en lekkere haring Ook warme vis mode mode mode mode SLAGERIJ KETELAARS E.V. mode Verse kabeljauwfilets volendammer vishandel EkfaSimer 2.55 1.35 2.75 K.V.O. Vurhaai nieuws K.P.J.-nieuws Fotogroep Moergestel Dia-avond IVN E.H.B.O.-nieuws J t Oisterwijk en omgeving helpen Polen Strijkbuis strijkers en strijkertjes in Haaren Drumfanfare start stempelspel Woensdagmiddag- en vrijdagmorgen-aanbieding I kom vrijblijvend kijken naar de kleurenpracht die onze voorjaarscollectie creëert, tevens nog interessante koopjes aanwezig. amta van den aker raadhuisstraat 11a moergestel telefoon 04243 - 3762 voor hem stoer en elegant bij de tijd en van lange levensduur met een eigen karakter voor haar MALS MAGER RIBSTUK 7 7c VARKENSFRIKANDO OF LAPPEN o rn SLAVINKEN n nr LEVERROLLADE WORSTEBROOD met eigen gehakt 6 stuks RUNDERROOKVLEES SËSuMkfisB A 2 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 11 FEBRUARI 1987 PAGINA 3 3 STOER uur uur >ten Donderdag 12 februari a.s. hebben we weer een bijeenkomst in de Vereniging. Aanvang 20.00 uur. In tegenstelling zoals in het programma vermeld staat, gaan we deze avond de foto’s bespreken die gemaakt zijn van de modellen op onze vorige bijeenkomst. Tot donderdag. Culturele avond N.C.B.-K.V.O.-K.P.J. Ook dit jaar doen wij weer mee aan de culture le avond, op 13 maart van onze afdeling. Leden die ook mee willen doen zijn van harte welkom op donderdag 12 februari in ’d’n Tob’ om een leuk idee uit te werken. Door omstandigheden kon enkele weken gele den het bowlingen niet doorgaan. Dit willen we nu a.s. vrijdag 13 februari doen. We gaan naar Hilvarenbeek en het vertrek is om 20.15 uur bij d’n Tob. Op 22 februari gaan we tropisch zwemmen in Hapert. We hopen op een grote opkomst zodat we met een grote groep gezellig kunnen zwem men. De kosten: 17,50 per persoon. Graag even opgeven bij Esther, 1492. Er wordt al druk gewerkt aan de carnavalswa gen, we proberen óók dit jaar weer de eerste prijs te behalen. Leden die mee willen helpen, kunnen contact opnemen met Wim op ’t Hoog, tel. 1965. En natuurlijk is elke vrijdagavond ons clubhuis geopend voor een gezellig avondje. a.s. Donderdag 12 februari is het de laatste avond voor de EHBO cursisten. Het examen zal woensdag 18 februari worden afgenomen. Namens het bestuur en gediplomeerde leden wensen wij jullie alvast veel sukses. Donderdag 26 februari houden wij onze jaarver gadering. Het bestuur hoopt dan ook dat iedereen hierbij aanwezig zal zijn. Een goed adres voor een lekkere haring, warme gebakken vis en alle soorten verse vis. GEMULLEHOEKENWEG 11 OISTERWIJK TELEFOON 04242 - 82344 KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 Carnvalsavond N.C.B.-K.V.O.-K.P.J.-A.J.W. Op 26 februari a.s. organiseert de werkgroep N.C.B.-K.V.O.-K.P.J. kring Tilburg ’n carna valsavond voor validen en mindervaliden, ver zorgers, huisgenoten, kortom alle leden van on ze grote N.C.B.-familie. Deze avond vindt plaats in Boerderij Denissen te Berkel-Enschot. Entree 3,50, opgave mo gelijk bij de secretaresse van de K.V.O., tel. 2376 tot 15 februari a.s. Gourmetavond K.V.O. Op 30 maart a.s. organiseert de K.V.O. in sa menwerking met Bedrijfsschap voor vee en vlees ’n demonstratieavond gourmetten in Den Boo gaard, aanvang 19.30 uur. Deze demonstratie houdt een volledige maaltijd in. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. U mag even tueel ook uw buurvrouw, vriendin of dochter meebrengen. Opgave mogelijk tot 1 maart a.s. Onkosten iu,bij opgave te voldoen. staan. Daarom ook dit jaar organiseert het Oisterwijkse comité weer een busreis van 6 da gen naar Poznan in Polen. De kosten worden door de reizigers zelf betaald, het comité neemt de organisatie voor zijn rekening. 26 April ver trek. Daar ook hiervoor een grote belangstelling en animo is, denken wij dat er waarschijnlijk'wel met meerdere bussen gegaan zal worden. De coördinator van het geheel, Jo Smarius, zal in Polen, ter plekke, 2 grote excursies organise ren, zo dat elke medereiziger een indruk krijgt van het Land en zijn cultuur, zijn eigenschap om gastvrij te zijn voor eenieder, ondanks de ellende die daar nog op grote schaal heerst. Wij geven u de mogelijkheid om aan deze reis deel te nemen. U kan voor reserveringen en in lichtingen terecht bij Jo Smarius, tel. 04242-84624. Tot slot vermelden wij nog ons banknummer, Rabobank 13.89.36.900; Giro 47.90.628. Sjef van Gisbergen Het is weer zover, de jaarlijkse violendag, nu in Den Domp in Haaren. Zo’n tweehonderd violisten en cellisten, groot en klein, komen samen om te musiceren en zij besluiten deze dag met een uitvoering. Elke jaar kiezen de docenten van de muziek scholen Goirle, Hilvarenbeek en Oisterwijk, die deze dag voor hun leerlingen organiseren, een onderwerp dat het repertoire bepaalt. Dit jaar zijn het sprookjesfiguren uit oude maar ook moderne verhalen zoals Roodkapje, de zwarte Ridder, Annie en vele anderen. Mijnheer de Uil, bekend van de fabeltjeskrant, verzorgt de toelichting en dirigeert de verschil lende ensembles. Al deze strijkbuis strijkers en strijkertjes zijn te beluisteren op zaterdag 14 fe bruari van 16.00-17.30 uur in Den Domp. In samenspraak met de Vereniging tot behoud van Natuurmonumenten houdt het IVN op 17 februari a.s. een dia-avond in de zaal van ’t Oude Nest te Oisterwijk, aanvang 20 uur. De heer F. Vlamings uit Boxtel heeft jarenlang het wel en wee van Kampina gadegeslagen. Hij heeft tijdens zijn omzwervingen in dit prachti ge natuurgebied een bijzondere diaserie opge bouwd over het beheer van Kampina, de flora en fauna. Dit zal hij ons voor de pauze tonen. Na de pauze maken wij kennis met het reewild. Een avond bij uitstek voor de echte natuurlief hebber. Tot 16 februari a.s. is er nog gelegenheid om je op te geven voor de snerttocht van 20 februari. Zoals reeds eerder gemeld kunnen ook de kin deren beneden 16 jaar hieraan meedoen als ze vergezeld zijn van een volwassene. Tot boven genoemde datum kun je nog opgeven bij: Ber rie Smolders, Oisterwijkseweg 20, of telefonisch op nummer 2490. Willen diegene die wel voor 19 december hadden opgegeven maar nu om een of andere reden niet mee kunnen dit even bij Berrie laten weten. We weten dan op hoeveel mensen we zeker kunnen rekenen. We komen dan zeker geen snert te kort. Om bij te dragen in de kosten voor het naderen de festival (een echte sponsor hebben we niet) start de aktiviteitencommissie binnen de drum fanfare een stempelspel. De inhoud van het stempelspel is als volgt: Ieder lid gaat op stap met een kaart waarop 20 vakjes staan, in ieder vakje kan men een naam invullen, kosten 1,—. Onder een van die vak jes staat een stempel van de drumfanfare welke niet zichtbaar is. Als een kaart vol is wordt de stempel zichtbaar gemaakt na afloop van de eerste volgende re petitie. De naam welke korrespondeert met het vakje onder de stempel heeft 10,verdiend. De prijswinnaars worden persoonlijk benaderd en zullen in ’Moergestel-Nieuws’ worden gepubli ceerd. De aktie duurt 10 weken. U bent natuurlijk niet verplicht om 10 weken mee te doen, maar al doet u maar één week mee dan zijn wij u al zeer dankbaar. Hopelijk laat u onze leden niet voor niets aan de deur komen, maar krijgen zij van u allen, een spontane me dewerking. Een periode van hard werken breekt aan voor de leden van het Comité. In verband met de mas sale reacties uit Oisterwijk, Moergestel, Berkel- Enschot en Haaren, heeft het Comité besloten zijn hulpprogramma uit te breiden. Deze week worden aan het hulpcentrum in Oisterwijk 4 grote containers geladen met kleding, schoeisel, lakens en dekens, ten behoeve van de vluchtelin gen in Suriname. Het is triest om te constateren dat de kinderen in Suriname, die tot de vluch telingen behoren, in de opvangkampen onder rijstzakken moeten slapen. Zij komen aan, meestal niet meer gekleed dan in een onder broekje. In samenwerking met het Surinaamse Comité in Tilburg, heeft Oisterwijk besloten daar ook de helpende hand te bieden. De containers zullen rechtstreeks vanuit Oister wijk naar de haven gaan, waar zij verscherpt worden, na een 16-daagse zeereis, zullen zij in Suriname arriveren, vanwaar 3 containers rechtstreeks naar de vluchtelingenkampen gaan. De coördinatie daar is in handen van de katho lieke Kerk, verder zal 1 container naar de Suri naamse hoofdstad Paramaribo gaan, waar Do minee Doth de verdeling voor zijn rekening zal nemen. Eens stond Nederland op de eerste plaats in Suriname, toen het land tot hun kolo niën behoorde, laat nu ook Nederland weer op de eerste plaats staan, als het gaat om te helpen. Op 24 april vertrekken vanuit Oisterwijk 2 com- binatievrachtwagens naar Polen, naar Poznan, alwaar het comité in die regio, enkele hulpbe hoevende projecten heeft waar de hulpmiddelen van harte welkom zijn. Wij noemen u, een spastisch centrum, waar 200 spastische kinderen vrijwillig verpleegd worden, een demente bejaardenhuis, een weeshuis, en tenslotte een kinderziekenhuis. Op dit moment beschikt het comité echter alleen over kinderkle ding, schoeisel, dekens, lakens, en wat le vensmiddelen. Zoals u weet, is bij elk project dat hulp nodig heeft, waar ook ter wereld, de grote wens aan wezig van, medische artikelen, verzorgingsarti- kelen, voedsel, kinderondergoed, en speelgoed. Het comité in Oisterwijk houdt zich dan ook van harte aanbevolen voor welke reactie dan ook, alsmede op elk gebied. Uw reacties zijn van harte welkom bij A. v. Diessen, tel. 04242-85113. Naast uw hulp bieden, is het 2e doel van het Co mité, de Internationale contacten te verstevigen, een Internationale vriendschap te doen ont- TVERSTE VLEES HAAL JE LEKKER OICHTBU! Weekaanbieding van 12 tot 18 februari 500 gram O.UU perstukUiuU 100 gram UIT EIGEN ROKERIJ 100 gram

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 3