Henk Schepens opnieuw in selectie voor Olympiade Rabobank Openbare Veiling Gilde Sint Joris MTV- nieuwsbrief Operakoor ’Concordia in Den Boogaard Voor derde keer. Sauwelen 1987 'f Voor alle ouderen vanaf 55 jaar Brabantse carnavalsplaat Rondje Harten Troef 1987 ZIE MIDDENPAGINA'S 9 Van de 16 geselecteerde duiven voor de Olympiade die gehouden wordt op 29, 30, 31 januari en 1 februari in Dortmund zijn er twee van onze dorpsgenoot Henk Schepens, Oisterwijkseweg 19-21. Reeds eerder schreven we in deze krant over de suksessen van Henk op deze grootste duivententoonstelling ter wereld die om de twee jaar wordt gehouden, en waaraan door 45 landen wordt deelgenomen. De derde keer Spannend Optimale verzorging Primeur Presentaties op 17 en 24 januari: 11e Jaargang - Nr. 460 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. huis-aan-huis verspreid in Moergestel Namens de aktiviteitenkommissie 1987 ^^^FMOERGESTEL Bingo Op woensdag 21 januari zal er wederom voor bovengenoemde groepering een bingo-avond ge houden worden. Deze zal zoals gewoonlijk plaatsvinden in de re- kreatiezaal van de Reuselhof. Aanvang 19.30 uur (half acht). Tegen een kleine inleg zijn er wederom prachtige en nuttige prijzen te verdienen. Een kop koffie staat er voor u klaar. Wij hopen op de eerste bingo van het nieuwe jaar velen te kunnen be groeten. Aktiviteiten die u graag vermeld ziet op de MTV-nieuwsbrief gelieve u in te leve ren op het redaktie-adres van ’Moerges- tel-Nieuws’, Oisterwijkseweg 43. Lydia Belleman, sopraan Bert Otten, bas-bariton meester J. Ter Veer van de gemeente Moer gestel. De eerste burger neemt de plaat in ont vangst namens de hele regio Midden-Brabant. Een waarlijk leger van carnavalsorkesten ver zorgt op deze avond, die om 20.00 uur begint, continu live-muziek. Aan de inmiddels vierde plaatproductie van De Btackaliers werkten naast de eerder genoemde Vrolijke Vagebonden en Die Original Oberelf- pilskapelle een vijftal carnavalsverenigingen en zanggroepen uit de stad Tilburg en omstreken mee. Voor de solo-zang tekenden Els en Ad Ver stappen, Joop Vroomen, Leo de Wit, Ad van Tilburg en Jo Hoogendoorn. Koorzang op Rondje Harten Troef is van de Vattebieren, het Groot Buntstekerskoor, De Meukelèrs, De Heerleijkheijd, de Blaokpappers en de Piere waaiers. Vanzelfsprekend zijn alle zes op de plaat vertolkte liedjes afkomstig van Brabantse bodem. Henk en z’n vrouw Corrie worden toegesproken door burgemeester ter Veer na de suksesvolle Olym piade te Tokio in 1981. G. Verdi, Nabucco van G. Verdi, Die Zauber- flöte van W.A. Mozart en het prachtige koo ’oh sommo Carlo’ uit Ernani van G. Verdi. In dit concert leveren vier solisten een groot aan deel. Als eerste is daar uit eigen gelederen de be kende bas-bariton Bert Otten. Naast de eigen produkties heeft hij ook gastrollen elders ver zorgd. ook uit eigen gelederen komt de sopraan Thea van de Nieuwenhof. Daarnaast zijn so listen de Helmondse sopraan Lydia Belleman en de Amsterdamse tenor Jan Schouten. De vaste begeleider Jan Schuurmans zit aan de piano en het geheel staat onder leiding van Walter Hoe ven. De schrijver van dit artikel was aanwezig bij de. generale repetitie voor dit concert en kan u ver zekeren, dat u zult genieten van een fijne avond vol aangename en herkenbare muziek. Voor d< entreeprijs hoeft u het niet te laten. Deze be draagt slechts 5,per persoon. Het zou voor Henk, na Japan in 1981 en Praag in 1983, de derde keer zijn dat hij de eindselec- tie haalt en daar mogen wij, Moergestelnaren als we toch zijn, best trots op zijn, ook al betreft het hier ’n sportonderdeel dat niet elke dag de t.v. haalt. Het enthousiasme is er niet minder om, want de duivenliefhebbers in Moergestel praten er graag over dat een lid van ’Over Berg en Dal’ het elke keer weer zover brengt. Het worden voor Henk Schepens dus weer en kele spannende weken van afwachten, eerst al de definitieve selectie en daarna de Olympiade in Dortmund zelf. We houden u in elk geval van de ontwikkelingen op de hoogte en kunnen niet anders dan Henk van harte alle sukses toewensen! q Op 13 en 14 februari a.s. zal weer heel Moer gestel in de ban zijn van de jaarlijkse sauwel- avonden. Een keur van sauwelaars is weer bereid om u 2 avonden lang een volledig verzorgde, komische avond voor te schotelen. Wat dacht u van namen als Koos van de Ven, Jan Burgers, Ad Nouwens, Hans van Brunschot en Hanny Swinkels. En 2 nieuwelingen Harry Roozen en Wil Oerle- mans. Verder staat het programma bol van andere ac tiviteiten die zoals altijd weer met zorg zijn ge kozen en zorgen dat de avond ’af’ is. Noteer dus vast in uw agenda wanneer de sau- welavonden zijn en noteer tevens dat de voor verkoop is op 30 januari a.s. om 19.00 in Den Boogaard! Let u op de eerstvolgende uitzending van M.T.V. en de komende uitgaven van Moergestel Nieuws waarin verdere informatie volgt over de Sauwelavonden! Zoals belooft komen wij nog even terug op het operaconcert van morgenavond (Donderdag 15 januari 20.15 uur) in Den Boogaard door het Tilburgs Operakoor ’Concordia’ is opgericht op 12 september 1936 en vierde derhalve in het na jaar van 1986 haar gouden jubileum. Mede in het kader van dit jubileum werd de opera L’elisir d’amore van G. Donizetti scènisch, met orkest, in de Stadsschouwburg te Tilburg ten tonele ge bracht. Het was de vierde keer in successie dat Concordia (sinds 1979 een theaterproducerende vereniging) een volledige opera ten tonele bracht. In 1979 was de negeropera ’Treemoni- scha’ van Scottt Joplin de eerste theaterproduc tie, gevolgd door (in 1981) De Parelvissers van G. Bizet en in 1984 ’Mireille’ van Gounond. En nu dan verzorgt zij een avondvullend program ma in Den Boogaard. Voor de pauze bestaat dit uit een grote selectie uit L’elisir d’amore en na de pauze volgen nog selecties uit La Traviata van De duiven genieten op dit ogenblik natuurlijk een optimale verzorging want straks vindt, op 27 januari, de laatste keuring plaats te Veenendaal, gevolgd door de uiteindelijke selectie. De Neder landse ’ploeg’ bestaat, net zoals alle andere trou wens, uit 12 duiven. Wanneer het lukt allebei deze duiven in de uit eindelijke Olympische ploeg te houden dan be tekent het dat Henk zorgt voor een absoluut uni cum, want één van de duiven is een duivin die dit seizoen werd uitgebroed, of, zoals de kenners het zeggen: ’het is ’n jong duivin van dees jaor’! Nog nimmer is het in de geschiedenis van de Olympiade voorgekomen dat een zo jonge duif in een van de landenploegen terecht kwam. Gilde St. Joris organiseert op 14 februari a.s. in de garage van P. Roozen aan het Rootven een openbare veiling onder leiding van notaris Ver gouwen. Ieder krijgt daarmede de gelegenheid goede spullen die u niet meer gebruikt en die geschikt zijn voor een ander ter veiling aan te bieden Geveild kunnen worden b.v. tafels, stoelen, kasten, tin- en koperwerk, koelkasten, oude landbouwwerktuigen, aanhangwagens, melk bussen, schilderijen, beelden, huishoudelijke ar tikelen, geriefhout, e.d. Aan veilinggeld betaalt u enkele guldens en de opbrengst is geheel voor u als aanbieder. U kunt ook een minimumprijs opgeven. Wordt deze niet bereikt, dan kunt u de goederen terughalen. Inschrijfformulieren, waarmee u kunt opgeven wat u wilt veilen en voor welke minimumprijs en wat de veilingvoorwaarden zijn kunt u afhalen bij: A. Horrevorts, Hildsven 3 P. Hoeven, Oirschotseweg 9 J. Vlemmix, Kromweistraat 6 J. op ’t Hoog, Vinkenberg 6 W. Moorman, Zandstraat 10 H. Leyten, P. van Doorenstraat 19 G. Kuijpers, Voorbrugstraat 13 P. Kouwenberg, Hild 22 P. Mutsaars, Stokske 7 Wij rekenen erop dat veel mensen van deze vei ling gebruik gaan maken. Nadere berichten over tijdstip e.d. volgen nog. TILBURG - De stichting tot bevordering van het Brabants carnavalslied (Brackaliers) presen teert op zaterdag 17 en zaterdag 24 januari haar vierde regionale carnavalslangspeler ’Rondje Harten Troef’. De stedelijke presentatie op 17 januari om 21.00 uur vindt plaats in het Ibis-hotel aan de Dr. H. v. Doorneweg in Tilburg. De regionale presen tatie van 24 januari gebeurt in Den Boogaard aan het St. Jansplein in Moergestel. Voor de regionale presentatie vonden De Brac kaliers dit jaar en gewillig oor bij carnavalsve reniging De Pierewaaiers uit Moergestel. Deze maakt op 24 januari bekend wie zich verschuilt achter de naam Pier d’n 24ste, prins carnaval van Moergestel. Een gedeelte van deze, eveneens gratis toegankelijke avond, wordt ingevuld door de artiestenparade van Rondje Harten Troef 1987. Een expemplaar van de langspeler zal op originele wijze worden overhandigd aan burge-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 1