CO I Speciale projectgroep buigt zich over ’kleine criminaliteit’ Audacia nieuws Audacia-nieuws L.R. F.E.V.LO.R. Oproep Tennissen S.V. Roef! Korfbal Ponyclub F.E.V.LO.R. Stand Moergestelse Biljartcompetitie jj aanvang 13.00 uur, aanvang 13.00 uur, 'ZOEKERTJES” SCHRIFTELIJK OPGEVEN -BON at S.V. Roef Handbal Op 2 december van het afgelopen jaar is de ’Projectgroep Kleine Criminaliteit’ aan het werk gegaan. Die speciale projectgroep is in gesteld door het driehoeksoverleg Oisterwijk-Moergestel. In dat driehoeksoverleg wordt samengewerkt door de burgemeesters van Oisterwijk en Moergestel, de officier van justitie en de politie. De projectgroep gaat voorstellen doen zowel op het gebied van het voorkomen als het bestrijden van de zogenaamde kleine criminali teit in beide gemeenten. Hoofdlijnen van beleid Stijging Samenstelling Eerste stap iSsÈaiSStó® A 4 PAGINA 5 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 4 FEBRUARI 1987 2-6 Naam Woonplaats Straat Telefoon org. c.v. de Dorstvlegels Programma zondag 8 februari: Audacia 1-Nevelo 1: Vakenswaard 2-Audacia 2: Audacia 3-SVSSS 2: Audacia 4-Merlyn 2: Audacia 3 is vrij van competitie. Audacia 6-Were Di 5: Hilvaria 4-Audacia 7: Set 5-Audacia 8: Audacia 4-De Bocht 4: aanvang 14.45 uur. aanvang 14.00 uur, 14.30 uur. 11.30 uur. 14.30 uur. 12.00 uur. 12.00 uur. 12.00 uur. 12.15 uur. 10.00 uur. 8-2 4-6 5-5 5-5 Uw "Zoekertjes” kunt U uitsluitend tegen kontante betaling opgeven bij ons redaktie-adres: Oisterwijkseweg 43, Moergestel. Ook kunt U gebruik maken van onderstaande bon. (gewoon stukje papier mag ook). Wilt U de bon duidelijk invullen? Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nr. betaalt U f 2,50 extra. De opgave moet uiterlijk de zondagavond vóór plaatsing in ons bezit zijn. (Bon geld in envelop in de bus stoppen s.v.p.l) t/m 6 regels 1De Klaore: 2. De Korenmaaier: 3. ’t Stokske: 4. ’t Draaiboompje: 5. ’t Centrum: Voor mij is de man/vrouw/vereniging van het jaar 1986. Korte omschrijving waarom Zaterdag 24 januari j.l. werden in Asten-Heus- den de gewestelijke indoor-dressuurkam- pioenschappen gehouden. Sillie de Jong behaal de aldaar een 6de prijs, waarmede ze - met haar paard Marko - in de klasse MI de verdienstelij ke afvaardiging naar de N.K.B.-kampioen schappen in Wanroy op 14 februari a.s. be werkstelligde. Willie, proficiat u kunt dit inleveren bij: van Dijk Stoffen; Tilburgseweg 3; Vooskerbos 25; de Werft 6. 425.4 pnt. uit 6 wedstr. 421.5 pnt. uit 6 wedstr. 417.7 pnt. uit 6 wedstr. 408.5 pnt. uit 6 wedstr. 395.7 pnt. uit 6 wedstr. t/m 10 regels f 7,50 's Fïl IlBI Itai niorlid daartoe eens een dag aan de beurt, dit al les natuurlijk in onderling overleg. Wie zijn er zoal lid? Heel eenvoudig: van 7 tot 70 jaar en uit alle lagen van de Moer- gestelse bevolking, zelfs enkelen van buiten Moergestel. Het is een elite-sport, hoor je wel eens, nou... dat is al lang verleden tijd. Maar toch wel een dure sport? Een hobby kost geld, zeker, maar een contributie per seizoen van f 65,voor aspiranten t/m 11 jaar, of 105,—voor junioren t/m 17 jaar of/ 140, voor senioren vanaf 18 jaar is beslist niet duur. En... je kunt dan vrij tennissen, zoveel je wilt van ’s morgens vroeg (zonopkomst) tot 24.00 uur; er zijn immers 2 banen die verlichting heb ben. Ja, maar ik heb nog nooit zo’n racket vast ge- Sen 2 Roef! - Sp. Girls Wedstrijden 7-8 februari: Asp.: Roef! - Bedako Zigo - Roef! aanwezig in de Vonder 12.00 uur Jun. B: Sp. Girls - Roef! Roef! -E.D.H. Roef! - Zigo vertrek naar Hilvarenbeek 10.45 uur Jun. A: Roef! - D.S.V. Sp. Girls - Roef! Roef! - Zigo vertrek naar Oirschot 13.45 uur Sen 1: Roef! - Tuldania vertrek naar Oirschot 12.15 uur. Uitslagen van de wedstrijden gespeeld op zondag 1 februari 1987: HS 1 Blauw wit-Roef:14-15 HS 2 Roef-EBHV: 13-19 HJ Roef-Dongen:17-20 DS Roef-Volt 2:10-10 MP Roef-Volt:5- 0 JA Were Di-Roef:18- 4 Wedstrijdprogramma voor ’t weekend van 7 en 8 februari: Zaterdag 7 februari: 13.50 uur: MP White Demons-Roef te Berckel Enschot Zondag 8 februari: 11.00 uur: HJ Roef-Taxandria te Hilvarenbeek 11.00 uur: DS Roef-HVO 2 te Hilvarenbeek 12.10 uur: HS 1 Roef-Uno Anim te Hilvarenbeek Uitslagen: Junioren: Tios 2-Moergestel 16-4 Smash 2-Moergestel 4 wordt gespeeld op 5 fe bruari. Moergestel 2-Smash 1 Moergestel 3-Tios 4: Senioren: Barna 4-Moergestel 1 wordt gespeeld op 17 fe bruari. Moergestel 2-Tios 8: Moergestel 3-Blue Star 5: De centrale overheid heeft vier zogenaamde hoofdlijnen van beleid in de strijd tegen de klei ne criminaliteit. Ze vindt dat wanneer er plannen worden ge maakt voor gebieden waar woningen en andere gebouwen moeten komen, er al bij de planvor ming rekening moet worden gehouden dat zo weinig mogelijk ruimte wordt geboden voor het plegen van strafbare feiten. De centrale overheid meent ook dat het verster ken van de binding die de jeugd met de samen leving moet hebben, positief kan werken om kleine criminaliteit terug te dringen. Ook zogenaamd functioneel toezicht moet wor den verstrekt; zo moeten naar de mening van de centrale overheid conducteurs, concierges, win kelpersoneel, sporttrainers en jongerenwerkers worden ingeschakeld bij het voorkomen van kleine criminaliteit. Ook de versterking van het normbesef is een van de vier hoofdlijnen van beleid van de centrale overheid. Bij deze willen wij nog even onder de aandacht brengen, dat er nog gelegenheid bestaat uw fa voriete persoon/vereniging of wat het ook zij, kenbaar te maken van het afgelopen jaar 1986. Deze zullen dan meedingen in de strijd: Wie wordt man/vrouw/vereniging van het jaar 1986. Uit de al ingestuurde inzendingen blijkt dat ie der voor zich wel een persoon in zijn naaste om geving heeft die hem aanspreekt en waarvan het zo vanzelfsprekend is dat hij of zij zich hiervoor inzet op wat voor manier dan ook. Bij deze krijgt u nu de gelegenheid hen eens in het zonnetje te zetten. Vul daarom onderstaande strook in en lever deze in op een van onderstaan de adressen. Invulstrook: Vrijdag a.s. 6 februari is er weer onze maande lijkse kienavond en daar de opkomst van de eigen leden de laatste kienavonden weer een stij gende lijn laat zien, zijn we voor deze avond ook weer optimistisch wat de opkomst betreft. Voor de hoofdprijs deze avond is gekozen voor een stereo-radio-cassette-recorder. Een hoofdprijs die altijd al goed is overgekomen. De overige rondeprijzen zijn ook zo als altijd nuttig en praktisch. Hieruit alvast een kleine greep. Wat zou je denken van een electrische deken of een pannenset en de niet weg te denken linnengoed ronde’s. Dus laat je niet weerhouden maar kom ook eens een keertje kienen, want wie niet waagt die niet wint en je steunt er je vereniging mee. Op 17 en 18 januari werden in Asten de Ge westelijke Kampioenschappen Indoor dressuur gehouden. 2 leden van onze club namen hieraan deel. De volgende resultaten werden behaald. Geertje Roefs met Woldberg’s Adelheid Cat. C- B 1ste prijs. Maddy van Dijck met Ortense Cat. C-M 4de prijs. Vanwege de goede resultaten gaan beide op 7-8 februari naar de N.K.B. kampioenschappen in Wanroy. Zoals velen bekend beschikt ons dorp over een bloeiende tennisvereniging, de Moergestelse Tennis Vereniging Stokeind met 5 tennisbanen aan het Stokeind. Met zo’n kleine 400 leden is het een van de grootste verenigingen. Gedurende het seizoen (van 1 april tot begin oktober) tennissen onze leden er lustig op los waarbij sportiviteit en gezelligheid steeds de boventoon voeren. Natuurlijk zijn er ook wel eens wedstrij den of tournooien waar de prestaties zwaarder tellen, b.v. clubkampioenschappen en zeker de kompetitiewedstrijden tegen andere verenigin gen uit de regio; dit laatste gedurende zo’n 6 we ken aan het begin van het seizoen, (niet ver plicht) Omdat gezelligheid en sociale contacten zo be langrijk zijn beschikt de vereniging ook over een paviljoen waar men de overige tennisvrienden beter kan leren kennen en waar natuurlijk ook de dorst kan worden gelest, want sporten maakt immers wel eens dorstig. Niet alleen uit het oog punt van kosten doch ook ter stimulering van die gezelligheid en die sociale contacten is er voor gekozen dat de leden zelf de bardienst ver zorgen; zo 1 of 2 maal per seizoen komt een se- De criminaliteit is vanaf het begin van de jaren zeventig in ons land sterk toegenomen en er is nog jaarlijks - ook in Oisterwijk en Moergestel - van een stijging van criminaliteit sprake. Criminaliteit is een maatschappelijk probleem. Slechts als van een gezamenlijke aanpak tussen bestuur en politie sprake is, kan dat probleem met kans op succes aangepakt worden. Uitgangspunt van die bestrijding van criminali teit is een offensief dat steunt op een zo breed mogelijke maatschappelijke- en bestuurlijke draagvlak, ondersteund door politie en justitie in het belang van de leefbaarheid van de samen leving. De nieuwe projectgroep ’Kleine Criminaliteit’ staat onder voorzitterschap van de groepscom mandant van de Rijkspoltitie K. Weimers. Na mens de politie Moegestel heeft zitting H. van Herwaarden en namens de politie Oisterwijk I. Wijnheijmer. Namens de gemeenteraden van Oisterwijk en Moergestel maken B. Govers en R. Bergman-v.d. Loo deel uit van de project groep. De heer J.v. Wijk, ambtenaar algemene zaken van de gemeente Oisterwijk is eveneens lid van de projectgroep. De projectgroep gaat om te beginnen bekijken hoe in Oisterwijk en Moergestel aan zogenaam de ’bestuurlijke preventie’ kan worden gedaan. Het is de bedoeling om daarover nog dit jaar voorstellen aan beide gemeentebesturen te doen. Bestuurlijke preventie wil zeggen, dat er alles aan gedaan njoet worden om het plegen van kleine criminaliteit te voorkomen. Er zijn wat voorbeeldjes: houdt er bij het opstel len van ontwerpbestemmingsplannen rekening mee dat er geen onoverzichtelijke hoekjes zijn, wat kleine criminaliteit uitlokt; houdt ook bij de bouw van scholen en openbare gebouwen reke ning met overzicht en voorkom plaatsen die bal dadigheid uitlokken. Maar ook herstel eventu ele schade onmiddellijk. Als een verkeersbord omgebogen of afgebroken is, herstel het dan, om te voorkomen dat ook het verkeersbord er naast onder vandalisme te lijden krijgt. Het spreekt vanzelf dat het voorkomen van klei ne criminaliteit op elk gemeentelijk beleidster rein aandacht moet krijgen. Het moet voor ambtenaren de gewoonste zaak van de wereld worden om aan voorkomen van criminaliteit al aan de ontwerp-tafel aandacht te besteden. Maar dat vergt een langdurig en ingrij pend proces van bewustwording. Daarvan is de projectgroep zich terdege bewust. AUDACIA JUNIOREN Programma junioren zaterdag 31-l-’87: Geheel afgelast Programma junioren zaterdag 7-2-’87: Audacia 1-Hilvaria 1: Zouavia 1-Audacia 2: vertrek 13.00 uur. Audacia 3-Jong Brabant 8:aanvang 14.45 uur. Uno Animo 6-Audacia 4: aanvang 13.00 uur, vertrek 12.00 uur. Were Di 4-Audacia 5: vertrek 12.00 uur. Nevelo 5-Audacia 6: vertrek 12.00 uur. had! Inderdaad is het erg aan te bevelen te be ginnen met lessen onder deskundige leiding. Daarvoor is bij MTV Stokeind een trainer be schikbaar die de kneepjes uiterst vakkundig en plezierig weet over te brengen. In groepjes van (meestal) 4 personen die ongeveer even sterk (of minder sterk) zijn, kan men lessen nemen. Dit kost dan nog geen 10 gulden per uur, kinde ren meestal nog minder. Liever minder les of privé-les? Nou dat kan ook. Interesse? Praat eens met een van de (bestuurs)leden of meld je voor informatie of om je op te geven als lid bij Ton van Gooi, de Hoefkens 45, telefoon 1546. Want... sport en beweging is goed, ook voor u en tennissen kun je zolang je kunt lopen en... je hebt er niet veel anderen (tegelijk) voor nodig. AUDACIA PUPILLEN Programma pupillen zaterdag 7 februari: SV. SSS 1-Audacia Dl: vertrek 10.15 uur. Audacia D 2 is vrij. Audacia El-KKTVV 5: aanvang 11.00 uur. Audacia E2-Beerse Boys 4:aanvang 11.00 uur. Audacia Fl-RKDSV Fl: aanvang 12.00 uur. Audacia F2-BeerseBoys F2:aanvang 12.00 uur. Afgelast: Zaterdag 31 januari werden alle pupillen-wed- strijden afgelast.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 5