Nieuwe bibliotheek geopend Vruchtenvla Gouden Speld SS imonmi SS“ imnn Veel bezoekers tijdens Open Dag De voordeur stond open KVO 10e Moergestelse Jaarmarkt Openbaar Onderwijs Moergestel Eerste Communie 1987 H. VERKOOIJEN Nationaal Geschenk Prinselijk Paar NU Na een inleiding door burgemeester ter Veer was het de beurt aan de voorzitter van de beheerscommissie bibliotheekzaken, wethouder A. Smits, om de nieuwe bibliotheek aan de Schoolstraat in gebruik te stel len. Grote gesorteerde Ook in onze winkel een grote sortering Paaseieren. BANKETBAKKERIJ Raadhuisstraat 13 - Moergestel Telefoon 04243 - 3788 De gehele week geopend Maandagmiddag gesloten Mogen wij u nog herinneren aan de oproep te willen geven voor het nati onaal geschenk bij gelegenheid van het Gouden Huwelijk van het Prinse lijk Paar. Uw bijdrage te storten op rekening nummer 13.45.17.016 t.n.v. het Oranjecomité Moergestel met de omschrijving 'Cadeau Gouden Hu welijk Prinselijk Paar’. Het Oranje-Comité. S.V. Roef Handbal Kampioenswedstrijd S.V. Roef 197>GES^1987 NA 12 12e Jaargang - Nr. 469 WOENSDAG 18 MAART 1987 e v De initiatiefgroep. M.O. Org. Moergestelse Jaarmarkt. Voor het 50-jarig lidmaatschap van de In dustriebond F.N. V. en zijn 40-jarig plaat selijk voorzitterschap werd de heer Avan Oirschot, Korenstraat 27, op donderdag 12 maart gehuldigd. Op bijgaande foto wordt de jubilaris de Gouden Speld opgestoken door een hoofd bestuurslid van het F.N. V. Janus, proficiat Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Op donderdag 19 maart a.s. houdt de KVO afd. Moergestel haar voorjaarsvergadering in Den Boogaard, aanvang 20.00 uur. Tijdens deze avond zal mevr. Schuchmann een inleiding verzorgen over homeopatische genees wijze. Het bestuur hoopt dat vele leden op deze inte ressante avond aanwezig zullen zijn. Beste ouders, Op zaterdag, 21 maart a.s. worden de kinderen om 10.30 uur tot 12.00 uur in de sacristie, van de kerk verwacht. Wij hopen dat alle kinderen weer aanwezig kun nen zijn. Groetjes, en tot 21 maart. Werkgroep Eerste Communie, Mia Erven. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel 125.0 Op 22 maart a.s. om 12.45 uur speelt het eerste heren senioren-handbalteam van S.V. Roef haar laatste wedstrijd in de zaalcompetitie 1986-1987. De tegenstander is Uno Animo, af komstig uit Loon op Zand. Bij winst is Roef team verzekerd van het kampioenschap in de tweede afdelingsklasse en zal promotie volgen naar de hoogste klasse. Voor een team afkomstig uit een dorp van de omvang van Moergestel een unieke prestatie. Wij hebben het genoegen u hierbij uit te nodi gen voor het bijwonen van deze wedstrijd, ener zijds om u nader te laten kennis maken met de handbalsport en anderzijds om het team van zo veel mogelijk steun te voorzien. De wedsrijd zal worden gespeeld in de Hispohal te Hilvaren- beek, alwaar S.V. Roef haar thuiswedstrijden afwerkt. Bij een gunstige afloop zal gezamelijk worden afgereisd naar het clubgebouw van S.V. Roef waar een gezellig samenzijn zal plaatsvinden. Vanzelfsprekend bent u ook hierbij van harte welkom. Wij hopen u op 22 maart in Hilvarenbeek en la ter wellicht in het clubgebouw van S.V. Roef te mogen verwelkomen. Met vriendelijke sportgroeten, S.V. Roef afd. Handbal. Na de suksesvolle informatie-avond van enke le weken geleden, is een initiatiefgroep ontstaan voor oprichting van Openbaar Onderwijs in Moergestel. Vorige week is deze groep voor het eerst officieel bijeen gekomen. Tijdens deze eerste bijeenkomst is besloten om te streven naar oprichting van een Openbare Ba sisschool per augustus 1989. Dit geeft ons de ge legenheid om alle noodzakelijke voorbereidin gen grondig aan te pakken. Want er is nog werk genoeg. We vinden het belangrijk om alle ouders goed te informeren over de doelstellingen van Openbaar Onderwijs. Het blijkt namelijk dat hier vaak verkeerde ideeën over bestaan. Daarom willen we in de nabije toekomst veel aandacht gaan besteden aan goede, duidelijke informatie-verstrekking. Er zijn nu al zo’n 20 ouders van (toenmalige) ba sisschoolleerlingen die spontaan positief hebben gereageerd op ons initiatief. Zulke eerste sym pathieke reakties zijn voor ons natuurlijk een flinke stimulans. Als u ook nu al wilt reageren, dan kan dat door telefonisch kontakt op te ne men onder het volgende nummer: 3672. Ook bent u van harte welkom op onze eerstvolgende bijeenkomst. Deze is op woensdag 8 april om 20.00 uur bij de familie van Ogtrop, Ruymheu- vel 5. Als u van plan bent te komen, wilt u dat dan wel even vooraf doorgeven op telefoonnum mer: 3488 21-23-25 maart 1987, entree 5,Den Boo gaard, aanvang 20.00 uur. Het KPJ Toneelgezelschap brengt u een dolko misch blijspel van Max Andrea, onder de naam: ’De voordeur stond open’. Het stuk gaat over een man die op het punt staat benoemd te worden tot directeur van een inter nationaal groot bedrijf in Nederland. De directeur generaal Zijl van Beekbergen komt met zijn secretaresse vanuit Parijs naar Neder land. Maar er blijken meer Zijl van Beekbergens te zijn. Mijnheer Hermans heeft zijn handen vol in huis en opa, die met alle geweld uit het bejaar dentehuis weg wil. Als opa over de vloer komt dan lijkt het soms wel een gekkenhuis. Ma Hermans zelf heeft met al dat bezoek boven dien nog een nieuwe huishoudelijke hulp aange nomen, in de persoon van de gastarbeider Ali, een Turk. Het huis van de Hermans zit vol met Zijl van Beekbergens secretaresses, en familieleden. De familie vraagt zich dan ook af waar dat al lemaal moet slapen en eten... Verwikkelingen genoeg, en inderdaad stof ge noeg voor veel dolkomische taferelen. Hoe het allemaal zal aflopen, wij denken anders dan u gedacht zou kunnen hebben. Wij wensen u een gezellige kijk- en luisteravond. Op zondag, 3 mei zal alweer de 10e Moergestelse Jaarmarkt gehouden worden. De voorbereidin gen zijn al in volle gang. De markt zal dit jaar weer plaats vinden in de straten van Moergestel en zal wederom zo’n 250 tot 300 kramen tellen. Vele marktkooplieden zullen op deze dag weer hun beste beentje voorzetten om hun verkoop- waar aan de man te brengen. Zowel winkeliers als verenigingen en alle geïnteresseerden kunnen ook aan deze markt deelnemen. Neem hiervoor kontakt op met onze markt meester C. van Dijk, Rootven 60, tel.: 04243-2414. Verder zullen er dit jaar op het plein kinderat- trakties zijn voor de kleinsten onder ons. Dit is alvast een greep uit het programma 10e Moergestelse Jaarmarkt. T.z.t. zal u via Moergestel-Nieuws nader hierover geïnformeerd worden. Burgemeester ter Veer omschreef het in zijn ope ningswoord als een belangrijk moment voor on ze dorpsgemeenschap, ’n toevoeging van een ba- - sisvoorziening, maar dan in ’n ruimer jasje ge stoken. Hij noemde het niet alleen ’n groei, maar ook de uitbreiding van dienstverlening en informatie aanbod. ’Niet dat het nieuw is voor Moergestel’, zo vervolgde hij, ’maar nu is het op de Moer gestelse maat gesneden. Men zal ervaren dat de mogelijkheden zijn toegenomen en evenzeer be seffen wat we al die jaren hebben moeten missen.' Over het waarom ervoor gekozen was om de nieuwe bibliotheek aan de Schoolstraat te vesti gen: ’De integratie van het kleuter- en basison derwijs gaf ons de sleutel voor de oplossing in handen.’ Tot slot bood burgemeester ter Veer namens de gemeente ’n kado aan in de vorm van een aqua rel van onze Moergestelse schilder, Pierre Wolfs. Wethouder Smits sprak vervolgens lovende woorden uit aan het adres van al degenen die bij de realisering van de nieuwe behuizing betrok ken waren. Speciaal de bibliotheekcommissie bedankte hij voor de voortvarendheid waarmee zij de afgelopen maanden hebben gewerkt tot aan het moment van de officiële opening. Aan het einde van zijn toespraak stelde wethou der Smits door het versturen van een boodschap per computer de bibliotheek officieel in gebruik. Vervolgens was het de beurt aan regiodirecteur van Dijk en mevrouw Kessels van het P.B.C. om de genodigden toe te spreken. Plaatselijk schrijver A. de Beer had de eer toe bedeeld gekregen om de diverse sprekers te in troduceren. Hij deed dat op de hem bekende wijze; spontaan en voorzien van de nodige kwinkslagen, ’n aangename afwisseling tussen alle officiële woorden. Afgelopen zondag kwamen vele honderden de nieuwe huisvesting bekijken. O J, 10 |aar D

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 1