a.s. zaterdag Prinsenbal i Sauwelen 1987 Kerkbalans Wie wordt Stadsprins 1987 Driekoningen zingen C.D.A. achterban Concordia’ geeft goed concert Oisterwijk-Moergestel Regio Poznan Polen Scouting is op zoek naar... Korps Rijkspolitie Bijzondere Machtigingshouders: P.V. ’Over Berg en Dal’ Bijdrage voor geloof-waardige kerk 14 NA 12 WOENSDAG 21 JANUARI 1987 11e Jaargang - Nr. 461 De rijkspolitie Ook dit jaar weer, voor de vijftiende keer wordt de aktie kerkbalans gehouden. De aktie wordt landelijk gevoerd door een ze vental kerkgenootschappen en is gestart op 11 januari. De Raadsfractie van het C.D.A. nodigt al haar leden uit voor haar achterbanbijeenkomst van woensdag 28 januari om 20.30 uur bij de Boe renbond. Op deze avond wordt de agenda van de raadsvergadering besproken. Ook andere ak- tuele politieke onderwerpen komen aan de orde. Uw inbreng is voor de C.D.A. Fraktie erg be langrijk. U komt toch ook De C.D.A. Fraktie: Theo Mulders Toon van Gils Ad van de Meydenberg Riky Bergman-van de Loo Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Hallo, iedere woensdagavond van 18.30 tot 20.00 uur, zijn wij in het clubhuis van de St. Jan in de Bosstraat. We zijn er dan met de kabouters, dit zijn meis jes in de leeftijd van 6 tot 11 jaar. Wij doen dan allerlei spelletjes, zoals: pannekoeken bakken, kwissen, knutselen, tochten door Moergestel, schminken, playbacken, estafette, en nog veel meer. Ook gaan we ééns per jaar een week op kamp in dorpen dichtbij Moergestel. En een weekendje in het clubhuis is ook altijd erg ge zellig Maar Omdat alles door te kunnen laten gaan, hebben we voldoende leiding nodig. Wij zoeken nog en kele enthousiaste leidsters in de leeftijd van 16 tot 20 jaar. Dus, als het jou iets lijkt, neem dan even contact op met één van de volgende adres sen: Petra Tekath, tel.: 1883; Anita Oerlemans, tel.: 1746 of Lian Poppelaars, tel.: 2336. Niet denken, gewoon doen Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Steeds meer reacties komen binnen bij het comi té in Oisterwijk. Honderden zakken kleding van goede kwaliteit worden aangesleept, en gesor teerd. Een planning voor het transport is reeds gemaakt. Zoals de zaken er nu voor staan zul len we moeten gaan met 2 grote combinatie- vrachtwagens. We zullen dan weer vele projec ten kunnen bevoorraden. Zoals we zien uit de reacties van Oisterwijk en Moergestel staan veel, zeer veel mensen achter de actie. Handen te kort af en toe, komen wij, voor het sorteren en corrigeren. Doch het transport is in middels gepland op 24 april.... Maar wij willen niet met kleding alleen in Polen aankomen, tenminste iets aan levensmiddelen, kindervoeding, of medicamenten moet mee. Op dit gebied staat het Comité echter nog met lege handen.... Doch, 24 april, dat geeft nog ietwat ruimte, iet wat tijd, voor ons, voor u? Een ook heel belang rijk punt, het transport is reeds voor drievierde deel gefinancieerd, krijgen wij het restant tijdig bij elkaar? Voor alle informatie op welk gebied dan ook verzoeken wij u om contact op te ne- Ondanks ’t slechte weer, zijn er ook dit jaar weer veel kleine en grote driekoningen zangers en zangeressen op pad gegaan. De meesten met het doel Theo Raaymakers en Wim v. Oorst te steunen in hun werk in resp. In dia en Tanzania. De opbrengst was dit jaar maar liefst 2240,60; na aftref v.d. onkosten a 180.00, bleef het mooie bedrag van 2060,60 over. Van harte danken wij alle grote en kleine konin- gen voor hun inzet. Een speciaal dankwoord verdient ’t jongeren koor, dat onder leiding van haar dirigent een flinke bijdrage heeft geleverd. Nieuw was dit jaar ’t optreden van een deel van de M.O.V. groep, die prachtig gekleed zelf deel namen aan het Driekoningen zingen. Een apart woord van dank aan allen die gastvrij hun deuren openden om naar ’t zingen te luiste ren, en die zo gul gegeven hebben. De werkgroep M.O.V. Op 10 en 11 januari j.l. hield de postduiven vereniging ’Over Berg en Dal’ haar jaarlijkse tentoonstelling in café rest. H. de Brouwer. De ze in alle opzichten geslaagde tentoonstelling waaraan liefhebbers meededen uit Udenhout - Oisterwijk en Moergestel bracht de hieronder Op 1 februari 1987 a.s., verloopt de geldigheid van de aan u verleende Bijzondere Machtiging (BM) tot het voorhanden hebben van Vuurwa penen en/of munitie. Wij verzoeken u derhalve de aan u verleende BM zo spoedig mogelijk ter verlening c.q. ver nieuwing op het politieburo alhier in te leveren, met daarbij de nodige bescheiden waaruit het re delijk belang tot het voorhanden hebben van vuurwapen c.q. munitie blijkt. Na verlening c.q. vernieuwing van de BM, kan deze weer opgehaald worden op de gemeente al hier. Zoals reeds vorige week aan u gemeld worden op 13 en 14 februari a.s. wederom de Moer- gestelse Sauwelavonden gehouden. Nu zijn, buiten de sauwelaars, ook hun creaties bekend en die willen wij u niet onthouden. De deelnemers, met hun creaties, zijn: Ad Nouwens als ’Jaon Spontaon’ Hans van Brunschot als ’Hans van Tijne’ Koos van de Ven als ’Koos mee de familie’ Wil Oerlemans als ’Klein Willeke’ Hanny Swinkels als ’de Verpleegster’ Harry Roozen als ’Hein, de veldwachter’ Jan Burgers als ’Jan van Wiese’ Zoals u ziet zijn er sauwelaars bij die u, alleen al met hun creatie, tot een glimlach kunnen ver leiden, laat staan als zij in de ton hun sauwel brengen! Een concert niet door laten gaan wegens weers omstandigheden is in de praktijk een ondoenlij ke zaak. Zo was de Amsterdamse tenor Jan Schouten al vertrokken toen hier de sneeuw be gon te vallen. Toch waren er nog enkele tiental len, die de barre omstandigheden hadden getrot seerd afgelopen donderdag in Den Boogaard. Zij zullen met mij kunnen getuigen dat de thuis blijvers deze keer ongelijk hadden. Het leek er zelfs op dat het Tilburgs Óperakoor ’Concordia’ een extra stimulans had om goed voor de dag te komen. Samen met de solisten gaf zij een spran kelend concert, waarvan de zaal zichtbaar ge noot. Door de uitgebreide selectie uit L’elisir d’amore van Donizetti kregen wij weer eens meer te horen van deze feestelijke muziek dan de gebruikelijke twee bekende tenoraria’s. De ken nismaking met de voor mij nog onbekende so listen Lydia Belleman, sopraan en Jan Schou ten, tenor, was een aangename verrassing. Ik zou geen betere keuze van het koor kunnen aan geven voor de bezetting van de beide hoofdrol len in L’elisir d’amore. De prachtige stem van Bert Otten was mij bekend en ook nu werd ik daarin weer bevestigd. Walter Hoeven was een bezielend dirigent en Jan Schuurmans een voor treffelijk begeleider. Ik hoop dat het bestuur van Den Boogaard zich niet laat ontmoedigen door de geringe belangstelling, want musiceren op dit niveau moet in Moergestel toch regelmatig kun nen plaatsvinden. men met A. van Diessen Tilburgseweg 120 Oisterwijk. Tel. 85113. Voor Moergestel zijn wij bezig om daar een contactpersoon te vinden. Wilt u zien waar de door u gegeven hulp terecht komt, wilt u het land leren kennen, internatio nale vriendschap sluiten?. Het comité organiseerd ook dit jaar weer een 6 daagse busreis naar Poznan in Polen, op 26 april. Voor alle informatie hierover, kan u contact op nemen met Jo Smarius Duurendaeldreef 40 Oisterwijk, tel. 84624. Het Polencentrum is geopend elke dinsdag van 10-12 uur en elke zaterdag van 10-13 uur. U en uw hulp zijn welkom op het Polencentrum aan de Pannenschuur, voor de kajuit. Banknummer 13.89.36.900 Giro 47.90.628 Een van de hoogtepunten in het carnavalsgebeu- ren is het jaarlijkse Prinsenbal. Zeker in dit ju bileumjaar, waarin ’De Pierewaaiers’ 25 jaar be staan. Dit bal zal dit jaar plaats vinden op: Zaterdag 24 januari, vanaf 20.00 uur in ’Den Boogaard'. Vele genodigden zullen aanwezig zijn, en wor den getrakteerd op een overvol en afwisselend programma. Wat gaat er allemaal gebeuren 20.00 uur: Diverse gasthofhoudingen worden verwelkomd in ’Den Boogaard’. 21.11 uur: Met pijn in het hart, en tranen in de ogen nemen we afscheid van Z.D.H. Dionysos I en zijn ad judant Peter Wouters. 21.30 uur: Regionale Presentatie Rondje Harten Troef 1987. Op een originele wijze zal het eerste exemplaar Buiten deze sauwelaars zal er een fijn stukje mu ziek worden gebracht en zal er, zoals de laatste jaren gebruikelijk, een stuk amusement worden gebracht wat, in onze ogen, wederom van gro te klasse is. Wat het is, houden we nog geheim tot de sauwelavonden zelf. Bovendien zal iedereen, zo zijn de berichten, de zaal ’s-avonds niet met lege handen verlaten! Wilt u wederom aanwezig zijn bij dit spektakel waar Moergestel trots op mag en kan zijn! Zorg dan dat u op 30 januari a.s. om 19.00 uur bij ’Den Boogaard’ bent want dan vangt de voor verkoop aan. Dus tot 30 januari of 13 en 14 februari en al vast bij voorbaat een prettige avond toegewenst! Sauwelcommissie C.V. de Pierewaaiers van deze Brabantse carnavals-lp. worden aange boden aan burgemeester Ter Veer, waarna een keur van artiesten de diverse nummers ’live’ ten uitvoer zullen brengen. De diverse hofkapellen zullen er verder zorg voor dragen dat er geen minuut stilte zal zijn in ’Den Boogaard’. 23.11 uur: Het grote geheim wordt prijs gegeven Wie zal zich dit jaar verschuilen achter de ver- monning Wie wordt de nieuwe Stadsprins van Moergestel 1987 Na afloop van het officiële gedeelte is er voor ie dereen gelegenheid de nieuwe dorstlustige Hoog heid te feliciteren. 00.15 uur: Zijn dorstlustige Hoogheid zal worden geïntro duceerd bij clubhuis ’Hans de Brouwer’. Wij verwachten u allen om deze avond met ons te komen vieren want; Zo kan’t ook vermelde uitslag. Er werd gekeurd in vier verschillende klasse. Mooiste oude doffer: J. Smolders, Moergestel Mooiste oude duivin: Comb, de Laat, Udenhout Mooiste jonge doffer: Joh. v. Haaren, Moer gestel Mooiste jonge duivin: W. v.d. Ven, Udenhout Mooiste late jonge duif: A. Ruskus, Oisterwijk Mooiste duif van de tentoonstelling: Comb, de Laat, Udenhout. Overwinnaar met het mooiste viertal werd W. de Laat uit Moergestel. Langs deze weg wil het bestuur alle medewerkers hartelijk danken voor hun inzet en zeker niet op de laatste plaats danken wij al onze sponsors die het mogelijk maakten onze kas te spekken om ons 75 jarig jubileum te kunnen vieren. Alles sponsors hartelijk dank. Een apart woord van dank tenslotte aan Dans en Show orkest De Parelmuzikanten uit Oisterwijk o.l.v. Peter van Esch die voor ons enkele uren voortreffelijke muziek maakten waarvan ieder een werkelijk genoten heeft Peter en zijn muzi kanten: Hartelijk dank en nog veel succes. De bedoeling is om het funktioneren van de kerk in de plaatselijke parochie-gemeenschap finan cieel mogelijk te blijven maken. Daartoe wordt van alle gelovigen een geldelijke bijdrage ge vraagd voor het in stand houden van de eigen parochie. In het kader van deze aktie krijgt u deze week een folder, opgesteld door het parochiebestuur thuis bezorgd. Hierin wordt heel beknopt een financieel over zicht van onze parochie gegeven, van wat er wordt uitgegeven, wat de inkomsten zijn, wat er in 1987 staat te gebeuren. Bij het lezen van dit overzicht zal u duidelijk worden dat er steeds meer geld nodig is om de begroting rond te krijgen, dat uw bijdrage van levensbelang is voor de kerk wil zij in financieel opzicht geloofwaardig blijven. We noemen de pastorale aktiviteiten die meer geld gaan kosten, omdat er door de groei van het aantal parochi anen een groter beroep op de dienstverlening is en omdat er nieuwe projekten worden opgezet. In 1987 zal het dak van de kerk gerestaureerd moeten worden, een karwei dat tienduizenden guldens gaat kosten. Er is derhalve veel geld nodig om de kerk ook materieel in stand te houden. Vandaar dat uw parochiebestuur u vraagt om een bijdrage voor uw eigen parochie. Uitgangspunt bij het bepa len van de bijdrage kan zijn de richtlijn van 1% van uw jaarinkomen. Voor die bijdrage aan de parochie krijgt u dan heel wat dienstverlening gratis, waarvoor u als u niet bijdraagt of minder dan 50,de nor male tarieven zou moeten betalen. Deze tarieven zijn onlangs door het parochie bestuur aangepast en bedragen nu: H. Mis bij huwelijksjubilea 150,Uitvaart f315,Grafdelven 125,Grafrechten per tien jaar 150,Huwelijk 250,Misinten ties weekend 20, Lees de folder eens door en bepaal voor uzelf of uw bijdrage nog wel redelijk te noemen is. Als u voor het eerst mee wilt doen dan vindt u in de folder een aanmeldingsstrook.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 1