Buro ’76 16,95 EEN 20X28CM AFDRUK VAN UW EIGEN NEGATIEF OF DIA. 'In den Korenmaaier' 'In den Korenmaaier' frestofrint Photo-atelier Louis v/d Meijdenberg Gezwiene Waai-nieuws 6,45 Voor velen boven de 50 en allen boven de 65 jaar Als je binnenkort gaat trouwen hebben wij een verrassing! Belangrijk! Aandacht gevraagd! l SLIJTERIJ - WIJNDOMEIN •2ai 7,45 7,45 6,95 SLIJTERIJ - WIJNDOMEIN 1 o b r Chateau Gaussan 1983/84, Corbières mise du Chateau van 6,95 voor 6,25 doos a 6 flessen35," Kom bij ons een kijken naar de uitgebreide kollektie huwelijkskaarten. We zijn er bijna zeker van dat je met de aanwezige modellen en ons advies zeker iets persoonlijks zult kunnen vinden voor de belangrijkste dag van je leven. Bovendien, als je bij ons de kaarten bestelt krijg je een felicitatiepakket gratis! Trouwens, de prijs van de kaarten is bij ons al een verrassing! Nieuw! Bermuda Liqueur Z 20 3 D J D C C Ongelooflijk goed in kleur D Bols jonge Dujardin vieux Jagermeister Findlaters whisky ....nu Offley port, tawny ...nu Cötes du Roussillon Villages 1985....van 6,95 voor 6.45 Cotes du Roussillon 1985 6,45 Nu geen tijd? Lees dan straks maar! Siebeldinger Königsgarten van 7.95 voor Bordeaux blanc 1984 van 6.95 voor Bordeaux rouge 1983 van 7.95 voor Cötes du Rhone 1983 nu 18,45 nu 17,95 nu18,95 17,95 12,95 Kinderen zijn gek op verkleedpartijen, en dat levert soms vertederende plaatjes op. Leuk om vast te leggen voor later, want zulke momenten zijn het waard om bewaard te worden. Ook leuk om thuis op te hangen, maar dan op een flink formaat. En dat kan nu heel voordelig op het formaat 20x20 of 20x28 cm. Voor slechts f 4,50* per stuk laten wij door Presto Print een fraaie vergroting van uw kinderkiek, uw wintersportfoto's of zomaar uw mooiste opnamen maken, van dit aantrekkelijke aanbod kunt u profiteren van 2 februari tot en met 14 maart 1987. Huiswijnen: 13de fles gratis kans op diner! Cötes de Bergerac van 6.95 voor 6,45 Bereich Zeil 1985 aS PAGINA 11 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 11 FEBRUARI1987 Peter Adres: liter van 6,95 voor AS f 4,95 van dia (alleen kleinbeeld) Verhuur tapinstallatie, tafels, stoelen, etc. o 8 4 Laatste week: Maandag 23 februari wordt hij bij het Centrum de jaarvergadering gehouden. Aanvang 20.00 uur. Agenda: 1. Opening 2. Ingekomen stukken 3. Notulen vorige ledenvergadering 4. Jaarverslag secretaris 5. Jaarverslag penningmeester 6. Verslag kascontrolecommissie 7. Verkiezing kascontrolecommissie 8. Pauze 9. Bestuursverkiezing 10. Aktiviteitenkalender 1987 11. Rondvraag 12. Sluiting. Namens het bestuur A. Jonkers Verder willen we nog even de aandacht vestigen op het karnavalsbal voor de jeugd op vrijdag 27 februari van 0 t/m 12 jaar van 18.00 tot 20.30 uur en om 20.30 uur van 12 t/m 16 jaar per lid. Van de Gezwiene Waai mogen 2 introducees meegebracht worden. Veel leut en tot de 23ste of de 27ste. Antwoordstrook: Ik wil graag meer informatie over het gezinspro- jekt. Naam: O xO Meer smaak! Meer sfeer! voor Postcode woonplaats: Opsturen naar: S. A.S.T. T. a.v. Peter Korvelplein 214 5025 JX TILBURG 5 M. Akkermans-Wolfs Schoolstraat 18, 5066 EE Moergestel Telefoon 1350 I D ■n 7 U I n Oisterwijkseweg 43 Moergestel Telefoon 04243 - 2268 A 10 Resultaat: politie aan mijn broek en ik kwam in een internaat terecht, waar ik nu nog zit. Toch zou ik graag in een gezin zijn tussen gewo ne mensen, want hier tussen mijn kornuiten voel ik me ook niet altijd thuis. Maar de mensen van het internaat (S.A.S.T. Tilburg) durven mij niet naar een pleeggezin te doen. Ze vinden mij daar nu te moeilijk voor. Ze willen me wel een kans geven. Ze zoeken daarom gezinnen (ze noemen dat projektgezinnen), die voor jongens en meis jes die in hetzelfde schuitje zitten als ik, een jaar willen zorgen. Tenminste als het klikt. Anders lukt het toch niet. Na dat jaar kan ik misschien terug naar huis of toch naar een pleeggezin. Zo, dat was mijn verhaal. Ik hoop dat er veel mensen zijn, die er nog meer over willen weten. Vul dan onderstaand strookje in of bel onder kantoortijd de S.A.S.T.: 013- 636755. Wat ik u alvast kan vertellen: - u krijgt een vergoeding voor de onkosten - u kunt op een goede wekelijkse begeleiding re kenen - bij dringende problemen kunt u altijd bellen, zelfs ’s nachts. Hoor ik nog iets? Rootven 26 Moergestel Telefoon 04243 - 1421 van 7.65 voor Ik heet Peter en ik ben 14 jaar. Toen ik 10 jaar oud was gingen mijn ouders scheiden. In het begin veranderde er thuis niet veel. Mijn vader was vrachtwagenchauffeur, veel thuis was hij dus niet, en mijn moeder bleef gewoon voor mij zorgen. Alles ging zijn gewone gangetje totdat mijn moeder een vriend kreeg. Van toen af liep het mis. Thuis werd het dikwijls ruzie. We verhuisden naar een heel andere buurt. Ik mocht die man van mijn moeder niet. Hij speelde de baas en mij hadden ze niet meer nodig. Vriendjes van vroeger had ik niet meer en op school liep het ook al helemaal mis. Mijn moeder zag het niet meer met me zitten en ik dacht: weglopen, beter dan op straat gezet wor den. Drie keer ben ik toch weer naar huis terug ge gaan. Het lukte niet. Het enige wat ik leuk vond was spannende din gen doen. Er zijn altijd wel jongens in de buurt om het een en ander mee uit te spoken. Je krijgt er zo’n kick van! c. De integratie van ouderen binnen de samen leving bevorderen. 3. Hoe is het gesteld met deze Bond in Moer gestel? a. Wij hebben een goed-werkende vereniging, die al meer dan 27 jaar bestaat en die zijn bestaansrecht al vele malen bewezen heeft. b. Tot heden zijn in hoofdzaak lid: mensen van af 60 jaar (de meesten boven de 65). Dat zou eigenlijk zo snel mogelijk moeten ver anderen, want ook voor de leeftijdsgroep van 50 tot 65 jaar kan onze Bond veel betekenen. Arbeids-ongeschikten - langdurige werklozen - VUT-gepensioneerden - zij allen zijn in onze Bond welkom. In onze sterk-geautomatiseerde en erg verander de maatschappij, staan veel mensen in de leef tijd tussen 50 en 65 jaar al buiten het arbeidspro ces en voelen zich als een groep, die nergens bij hoort. Toch zijn de belangen van deze groep nog erg groot en belangrijk. Ook voor deze groepering wil onze Bond op de bres staan en als zij lid worden, kunnen wij ge zamenlijk proberen ook hun belangen op de bestemde plaatsen behartigd te krijgen. Wij taxeren dat er in Moergestel toch minstens 200 personen van deze leeftijdsgroepering in aanmerking komen voor het lidmaatschap. Gezamenlijk zouden wij dan toch voor uw be langen heel wat moeten kunnen bereiken. Mo menteel zijn er in Moergestel 570 inwoners ouder dan 65 jaar - inclusief de Zusters van Sta nislaus en Antonius. Dit is nu al 10% van de to tale bevolking van Moergestel. In de komende jaren zal dit percentage nog sterk toenemen; voor het jaar 2000 nog tot 750 personen. c. Momenteel zijn 320 mannen en vrouwen lid van onze Bond. Wij mogen dus niet klagen; al hoewel het natuurlijk altijd nog beter kan! Gezien onze doelstelling en de belangrijke groep van de bevolking, die wij vertegenwoordigen, zal dit ledental in de naaste toekomst toch nog sterk dienen te stijgen. Onze vereniging is AK- TIEF en timmert op vele plaatsen aan de weg; dit alles in het belang van onze leden. In een volgend artikel willen wij hierop nog eens nader ingaan. Het lidmaatschap van onze vereniging loopt van januari t/m december en bedraagt 17,50 per jaar per persoon. Hiervoor ontvangt u ook nog 1 lx per jaar ons maandblad ’Levensvenster’. Opgave voor lidmaatschap is mogelijk bij onze sekretaresse, mevr. J. van Dijk, Vooskerbos 25, tel. 2151. 1 M van 6.95 voor 6,45 Het afgelopen jaar is ons gebleken dat er hier en daar nog wat onduidelijkheid is over ’wat de R.K. Bond van Ouderen is en wat deze doet’. Daarom willen wij daar een paar ’artikelen’ over schrijven wat meer duidelijkheid verschaffen. 1. Wat is onze Bond? a. Onze Bond is een vereniging, waarvan lid kunnen zijn natuurlijke personen die de leeftijd van 50 jaar bereikt en niet meer werkzaam zijn in het beroeps- of bedrijfsleven. Hieruit vloeit voort, dat ook de echtgenotes van deze groep lid kunnen zijn. Verders ook weduwen en weduw naars. b. Onze Bond kan gezien worden als een Vak- en Standsorganisatie voor deze leeftijdsgroepe ring. c. De katholieke levensbeginselen vormen de grondslag van de Bond. 2. Wat is het doel van onze Bond? a. De godsdienstelijke, zedelijke, culturele, sociaal-economische en sociaal-hygiënische be langen van ouderen in het algemeen, en van de leden in het bijzonder te behartigen. b. De gelijkwaardigheid van ouderen aan de overige leden in de samenleving gestalte te geven en hiervoor een daadwerkelijke erkenning te krijgen. VOOR 4/2 GULDEN WORDTJE KIND VIER KEER ZO MOOI!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 11