1e brugjaar: OPEN AVOND Valentijndag Bm iiiems i w 'DURENDAEL 1 14 februari AANMELDEN VAN NIEUWE LEERLINGEN V Carnavalskleding Kinderkleding t Buurtver. ’t Rootven’ Twidde Gèsselse Boerenbruiloft Ned. Ver. voor Slechthorenden De bestemming van Zonnewende Zilver voor Jan van lersel BLOEMISTERIJ i! i.h.n.o./mavo - mavo/havo - havo/atheneum 0 Bloemen... houden van mensen! OISTERWIJK R.-K. SCHOLENGEMEENSCHAP Boe I p- VOOR L.H.N.O. - MAVO - HAVO - ATHENEUM t van 16.00 -17.00 uur en van 19.00 - 21.00 uur. Donderdag 12 februari a.s. van 19.00 - 22.00 uur Burgemeester Verwielstraat 16 Kerkplein 28 maandag 9 maart dinsdag 10 maart donderdag 12 maart de letters A t/m I de letters J t/m P de letters Q t/m Z Burgemeester Verwielstraat 16 Telefoon 94242 - 82394 Voor iemand die bij U een speciaal plekje heeft. sRsSSS "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 11 FEBRUARI 1987 SINA 4 PAGINA 5 Sinds enkele weken is Zonnewende eigendom van Stichting SOKA (Sociaal Kulturele Aktivi- teiten), waarmee dit landgoed een definitieve be stemming krijgt. Stichting SOKA is in 1983 op gericht en stelt zich tot doel scholieren- en jon gerencentra, studentenhuizen en conferentieoor den op te richten, en tevens tal van aktiviteiten te organiseren die afgestemd zijn op de behoef ten van de diverse groepen. 4 SCHOOLSTRAAT 31a 5066 EC MOERGESTEL TEL (04243) 1442 Wij nodigen onze leden uit voor het houden van onze jaarvergadering. Deze vergadering wordt gehouden dinsdag 17 februari a.s. bij café ’de Klaore’. Aanvang 20.45 uur. Tot ziens. 7-''s 3 maart: ’Boerendag' in ’t dorp 21 febr.: Verloving en losschieten De trouwpartij van Kaatje van Suske van en Geert van Gerrit van Graad van bè de Meule, vastgesteld voor carnavalsdinsdag 3 maart a.s. zal nu toch écht doorgang vinden. De families van bruid en bruidegom zijn vorige week op ’n avondschofje bij elkaar geweest in ’De Schouw’ alhier. Daar hebben ze kennis met elkaar ge maakt. Er is niet alleen gesproken over de peri kelen rond de uithuwelijking maar ook over de bruidsschat, ’t Kost de vader van Geerte vier koeien en ’n geit. En natuurlijk is de hele cere monie voor de trouwdag doorgenomen. Volgens goed gebruik zal 't er op z’n oud-Brabants aan toe gaan. Tradities staan voorop. Kortom, de wederzijdse families zijn het eens geworden. Op 18 februari wordt in het verenigingsgebouw kinderkleding verkocht. Daarbij ook carnavals kleding, hoedjes e.d. Dus een ieder die carnavalskleding wil verkopen kan deze inleveren bij: Carla van Gooi, De Aan- stede 7, Moergestel, tel.: 04243-3101. ij ■- x De afgelopen week vierde ’De Boszichtschool’ op gepast wijze weer eens een feestje. Jan van lersel, ’leraar’ van groep zes, was vijfentwintig jaar onderwijzer. Vrijdagavond was er een gezellig en informeel samenzijn van alle medewerkers van de school, O.K.G. en schoolbestuur. De voorzitter van het schoolbestuur, Leon Loosveld, zei in zijn toespraak, dat Jan op ze ker 750 kinderen uit Moergestel een duidelijke, maar goede stempel had gedrukt. Dat het op school gezellig was, bleek wel uit het feit, dat een aantal mensen tot laat in de avond bleven. Maandagmorgen was het feest voor de 166 leer lingen van de basisschool. Terwijl Jan en Joke vanaf een ’professioneel’ podium glunderend toekeken, lieten alle groepen zeer toepasselijke dansjes, versjes en play-backs zien en horen. De heer G. Klomberg memoreerde in zijn woordje: ’Eigenlijk behoor je nu pas ’tot de oude hap’ maar als je jezelf jong wilt blijven voelen, kijk dan naar de jeugd, die voor je zit. De eerste aanzet van het ministerie is goed ge weest: vier- tot twaalfjarigen bij elkaar in het zelfde schoolgebouw; samen spelen, samen le ren opgroeien tot volwassenheid, maar men moet en kan nu niet meer terugkrabbelen door beperkingen, bezuinigingen en terugdraaien van de bestaande situatie. Na de pauze ging groep zes, de eigenlijke groep van Jan van lersel, nog en hele poos door met feestvieren in hun eigen lokaal. Van alle leerlingen, team, O.K.G. en school bestuur kreeg Jan een toepasselijk cadeau: een prachtige, moderne grasmaaimachine. De ene ’doe-het-zelver’ voor de andere. Wij kennen Jan van lersel als een man, waarvan je op aan kunt. Hij is recht door zee, neemt geen blad voor de mond en is zeer plichtsgetrouw. Hij houdt van orde en regelmaat. Niet alleen binnen de school, ook er buiten houdt Jan van de jeugd. Hij is een van de pio niers geweest van de Drumfanfare Moergestel. Ieder jaar is hij ’de hoofdmeester’, de bezielende inspirator van de jeugdvakantieweek, waardoor enkele honderden kinderen de laatste week van de grote vakantie gezellig met elkaar doorbren gen en weer nader tot elkaar komen om zo aan het nieuwe schooljaar te beginnen. Jan, team en leerlingen wensen je vanaf deze plaats nog een aantal fijne jaren in je gezin als ook op de Boszichtschool. Wij hopen, dat je met dezelfde ijver en energie samen met het team en de ouders zult blijven werken aan on derwijs en opvoeding van onze Moergestelse jeugd. Enkele maanden geleden zijn wij in Moergestel gestart met de verkoop van goede gebruikte kin derkleding. Omdat de ruimte waar de verkoop was, ongeschikt bleek te zijn, zijn we uitgewe ken naar ’De Vereniging’ (t.o. het kerkhof). De eerste verkoop daar is op 18 februari van 13.30 tot 15.30 uur. Hebt u zelf nog goede gebruikte kinder- of sportkleding dan kunt u deze bezor gen op onderstaande adressen of op 18 februa ri tussen bovengenoemde tijd in ’De Ver eniging’. U bepaald zelf de verkoopprijs van het kle dingstuk. Kom vrijblijvend een kijkje nemen op 18 februari. Tot dan. Informatie: Mieke Cornelissen, Kerkackerstr. 7,tel.: 1381. Carla van Gooi, De Aanstede 7, tel.: 3101. Rain van de Wouw, kerckackerstr. 9,tel.: 3394. De Nederlandse Vereniging voor Slechthoren den Afdeling Tilburg en Omstreken komt bijeen op: Donderdagavond 19 februari a.s. om 20.00 uur. Op deze avond zal commissielid, mevr. M.A.M. Mak-van Noord een lezing geven over de ziek te van Menière. Genoemde ziekte manifesteert zich onder andere door: duizeligheid, oorsuizen, gehoorstoornis en misselijkheid. Iedereen is van harte welkom, zowel leden als niet leden. Er wordt gebruik gemaakt van een ringleiding en de overhead-projector. Lid wor den van onze vereniging is altijd mogelijk, hoe meer leden hoe gezelliger het wordt. Plaats: Rode Kruisgebouw, Leonard van Vechelstraat 2, Tilburg. Voor nadere inlichtingen: tel.: 013-675059 of 013-332374 (na 18.00 uur). Ze waren er allemaal. Driek van Noatje van Gooi, vader van de bruid. Joana van Martje van Oostelbeers, moeder van de bruid. En de ouders van de bruidegom, Kiske van Nette van Giele en Wieske van Janne van den Hogendries. En niet te vergeten de getuigen van weerskanten. Stien- tje van Sophie van Nard van het Post en Joane- ke van Keeke. Wie er allemaal schuil gaan ach ter deze namen? Och, wie goed bekend is in Gès- sel zal ze d’r zo wel uit kunnen halen. Al zijn er enkele buitenlui onder de families. Trouwens, de pastoor, Heerom en tante nonneke waren er ook. Die lieten zich in met de geestelijke aspec ten rond ’t huwelijk. Tante non zal bidden. Zelfs de burgemeester en zijn veldwachter waren pre sent. Eerstgenoemde omdat hij het stel in de on echt moet verbinden en de veldwachter omdat ie straks de orde moet handhaven. Samen met de ceremoniemeester. En er waren er nog veel meer. Wij vertellen u dit, beste mensen van Gèssel, omdat u moet weten dat de zaak rond is. Die boerenbruiloft wordt weer ’n spektakel. En u bent er allemaal voor uitgenodigd. Dat wordt ’n hele dolle dinsdag, die 3e maart. Voor iedereen. De verloving van Suske en Geert is op zaterdag avond 21 februari a.s. bij Hans de Brouwer. Vanaf 20.30 uur. Daar tonen Toon van Jaonus van Koos van Pere en Grietje van Ginder, die vorig jaar in de onecht traden, hun kiendje. ’Kiendje kèke’ heet dat in de regels voor deze folkloristische opvoering. Iedereen die een kaart heeft is welkom. Kaarten a 3,in voorverkoop verkrijgbaar bij Groen- tehal Crisje en bij Hans de Brouwer. Zorg dat u te gast kunt zijn op het verlovingsfeest. Er is muziek en gein genoeg. En probeer zoveel mo gelijk in de originele oud-brabantse boerenkle- dij te komen. Het programma voor de bruilofts dag wordt in deze krant gepubliceerd. Het organiserend comité Inlichtingen: tel. 2454, 1673 en 1824. De stichting heeft jarenlang uitgezien naar een pand dat als conferentieoord kan dienen, waar bij een rustige ligging en goede bereikbaarheid belangrijke faktoren waren. Uiteindelijk is besloten tot aankoop van Zonnewende over te gaan, omdat het landgoed aan de diverse eisen voldeed en door de huiselijke trekken en de aan wezigheid van een park een aangename verblijf plaats voor de bezoeker zal zijn. Alvorens Zonnewende definitief in gebruik te nemen zal het zodanig worden aangepast dat het ruimte biedt aan een dertigtal gasten. Vervolgens kan SOKA een begin maken met haar aktiviteiten, gericht op de diverse facetten van het dagelijks leven: gezin, geloof, studie, be roep, kuituur. Het Opus Dei De aktiviteiten op godsdienstig gebied (liturgie vieringen, bezinningsdagen, theologiekursussen, enz.) zijn toevertrouwd aan de Prelatuur Opus Dei. Het Opus Dei werd in 1928 gesticht door de Spaanse priester Josemaria Escriva en heeft zich geleidelijk over de hele wereld verbreid. Sinds 1882 is het Opus Dei een persoonlijke prelatuur van de katholieke Kerk -de kerkrechtelijke vorm die de stichter steeds voor ogen stond- met de centrale zetel in Rome. Ze bestaat uit een pre laat, in de prelatuur geïncardineerde priesters, en leken die zich bij de prelatuur hebben aan gesloten. De leken vallen onder de jurisdiktie van de prelaat voor wat betreft de vervulling van de verplichtingen op het gebied van de spirituele vorming en het apostolaat, die ze vrijwillig op zich hebben genomen. In alles wat volgens het kerkelijk recht geldt voor alle gelovigen, vallen ze onder de jurisdiktie van de plaatselijke bisschop. Het Opus Dei heeft tot doel mensen uit alle la gen van de maatschappij diep bewust te maken van de algemene roeping van de Christen tot hei ligheid en apostolaat in de uitoefening van het dagelijks werk. De aktiviteiten in Zonnewende worden op lan delijk niveau georganiseerd, waardoor ze in principe geen repercussies hebben voor het plaatselijk pastoraat. Informatiedagen: In het weekend 21-22 februari organiseert Stich ting SOKA enkele informatieve bijeenkomsten in Zonnewende, waarbij dieper ingegaan wordt op achtergrond, aktiviteiten en exploitatie van het conferentieoord. Er zijn inmiddels een aantal uitnodigingen ver stuurd, maar elke belangstellende is van harte welkom. In verband met de organisatie wordt men vrien delijk verzocht zich schriftelijk (Zonnewende, Tilburgseweg 52-54, 5066 XX Moergestel) of te lefonisch (Mw. van de Mortel, tel.: 013-423075, op vrijdag 13 februari of dinsdag 17 februari tussen 18.30 en 19.30 uur) op te geven en daar bij te vermelden naar welke bijeenkomst men denkt te komen: zaterdagochtend 10.30-13.00 uur, zaterdagmiddag 14.30-17.00 uur of zon dagmiddag 14.30-17.00 uur.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 5