fn het kort FRANS BECX TUINMACHINES I SLAGERIJ KETELAARS B.V. 8.95 3.25 1.25 0.90 2.55 2.75 Het Nederlandse Rode Kruis g Danstest 1987: Vastenaktie 1987 Fotogroep Moergestel Parochieavond 2 april Bingo-Avond T.B.V. Geestelijk Gehandicapten: Gemeenteraads vergadering Algemene Oisterwijkse Patiëntenvereniging Stempelspel Drumfanfare JEL Eiged/SIaser ffi J SE V Jaarvergadering :RS T! 4 N: 17 2 Kettingzagen ke in to ver- BOTERHAMWORST 100 gram RUNDERROOKVLEES 100 gram WORSTEBROOD r- sn MALSE RUNDERFILET 500 gram DIKBEVLEESDE PLATTE RIBBEN BLINDE VINKEN per stuk PAGINA 3 "M0EP<5ESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 25 MAART 1987 ^GINA 2 13. 14. 15. 16. 17. 18. Werkgroep M.O.V. 21. 22. PG SACHS I 5. de beate keui in vene Up 6 stuks Het bestuur. - DOLMAR Tsjaad is een groot land, 32x Nederland! Het wordt omgeven door o.a. de landen Libië, Soe dan, Kameroen en Nigeria. Het is een arm land; vooral ook arm aan wa ter!!! De plaatselijke voorzieningen zijn slecht. Bokoro, dat ten oosten ligt van de hoofdstad Ndjamena, wordt daarom dit jaar verrast met een waterput. Hiermede wordt de organisatie van de gezondheidszorg op gang gebracht; en te vens de groei van de landbouwontwikkeling be vorderd. Maakt daarom die mensen blij met een water put. Voor het geval het voor de wijziging van de statuten en het huishoudelijk reglement vereiste aantal aanwezige gewone leden, dat nodig is voor het rechtsgeldig nemen van een dergelijk besluit tot wijziging, niet aanwezig blijkt te zijn, zal aansluitend een tweede algemene ledenvergadering worden gehouden (e.e.a. conform artikel 19 en 21 van de statuten c.q. het huishoudelijk reglement). De agenda luidt: 1Opening 2. Notulen alg. jaarvergadering 10 april 1986 3. Jaarverslag secretaris 4. Jaarverslag penningmeester 5. Verslag verificatiecommissie 6. Benoeming leden verificatiecommissie 7. Verkiezing bestuursleden 8. Voorstel tot wijziging van de statuten en het huishoudelijk reglement 9. Rondvraag 10. Sluiting. Afdeling Oisterwijk 3. 4. centrale antenne-inrichting. Voorstel tot wijziging van de begroting 1987. Beantwoording eventueel ingekomen vra gen. Sluiting. Stukken, betrekking hebbende op bovenvermelde vergadering, liggen ter Inzage vanaf 24 maart bij mevr. Th. Wuisman-Potma, Durendaaldreef 14 te Oisterwijk. UIT EIGEN KEUKEN (met eigen gehakt) VERKOOP-SERVICE-SLIJPEN-VERHUUR IN DUSTRIEWEG 8d, MOERGESTEL 04243 -1140 De uitslag van de vierde week is als volgt: (Het nummer voor de naam is het kaartnummer van de vierde week.) 2 Lenie Swinkels, 4 Harriet v. Elderen, 5 T. de Roe, 7 Nicole Goos, 8 C. v.d. Wouw, 11 L. v. Antwerpen, 16 Ada van Ras, 20 L. Wouters, 25 Leo Stein, 27 Cor v.d. Wouw, 30 Lia op ’t Hoog, 33 Th. v. Nuenen, 34 Jan op ’t Hoog, 39 Dré Jansen, 42 B. van Tilborg, 43 Wilma Dusee, 45 J. Gianotten, 47 Tiny v.d. Berg, 48 A. v. Ker- koerle, 52 A. v. Stiphout, 54 Pieternel de Ruy ter, 57 J. Wolfs de Kort, 61 Brigitte v. Poppel, 62 Fam. Coenen, 64 Mieke v. Haren, 73 Kees van Elderen. Winnaars, van harte gefeliciteerd. Debuutexpositie van Jan van Houten in het Oude Kerkje Na een aantal malen te hebben geëxposeerd in niet voor het grote publiek toegankelijke gele genheden komt Jan van Houten (61) uit Waal- re in het weekeinde van 28 en 29 maart in de openbaarheid met zijn olieverven en aquarellen. De expositie wordt gehouden in het Oude Kerkje te Middelbeers. De openingstijden zijn op zater dag van 14.00 tot 18.00 uur en op zondag van 11.00 tot 18.00 uur. Volwassenen betalen 1 entree, kinderen de helft. De opbrengst is ook nu weer bestemd voor het onderhoud van het kerkje. Voorstel tot het verlenen van een krediet voor vervanging boilers op het sportpark Stokeind ten behoeve van S.V. Audacia. Voorstel tot aankoop van diverse gronden langs de Tilburgseweg in verband met aan leg fietspad Moergestel-Tilburg. Voorstel tot aankoop grond van J. van Esch ten behoeve van aanleg fietspad. Voorstel tot verkoop van een kavel bouw grond aan het Vooskerbos aan de heer A.C.J. Builens te Oisterwijk. Voorstel tot reservering gelden t.b.v. wegen- onderhoud. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van opheffen van wo- ningklachten. 19. Voorstel met betrekking tot problematiek 20. In januari 1986 is in Oisterwijk een werkgroep van start gegaan om te komen tot de oprichting van een algemene patiëntenvereniging. Gedurende dat oprichtingsjaar heeft men al veelvuldig naar buiten kunnen treden, o.a. in de vorm van 2 open avonden, een folder, diverse publicaties en - op 1 november jl. - de opening van het patiënten-serviceburo. De doelstelling van het AOP is in het algemeen: ’opkomen voor de belangen van de patiënt’. Onder een patiënt verstaat men ’iedereen die van een gezondheidszorgvoorziening gebruik maakt of kan maken. Deze doelstelling proberen we te bereiken door enerzijds mensen te informeren en anderzijds bestaande onvrede over (delen van) de gezonds- heidszorg te signaleren en daar zo mogelijk iets aan te doen. t Hiertoe hebben we in Oisterwijk een patiënten- serviceburo, waar iedereen terecht kan vragen of klachten met betrekking tot de gezondheidszorg. Dit buro is iedere donderdagmiddag open van 13.30-15.30 uur (Kerkstraat 52, tel. 82553) en wordt bemand door vrijwilligers. Behalve documentatiemateriaal beschikt de AOP ook over diverse folders van verschillen de ziekten en instellingen en heeft zij diverse professionele adviseurs achter zich staan. Loop gerust eens binnen; inlichtingen en advies zijn gratis. Vanzelfsprekend kunt u ook (actief) lid worden van de AOP; vanaf 5,bent u al lid! Ook hiervoor kunt u terecht op het buro. Via dit krantje zullen wij u op de hoogte blijven houden van de activiteiten van de AOP. Nu vast kunnen we melden dat er op donderdag 9 april a.s. een thema-avond wordt gehouden in de Kunstkring (Stationstraat 3) met als onder werp ’Euthanasie’. Vrijdag 27 maart a.s. om 19.30 uur. De agenda: 1. Opening. 2. Trekking stemmingsnummer. Ingekomen stukken. Rapportering diverse gemeenschappelijke regelingen. Voorstel tot vaststelling van de notulen van de vergaderingen van 13 en 27 februari 1987. 6. Voorstel tot aankoop van gronden in het bestemmingsplan Papenacker van de heer L.A. Vermeer en mevrouw W.E. van Dijck- Vermeer te Moergestel. 7. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor aanschaf van een tractor met aanhangmaaier. 8. Voorstel tot behandeling van diverse versla gen kommissievergaderingen. 9. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding ingevolge artikel 73 van Kleuteronderwijs- wet over 1984 en over de periode 1 januari tot 1 augustus 1985. 10. Voorstel tot het verlenen van een subsidie aan de Archeologische Werkgemeenschap Nederland. 11Voorstel tot wijziging van de subsidieveror dening ten behoeve van de Stichting Peu terspeelzaal Janneke te Moergestel. 12. Voorstel tot vaststelling van de procedure- verordening aanvragen en bezwaarschriften A.W.B. en I.O.A.W. en bezwaarschriften W.B.O. Weekaanbieding van 26 maart tot 1 april 500 gram het gevolg van en ook dit keer hopen de organi satoren weer op een goede opkomst. De oudervereninging, V.Ó.G.G. afdeling Oisterwijk, die u wellicht beter bekend zal zijn onder de oude naam ’Het Zorgenkind’ en wel ke aktief is in Berkel-Enschot, Haaren, Moer gestel, Oisterwijk en Udenhout en Uden- hout/Biezenmortel, wil op deze wijze een gezel lige ontmoetingsavond organiseren en de op brengst daarvan besteden aan andere aktivitei- ten voor haar leden. Belangstellenden, die gaarne iets meer willen we ten over deze oudervereniging en haar aktivitei- ten kunnen desgewenst kontakt opnemen met het sekretariaat 04241 - 1451. Donderdag 26 maart a.s. hebben we weer een bijeenkomst. Deze avond gaan we een bezoek brengen aan een fotoclub in Goirle, voor de bespreking van hun foto’s. We verzamelen om 19.30 uur op het Plein. Tot donderdagavond. TVERSJE VLEES haal je lekker dichtbui Op donderdagavond 2 april a.s. om acht uur wordt in Den Boogaard weer een parochieavond gehouden. Om de twee jaar wordt een parochieavond ge organiseerd teneinde de parochianen nader te betrekken bij het gebeuren in de eigen parochie. Dit keer wordt aandacht besteed aan het gehe le terrein van de pastorale zorg in onze parochie. Geopend wordt met een woord vooraf door de voorzitter van de parochievergadering. Daarna volgt een diaserie over het menselijk le ven en de behoefte aan pastorale zorg. Vervolgens wordt aan de hand van een werkblad bij alle fasen in een mensenleven nagegaan hoe de begeleiding en pastorale zorg in onze eigen parochie is geregeld en wordt uitgevoerd, dus bijv, wat er bij de geboorte, op de basisschool, voor jongeren, bij het huwelijk, bij de dood aan pastorale zorg plaatsvindt. De aanwezigen kunnen zelf bij elk onderdeel op het werkblad hun waardering uitdrukken in het aankruisen van goed, tamelijk of slecht. Tevens is er de mogelijkheid om suggesties te doen. De parochievergadering bekijkt dan op basis van de aangegeven waarderingen en de gedane suggesties wat er in de toekomst moet veranderd worden of aangevuld. Het is derhalve best belangrijk dat u op deze avond komt en uw ideeen en waardering ken baar maakt. U bent van harte uitgenodigd. Op woensdag 1 april 1987 aanvang 20.00 uur vindt in het gemeenschapshuis ’Den Boogaard’ een bingo-avond plaats, die door de Oudervere niging van Geestelijk Gehandicapten wordt ge organiseerd. Iedereen die van een gezellige bingo-avond houdt is van harte welkom speciaal leden, ken nissen en vrienden van onze verstandelijk gehan dicapten. Er zijn veel leuke prijzen te winnen, waaronder een portable T.V., terwijl de kostenbewust laag zijn gehouden. De entree is vrij en een goedko pe deelnamekaart opent de mogelijkheid voor een hele avond spelplezier. De bingo-avonden van deze oudervereninging hebben in het verle den de naam opgebouwd, een vooral gezellige bijeenkomst te zijn. Een gevulde zaal is daar ook Vanaf zondag 29 maart tot en met vrijdag 8 mei exposeert Lucie Smit uit Utrecht met haar aquarellen op de zolder van het bezoekerscen trum Oisterwijk. In haar landschapsaquarellen benadrukt Lucie de wijdsheid en openheid van het landschap. Ook bloemen zijn bij haar een dankbaar onder werp. Al met al zeker de moeite waard om een bezoek te brengen. Openingstijden: woensdagmiddag 13.00-17.00 uur, zaterdag en zondag 10.00-17.00 uur. Bezoekerscentrum Oisterwijk, van Tienhoven- laan 5, 5062 SK Oisterwijk, tel. 04242-19209. Onder enorme belangstelling is de afgelopen zondag weer de danstest afgenomen voor de cur sisten van de categorie ’Brons Ballroom’. Zo’n 80 kandidaten hebben gestreden om hun punten voor het certificaat zo hoog mogelijk te scoren. Hiervan zijn zij dan ook volledig geslaagd; zij het dat er verschillende paren wa ren waarbij de zenuwen een negatieve rol heb ben gespeeld. Doch allen kregen hun certificaat uitgereikt. Diverse kandidaten hadden een pun- tenaantal, dat 24 of hoger was; het geen wil zeg gen dat deze kandidaten ’met ster’ zijn geslaagd. Zij komen daarvoor in de gelegenheid om mee te dingen naar de titel van ’Danspaar 1987’. Wanneer deze ’strijd-avond’ gaat worden ge houden, wordt u via ’Moergestel-Nieuws’ mede gedeeld; doch de kandidaten krijgen hiervan persoonlijk bericht met de vraag of zij wel dan niet naar deze tifel meedingen. Alle kandidaten wensen wij vanaf deze plaats van harte proficiat met hun behaalde sukses. Voor wie zich verder wil bekwamen in de dans kunst, hebben wij een goed bericht in petto, nl.: het komende seizoen geven wij een cursus in de categorie ’Brons Latin’; dit zijn de Zuid- Amerikaanse dansen zoals de jive, rumba en cha-cha-cha. Hiervoor zult u via onze plaatse lijke krant verder worden geïnformeerd. Tevens willen wij vermelden dat wij a.s. zondag 29 maart van start gaan met een cursus ’Rock ’n Roll’. Opgave hiervoor is nog mogelijk tot en met vrijdag 27 maart a.s. bij C. de Laat, Schoolstraat 32, tel.: 2397. Het lesgeld bedraagt 40,per persoon en het is een cursus van 6 lessen. Deze cursus wordt gegeven in ’Den Boo gaard’ op zondagmiddag van 15.00 tot 16.00 uur. Vanaf 16.00 uur is het dan nog een uur oefenen voor de geleerde passen. Heeft u inte resse: bel dan bovenstaand telefoonnummer. Het komende seizoen bestaat ook weer de gele genheid voor 25 ers om hun dans-kunnen van vroeger weer eens op te halen en/of bij te scha ven. Bij voldoende deelname gaan wij van start in oktober. Voor meer informatie kunt u terecht bij bovengenoemd adres en telefoonnummer. U ziet het: wij zitten niet stil, want dansen is en blijft plezier voor twee De Organisatie van de danscurusssen in ’Den Boogaard’. Bij deze worden de leden van de afdeling Oisterwijk van het Rode Kruis uitgenodigd voor de ALGEMENE LEDENVERGADERING, welke wordt gehouden op donderdag 9 april a.s. om 20.00 uur, In 1 Molentje, Kerkstraat 116 te Oisterwijk. T’S cï; KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 3