J Kienen met Audacia Hanneke Denissen: opdraaibaar speelgoed WOENSDAG MIDDAG OP HET ST. JANSPLEIN RADIOCASSETTE RECORDER ■Hl info_ MTV- nieuwsbrief Zoekertjes... Hi r fer-c lot F (1) S.P.M.-nieuws Lekker vis eten... Rtitr' Henk Schepens succesvol in Dortmund lijn 3070-614614 nedertandse hartstichting vrienden van de hartstichting Jatter: EILAND IN DE MIDDELLANDSE ZEE V Vrijdag 6 februari 20.30 u. in de kantine aan de Molenstraat ^*7 gg| ^■'1 Verzamelingen (IV) [Turnn HOOFDPRIJS: De koffie staat klaar! V In plaats van woensdagmorgen nu elke V X - volendammer vishandel Nederland vierde in landenklassement evenementen Drumfanfare oefent zondag in ’Vonder’ Hoe Zoekertjes insturen? e mH "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 4 FEBRUARI 1987 PAGINA 7 ilNA 6 MALTA MALTA. sctie- jaar- il. ROB. W. (een verdwaalde Pierewaaier) Maandagmiddag, woensdagmiddag en vrijdagmorgen op het St. Jansplein! rii. i Hanneke heeft liefst het oude ijzeren speel goed zoals we dat vroeger kenden. U weet wel: poppetjes of figuurtjes die uit twee helften Op onze speurtocht naar (niet-alledaagse) ver zamelingen ontmoetten we Hanneke Denissen. Zij is woonachtig aan de Stappert 8. bestaan en die door middel van lipjes aan el kaar zijn gemaakt. Het maakt niet veel uit of het mechanisme niet meer werkt. Ze heeft intussen al zoveel techni sche ervaring met haar verzameling opgedaan dat het haar wel lukt ’n andere veer te monte ren. Hebt u iets in uw bezit waarvan u denkt, och, ik doe er toch niets meer mee, dan zal Hanne ke dat graag van u vernemen. Hanneke Denissen, De Stappert 8, Tel. 2318. Een goed adres voor een lekkere haring, warme gebakken vis en alle soorten verse vis. GEMULLEHOEKENWEG 11 OISTERWIJK TELEFOON 04242 - 82344 leg- :orrel, irhan- Pr. Je jn ar at to >s 71 Hanneke verzamelt allerlei opdraaibaar speel goed, zoals poppetjes die bewegingen kunnen maken of figuurtjes. Momenteel heeft ze ruim 100 stuks in haar bezit. Woensdag 11 februari is er om 20.0 uur een le denvergadering in het achterzaaltje van café ’De Kloare’. Notulen vanaf 20.00 uur ter inzage. De agenda van de gemeenteraadvergadering wordt besproken. De ledenvergadering van de Sociale Partij Moer gestel is openbaar. Malta... in Nederland bekend door zijn Malte zer Ridders, zijn aardappels en bij de voetbal liefhebbers een nachtmerrie bij één van de voor rondes die voor een europees kampioenschap voor landenteams zijn gespeeld. Malta ligt in de Middellandse Zee ten zuiden van Sardinië, ten oosten van Tunesië en ten noorden van Libië. Geografisch ligt het nog zuidelijker dan Tunis. Malta heeft ongeveer 330.000 inwoners waarvan de bekendste wel de grote man, nu achter de schermen, Dom Mintoff is. Malta is 15 km breed en 27 km lang. Je zou het tussen Rijen, Berkel-Enschot, Moergestel en Hilvarenbeek kunnen leggen. Het vormt met de piepkleine ei landjes Comino en Gozo de staat Malta. Het werd in 1964 onafhankelijk, daarvoor behoor de het aan Engeland. Nu is het een republiek en heeft een vrouw als president, Miss Agatha Bar bara. Het is een niet gebonden land met een nei ging naar links. In de tweede wereldoorlog was Malta een belangrijk strategisch punt van de geallieerden. Het bezat liefst drie militaire vlieg- bases en een zeer belangrijke marinehaven. Vele Nederlandse marinemensen zullen wel eens op Malta geweest zijn. De aanwezigheid van deze strategische punten waren aanleiding voor hevi ge bombardementen van vijandelijke vliegtui gen. De bevolking had hiervan zeer veel te lij den. In die periode zijn door Duitsers en Italia nen zo’n 3200 luchtaanvallen uitgevoerd. Een groot aantal huizen en gebouwen van historische waarde is toen ernstig beschadigd of onherstel baar vernield. In het oorlogsmuseum in de hoofdstad Valetta zijn hierover een groot aan tal foto’s en documenten te bezichtigen. Geluk kig heeft men na de oorlog niet stil gezeten en heeft men de restauratie en wederopbouw gron dig aangepakt. Malta heeft een rijk historisch verleden waarvan nu nog heel wat zichtbaar is in de vorm van kerken en gebouwen. Er zijn zelfs nog aquaducten overgebleven. De Malte zer is erg vriendelijk en zeer behulpzaam. Het komt vaak voor dat men wordt uitgenodigd bin nen te komen om een praatje en een kop thee, met veel melk en veel suiker, of een glaasje whis ky te drinken. Ze spreken Maltees, een taal dat heel veel op Arabisch lijkt maar door geen en kel Arabier wordt verstaan. Tussendoor herkent met Italiaanse en Engelse woorden. Vooral het tellen wordt in het Engels gedaan. Het is voor buitenlanders onverstaanbaar, maar de schrijf tafel is helemaal raadselachtig. Men schrijft een Q maar spreekt hem niet uit. Hetzelfde gebeurt met de lettercombinatie GH. Men krijgt dan de ze situaties: de plaatsnaam Bahar ic-Caghaq wordt uitgesproken als Ba-ar is Tsja-a en Ghag- hur als A-ur. Maar ja, tegen Baarle-Nassau zeggen we ook Baol en tegen Moergestel Gêssel. Met engels kan je op het eiland overal terecht. En die enkele Maltees die geen engels kent is een kei in het ge bruik van gebarentaal. Wie op Malta aankomt valt meteen de stenen muurtjes op die overal op het eiland de akker tjes tegen erosie beschermen. Bomen zal men op Malta niet veel vinden. De mensen hebben in hun tuinen wel fruitbomen zoals citrus-, vijg- en olijfbomen. Ook zijn parken aangelegd o.a. Buskett-garden in het zuiden en San Anton Gar den in Balzan. Dit waren onze eerste indrukken van de eerste twee weken op Malta. In de ko mende weken zal er ongetwijfeld nog meer over dit interessante eiland te vertellen zijn. Tijdens de wintermaanden als het buiten te don ker of te koud is oefent drumfanfare ’Moer gestel’ éénmaal per maand extra in sporthal de ’Vonder’. Hier worden meestal gedeeltes van hun nieuwe show gerepeteerd. Iedereen die zin heeft om eens het korps bezig te zien is dan ook van harte welkom tijdens de repetitie. Loop gerust eens binnen, alleen, met uw gezin of met de hele familie op zondagmor gen 8 februari om 11.30 uur. Tot ziens in de ’Vonder’. Aktiviteiten die u graag vermeld ziet op de MTV-nieuwsbrief gelieve u in te leve ren op het redaktie-adres van ’Moerges- tel-Nieuws’, Oisterwijkseweg 43. 6 februari: Kienen bij Audacia 20.30 uur in de kantine 7 februari: Regiodansen 20.30 uur in Den Boogaard. 10 februari: Rik- en jokerconcours 13.30 uur in Den Boo gaard (Bond voor Ouderen) 10 februari: Biljarten ’t Centrum - ’t Stokske 20.00 uur Ca fé ’t Centrum. 12 februari: Jazzmuziek bij De Veerkes 13-14 februari: Sauwelavonden alléén voor vrijdag beperkt aan tal kaarten bij Groentenhal Crisje en de Boeren bond. 14 februari: Veiling door Gilde St. Joris in de garage van P. Roozen Rootven. 15 februari: Koffieconcert Con Amore in Den Boogaard 16 februari: Biljarten Korenmaaier - De Klaore 20.00 uur Café ’t Centrum. 18 februari: Bingo voor alle ouderen vanaf 55 jaar 19.30 uur Reuselhof. 19 februari: Kulturele-avond K.V.O. 19.00 uur in Den Boo gaard. 20 februari: Ponybal kring Tilburg 19.30 uur in Den Boo gaard. 21 februari: Regiodansen in Den Boogaard 20.30 uur. 24 februari: Biljarten Draaiboompje ’t Stokske 20.00 uur Café 't Draaiboompje. 27 februari: Karnavalsbal K.P.J. 20.00 uur in Den Boo gaard. 28 februari: Karnavalsbal voor alle bejaarden 14.30 uur in Den Boogaard. 28 februari 1-2-3 maart: Karnaval. Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), f 5,erbij en in de bus stoppen bij ons redaktieadres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst in dien ze bij opgave zijn voldaan! .f •,.-i Raadpleeg altijd eerst deze ka- C lender voor u data vaststelt van .92 door uw vereniging te organise- ren evenementen. De (volledi ge) kalender ligt ter inzage op het gemeentehuis en bij Ad moergestel kouwens, Kloosterlaan 13. Foto: Peter van Raamsdonk Het afgelopen weekend vond de 20e Duiven olympiade plaats in het Duitse Dortmund. Henk Schepens nam er met twee duiven aan deel en werkte zodoende mee aan de mooie 4e plaats die Nederland daar behaalde. Volgende week komen we in een gesprek met Henk wat nader op deze grootste tentoonstel ling ter wereld terug.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 7