10 geldprijzen a 75,- w ’Past de sleutel op de kluis’ |w 1 ^Rabobank Aan alle Moergestelse kinderen c in 1 kinderspaarplan aangeboden wordt met Aan alle inwoners van Moergest die bereiken, zal op hun verjaardag et boe De Rabobank Moergestel zal in hir jut ontppien Op maandag 19 januari a.s., de opjhtin de bank een aardige attentie worn ai iedereen meedoen an o Nadere informatie hierover ndt i Door het jaar heen zal er aan ellbev< bijzondere aandad wo Zie hiervoor de publikaties in ’Mo feest in de R»oba Ss Op deze dag houden wij een grandioze sleutelaktie. Een sleutel wordt aan u verstrekt. Misschien past uw sleutel op het slot van de minikluis. Zo ja, dan bent u winnaar van één van de O SS A In de hal van ons bankgebouw staat op 19 januari een minikluis met een echt slot. Bi W S; - - 75 jaar Coöperatief bankieren in Moergestel SS; V Eg «Bk PAGINA 6 "MOERGESTEL-NIEUWS'ftOENS - Bestuur en directie van de Rabo bank staan in dit jaar stil bij het feit, dat 75 jaar geleden - toen nog onder de naam Boerenleenbank - de gemeente Moergestel ook haar eigen bank kreeg. In eerste instantie was er duidelijk sprake van een zekere afstemming op het agrarische bedrijfsleven in Moergestel. In de loop van die 75 jaar, veranderde dat beeld. Het feit, dat zich voor de markt van Moergestel geen andere bank instelling van gelijke omvang aan diende, geplaatst naast de momen ten van groei en dus uitbreiding van de bank, zorgden er bovendien voor, dat het algemeen karakter van de Rabobank steeds meer ter rein won en zodoende de bank voor iedereen kon worden. Uitbreiding van het bank-assorti- ment, alsmede de bijzondere aan dacht voor het element ’hoe bedien ik mijn klanten’ hebben ertoe bij gedragen, dat voor de meeste van onze inwoners Uw bank een begrip is geworden. Naast de behartiging van de fi nanciële- en economische belan gen van de inwoners zelf, heeft het bestuur van Uw bank in het verleden meerdere malen bewezen midden in deze gemeenschap te willen staan, belangstelling te hebben voor ons gemeenschapsle ven en dit te tonen door voor on derscheiden doeleinden bereid te zijn financiële middelen beschik baar te stellen. In die verbondenheid met Moer gestel, wens ik Uw bestuur, direc tie en medewerkers van harte ge luk met deze mijlpaal, daarbij de hoop uitsprekend, dat ook de toe komst in vertrouwen tegemoet mag worden gezien. J.B.S. ter Veer, burgemeester Om echter risico’s te vermijden en om landelijk een zo gelijk mogelijk beleid te voeren, hebben de ban ken met elkaar afspraken gemaakt. Deze afspraken en regels worden via de Centrale Bank aan alle ban ken voorgelegd. In de statuten van de plaatselijke RABO banken staat nog steeds als doel voor het bankie ren, het behartigen van de belan gen van leden en cliënten, op de eerste plaats. Winst maken is dus niet het doel. Toch moet er ook winst gemaakt worden dat is logisch. Geen enkel bedrijf kan daar om heen, er moeten reserves opge- Namens Bestuur en Raad van Toezicht W.A.A. Helmer o -lil iininai< u i n .^^TMOERGESTEL Toen in 1912 het initiatief werd ge nomen om een coöperatieve bank op te richten, waarvoor op 19 ja nuari in dat jaar de goedkeuring bij koninklijk besluit werd verkregen, konden deze mensen in de verste verte niet vermoeden dat de bank zou uitgroeien tot wat zij nu is. In die tijd werden in veel plaatsen coöperatieve banken opgericht. In het zuiden waren dat meestal Boe renleenbanken en in het noorden Raiffeisenbanken. In 1972 is een fusie tussen beide organisaties tot stand gekomen en werd de naam officieel Coöperatieve Centrale Raiffeisen Boerenleenbank, afge kort RABO bank. Wat is een Coöperatieve bank en waarin verschilt zij van de han delsbanken. Alle RABO banken in ons land zijn zelfstandige banken. De leden be noemen het Bestuur en de Raad van Toezicht. Eens per jaar wordt er een ledenvergadering gehouden en zij kunnen daar meepraten over het beleid dat gevoerd wordt. De gezamenlijke banken hebben samen een Centrale bank, het is dus niet zo dat deze de moeder is, en de plaatselijke banken de doch ters, maar omgekeerd. Biologisch een raar verschijnsel maar bij de RABO bank werkt het zo. Elke plaatselijke bank heeft dus zijn eigen verantwoordelijkheid en be paalt zelf zijn beleid. s bouwd worden om eventuele ver hezen op te kunnen vangen. Onze 75-jarige bank kan terug zien op een gezonde groei. Bij de aan vang in 1912 gestart in een huiska mer en een kassier die een gedeel telijke dagtaak had, is de bank uit gegroeid tot een heus kantoor met 16 medewerkers en medewerk sters. In 1960 werd het eerste echte kan toor gebouwd aan de Schoolstraat, en omdat de mensen steeds meer gebruik gingen maken van bank diensten moest al in 1967 een nieuw kantoor geopend worden aan het Rootven. Het balanstotaal bedroeg in 1967 7,9 miljoen en er waren 4 mede werkers. In 1974 werd opnieuw getimmerd, vanwege strengere veiligheidsvoor schriften en uitbreiding van het dienstenpakket. Het balanstotaal bedroeg toen 23 miljoen en er wa ren 12 medewerkers. In 1979 werd de bank opnieuw verbouwd en uitgebreid, het ba lanstotaal beliep toen 50,5 miljoen met 16 medewerkers. Nu we in 1987 het 75-jarig bestaan vieren, hopen we de 75 miljoen ba lanstotaal te gaan halen. Hieruit blijkt de plaats die onze bank in onze Moergestelse gemeen schap inneemt, een plaats die be reikt is omdat onze leden en cliën ten vertrouwen stelden in hun eigen bank. Dat vertrouwen willen wij ook in de toekomst waarmaken, want ook jj vandaag staat het belang van leden en cliënten voorop. Niet alleen als het om sparen of financieren gaat, maar ook op het terrein van verze keren en reizen, willen wij onze le den en cliënten zo goed mogelijk van dienst zijn tegen zo voordelig mogelijke tarieven. Op de laatst gehouden ledenverga dering is ons 75-jarig jubileum besproken, en het voorstel van het Bestuur en de Raad van Toezicht ten aanzien van de feestelijkheden, aangenomen. Wij willen geen groots opgezet feest, maar in dit jubileum-jaar wil len wij aan diverse verenigingen en clubs in onze Moergestelse ge meenschap een extra financieel steuntje geven bij hun activiteiten. De RABO bank in Moergestel wil een dienstverlenende bank zijn in onze eigen gemeenschap. Met dankbaarheid willen wij terug zien op de afgelopen 75 jaar, dank aan onze medewerkers en hun voorgangers, en ook aan de oud- bestuursleden en leden van de Raad van Toezicht, kortom aan al len die met dienstbaarheid en inzet onze bank hebben gemaakt tot wat zij nu is, een kerngezonde Coöpe ratieve Bank. Wij hebben vertrouwen in de toe komst. 7

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 6