t Goa deur... ze traauwe gadju! Artiesten-gala 1987 Jachtaktehoudérs: Openbaar onderwijs ’Vurhaai’ Nieuws voor onze carnavalsvierders De oplossing van de 100-Piek Pierewaaiersblaoike Carnavalsoptocht op zondag 1 maart Stand van zaken m.b.t. ’oude’ bibliotheek-’nieuwe’ bibliotheek P. Terwindt 9 HUISARTS afwezig van 2 t/m 8 maart a.s. De praktijk van Tandarts J.M.A. Stieger is gesloten van 26 februari t/m 9 maart a.s. Voor spoedgevallen wordt waargenomen door Tandarts v/d Tas, Van Kemenadelaan 7, Oisterwijk Telefoon 04242 -16655 Waarneming: E. VAN DELFT Oisterwijkseweg 67 Telefoon 1424 Twidde ’Gésselse Boerenbruiloft’ ii^3fe*sS§ Sm» 11e Jaargang - Nr. 466 WOENSDAG 25 FEBRUARI 1987 NA 12 De Rijkspolitie leeszaal 10.00-12.30 uur 10.00-12.30 uur 3 1 3 Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. uitlening 15.00-20.00 uur 15.00-17.30 uur 14.30-17.30 uur 15.00-17.30 uur 15.00-20.00 uur Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Afd. jeugd - verhalende jeugdboeken - informatieve boeken - tijdschriften - dokumentatie - AVN - stripverhalen Op 1 april a.s. verloopt de geldigheid van uw jachtakte. Wij verzoeken u daarom zo spoedig mogelijk een nieuwe jachtakte aan te vragen m.b.v. aanvraagformulieren op het politiebu reau alhier verkrijgbaar. Bij het inleveren van de ingevulde aanvraagfor mulieren, gaarne de nodige bescheiden, zoals 2 goedgelijkende pasfoto’s; verzekeringspapieren; huurovereenkomsten etc. bijvoegen. Verder is de aanvraagprocedure hetzelfde als voorgaande jaren. 3 3 1 max. 5 Informatie-avond donderdag 26 februari 1987 20.30 uur in Den Boogaard 1Inleiding door F. van Marie van de vereni ging voor openbaar onderwijs. 2. Vragen en reakties. 3. Eventuele afspraken over verdere initia tieven. Voor iedereen, die goed geïnformeerd wil wor den over openbaar onderwijs. Een initiatief van Lijst Denissen en de S.P.M. Wij staan aan de vooravond van de ’Twidde Gésselse Boerenbruiloft’. Ze zal groter zijn dan de ’irste’, die op 11 februari 1986 plaatsvond. Toen waren er nog maar twee families direct bij betrokken. Die van bruidje Griet en bruidegom Toon. Dit keer zijn er al vier families; de zojuist genoemde en die van de nieuwbakken bruid en bruidegom Kaatje en Geert. De aanwas is dus groot. En deze families voeren al hun buren, vrienden en kennissen, hun neven en nichten van heinde en verre en HEEL MOERGESTEL in hun kiel zog meg. Hoewel er geen kiel aan te pas komt. Kortom het wordt een feest voor jan en alleman. Over welgeteld 6 dagen is het zo ver. CARNA- VALSDINSDAG 3 MAART in het jaar des He ren 1987. BOERENDAG IN GESSEL. Voor ril le boeren, burgers en buitenlui. Na het zeer geslaagde verlovingsfeest van Kaatje van Suske en Bernard van ’t Stökske (nu mag ie dereen het wel weten) en Geert van Gerrit van Graad van bè de meule, is er geen reden meer te twijfelen aan een gelukkige en vrolijke onecht- verbintenis van het rèke boerendeurske met d’n èrme sjofele boerenzoon. Wat ’n scenario. Het zal schón vollük in Gèssel zén, volgende week op ’dolle dinsdag’. Allemaal of zoveel mogelijk in vooroorlogse of op z’n minst ouderwetse boe- renkledij. Poffers, mutsen en petten uit de mot tenballen. Zwarte jassen, broeken en jurken uit de klerekast. Iedereen kan wel iets ’traditioneels’ om het lijf hebben om er opvallend bijt e lopen. In Gèssel zijn het immers toch allemaal boeren en boerinnen. Dus niemand hoeft boven of onder z’n stand te lopen. En geld speelt trouwens geen rol’t gaat om de lol. Het programma van de dag 11.00 u. d’n èrmen tak verzoamelt zich bè ’De Veerkus’ üm doar te ontbète (mèr nie elkoar) de boerinnekes uit hil Gèssel (èlk wèf- niems dè Ss zódoanig is oangekleed) worre verwoacht in ’De Schouw’ vür De goede oplossing is Jaon Spontaoin alias Ad Nouwens. Onvoorstelbaar zoveel inzendingen en goede oplossingen. Er waren er maar liefst 63 goede oplossingen. Waaronder ook veel bewoners van de Reuselhof en een groot aantal jeugdige deelnemers. Door deze spontane massale deelname heeft een onbekend sponsor gemeend nog een prijs van 100,voor de goede oplossing van de Reu selhof ter beschikking te stellen. Ook voor de jeugdige deelnemers is een prijsje van/ 10,—gesponsord. Hiervoor namens de Pierewaaiers hartelijk dank. Dan volgen nu de namen van de gelukkige win naars. 100,mevrouw Tonnie v. Leeuwen, Past. Janssenstraat 3 Moergestel. 100,mevrouw A. v. Keroerle -v. Ham, Reuselhof 1 w2, Moergestel. 10,Annelies Simons, Past. v.d. Boo- gaardstraat 11, Moergestel. Winnaars van harte gefeliciteerd met jullie prijs want: zo kan’t ook, en alaaf. Redaktie ’t Pierewaaiersblaoike. Traditiegetrouw gaan we op carnavalsmaandag weer met z’n allen gezellig dweilen. Wie mee wil wordt op 14.00 uur verwacht bij Piet Mertens. Groot en klein, iedereen is van harte welkom. Laat ons er met z’n allen weer eens een ouder wetse middag van maken, met een grote op komst want ’Zo kan ’t ok’ dat hebben we op de laatst gehouden avond gezien. Terwijl u dit stukje leest zijn veel mensen in het dorp bezig om de laatste hand te leggen aan hun voorbereidingen voor de carnavalsoptocht. Zon dag 1 maart a.s. zal om 13.30 uur het startschot gegeven worden en zal de optocht, die start bij de Boerenbond, de volgende route volgen: Korenstraat-Krijtestraat-Rootven- Raadhuisstraat-Gemeentehuis. Ook dit jaar kunnen we weer rekenen op vele deelnemers met hun doldwaze uitvoeringen. De kinderen die meedoen aan de kinderoptocht worden om 13.00 uur verwacht bij de parkeerplaats van de Boerenbond, alwaar de kinderoptocht zich zal opstellen. De volwassenen moeten tussen 11.00 en 12.00 uur hun optochtnummer op komen ha len bij Hans de Brouwer. Ook zij worden ver zocht om 13.00 uur zich op te stellen vanaf de Boerenbond in de Schoolstraat. Er zal een par keerverbod gelden voor de Schoolstraat! Tot slot nog een verzoek van de organisatie: doordat er een aantal zeer grote en vooral lan ge wagens meerijden in de optocht, wordt ver zocht om niet te parkeren in de bocht Korenstraat-Krijtestraat, omdat deze wagens problemen krijgen met het nemen van de bocht. Werkt allen mee aan het slagen van de optocht, want het motto is dit jaar niet voor niets ’Zo kan ’t ook! Zaterdag 28 februari Aanstaande zaterdag is het grote moment weer aangebroken. Dan barst namelijk in heel het Zuiden het Carnavalsfeest los, zo ook in het Durdraaiers-rijk. Zoals velen al enkele jaren ge wend zijn, wordt het Carnavalsfeest juist daar op een grootse wijze geopend met het artiesten gala in residentie ’t Draaiboompje. Ook dit jaar kunt u weer genieten van een aantal groepen en individuelen die hun ’kunnen’ zullen tonen op deze avond. Zij hebben allen reeds weken met voorbereiding en repetities achter de rug. Onder hen bevinden zich niet alleen zangers en zange ressen, dansersgroepen, maar ook kaberetiers, filmacteurs en nog andere, nog niet nader te om schrijven artiesten. Enkel van hun zult u herken nen van voorafgaande jaren, maar er zijn ook weer vele nieuwe artiesten, die de uitdaging van het podium niet konden weerstaan. Tussen de optredens door zal de muziek ver zorgd worden door The New Five, net als de overige carnavalsdagen. Wilt u verzekerd zijn van een grandioze avond en tegelijkertijd van een goed begin van cara val 1987, kom dan za terdag a.s. naar ’t Draaiboompje. Aanvang 20.30 uur en de entree, net zoals alle carnavals dagen, gratis. Wij hopen u tijdens de komende carnavalsdagen te mogen ontmoeten, om er samen met u een groots feest van te maken. C.V. de Durdraaiers maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag Op dinsdag- en donderdagochtend is alleen de leeszaal geopend. U kunt dan de uit gebreide kollektie kranten en tijdschriften lezen, de naslagwerken raadplegen Vrijdag 27 februari kunt U nog materialen in de ’oude’ bibliotheek aan de Klooster- laan. Van 2 t/m 12 maart is de bibliotheek gesloten en wordt alles verhuisd naar de Schoolstraat. De officiële opening is op 13 maart voor genodigden. U bent van har te welkom op zondag 15 maart wanneer de bibliotheek de deuren opent voor de Open Dag. Meer informatie hierover zal in volgende edities van Moergestel-Nieuws ver schijnen. Op maandag 16 maart kunt U weer materialen lenen. De openingstijden zijn gewij zigd nl.: ’n roddelüürke. Want Kaatje en Geert moete toch over de tong niewoar? ’Van mekare proate’ hiet dè. 12.00 u. d’n rèke tak komt ók soame bè ’De Veerkes’ 12.30 u. de vier femilies mee hil Gèssel aachter oan vertrekke mee pèrd en kèr naor Heivelden en Hoefkus om bruid en bruidegom af te haolen. Vür de deur van gerrit en Kaatje, op stroat, wordt ’r wè gesneveld. 13.55 u. vertrek vanuit De Hoefkus vür ne’n boerenkroegentocht mee muziek. Dè’s moed indrinke vür de traauwe- rei. 16.00 u. optocht vanaf ’De Veerkus’ noar de koos(k) 16.10 u. onechtverbintenis op de kios dür d’n burgemister en de pestoor 16.50 u. femilieportret moake vür de’n ingang van de kerk 17.00 u. oankost bè Hans de Brouwer en tege rêke op stroat dür ons aller Riki re- cepsie vür hil Gèssel (brengt ’n onneu- zel kedooke mee vür ’t paor) 19.00 u. Brabantse Koffietoffel bè ’De Schouw’ vür de femilies en al die’t er nog bè konne (ge moet ’n koart hebbe) noa de koffietoffel gezellig’n oavond op alle plotse vür iederèen 24.00 u. afscheid neme van mekare bè de Pier- rotverbraanding vür’t gemintehuis Suske en Geert züke de bedstee op. Mèr woar?... Nie, nie woar. Het organiserend comité (inlichtingen: tel. 2454, 1673, 1824) gebreide kollektie kranten en tijdschriften lezen, de naslagwerken raadplegen en van alle materialen gebruik maken. Er wordt echter niet uitgeleend. Ook voor vragen m.b.t. de kollektie kunt U alleen ’s middags terecht. Evenals de gewijzigde openingstijden is ook het aantal te lenen materialen veranderd nl. Afdeling voor volwassenen - romans - informatieve boeken - tijdschriften - dokumentatie - speelleermiddelen - AVM - videobanden - microcomputers naar behoefte Vanwege de vorst in de grond is de bestrating voor de bibliotheek nog niet gereed. We hopen echter dat U vanaf 15 maart gemakkelijk de biliotheek zult kunnen be reiken.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 1