Brief van Theo Raaij makers GEMEENTEHUIS UIT HET w H:. Besl uitenlijst evenementen Kommissievergaderingen Gebruik van gemeente eigendom men ten behoeve van festiviteiten v PAGINA 11 or ng in s. Theo "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG p> is- tot en met 27 september 1987. - Kapvergunning voor dennenbomen en sparren is verleend aan J. Vriens, Krijtenbogtstraat 11. - De populieren langs de Kasteellaan worden verkocht aan de firma Vromans te Kaatsheu vel. ri- 5. ,3 in in GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235 (alléén tijdens openingsuren); geopend: 9.00-12.30 uur. OPENBARE WERKEN: Kloosterlaan 22, Moergestel. Telefoon: tijdens kantooruren 04243-1235 na kantooruren: - Centraal Antenne Syst.: 04243-3274 - technische storingen zoals riolering, wegen e.d. 04243-1244. Klein chemisch afval: kunt u wekelijks inleveren op de dienst voor openbare werken op vrijdag van 15.00-16.00 uur en van 18.00-18.30 uur. Grof huisvuil: wordt elke eerste maandag van de maand opge haald na melding op het gemeentehuis, tel. 04243- 1235. Landbouwplastic: kunt u op alle werkdagen tijdens kantooruren in leveren op de dienst voor openbare werken. WEEKMARKT: elke maandag van 13.00 - 16.00 uur. SPREKUREN KOLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak Weth. Th.A.C. Mulders: na afspraak (tel. 1347) Weth. A.A.M. Smits: iedere ma. 19.00-20.00 u. :n en P- le- van de vergaderingen van Burgemeester en Wet houders van 16, 22 en 29 december 1986. Bouwvergunningen De volgende bouwvergunningen zijn verleend: - J. Vertogen, De Stappert 60, uitbreiding wo ning - P. Jonkers, Vooskerbos 2, carport - A. v.d. Kerkhof, Griete Veldeke 31, erfaf- scheiding - C. Slieker, Oisterwijkseweg 30, Verbouw/uit- breiding woonhuis. Sociale uitkeringen Ten behoeven van zes inwoners is de bijdrage in gevolge de Wet op de Bejaardenoorden vast gesteld. Op drie aanvragen R.W.W., drie aanvragen W.W.V. en een aanvrage om maandelijkse bijstand is positief beschikt. Een bezwaarschrift inzake een eenmalige uitke ring 1986 is gegrond verklaard. Diverse aangelegenheden - Aan veertien personen is gemeentegarantie verleend voor het aangaan van een hypothecai re geldlening. - De Nierstichting te Bussum heeft een kollek- tevergunning verkregen voor de periode van 21 71 moergestel 15 januari: Operaconcert door het operakoor Concordia uit Tilburg, 20.15 uur in Den Boo gaard. 18 januari: Winterloop Roef nabij sportterrei nen van Roef. 20 januari: K.V.O. ontmoetingsdag 10.00 uur in Den Boogaard. 20 januari: Moergestelse biljartkampioenschap- pen ’t Draaiboompje - ’t Centrum, 20.00 uur ca fé ’t Draaiboompje. 21 januari: Bingoavond voor ouderen vanaf 55 jaar Reuselhof. 24 januari: Prinsenbal Pierewaaiers Den Boo gaard. 25 januari: Zondagconcert door seniorenorkest Toermalijn uit Vught (licht klassiek) voor ieder een toegankelijk aanvang 12 uur Den Boogaard. 29 januari: Studiedag N.C.B., K.V.O.K.P.J., A.J.W., 10 uur in Den Boogaard. kunnen het eigenlijk niet mee bijbenen. We heb ben net vandaag weer een verkoop gehad en op 1 en 5 december wil men weer een verkoop; ook hebben we orders liggen van een hotel en een paar fabrieken, en we moeten ervoor zorgen dat we onze eigen kerstkleren klaar krijgen. Voor lopig dus werk genoeg, maar er is dat altijd een goede sfeer en men werkt er met plezier. Bij de timmerman is het dit jaar wat minder druk ge weest; wel een groot aantal jongens die daar aan het werk zijn, maar eigenlijk niet genoeg werk voor iedereen; dat is ook wel gekomen omdat de instructeur van de afgelopen paar jaar is wegge gaan en we een paar maanden op een nieuwe hebben moeten wachten, nu hebben we weer ie mand en hebben ook meteen weer voor een aan tal maanden werk, dat zit dus ook wel weer goed. Ons eigen schooltje hier op het terrein is dit jaar ook goed vooruit gegaan, vooral omdat we sinds mei regelmatig één of twee onderwijze ressen van buiten hebben gehad, eentje is er el ke dag hier en er zijn anderen die komen wan neer ze kunnen, en ze werken met erg veel inte resse, we hebben daardoor in juni weer een aan tal van onze kinderen op scholen in de stad kun nen krijgen, en we zijn nu weer een nieuw groep je aan 't voorbereiden die we dan in juni van het volgend jaar weer op school kunnen krijgen, waar ze dan in elk geval een dipoma kunnen krijgen op den duur. Het is een behoorlijke klus om alle huiswerk en alle rapporten bij te hou den, vooral ook omdat ze omdat ze op een stuk of zeven verschillende scholen zitten. Natuurlijk hebben we ook dit jaar weer de no dige zieken, gewonden, gebroken armen, en an dere toestanden gehad, maar ergens zal 1986 voor mij het jaar blijven van Srinu. Het is een jongen van een jaar of dertien; vader is van huis - De firma De Meent te Boxtel heeft opdracht verkregen om een beheersplan voor de ge- meentebossen op te stellen. Ten gemeentehuize op: dinsdag 20 januari 1987 om 19.30 uur Kommis sie Financiën en Belastingen woensdag 21 januari 1987 om 19.30 uur Kom missie Ruimtelijke Ordening en Openbare Wer ken. De laatste jaren komt het in sterk toenemende mate voor dat verenigingen en komité’s binnen onze gemeente diverse feestelijke aktiviteiten or ganiseren. Om voldoende bekendheid hieraan te geven worden er soms veel reklameborden en affiches opgehangen aan openbare verlichtingsmasten, ook worden er veel vlaggemasten geplaatst. Wanneer deze masten in de bestrating moeten worden geplaatst wordt deze daarvoor opgebro ken en het herstel na de akties is meestal onvol doende, zodat een blijvende schade het gevolg is. Dit geldt ook voor openbare verlichtingsmasten, want door het bevestigen van draden en beugels worden de deklagen doorbroken, waardoor aan tasting door roestvorming het gevolg is. Gezien het vorenstaande maakt het kollege van Burgemeester en Wethouders bekend dat opbre ken van bestratingen ten behoeve van plaatsen van vlaggemasten en reklame-objekten niet meer is toegestaan. Tevens is het aanbrengen van reklame-objekten aan openbare verlichtingsmasten verboden. In de toekomst zullen op de voornoemde manier zonder vergunning aangebrachte reklame- objekten zondermeer worden verwijderd. Met betrekking tot het aanbrengen van vlagge masten op het St. Jansplein zal door ons kolle ge de mogelijkheid worden geschapen middels het aanbrengen van een aantal grondbuizen. Ter bescherming van de gemeentelijke eigen dommen verzoeken wij een ieder die vanuit een organisatie met het vorenstaande te maken kan krijgen hieraan de nodige aandacht te besteden. Afdeling Gemeentewerken Raadpleeg altijd eerst deze ka lender voor u data vaststelt van door uw vereniging te organise ren evenementen. De (volledi ge) kalender ligt ter inzage op het gemeentehuis en bij Ad Nouwens, Kloosterlaan 13. weggegaan; moeder is voor de tweede keer ge trouwd; en de stiefvader wil Srinu niet accepte ren; hij mag niet in huis komen, mag z’n moe der geen ’moeder’ noemen etc. Uiteindelijk heeft hij in maart geprobeerd zelfmoord te ple gen door een grote dosis pillen in te nemen; hét is hem niet gelukt, maar het heeft ons wel wat slapeloze nachten bezorgd. Hij wil zelf wel het kontakt hebben met z’n moeder, maar dat loopt elke keer fout; onlangs nog een keer dat hij toch weer naar huis wilde, maar niet verder kwam dan een pak slaag en wat kerriepoeder in z’n ogen omdat hij die pillen ingeslikt had!Dan be gint natuurlijk het drama weer helemaal op nieuw en we moeten Srinu dan ook konstant in de gate houden; gelukkig hebben we daar ook de hulp bij van een top-psychiater, maar de groot ste verantwoordelijkheid blijft toch bij ons lig gen. Natuurlijk zijn er niet zoveel van die uit zonderingen zoals Srinu, en dat is maar goed ook, maar er blijven altijd een heleboel proble men en toestanden op te lossen. Je kunt hier en daar een duwtje geven en iemand een beetje af remmen, iemand een beetje aanmoedigen en zo, en al die kleine dingen helpen. We zijn blij dat we daarbij ook de hulp hebben van jullie alle maal in het verre en nóg koudere Nederland, en daarom nogmaals erg veel dank aan iedereen daar!!! Vergeef me dat ik niet iedereen persoon lijk schrijf, maar dat komt er gewoon niet van. U zult zich kunnen indenken dat het bv. belang- rijker is dat ik een half uur met Srinu praat dan dat ik iemand een brief ga schrijven. Ik weet dat u dat begrijpt en ik blijf rekenen op uw steun, ook in 1987. Veel groeten van mij en iedereen hier en tot schrijfs!! Beste mensen van Moergestel en omstreken, Zoals gewoonlijk zijn er weer eeuwen voorbij gegaan voordat ik eens iets van me laat horen! Laat ik allereerst beginnen met iedereen heel hartelijk te danken voor wat jullie allemaal weer gedaan hebben voor ons dit jaar in de Toer- meeü Uiteraard de groep Missie-, Ontwikke- lings- en Vredeswerk die alles georganiseerd heb ben, maar natuurlijk ook alle fietsers en spon sors en iedereen die op zijn of haar eigen manier heeft meegewerkt aan het sukses van de Toer- mee. Ik zou daarbij wel namen kunnen gaan moeten, maar daar is geen beginnen aan, en dan vergeet ik toch weer de een en ander, en dat is ook niet leuk; gewoon: heel veel dank aan ieder een namens mijzelf en vooral ook iedereen hier in huis!!! Ik maak zo tegen het einde van het jaar ook maar van de gelegenheid om alle andere mensen te bedanken die in het afgelopen jaar ons op welke manier dan ook gesteund hebben! Ook aan die mensen allemaal veel dank!! Het is ge woon al fijn om te weten dat wij hier, ondanks de grote afstand van Moergestel, niet vergeten worden door jullie, en we zijn daar heel blij mee. Het geld is natuurlijk erg welkom en we hebben dat hard nodig, maar ik blijf toch het belang rijkste vinden dat we met elkaar verbonden zijn en dat jullie aan onze jeugd hier blijven denken, zelfs al ben ik dan zo 'n slechte schrijver!! Het leven hier in Secunderabad gaat gewoon door, en ik ben al weer meer dan twee jaar te rug uit Moergestel en alles bijeen al weer meer dan negen jaar in India. Ik zeg dat maar eens een keer, want mensen hebben dat vaak niet in de gaten en denken dat je net pas met vakantie bent geweest of dat je pas een paar jaar hier bent! De tijd gaat ontzettend snel en het lijkt nog wel sneller te gaan, omdat het altijd zo vre selijk druk is. Van de ene kant hebben de men sen hier alle tijd, en kun je rustig enkele uren op een bus of een trein wachten zonder dat iemand zich daar erg druk over maakt, maar van de an dere kant lijkt het wel of er altijd volop werk is; dat lijkt niet alleen zo, dat is ook zo!! Het is dit jaar een beetje drukker geweest dan vorig jaar, ook wat aantallen betreft; het groot ste deel van het jaar hebben de aantallen iets ho ger gelegen dan vorig jaar, en deze maand is het in één keer 'n stuk hoger. Dat heeft misschien dan weer iets te doen met de winter die een beet je kouder is dan vorig jaar. Winter hier zou voor jullie niet zo veel voorstellen: overdag een graad of dertig en 's nachts ongeveer vijftien, boven nul wel te verstaan; ,aar voor ons is dat 's avonds en ’s nachts erg koud; niet alleen voor de lokale bevolking, maar ook voor mezelf, want je raakt gewoon aan zo 'n klimaat gewend. De truien en jassen komen voor de dag, er worden buiten (en soms binnen!) vuurtjes gestookt om een beetje warm te blijven, en iedereen blijft toch maar rillen van de kou! Deze maand heb ben we meestal zo’n 175 mensen in huis, en het zijn er al een keer 188 geweest, wat het hoogste aantal is dat we ooit gehad hebben. En dan te bedenken dat we dit jaar echt pogingen hebben gedaan om het aantal een beetje laag te houden. Zo hebben we op een gegeven moment b.v. besloten om een aantal mensen maar naar huis te sturen omdat we daar toch niet verder mee kwamen; we hebben hen er niet uitgeschopt, maar in onderling overleg besloten dat dat mis schien voor hen het beste zou kunnen zijn; je geeft natuurlijk niet graag op, maar er zijn zo veel anderen die op een plaatsje zitten te wach ten, dat we ergens een grens moeten trekken. Niet leuk natuurlijk, maar het moet wel een keer gebeuren. Bovendien waren er daar ook een aantal bij met wie we nogal wat drugs problemen hadden; dat op zich is niet zo erg, maar als er geen poging door hen wordt gedaan om daar iets aan te doen, dan steekt het ook vaak anderen aan, en wordt die groep alleen maar groter. In elk geval blijft het aantal dus groot, ondanks het feit ook dat we dit jaar he lemaal niet meer gezocht hebben naar nieuwe mensen; we gaan naar één punt in de stad en pikken daar mensen op, maar we gaan niet meer naar stations of straathoeken, gewoon omdat we al genoeg mensen hebben, het blijft belang rijk dat je aan iedereen een beetje persoonlijke aandacht kunt geven, en dat is met 175 een he le klus. Gelukkig werken er een aantal mensen hier die met veel inzet en enthousiasme bezig zijn, en niet alleen voor de centen werken; ze hebben het geld natuurlijk ook nodig voor hun families, maar ze zijn ook echt hier voor de jeugd en overwerken is aan de orde van de dag; we zullen er wellicht nog wel wat mensen bij moeten hebben, maar je moet juist die mensen hebben die het ook een beetje als een ideaal kun nen zien en niet alleen als een baantje. Zoals jul lie weten hebben we hier een kleermakerij, en die heeft dit jaar erg goed gedraaid; niet alleen is die kleermakerij gegroeid en nu al weer te klein, omdat we een grote groep geïnteresseerden heb ben, maar de verkoop van de spullen die we ma ken gaat de laatste maanden ook prima, en we 1 FW mm*

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 11