Zoekertjes... wè Sauwelen 1987 Gèssels Boerebruiloft Vurhaai nieuws Koffieconcert Orkest Toermalijn Kleutergymnastiek van Turnvereniging Moergestel breidt uit De Rijkspolitie vraagt uw medewerking! Piet Witlox Stadsprins 1987 Van de redaktie Stichting maatschappelijke dienstverlening Hoe Zoekertjes insturen? 09.00 - 10.00 uur 09.00 - 10.00 uur 09.00 - 10.00 uur 14.00- 15.00 uur 14.00 - 15.00 uur Met de hand geschreven kopij Twidde Gèsselse Boerebruiloft een nieuwe dimensie aan het Moergestel’s carnaval Boe/> WOENSDAG 28 JANUARI 1987 INA 8 11e Jaargang - Nr. 462 Jaap de Groot - - Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Gezien het overweldigende succes van onze bon te avond van enkele weken geleden hopen wij dat diegenen die zich nog niet voor de tocht op gaven, dit alsnog zullen doen. Dus zorg dat u er bij bent want zoals altijd, vol is vol! Voor nadere informatie verwijzen wij u naar de kabelkrant van MTV. Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,erbij en in de bus stoppen bij ons redaktieadres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst in dien ze bij opgave zijn voldaan! Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel i l •••i i i ••i i i i i i l •••I i l l I I 3- 7 10- 0 9- 1 0-10 i i i l i i i i i I De snerttocht die op 19 december gehouden zou worden en wegens het barre weer uitgesteld werd, is nu gepland voor vrijdag 20 februari a.s. Vertrek om 8.30 uur vanaf Piet Mertens. Wij nemen aan dat iedereen die zich heeft opgegeven voor 19 december ook nu van de partij zal zijn. Omdat men voor een ’ronde zaak’ naast een da der ook een aangifte moet hebben is de politie op zoek naar de benadeelden. Het zou hierbij gaan om een Ford Taunus, kleur rood. Uit de ze auto zouden twee auto-speakers zijn ont vreemd. De andere auto zou een Ford Fiesta be treffen. Het is niet bekend of uit deze auto iets ontvreemd werd. Indien u nadere informatie kunt verstrekken wordt u verzocht contact op te nemen met de rijkspolitie, tel. 04243-1200 of de rijkspolitie groep Oisterwijk, 04242-19111. Uitslagen -4 I 1 Senioren Riel 2 - Moergestel 3 Moergestel 1 - Tilbria 1 Moergestel 4 - White Balls Groenewoud 2 - Moergestel 2 Veelal komt het voor dat we tekst krijgen aan geleverd die met de hand geschreven is. Op zich is dat niet zo erg, als u maar duidelijk schrijft. De teksten worden namelijk, op de drukkerij waar deze krant wordt gedrukt, verwerkt door dames die niet uit Moergestel komen, dus bij ons bekend in de oren klinkende namen bijvoor beeld, zeggen voor iemand die buiten Moergestel woont helemaal niets. Daarom: tekst liefst met de schrijfmachine uit werken. Bent u echter niet in het bezit van zo’n machine dan het beleefde doch dringende ver zoek om vooral duidelijk te schrijven! Op carnavalsdinsdag 1986 werd voor de eerste keer in de carnavalsgeschiedenis van het Piere- waaiersdijk, een boerebruiloft gehouden in de sfeer van ’vastenaovend’. Het werd een grandioos feest en iedereen die er aan deelnam of het als toeschouwer van nabij meemaakte, heeft er de beste herinneringen aan. Er wordt door zeer velen inderdaad met groot plezier teruggedacht aan die heerlijke boerebrui loft op 11 februari vorig jaar. Hiermee was iets geheel nieuws gebracht in de plaatselijke carnavalsviering. Dat werd de hoog ste tijd ook, want sedert enige jaren was de stemming op 'de laatste dag’ er zo’n beetje uit. Het comité ’Gèssels Boerebruiloft’, dat het eve nement in 1986 organiseerde, was onder de in druk van het succes dat het initiatief scoorde. Men had een ’proefballon’ gelanceerd en het re sultaat was boven alle verwachting. Enthousi aste deelname van velen en een zeer grote be langstelling van carnavalvierend Moergestel. In de overtuiging, dat hier de teerling was ge worpen voor een carnavals-evenement, d ti toe komst heeft en tot een echte traditie kan uit groeien, besloot het comité, nadat het later in het jaar alles nog eens op en rijtje had gezet, hier mee door te gaan. Omdat men ergens had moeten beginnen, had de eerste boerebruiloft zich nog afgespeeld in de kring van een aantal fervente carnavalsvierders uit Moergestel en de regio, waarvan er velen al sedert de oprichting van ’de Pierewaaiers’, 25 jaar geleden, jaar in jaar uit present zijn met car naval. Gezien het effect van vorig jaar, is het comité van mening, dat de ’Gèsselse Boerebruiloft’ een Door de gemeentepolitie Tilburg zijn 4 personen aangehouden die zich schuldig hebben gemaakt aan een aantal inbraken in auto’s. Door hen zijn diverse zaken bekend. Ze beken nen ook in Moergestel te zijn geweest in de Nieuwjaarsnacht. Hier zouden ze hebben inge broken in twee personenauto’s die op het Root- ven stonden nabij de Rabobank. De rijkspolitie weet hier echter niets van Er is geen aangifte gedaan van diefstal uit auto’s in de betreffende nacht. Tijdens het sfeervolle Prinsenbal van afgelopen zaterdag in ’Den Bogaard’ was het rond de klok van 11 uur weer dringen geblazen tijdens de ont hulling van de ’nieuwe’ stadsprins. Met als thema de T-31 had men dit keer de ont hulling zowat kryptisch ingevuld. Nadat ’n auto het podium op was komen rijden stapte daar de berijder uit, kompleet met helm, zodat men niet kon zien wie het was. Na de nodige verhaaltjes eromheen vond de fei telijke bekendmaking plaats. In de overall en onder de helm bevond zich Piet Witlox, wonend aan de Pr. Margrietstraat nr. 17. In vroeger tijden was hij de eerste Jeugdprins die Moergestel had, dus hij zal het klappen van de carnavalszweep wel kennen. Tot zijn adjudant benoemde hij, daarmee een belofte vervullend, zoals hij zelf zei, Piet van Berkel. Als Prins Pedro I zullen we hem met carnaval te rugzien. Turnvereniging Moergestel groeit zo langzamer hand uit z’n jasje. Gezien de grote wachtlijst, starten we met een extra uur, en wel op dinsdag 3 februari: van 16.20 -17.15 u. Voor de kleuters van 4 en 5 jaar; van 17.15 -18.15 u. Voor de lagere schooljeugd van 6, 7 en 8 jaar. Het accent komt te liggen op het toestelturnen wat op speelse wijze zal worden aangeboden. Voor informatie en aanmelding kunt u telefo nisch kontakt opnemen met Mieke de Groot, tel. 3459, of op voornoemde uren komen naar Sporthal de Vonder. Ze kunnen hiervoor terecht bij Berrie Smolders, Oisterwijkseweg 20, telefoon 2490. Opgave kan nog tot 16 februari. Ook kinderen onder 14 jaar mogen mee als ze vergezeld zijn van een volwas sene. Introducees zijn welkom tegen betaling van/ 1,50 per persoon. Er bestaat nog steeds gelegenheid tot rikken en jokeren. Lijsten hiervoor kunnen worden afge haald bij Jo van Dijk. Afgelopen zondag 25 januari kon men in de sfeervol aangeklede zaal van Den Boogaard ge nieten van het koffieconcert, dat gegeven werd door het orkest Toermalijn uit Vught. Het ini tiatief tot dit concert, dat georganiseerd was door de Raad Welzijn Ouderen, was genomen door Marij van Hout, projekt-funktionaris vam de Regionale Stichting Welzijn Ouderen. ’Een gedurfd initiatief’, aldus voorzitter Noud Smits, ’dat kennelijk zeer op prijs gesteld werd door het aanwezige publiek’. De jammerlijk onderbezette zaal genoot zicht baar van het lichtklassieke repertoire met o.a. werken van Haydn, Mozart en Schubert. Het optreden van violist Gerard van der Weide, die met grote virtuositeit en vol passie een werk van Rieding ten gehore bracht, ontlokte een enorme ovatie. Het zangkwintet Toermalijn, dat voortkomt uit het Vughtse koor ’Cantare’, deed het publiek ademloos luisteren naar hun vertolking van ’Je- su joy of men’s desiring’ van J.S. Bach. ’Je ogen sluiten en geconcentreerd luisteren, ver hoogt het muzikaal genot, maar anderzijds mis je dan de ingetogenheid waarmee het publiek de presentatie eer bewijst’, aldus Noud Smits, die namens de aanwezigen zijn waardering uitsprak aan het adres van dirigent Daan van Rosmalen, de solisten en het gehele orkest Toermalijn voor de voortreffelijke vertolking van heet met zorg gekozen repertoire. Voor herhaling vatbaar en dan graag met méér publiek! feest kan zijn voor iedereen hier ter plaatse, die ’leeft’ met carnaval en ook ovor de vele ’getrou wen’ van elders die het Pierewaaiersrijk steeds opzoeken. Daarom wordt nu hard gewerkt aan de organi satie van de ’Twidde Gèsselse Boerebruiloft’, waaraan iedereen die dat wil kan deelnemen. U verneemt daar de komende weken meer over via ’Moergestel Nieuws’. Enkele zaken kunnen we echter al aan de openbaarheid prijs geven. Het Twidde Boerepaor van Gèssel (vorig jaar Mar- ga Nooteboom en Ton van de Wouw) is inmid dels ’geformeerd’. Het zijn Geert van Gerrit van Graad van bè de Meule en Kaatje van Suske en... van ’t...! Welke bruid en bruidegom achter deze namen schuil gaan, blijft vooralsnog een geheim. En om dat geheim nog even te bewaren, kunnen we zelfs niet volledig zijn omtrent de gelegenheids- naam van de bruid. Anders zou iedereen al me teen haar oorsprong kennen. Het programma ziet er in grote trekken als volgt uit: - eerste verloving van het Twidde Boerepaor van Gèssel op 21 februari bij Hans de Brouwer. Hier ontmoeten de ’oude’ en de ’nieuwe’ fami lie met hun aanhang elkaar. De familie van het bruidspaar van vorig jaar treedt hier toe tot d’n èrmen tak. Alles gebeurt volgens de traditionele ’ritus’ voor de boerebrui loft in de context van carnaval. Carnavalsdinsdag 3 maart: afhalen van bruid en bruidegom aan huis in een massale stoet van feestgangers, gekleed in oud- brabantse boerenkledijMet opgetuigde hoog- kar en andere boerenwagens, getrokken door echte knollen in blinkend tuigage. Daarna ’overtrek’ naar de trouwplaats via de herbergen, trouwerij, receptie in zaal Hans de Brouwer, koffietafel met muziek en boereleut in ’De Schouw’, avondfeest tot de volgende mor gen. De getuigen, Burgemeester, pastoor, heer oom, tante nonneke, peetoom en peettante, opa en oma, ouders van de bruid en ouders van de bruidegom, bruidsmeisjes, de veldwachter enzo voort; alles en iedereen speelt zijn rol in deze op voering. Sedert de allegorische optocht op zon dag 14 september 1986 barst het in Moergestel van de originele ouderwetse boerenklofjes. Dat kan nu weer eens uit de mottenballen. Kaarten voor deelname aan verlovingsfeest en/of boerebruiloft zijn voor iedereen verkrijg baar. Over de kaartverkoop berichten wij nader. Dat gaat gezellig worden... Comité ’Gèssels Boerebruiloft’ Nu de prins van C.V. de Pierewaaiers bekend is geworden kan heel ons dorp uit gaan zien naar de komende happening die ons allen wederom zal laten schateren van het lachen, n.l. het sauwelen. Zoals reeds eerder aan u medegedeeld zullen de sauwelavonden 1987 plaatsvinden op 13 en 14 februari a.s. De grote keur van sauwelaars te weten Jan Bur gers. Harry Roozen, Hans van Brunschot, Koos van de Ven, Hanny Swinkels, Wil Oerlemans en Ad Nou wens zullen u weer op een komische ma nier het afgelopen jaar in hun eigen woorden vertellen. Wat er komt is gokken, maar dat het gezellige en leuke avonden worden staat nu al vast. Want een groep als deze sauwelaars, bijeen op twee avonden staat garant voor veel plezier. Boven dien is in het bijprogramma een act gepland waar u allen veel plezier aan kunt beleven en die in het afgelopen zomerseizoen is gekozen tot beste act in Nederland in hun categorie. Wat het is blijft, evenals het u aangebodene, een verrassing. Om u allen tijdig een plaats te kunnen geven wordt op 30 januari a.s. om 19.00 uur bij Den Bogaard aangevangen met de voorverkoop voor beide sauwelavonden. St. Jansplein 7, Moergestel afd. Algemeen Maatschappelijk Werk Reeds eerder hebben wij U het vertrek gemeld van de heer Jacques Douwes per 22 januari 1987. Omdat de komst van een opvolger nog enige tijd zal duren informeren wij U over de tussen-regeling van spreekuren (vanaf 26 januari tot nader order). Hr. H. Schilders spreekuur gezinsverzorging(Mevr. C. v.d. Wiel) Hr. Th. van den Bogaard Hr. H. Schilders Hr. H. Schilders

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 1