Profiteer nu 3 dagen van onze lentekoning! Verder vele coupons 4 Buro ’76 Op alle stoffen, breigarens en kleinvakartikelen 10% korting! •O /TOFFEfl X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X- X X X X Welke gazonmaaier? Als je binnenkort gaat trouwen hebben wij een verrassing...! Bij iedere aankoop 1 paar oorbellen gratis! felicitatiepakket gratis! Trouwens, de prijs van de kaarten is bij ons al een verrassing! Rootven 60 Moergestel Telefoon 04243 - 2414 ’s Woensdags gesloten Donderdag 26, vrijdag 27 en zaterdag 28 maart Oisterwijkseweg 43 Moergestel Telefoon 04243 - 2268 Pad met of zonder Onkruid tussen stenen in tegelpaden of op terrassen vormt voor velen een bron van er gernis. Mos tussen de stenen kan wel aardig zijn, maar onkruid, gras en dergelijke willen we kwijt. Die ongerechtigheden kunnen wor den verwijderd met een tuinmes, maar dat vergt een moeizaam bijhouden. Hebt u daar voor animo en tijd, dan hoeft u met zo snel naar middelen ter verdelging te grijpen. Ge bruikt u die ten einde raad toch, vraag dan in de winkel naar een betrekkelijk onschade lijk middel. Volg de gebruiksaanwijzingen vooral nauwkeurig op en houd het middel uit de buurt van planten en gazon. De meeste te gelpaden zijn zo aangelegd dat regenwater kan wegstromen. Ook de verdelgingsmid- delen spoelen dan mee naar border of ga zon. U kunt dat voorkomen door droog weer af te wachten, tenzij nat weer is voorgeschre ven. Een nieuwe lente, een nieuwe pot In maart kunnen we kamerplanten verpot ten. Als de wortels van een plant onder uit de pot groeien, dan zal ze bijna zeker een ruime re pot nodig hebben; maar ook-als de pot nog groot genoeg is, kan vervangen van de pot aarde nodig zijn. Verpotten wil niet altijd zeg gen dat de nieuwe pot groter dient te zijn. Leg nieuwe stenen potten eerst enige tijd in een bak water, zodat ze de gelegenheid krij gen zich vol te zuigen met vocht. Het verwijderen van de oude pot kan wel eens moeite kosten. We spreiden de vingers van de ene hand om de wortelhals en nemen de pot in de andere hand. We keren de plant ondersteboven en tikken met de rand tegen een harde ondergrond. Meestal laat de kluit dan wel los. Is dat niet het geval, dan kunnen we de plant beter niet geforceerd uit de pot trekken; het is verstandiger de pot stuk te slaan. De scherven kunnen we altijd weer gebruiken, onder meer om op het gaatje te leggen van de nieuwe pot. We hebben ze ook nodig voor het bedekken van de bodem bij het beplanten van bakken. Welke motoraandrijving verkiest u? Elektromotormaaier Voor vrijwel ieder gazonformaat is er een passende elektromotormaaier. Wèl zijn er voor de gebruiker enkele spelre gels van kracht. Voor een optimale veilig heid zal hij bijvoorbeeld gebruik moeten ma ken van een trekontlaster en kabelgeleider. Verder mag de afstand tussen het stopkon- takt en de maaier over het algemeen niet gro ter zijn dan 40 meter. Benzinemotormaaier: Omdat geen stopkontakt nodig is, zijn zij op elke willekeurige plaats inzetbaar. Het triplex maai- en vangsysteem staat borg voor zorgeloos maaien en feilloos opvangen van normaal gras zowel als hoog of nat gras. Dit dankzij de geavanceerde windvleugel- messen. Via het vakuüm dat deze kreëren worden al le gazonresten ongehinderd naar de vang- len dat de gazonbezitter voor ogen staat. Voor het verkrijgen van dit ideaalbeeld en de daarbijpassende maaier moeten echter wel eerst de nodige vragen worden beant woord, zoals hoe groot is het gazon is het gazon vlak of zijn er hellingen zijn er veel randen en staan er bomen, strui ken of andere obstakels in het gazon wordt er geregeld gemaaid of incidenteel zijn er voldoende stopkontakten in de buurt en kan de gebruiker veilig met elektriciteits kabels overweg welke extra voorziening wenst men. Bij het antwoorden van deze vragen is het veelal van belang u vakkundig te laten advi seren. Kom bij ons een kijken naar de uitgebreide kollektie huwelijkskaarten. We zijn er bijna zeker van dat je met de aanwezige modellen en ons advies zeker iets persoonlijks zult kunnen vinden voor de belangrijkste dag van je leven. Bovendien, als je bij ons de kaarten bestelt krijg je een i Regelmatig maaien is de eerste stap naar een mooi en sterk gazon Wordt telkens op de voorgeschreven hoogte gemaakt, dan krijgen de grasplantjes alle gelegenheid zich tot precies dat dichte .diep groene en fluweelzachte tapijt te ontwikke- -Wf7 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 25 MAART 1987 PAGINA 10

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 10