Noud Smits s 12 x/i jaar wethouder OPGAVE LEERLINGEN BASISSCHOLEN Bijna 20 jaar in de gemeenteraad KPJ speelt weer toneel Postzegelnieuws Lentebijlage 1987 Eerste Communie 1987 X /I Aan onze adverteerders Combinatie Hoogte- en dieptepunt in 12x/i jaar Hoogtepunt vindt Noud onomstotelijk de invul ling van de periode augustus 1975 tot februari 1977, het zogenaamde burgemeesterloze tijd perk. Hij roemt in dit geval de enorme solida riteit onder de ambtenaren en gemeenteraadsle den en de samenwerking met collega-wethouder Jan Buijnsters. Nog steeds enthousiast Proficiat Hoe lang nog? Het prille begin 1970: Lijsttrekker Groeiend aantal stemmen Aan de ouders van de Eerste Communicanten Twee jubilea zijn de afgelopen weken vrijwel onopgemerkt, voor de Moergestelse bevolking althans, voorbijgegaan. 26 Februari was burgemeester ter Veer 10 jaar in onze gemeente en een week later, om precies te zijn dinsdag 3 maart, was het 12 Vï jaar geleden dat Noud Smits tot wethouder, tevens loco-burgemeester, werd benoemd. Met laatstgenoemde maakten we afgelopen weekend ’n praatje. j M.O. niet bij. Iedereen is welkom, of dat nou om in- Wethouder Smits Met vriendelijke groeten, Het Schoolbestuur. Voor een vlotte afwerking is het wenselijk dat u het trouwboekje of de nodige gegevens meebrengt. Het KPJ Toneelgezelschap Moergestel brengt weer een avondvullend stuk op 21, 23 en 25 maart a.s. Den Boogaard, aanvang 20.15 uur met een door Max Andrea geschreven dol dwaas blijspel ’De voordeur staat open’. Wie Max An drea kent weet dat het een avond wordt met dol komische situaties, waarbij het publiek naar hartelust kan lachen. Wie hiervan wil genieten zal een van deze drie avond vrij moeten houden. Elke toneelliefhebber in Moergestel is van har te welkom. Op de onderstaande dagen is er gelegenheid om nieuwe leerlingen aan te melden voor de basisscholen in Moergestel. Deze inschrijving geldt voor kinderen die vóór 1 augustus 1988 vier jaar worden. PLAATS: Den Boogaard, St. Jansplein 5. TIJD: maandag 16 maart a.s. van 5 tot 6 uur dinsdag 17 maart a.s. van 4 tot 6 uur. Op woensdag 25 maart a.s. verschijnt 'Moergestel-Nieuws’ met een speciale Len- te-bijlage. Fris en fleurig met allerhande ar tikelen over tuinieren, het vroege voorjaar en natuurlijk mode. Dit alles omlijst met speciale lente-advertenties die wij tegen een speciale lente-prijs aanbieden. Mocht u van deze unieke gelegenheid ge bruik willen maken en hebben wij u daar over nog niet benaderd dan verzoeken wij u kontakt met ons op te nemen. Tel. 2268. Veel mensen zullen zich afvragen hoe Noud het voor elkaar krijgt om het wethouderschap zoals hij het uitvoert, te combineren met zijn beroep (directeur Mavo St. J. B. de la Salie Tilburg). Hij ontkent niet dat het enorm zwaar is maar hij offert graag z’n vrije dag en avonden op voor de gemeenschap. In dit verband ook noemt hij, als we even terug komen op het voorgaande onderwerp, als een continue hoogtepunt, het wekelijkse spreekuur. Het directe contact met de mensen spreekt hem daarbij erg aan, en gezien dat het wekelijkse uurtje vaak uren worden is voor hem het bewijs dat het in een behoefte voorziet. Het altijd klaar staan voor de mensen vindt hij ’n normale zaak. Ik ben hun wethouder’ zegt hij daarop. Tevergeefs aankloppen is er dan ook Het was notabene ook nog eens ’n heel drukke periode. De sporthal kwam in die periode o.a. tot stand, de verbouwing van het gemeentehuis, de aanleg van het trimparcours, en nogal wat winkels werden heropend. Wethouder Smits (midden) in overleg tijdens een gemeenteraadsvergadering met burgemeester ter Veer en de heer van Kuppeveld. 10 maart Twee zegels met als onderwerp de Nederlandse literatuur. Eén naar aanleiding van de 100e- sterfdag van Eduard Douwes Dekker (Multatu- li). De tweede ter herdenking dat 300 jaar gele den Constatijn Huygens is gestorven. Waarden: 55 en 75 cent Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Wanneer je, zoals wij afgelopen zaterdag, eens met Noud over zijn funktioneren in het dagelijks bestuur van onze gemeente zit te praten, dan ontkom je niet aan de conclusie dat hij met nog steeds hetzelfde enthousiasme en inzet werkt als toen hij bijna 20 jaar geleden gemeenteraadslid werd. Talloze anecdotes en ervaringen vertelt hij met veel plezier, ondertussen bewijzend ook nog ’n uitstekend gastheer te zijn. Na, voor de zoveelste keer, weer eens ’n uur van z’n toch al schaarse vrije tijd te hebben gestolen, komt er een einde aan een gesprek waaronder je voelt dat Noud zich het best op zijn gemak voelt. Normaal raadplegen we hem over dingen die voor onze krant van belang zijn en nu mocht hij eens zijn eigen verhaal vertellen. ’t Is moeilijk om dat allemaal in woorden om te zetten, maar toch hopen we een beetje over te brengen van wat Noud wil zijn: ’n wethouder voor de gehele Moergestelse bevolking, waar iedereen, met wat voor vragen of problemen dan ook, steun en hulp kan vinden. Wij feliciteren hem van harte met dit koperen jubileum! formatie gaat over ’n bouwvergunning, het op stellen van ’n bezwaarschrift, met jonge mensen praten over de aankoop van ’n huis of het uit stellen van dienstplicht, geen probleem. Als het nodig is pakt Noud zelfs de schrijfmachine er bij en tikt het een en ander uit. Dat was schijnbaar ’n moeilijke vraag waarop Noud nog geen antwoord weet te geven. Hij is wel zo eerlijk om te zeggen dat hij het per perio de bekijkt. Als hij ermee ophoudt dan zal dat te vens ook het einde betekenen als lid van de ge- meenteraad. Dan wordt het afscheid definitief. In 1966 nam de P.G.B. voor het eerst deel aan de gemeenteraadsverkiezingen. De zetels die men toen behaalde werden bezet door mevr. Kroese-van Aalst en Frans Wayers. Doordat mevr. Kroese in 1968 Moergestel verliet werd haar plaats in de gemeenteraad ingenomen door Noud Smits. Zijn eerste raadsperiode duurde dus maar twee jaar. Zijn collega’s-gemeenteraadsleden waren destijds, naast de al genoemde Frans Wayers, o.a. Frans v.d. Sande, Johan Ligtvoet, Toon van Gils, Sjef Meeuwis, Harrie Wolfs, Jan van Laarhoven, Jan Swinkels, Graard Ketelaars en Gust Creusen. In 1970 werd Noud lijsttrekker van de P.G.B., ’n partij waarvan hij zelf trouwens een van de mede-oprichters was. Hij komt dat jaar samen met Fons Smits namens de partij in de gemeen teraad. In 1974 staat hij weer als eerste op de lijst en bij de wethoudersverkiezingen van 3 september van hetzelfde jaar werd hij gekozen om die funktie te gaan vervullen. Hij kreeg Jan Buijnsters naast zich als collega-wethouder. Vervolgens blijft hij telkens de eerste man op de lijst van de P.G.B. en is het misschien wel inte ressant om het aantal stemmen te vermelden die hij zelf in de afgelopen jaren wist te verzamelen. In 1974 waren dat 484 stemmen; 811 in 1978; 955 in 1982 en 1032 in 1986, niet geringe aan tallen. ;- Beste ouders, 1A.s. vrijdag 13 maart om 19.00 uur tot 20.30 uur worden alle comminicanten in de sacristie van de kerk verwacht. 2. Ook willen wij u herinneren aan de eerstvol gende ouderavond op a.s. maandag 16 maart om 20.00 uur in Den Boogaard. Op deze avond zal Pastor van den Broek de inleiding verzorgen. Daarna krijgt u het 3e en 4e boekje van het pro- jekt aangereikt. 3. Wit u a.u.b. allemaal aan de foto denken van uw zoon of dochter, (briefkaartformaat of klei ner) met naam adres erop. U bent allemaal weer van harte welkom op de ze ouderavond. Groetjes Werkgroep Eerste Communie, Mia Erven. ’n Dieptepunt, hijzelf vindt het woord nogal zwaar, vond Noud de grondaankopen op Oistel- voirt door ’n projectontwikkelaar toen het bestemmingsplan voor dat gebied bijna rond was, waardoor het hele plan in de ijskast moest. 1 j 12e Jaargang - Nr. 468 ^-2 WOENSDAG 11 MAART 1987

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 1