties van zware en lichte kwaliteiten, zijn hierin de voornaamste kleuren. Daarnaast nemen de gebrande tinten zoals oker, roest, bruin, groen en dieprood-nuances eveneens een belangrijke plaats in. Nieuw binnen de ze trend is de combinatie van rose, mint, bleu, geel met de zand en khakikleuren. De japonnen en pakjes zijn voor een zeer breed publiek interessant. Van jeugdig spor tief, tot charmant klassiek. Van zomerse hal- terjaponnen tot chique geklede japonnen. Er zijn dit seizoen ook veel japonnen met bijbe horend jasje. De kollektie is vrolijk en duide lijk al op de zomer gericht. De dessins bevat ten veel strepen en bloemen. In de stoffen is de katoenmenging actueel. Ook de lin nenstructuur speelt een belangrijke rol. De rokken maken een jong indruk. Ze vallen wijd en soepel. De dessins zijn fleurig. In de meer klassieke series worden bijzonder mooie stoffen toegepast, vaak met structuur. Katoenmengingen spelen daarin een be langrijke rol, zowel in uni als met ruiten en strepen. De blouse kollektie is uiteraard inz'n geheel afgestemd op de rokken, pantalons en bla zers. De blouses zijn fraai en met fantasie uit gewerkt. Strepen en bedrukte dessins zijn volop aan wezig. Er zijn linnenstrukturen in vele klas sieke en fantasiemodellen, in veelal katoen of katoenmengingen Het modebeeld omvat naast pullovers en vesten mooie, dunne soepelvallende T-shirt kwaliteitenDe T-shirts zijn veelal met glitters bewerkt. De modellen zijn sportief, minder oversized dan in voorgaande seizoenen. Dit voorjaar bestaat de mode uit een uiterst elegante en zonnige kollektie. De kleuren zijn zowel krachtig (turquoise, azuur, kobalt, rood), als ingehouden (khaki, zand en aarde tinten). Dit kleurenspel weerspiegelt al duidelijk de teneur van het komende modebeeld: aan de ene kant vitaal en levendig en aan de andere kant een ten dens naar elegance en verfijning. Het js een tendens, die in de loop van het seizoen be- langrijker wordt. 3 Modetendenzen: - blue wave - marine look - out of Africa. Zo gaat het verpotten in zijn werk De beste manier om een plant uit zijn oude behuizing te krijgen, is hem eerst flink water I-, te geven. Daarna tikt u hem op zijn kop uit de Yg pot. Soms zal het nodig zijn de pot kapot te I* slaan. Die scherven kunt u dan straks Z&S schoongemaakt - weer gebruikenL n Keuveltj e over het gaatj e Haal voorzichtig zo veel mogelij k oude aarde weg. Voordat u nu de plant in zijn nieuwe pot j zet, maakt u eerst een heuveltje over het af- voergaatje. Leg de schoongemaakte scher- ven met de bolle kant naar boven of neem van die opgeblazen kelikorrels. En dan eerst een beetje aarde Leg vervolgens een klein laagje aarde over I het heuveltje, waarop u dan de wortelkluit zet. De ruimte tussen kluit en pptrand kunt u nu opvullen. Druk de aarde niet te stevig aan, I i anders kan er geen lucht naar de wortels ko-1 men. Voorkomen overlopen Als u de pot niet helemaal tot aan de rand op-1 vult, maar een centimeter daaronder blijft, loopt straks het gietwater er niet overheen. Plastic of klei? Het is maar wat u het prettigst vindt. Plastic I potten zijn goedkoop, licht, makkelijk schoon I te maken. Ze hebben één nadeel: het gietwa-1 ter kan niet zo gemakkelijk verdampen, waardoor u snel te veel water geeft. Roodstenen potten vragen meer onderhoud, breken sneller, maar daarmee hebt u met gauw wateroverlast tussen de wortels. Eerst laten volzuigen Hebt u voor die roodstenen potten gekozen, laat ze dan eerst zo’n vierentwintig uur hele maal ondergedompeld in water staan. Zezui- gen zich dan vol. Zet u uw planten direct in een nieuwe kleipot, dan neemt die pot het gietwater op en niet de plant. Voor overtollig gietwater Planten die behoorlijk wat vocht aankunnen, I kunt u het best meteen in een geglazuurde of plastic sierpot zetten. Al zit er geen gaatje on derin zo'n pot, toch een laagje scherven of kleikorrels op de bodem leggen. Die vangen dan het overtollige gietwater op. Allen bovenop een nieuw laagje Grote planten en plantenbakken zijn niet zo eenvoudig te verpotten. Op een gegeven moment hoeven ze ook eigenlijk niet meer omgepot te worden. Dan kunt u volstaan met alleen de bovenste, oude laag aarde weg te scheppen en die te vervangen door verse. Voedsel genoeg In de verse aarde zit ook een behoorlijke hoeveelheid voedingsstoffen. Geef daarom uw planten de eerste tijd geen mest. Dat zou een beetje te veel van het goede voor ze zijn. Soms alleen verse aarde Toch hoeft verpotten niet altijd te betekenen, dat een plant een grotere pot moet krijgen. Nieuwe aarde waar vers voedsel in zit, is vaak al voldoende. De potten wel goed schoonmaken; die ste nen liefst met soda. Na zo'n boenbeurt de pot ten goed uit- en afspoelen. Die zouten moeten weg Keulse potten zijn decoratief voor planten. Laat ze wel eerst een paar dagen in water staan, zodat gevaarlijke zouten, die in het gla zuur zitten, oplossen. De cactus verpottruc Al is het niet zo vaak, maar een cactus moet ook weleens in een nieuw potje. En dat hoeft helemaal geen stekelig werkje te zijn. U neemt een stevige reep karton of een samen gevouwen krant of lapje. PAGINA 6 STOER x'l fg "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 25 MAART 1987

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 6