Nieuwe dirigent voor harmonie Eindelijk is het zover: Roef! op eigen sportcomplex! Lentebijlage 1987... ■M i Cafetaria Mertens Jan Hermans (32) uit Goirle Kerk voor kinderen Feest bij Roef! op 10, 11 en 12 april vervolg koffieconcert I Drumband bereidt zich voor op concours De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen d 7 Wegens familieomstandigheden Zaterdag 28 maart na 19.00 uur GESLOTEN! 1 Zoals elders te lezen valt heeft Willy Schreurs om gezondheidsredenen moeten besluiten het dirigeerstokje erbij neer te leggen. Hij wordt opgevolgd door de nog jonge Goirlenaar Jan Hermans. Met het oudejaarsconcert dirigeerde hij nog als invaller, vanaf 1 janua ri 1987 werd zijn aanstelling definitief. r Brillen Contactlenzen De Lind 35a, OisterwijkTel. 04242-84899 De springlevende sportvereniging Roef! heeft lang - 31 jaar - moeten wachten op de realisatie van het eigen sportcomplex. Maar nu is het dan zover. Op 10, 11 en 12 april is het dan ook dubbel feest bij S.V. Roef! De officiële opening van de kleedaccommodatie en de overdracht van de nieuwe sportvelden zal dan ook plaatsvinden en tegelijkertijd wordt ook nog eens het dertigjarig bestaan van de vereniging gevierd. Van blokfluit naar hobo Dirigent Voorwaarts ilNA 8 12e Jaargang - Nr. 470 ;n Werkgroep Kinderkatechese M.O. it, 5 i- at In het hart van onze uitgave van deze week vindt u voor de eerste keer 'n z.g. Lentebijlage. Wij zijn van plan om die jaarlijks terug te laten keren. Deze keer vindt u daarin o.a. bijdra gen over mode, voorjaar in de tuin en 'n aantal Lente-gerichte advertenties van zaken die u op de een of andere manier alvast in de stemming willen laten komen voor het komende voor jaar. Want komen doet het, al zijn de weersomstandigheden dan nog niet helemaal ideaal. ont- nde ven- evt. van ele- Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel sa- ube- 243- ’Dat nemen we niet’ is de titel van het katechese- projekt in de vastentijd. Dit projekt wordt behandeld op de basischolen. We praten daarin met de kinderen over recht en onrecht in het groot en in het klein. Er gebeurt veel onrecht in de wereld, zoveel soms dat je het allemaal te veel wordt. a.s. Zondag is er dan weer een kindergezinsvie- ring om 11.30 uur in de kerk, met als thema: ’recht en onrecht’. De viering zal verzorgd worden door groep 8 van de Graaf van Urselschool. De dames van het parochiekoor zullen tijdens deze viering samen met de kinderen de liedjes ten gehore brengen. Allemaal welkom op zon dag 29 maart. Groetjes, Sinds 1 december 1985 staat de drum band van ’Prinses Juliana’ onder leiding van Johan van Summeren uit Oirschot. Johan studeert al vanaf z’n 13e jaar slag werk. Op het ogenblik volgt hij de lessen aan het conservatorium. Hij is een fer vent aanhanger van het moderne slag- werkrepertoire hetgeen ook tot uiting komt in zijn manier van aanpak bij ons Moergestelse tamboerkorps. Onlangs heeft hij met de tamboers een studieweekend afgewerkt in Boxtel als voorbereiding voor een concours wat men gaat bezoeken te Geldrop op 7 sep tember a.s. A.s. zondag zijn deze muzikanten ook te beluisteren tijdens het koffieconcert dat om 12.00 uur begint in ’Den Boogaard’. sulfaten. Roef! - softbal was toen een begrip! Dat hoge peil heeft Roef! daarna niet meer kun nen waarmaken, maar wat niet is kan weer ko men, met volharding en sportiviteit. En dat niet alleen met softbal, maar ook met de andere sporten die er bij gekomen zijn. Zoals handbal, de sport die er in 1975 bij kwam en die lange tijd de grootste afdeling binnen Roef! geweest is. Zoals ook korfbal, die oer-nederlandse sport voor meisjes, die in 1978 startte en waarin heel gezellig wordt gespeeld door vijf teams. Maar ook honk-en peanutbal werden weer gestart in 1984. Beide sporten zijn verwant met softbal, waarbij honkbal wordt gespeeld door heren en jongens, softbal door dames en meis jes en peanutbal door jeugd tot 10 jaar. Deze sporten zijn nu verenigd in één afdeling binnen Roef!: HSP (honkbal, softbal, peanutbal) en hebben in de afgelopen jaren een grote groei doorgemaakt. Lang heeft de vereniging zich moeten behelpen met één veld en twee kleedkamers op het Auda- ciacomplex. In 1982 vond eindelijk een gesprek plaats met de gemeente over de bouw van een eigen kleedaccommodatie. In 1983 kwam een bouwplan klaar, waarna de vereniging meteen besloot met eigen middelen en mankracht tevens een ontmoetingsruimte aan de kleedaccommo datie bij te bouwen. Op 26 maart 1984 werd door de gemeente met de bouw van de kleedkamers gestart en op 5 juli startte ook Roef! met de ontmoetingsruimte. Er is toen door velen hard gewerkt om met beperk te middelen toch een zo fraai mogelijk gebouw te verkrijgen. Maar toen nog de velden: Hierover kon in 1985 met de gemeente worden gesproken, waarna op 6 september 1985 door wethouder van Gils de eerste spade kon worden gestoken. De Heidemij heeft er sindsdien voortvarend aan gewerkt en Roef! kan, nu de velden gereed zijn, met recht trots zijn op haar complex. De vereniging is daarom de gemeente zeer erkentelijk voor de waardering die zij, getuige de aanleg van het complex, heeft voor S.V. Roef! en voor haar waarde voor de gehele Moergestelse bevolking. Het vertrouwde beeld van Harmonie Prinses Ju liana met als dirigent de heer Willy Schreurs uit St. Michielsgestel is verleden tijd. Na afloop van het zoveelste succes op het bondsconcours in St. Michielsgestel in november 1985, gaf Willy Schreurs te kennen dat dit optreden zijn laatste zou zijn als dirigent op een concours. Voor on ze harmonie werd op dat moment duidelijk dat er op een gepaste tijd voor vervanging zorg ge dragen zou moeten worden. De zieke Willy Schreurs heeft zijn afscheid bij onze vereniging versneld, zoals het officiële be gin van onze jubileumviering op 6 september 1986 onverwacht en onbedoeld zijn afscheid is geweest. Dit laatste optreden als dirigent met de harmonie in onze kerk, blijft een hoogtepunt in het bestaan van onze muziekvereniging. In een gesprek medio december 1986 deelde de heer Schreurs aan het bestuur mee, dat hij op medisch advies moest stoppen met zijn werk bij onze harmonie. Van zijn behandelende dokto ren heeft hij dan de raad gekregen om slechts 1 orkest aan te houden. Dat zijn keus valt op ’zijn’ plaatselijke harmonie ’St. Michael uit St. Mi chielsgestel is begrijpelijk. Iedere Moergestelnaar met enig muzikaal gevoel kent Willy Schreurs als een gedreven mens met slechts één passie: Muziek. In 1973 kwam hij naar Moergestel, waar hij een harmonie aantrof die jarenlang muzikaal gezien op een laag pitje stond. Hij was het die hierin met veel enthousiasme en werklust verandering in bracht en via de kortste weg harmonie Prin ses Juliana van de 3e afd. deed promoveren naar de afd. Uitmuntendheid. Dit succes werd via le prijzen in de afd. Uitmuntendheid en vele zeer gewaardeerde concerten steeds gecontinueerd. Dit werd bereikt met louter amateurmuzikanten uit Moergestel, mede door hem opgeleid en ge vormd. Onnodig te zeggen dat zijn opvolger een betere uitgangspositie aantreft dan Willy Schreurs in 1973, die meer dan 13 jaar het muzikale beeld van harmonie Prinses Juliana bepaalde. Namens alle muzikanten, oud muzikanten en muziekliefhebbers kunnen wij niet anders zeg gen dan; Willy Schreurs, bedankt. Ja, nu alles klaar is, gaat de vereninging het een en ander met een officiéél tintje openen en met feestelijke gebeurtenissen omkleden, waarbij dan en passant nog even het 30-jarig bestaan ge vierd wordt ook (al was dat vorig jaar). Houdt u dus het weekend van 11 en 12 april zo mogelijk vrij om op Stokeind 13 een kijkje te komen nemen. Zoals reeds gezegd: het volledi ge programma komt over twee weken in deze krant. Uw bezoek ziet Roef! met spanning tege moet! IWazal iivenchy Kté Missoni Naf- Bay-Ban Roden- Djl||jM|||iiMl^lpina Atno Benetton B^^^nierCazal Christian Dior Dunhill Ferrari Givenchy Gucci Jaguar Kickers Mis soni Naf-Naf Jean Patou Porsche Ray-Ban Rodenstock Silhouette Alpina Atrio Benetton Bugatti Cartie^^»^ Christian Dior Dunhill Ferrari t^^^ny Jaguar Lacoste N^laf Je# atou J.rsche Rav?>.i ^^^nstock tL Een speciaal ingestelde commissie is al enige maanden bezig om alle feestelijke gebeurtenis sen, waarbij dé gehele Moergestelse bevolking welkom zal zijn, voor te bereiden. Het volledi ge programma zult u over twee weken in deze krant kunnen aantreffen. Tussendoor zal nog huis aan huis een gezellige puzzel worden be zorgd, waaraan u met veel plezier zult kunnen deelnemen en waarmee u nog een taart kunt winnen ook. Ook de schoolkinderen van de drie hoogste klassen van de drie basisscholen zal een puzzelzoektocht worden aangeboden. Maar eerst even een klein stukje over de vereni ging en haar geschiedenis: Roef! werd in 1956 opgericht door een groepje mensen, die honk bal, softbal en badminton gingen beoefenen. Badminton viel al gauw af en ook honkbal vier de een nogal wisselend bestaan, maar met soft bal ging het goed, zéér goed zelfs, want 9 jaar lang speelde de vereniging met softbal in de lan delijke competitie en behaalde daarin goede re- Als 8-jarige raakte Jan al vertrouwd met de blokfluit. Op z’n elfde werd dat ’n hobo en werd hij op aandringen van zijn vader lid van de har monie ’Oefening en Uitspanning’ te Goirle. Vervolgens ging hij naar de Muziekschool en na dat hij de middelbare school had afgemaakt ging zijn wens in vervulling: het Conservatori um. Daar kreeg hij o.a. les van de zeer beken de hoboïst Anne de Vries. In de opleiding, die achtjaar duurde, koos hij als hoofdvaak hobo en als bijvak Hafa-directie praktijk. Hij slaagde voor de examens met uit- I stekende cijfers. De eerste schreden op het dirigentenpad zette Jan bij de harmonie te Riel. Vanaf 1977 promo veerde hij met deze vereniging al twee keer en nu staan ze in de afdeling Uitmuntendheid. De harmonie in Goirle leidde hij vanaf 1981 via twee promoties de afdeling supieur binnen. In Vught tenslotte is hij vanaf 1983 aktief en staat met deze vereniging dankzij een promotie eveneens in de afdeling Uitmuntendheid. Overdag is Jan werkzaam als hobo-leraar op de muziekscholen te Goirle en Veldhoven. Aardige bijkomstigheid in deze is het feit dat de vrouw van Jan vioolles geeft aan de muziek scholen in Deurne en Baarle^Hertog. Zowel dirigent als de leden van onze harmonie hebben er zin in om de uitdaging van het nieu we aan te gaan. De inzet en het enthousiasme van alle partijen zal er ongetwijfeld toe bijdra gen dat we in de toekomst weer nieuwe sukses- sen van onze harmonie mogen verwachten. Dat we iedereen daarbij van harte sukses toe wensen mogen voor zich spreken.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 1