Hans van Brunschot Oppersauwelaar 1987 Lentebode? t Openbaar onderwijs Lezing dia-avond Carnavalsoptocht 1987 Publieksprijs zaterdag voor Ad Nouwens Twidde Gésselse Boerenbruiloft Eerste Communie 1987 De stand van zaken m.b.t. de ’oude’ bibliotheek - ’nieuwe’ bibliotheek Voor ’n uitgebreid verslag van de Sauwelavonden zie pagina 5. Het mag bij velen ondertussen bekend zijn dat Hans van Brunschot sterk is in het spelen met woorden. De vierde keer dat hij deelnam wist hij voor de tweede maal de titel Oppersauwelaar van Moergestel in de wacht te slepen. Het publiek (2 avonden ’n uitverkochte zaal van ’Den Boogaard’) gaf hem over de twee avonden totaal het hoogste aantal punten. Vrijdag won hij trouwens ook de publieksprijs al, ’n prijs die Ad Nouwens zaterdagavond mee mocht nemen. Dè gaot ’r tegen oan... 11e Jaargang - Nr. 465 WOENSDAG 18 FEBRUARI 1987 «X 12 Bibliotheekmedewerkers - i i •i i i i i Op dinsdagavond, 24 februari organiseert de ’Vogelvereniging Moergestel’ een lezing dia- avond over het kweken van kleurkanaries. Al le natuurliefhebbers zijn op deze avond van har te welkom in de zaal van het clubhuis café ’Het Centrum’. De toegang is zoals gewoonlijk gra tis en de aanvangstijd is 20.15 uur. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel •I l •l I •l l I I •i I »i I »i i »i i i H I ►I I »l II II I ►I I III ►I I tl I Nu de Sauwelavonden voorbij zijn merk je in het dorp steeds meer dat de Moergestelnaren de carnavalskriebels weer krijgen. Gelukkig hoeft u nog maar anderhalve week te wachten voor dat het echte feest kan beginnen. En wat is dan leuker om zelf actief deel te nemen aan bijvoorbeeld de optocht? Zeer veel mensen doen dit reeds jaren en misschien wilt u dit jaar ook eens meedoen. Dat kan natuurlijk. U hoeft alleen maar een inschrijfformulier af te halen bij J. Poort, De Stappert 41. Wat u verder nog nodig hebt? Goede zin en een leuke creatie, waarbij het er omgaat dat mee doen het belangrijkste is. Want langs de kant moet men kunnen zeggen ’zo kan’t ook’. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. De bibliotheek is van 2 t/m 13 maart gesloten. Dan wordt er namelijk overgehuisd van de Kloosterlaan naar het voormalige kleuter schooltje ’Het Heideveldje’ aan de Schoolstraat. Dit gebouw is op vrijdag 6 februari j.l. door de aannemer opgeleverd. De vloerbedekking is ge legd en in de loop van deze week en volgende week worden de balie, de rekken en het overige meubilair geplaatst. De inrichting verloopt spoe dig. 27 Februari is de laatste dag dat de ’oude’ bibliotheek nog open is, tot zolang worden boe ken uitgeleend uit zgn. kontainers. Helaas zijn tijdschriften, puzzels, brochures en naslagwerken al ingepakt en dus niet meer be schikbaar. Vanaf 16 februari mogen de volgende materi alen door de leners worden meegenomen: Volwassenen: 6 romans, 2 strips, informatieve boeken naar behoefte. Jeugd: 4 leesboeken, 2 strips, informatieve boe ken naar behoefte. De folders uit de folderkast en van postbus 51 zijn gratis beschikbaar. Ook de uitleentermijn is i.v.m. de verhuizing langer. In het nieuwe bibliotheekgebouw zal ge automatiseerd worden uitgeleend. Via de post zullen de leden op de hoogte worden gebracht. Daarnaast verschijnen ook berichten in Moergestel-Nieuws. De eerste geautomatiseerde uitleendag is op maandag 16 maart. Maar op zondag 15 maart bent u al van harte welkom op de Open Dag. Helaas moeten wij ook een negatief bericht la gen horen. Er is namelijk al een ruit ingegooid, wat wij als bibliotheekmedewerkers erg betreu ren. 1. A.s. dinsdag 24 februari van 19.00 uur tot 20.30 uur worden alle Eerste Communiecanten in de sacristie van de kerk verwacht. De werkgroep zal dan met de kinderen het Com- munieprojekt behandelen. 2. Woensdag 25 februari van 19.00 uur tot 20.30 uur worden weer alle communiecanten verwacht met hun ouders in de Graaf van Urselschool (in de gymzaal) waar we de versieringen maken voor zondag 17 mei. Wilt u allen tijdig aanwe zig zijn. Werkgroep Eerste Communie Mia Erven De verloving van Kaatje van Suske en Geert van Graad van bè de Meule is al over enkele dagen. Komende zaterdag, 21 februari, geeft het stel el kaar de trouwbelofte. Suske en Geert durven het aan. Dochter van ’n heerboer en zoon van ’n keuterboer. Er is nog romantiek in deze harde wereld. De verloving is bij Hans de Brouwer, vanaf 20.30 uur. De families van weerskanten zijn vol tallig aanwezig. En iedereen die een toegangs kaart heeft is welkom. Deze zijn nog verkrijg baar bij Groentehal Crisje en Hans de Brouwer. 3,Eerst wordt het aanstaande bruidspaar op folkloristische wijze losgeschoten. Zoals dat vroeger gebeurde op het platteland in Brabant. Daarna is het ’kiendje kèke’. Grietje en Toon la ten Kiske zien. Dat zal gebeuren met nogal wat opschudding. De familie van vorig jaar doet op ludieke wijze haar uittreden. Zij wordt d’n èr- men tak. Dat gaat gepaard met een lied, een lach en een traan. Scheiden doet lijden. De nieuwe familie presenteert zich als d’n rèke tak. De ce remoniemeester stelt de hele kluit aan het volk voor. Daarna is er een verbroederingsfeest. ’Vür hil Gèssel’. En dat allemaal in een boerenfeer- tje van anno 1900. Met passende muziek van o.a. het ’Duo Simpel’. Een mooi schouwspel wordt het zeker met al die boeren en boerinnen. De ouderwetse dorpspastoor, tante nonneke, de burgemeester en veldwachter zijn er ook. Fami lie of niet? Iedereen die komt is familie en hoort erbij. Onder poffer en pet is het daar dolle pret. En aldus verloofd zal er ook getrouwd moeten worden. Dat gebeurt op Carnavalsdinsdag 3 maart a.s. Vanaf 12.00 uur zal het dan boerenbont zien in Gèssel. De hele middag en lange aovnd. Bruiloft voor iedereen. Het comité nodigt nogmaals ie dereen die carnaval viert uit om mee te trekken met de trouwstoet die ons vele tientallen jaren terugvoert in de tijd en de hele ceremonie mee te maken. Van afhalen van bruid en bruidegom tot kapellekestocht (rondgang langs café’s). Van onechtverbintenis tot receptie. En als er nog plaatsen over zijn, de Brabantse koffietafel bij ’De Schouw’. Het volledig programma van deze dag vindt u volgende week in deze krant. Verloving en boerenbruiloft; dat is weer eens wat anders met Carnaval in Gèssel. Als iedereen mee doet wordt het écht ’n familiefeest. Het organisered comité (voor inlichtingen: tel.: 2454, 1673, 1824) Naar we zo hier en daar vernamen zou het vrij uniek zijn: ’n kip die nu al is uit gebroed en midden in de winter voor 9 kuikens zorgde! Vrijdag 16 januari (20° nachtvorst) begon de hen te broeden en vrijdag 5 februari (na 20 dagen) was er het eerste kuiken, nu dus al bijna twee weken geleden. De kip is eigendom van de familie Oerlemans, Oisterwijkseweg 43. Inderdaad, deze keer hoefden we niet ver van huis om nieuws te halen! Maudy en Danny Oerlemans poseren hier met de lente- aankondiging voor fotograaf Louis van de Meijdenberg. Zijn het de eerste kuikens dit jaar in Moergestel? Zonder tegenbericht nemen we aan van wel. Op donderdag 26 februari organiseert de S.P.M. in samenwerking met Lijst Denissen een voorlichtingsavond over Openbaar onderwijs. Plaats: Den Boogaard, tijd: 20.30 uur. De Vereniging voor Openbaar onderwijs (V.O.O.) zal een inleiding verzorgen en daarbij ingaan op de snelle groei van het aantal Open bare scholen in Brabant. Spreker zal zijn de heer F. van Marie, lid van het bestuur van de afdeling Brabant. Met deze avond hopen wij enige vooroordelen ten opzichte van het Openbaar onderwijs weg te nemen en een aanzet te geven tot een serieuze in ventarisatie van het aantal ouders, dat voor hun kinderen Openbaar onderwijs wenst. Wellicht is het ook mogelijk om met een aantal mensen een initiatiefgroep op te richten. Maar uw aanwezigheid verplicht u tot niets. Als voorschot op de voorlichtingsavond alvast dit: - 50 leerlingen is voldoende voor het oprichten van een Openbare school. - 30 leerlingen jonger dan 7 jaar is ook vol doende. - Openbare scholen gaan niet uit van een gods dienstige visie maar geven wel ruimte voor gods dienstlessen als ouders dat wensen. - Er kunnen geen leerlingen geweigerd worden. - Het bestuur is in eerste instantie de gemeen teraad. - De kosten van een Openbare school worden betaald door het ministerie van onderwijs. Niet door de gemeente. - Moergestel is echt groot genoeg voor een Openbare school. Wie meer informatie wil weten is welkom op 26 februari om 20.30 uur in Den Boogaard. S.P.M.-Lijst Denissen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 1