Moergestelse Carnaval 1987 gemeenteraadsvergadering Een kalme OPGAVE LEERLINGEN BASISSCHOLEN Bibliotheek nieuws S.V. Roef! volop in feeststemming H.S.V. ’De Rietvoorn’ h r i f Gemeenteraadsvergadering vrijdag 27 februari Een niet komplete gemeenteraad, mevrouw Bergman-van de Loo en de heer Vriens waren afwezig en de heer van Gils kwam iets later, werkte afgelopen vrijdag een agenda af van een twintigtal pun ten. Geen van deze punten gaf aanleiding tot uitgebreide diskus- sies, zodat de vergadering kalm en vlotjes verliep. 12e Jaargang - Nr. 467 huis-aan-huis verspreid in Moergestel Janssen. Meer foto’s van de optocht op pag. 7 Met vriendelijke groeten, Het Schoolbestuur. Voor een vlotte afwerking is het wenselijk dat u het trouwboekje of de nodige gegevens meebrengt. Uitgave en redaktie: öuro ze - Uisterwijkseweg - bübö xu Moergestel - lel. U4Z43-zzbö Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. De bibliotheek start 16 maart 1987 met een vol ledig geautomatiseerd uitleensysteem. Lenerspas Öm boeken te kunnen uitlenen is het noodzake lijk dat enkele gegevens van de leners in het ge heugen van de computer worden opgeslagen. In het bestand zijn opgenomen uw naam, adres en ken. Een nieuwe lenerspas kan tegen een vergoe ding vervaardigd worden, nadat u eerst alle ge leende boeken heeft ingeleverd. Informatie Bij het inlichtingenbureau kunt u informatie krijgen over de vraag of: - het boek in de kollektie van de bibliotheek aan wezig is; - het boek uitgeleend is; - het boek voor iemand anders gereserveerd is; - het boek in een andere bibliotheek aanwezig is. Indien u vragen heeft over het geautomatiseer de uitleensysteem kunt u te allen tijde bij de bi bliotheekmedewerkers terecht. Op de onderstaande dagen is er gelegenheid om nieuwe leerlingen aan te melden voor de basisscholen in Moergestel. Deze inschrijving geldt voor kinderen die vóór 1 augustus 1988 vier jaar worden. PLAATS: Den Boogaard, St. Jansplein 5. TIJD: maandag 16 maart a.s. van 5 tot 6 uur dinsdag 17 maart a.s. van 4 tot 6 uur. Op donderdag 12 maart a.s. houden wij onze al gemene Ledenvergadering in ons clubhuis ’De- Klaore’. Aanvang 20.30 uur. De agenda is als- volgt; 1. Opening 2. Ingekomen stukken 3. Notulen najaarsvergadering 1986 4. Mededelingen 5. Jaarverslagen 6. Financieel jaarverslag 1986 en begroting 1987 7. Verslag kascontrole en verkiezing nieuw lid voor deze commissie 8. Bestuursverkiezing. Reglementair aftredend W. de Kruijf (nietherkiesbaar), W. Machielsen en W. Mees (herkiesbaar). Kandidaten voor een bestuursfunctie kunnen zich schriftelijk aanmelden tot de aanvang van de vergadering. 9. Rondvraag 10. Sluiting. 'n Schitterende groep die, met ’n al even schitterend en origineel idee, tóch niet in de prijzen viel. geboortejaar. U krijgt een nieuwe lenerspas met streepjeskode. De nieuwe pas zal per post wor den toegezonden. Het lenen van de boeken Bij het lenen van de boeken overhandigt u uw le nerspas en de boeken bij de uitleenbalie. Hier wordt uw lenerspas met een lichtpen aangestre ken. De bibliotheekmedewerkster kan nu op het beeldscherm zien: - hoeveel boeken u nog thuis heeft; - of uw pas verlopen is; - of u nog boete moet betalen en zo ja, hoeveel. Als alles in orde bevonden is, worden de boekla- bels aangestreken en is er een verbinding tot stand gebracht tussen lener en boeken. U dient zelf een datumkaartje mee te nemen met de uiterlijke inleverdatum. Het terugbrengen van boeken Bij het terugbrengen dient u de boeken af te ge ven bij de innamebalie. U hoeft niet meer te wachten tenzij u boete moet betalen of het boek wilt verlengen. Boeken die gereserveerd zijn kunnen niet verlengd worden. Boeken reserveren Bij het inlichtingenbureau kunt u boeken reser veren. Als het boek teruggebracht wordt signa leert de computer dat het een reservering betreft. U krijgt hiervan zo spoedig mogelijk bericht. Verlengen van de lenerspas Twee maanden voordat de geldigheidsduur van uw pas is verlopen ontvangt u een acceptgiro kaart thuis. U kunt uw abonnementsgeld per gi- ro/bank betalen, maar u kunt ook met de ac ceptgirokaart aan de balie betalen. Verloren lenerspas Als u uw lenerspas verloren heeft dient u dit zo spoedig mogelijk bij het inlichtingenbureau te melden. Uw lenersnummer wordt geblokkeerd, waardoor niemand van uw pas gebruik kan ma- Eindelijk is het zover. S.V. Roef! gaat in het ko mende seizoen de prachtig aangelegde sportvel den volledig gebruiken. Een geheel nieuwe sportaccommodatie met clubgebouw en diverse velden voor het spelen van korfbal, handbal en honk- en softbal. Voor ons een reden om dit op feestelijke wijze te gaan vieren. Een van de eer ste aktiviteiten is ’de opening van de werpheu- vel van het honkbalveld’ op zondag 8 maart. In aanwezigheid van alle honk- en softballeden zal erelid Rikie Rijnen-Smetsers de eerste bal werpen vanaf de nieuwe werpheuvel en hiermee het nieuwe honkbalveld openen. Vervolgens spelen de honkbal senioren hun eerste oefen wedstrijd tegen leka uit Breda. Hopelijk een succesvol begin van een gezellig en sportief sei zoen. Voor alle belangstellenden de opening be gint om 12.30 uur. MA 12 heidsoverwegingen spelen hierbij een belangrijke rol. De overeenkomst met de eigenaren van de grond in de Papenacker kon door de raad nog niet worden goedgekeurd, daar de overeenkomst nog niet was ondertekend. Dit komt nu in de vergadering van maart aan de orde. Op een zeer akseptabel tijdstip werd de vergade ring gesloten, maar na afloop was er nog infor meel overleg over een aantal zaken. Vroeg of laat zullen deze zaken ook ter kennis komen van die mensen, die weer een vertrouwd beeld op de publieke tribune gaan vormen. De belangstelling is er voor. Misschien ook iets voor u. Theo op ’t Hoog Motto: Zo kan ’t ök. 1987 was voor de Moergestelse carnaval het jaar van de groepen. Zij drukten op overtuigende wijze hun stempel op de optocht, zowel doot aantal, inzet als uitbeelding en verzorging. Zij maakten de optocht tot een waar carnavalesk gebeuren. Hopelijk zet deze trend zich in de toekomst door. Opvallend was het aantal kinderen dat van de ze groepen deel uitmaakten, waarschijnlijk wel ten koste van de kinderoptocht. Gezien het aan tal leuk verklede kinderen dat nu langs de rou te stond en volgend jaar ook gaat meelopen, ver wachten we veel van de toekomst. Uitslag kinderoptocht le prijs wagen/groep: De Vurhaai over onze molen. le prijs groepen: De Gezwiene Waai over 25 jaar Pierewaaiers. De individuelen: le prijs: Edwin van de Wouw als Superbe- hanger. 2e prijs: De vrolijke dansende Smurfen. (Guus en Bart Waltmans) 3e prijs: De pipo’s (Marieke en Robbie van Summeren) Uitslag volwassenen Cat. C. (individuelen) max. 2 personen 4e prijs (f 25,—): Kees met H.K.W. Cor van Dijk. 3e prijs (ff 50,—): De hond en zijn baas Cees van Esch. 2e prijs 100,—): D’n derde Veer Cees Schools en zoon. Wisselbeker le prijs (150, De Stanislaus bieb Mieke van Esch en Wilma de Kort. Cat. B (Groepen) Min. 2 pers. 6e prijs (25, Domino, club van het jaar Wim de Ruiter e.a. 5e prijs 50, Hondenuitwerpselmilieudienst Joost Emmen e.a. prijs 75, Zo kan ’t ók De WO(outers) GO(rp). 3e prijs 100, Zo kan ’t ök De Blaosers. 2e prijs 150, Japanse ontvangst van Agt fam. Wisselbeker le prijs 225, Rio in Gssel Tilburgseweg en Fam. Hurkmans. Cat. A (Grote/Kleine wagens) 3e prijs 100,—): Kleine Boeren betalen het meest fam. Broeders. 2e prijs (f 175,—): De Anti Bieb K.P.J. le prijs: 250, Wint er vertier en Carnavalsplezier Buurtver. De Heuvel. Prinsenwagens 2e prijs: De Durdraaiers. Wisselbeker le prijs: De Dors(t)vlegels. De kwaliteit van de wagens daarentegen was minder dan we gewend waren, dus dat moet de volgende keer beter. Ook het drankgebruik tij dens het trekken van de stoet was vooral bij de wagens een storend element. Dit beïnvloedde de uitslag natuurlijk ook en de jury keerde maar 3 prijzen uit bij de wagens. Onderstaand de besluiten en de opmerkingen die her en der hierbij werden gemaakt. Een viertal ingekomen stukken was aanleiding tot het maken van opmerkingen, waarbij door de S.P.M. een uitspraak werd gevraagd over een brief van de gemeente Waalwijk ter bevordering van de solidariteit van de steden met het doel de volledige afschaffing van atoomwapenen. Deze brief werd ondersteund door de lijst Denissen, door de heer Mulders, wethouder van het CDA en door de S.P.M. De stichting Gouden Huwelijk Prinselijk Paar krijgt een subsidie van 110,00. De K.V.O. krijgt een subsidie van 1.000,00 voor het organiseren van een politieke scholings- kursus. Deze subsidie kan in het kader van de emancipatie-aktiviteiten bij het rijk worden te ruggevraagd. Onze plaatselijke brandweer krijgt een krediet om vier nieuwe stil alarm-ontvangers aan te schaffen. Er wordt een alarminstallatie aange schaft welke gemonteerd kan worden op de wa gen van de brandweer om bij eventuele noodge vallen de mensen in het dorp te kunnen waar schuwen. (sirene-lichten en speakers). Een tech nische installatie om via centrale antenne de mensen te kunnen informeren wordt opnieuw bekeken als een beslissing over de centrale an tenne is genomen. De Vinkenberg wordt beter verlicht. Hiervoor stelde de gemeenteraad een krediet van 10.000,00 ter beschikking. Het rijk wilde hier aan geen medewerking verlenen voor het gedeel te wat onder hun beheer valt. Dit gedeelte wordt nu ook door de gemeente meegenomen. M.T.V. (de tennisclub) heeft een verzoek inge diend om het onderhoud aan de banen zelf ter hand te nemen, uiteraard tegen een vergoeding van de gemeente. Dit verzoek werd echter nog niet gehonoreerd. Wethouder Smits en de meer derheid van de raad met hem was van mening, dat een en ander eerst goed moet worden afge wogen voordat met privatisering van dergelijke werkzaamheden wordt begonnen. Werkgelegen-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 1