Dit had u niet verwacht...! 30 70% afgeprijsd! STOER 79.- 45.- 49.- ZOEKERTJES Alle pantalons Jacks Alle truien. Van de pastorie Gezwiene waai nieuws Succes in Vught K.V.O. Oisterwijk-Moergestel helpen Polen Stichting Maatschappelijke dienstverlening Herv./Geref. Kerk Oisterwijk c.a. Opera-concert in Den Boogaard Nederlandse Vereniging voor slechthorenden De heer Jacques Douwes vertrekt uit Moergestel Onze prachtige wintercollectie wordt I Stoer en Elegant Mode moet plaats gaan maken voor haar voorjaarscollectie, dus alles moet weg! V.D. BIGGELAAR vanaf vanaf vanaf Bedankt Jan! en mode Anita van den Aker Raadhuisstraat 11a, Moergestel, Tel. 3762 ’D’n mauwerd’ is vur d’n le keer geslaagd dankzij Rijschool J. Bergman. Kerkstraat 4 - Moergestel Telefoon 1238 I "MOERGESTEL-NIEUWS - WOENSDAG 7 JANUARI 1987 PAGINA 5 I A. v.d. W. worden alléén geplaatst bij kontante betaling! UW ADRES VOOR SCHOENREPARATIE EN CHEMISCH REINIGEN BIJ SLIJTERIJ Verkoop van schilderijen en lijsten, pen tekeningen, inlijsten van etsen, borduur werk etc., aluminium lijsten. Geopend van 12.00-18.00 uur. Galerie Erica, Ericastraat 3, Oisterwijk, telefoon 04242-84228. Reflecterende buitenbanden voor fietsen in diverse maten, 26' en 28'. Prijzen vanaf f 16,75. Jan van Velthoven, Schoolstraat 3, tel. 1284. Op maandag 12 januari a.s. organiseert de K.V.O. afd. Moergestel ’n avond over ’Was het een beslag of een hersenbloeding’. De inleiding wordt verzorgd door fysiotherapeut Sj. v.d. Meijdenberg. Aanvang 20.00 uur zaal Boeren bond. Op dinsdag 13 januari vindt de jaarlijkse kring- gezinsdag plaats in zaal Den Boogaard. Het the ma van deze dag is ’De kracht van het positief denken’. Inleider Adri Bos. De dag begint met ’n eucharistieviering om 9.45 uur. Na de middag is er een ontspanningsprogramma verzorgd door het rayon Kaatsheuvel, Loon op Zand en De Moer. Voor Berkel-Enschot, Haaren, Hilvarenbeek, Moergestel, Oisterwijk en Udenhout. Regionaal Bureau: Burg. Verwielstraat 67, 5062 GC Oisterwijk Telefoon: 04242-19035. Met ingang van 6 januari 1987 Maatschappelijk werk voortaan 24 uur bereik baar. Het algemeen maatschappelijk werk is met in gang van 6 januari 1987 voor dringende geval len voortaan ook buiten kantooruren bereik baar. Deze 7 x 24 uurs-bereikbaarheidsdienst is mogelijk gewordend oor samenwerking van het algemeen maatschappelijk werk met de S.O.S. - Hulpcentrale, Spoorlaan 320 te Tilburg. De Nederlandse Vereniging voor slechthorenden afdeling Tilburg en omstreken komt bijeen op: donderdag 15 januari a.s. om 20.00 uur. Op deze avond zal Annemiek Reijnders een le zing geven over ’Faalangst’ (vooral in verband met slechthorendheid). Iedereen is van harte welkom, zowel leden als niet-leden. Er wordt gebruik gemaakt van de ringleiding en de overhead-projector. Hebt u vragen of wilt u lid worden van onze vereniging, dan kunt u terecht bij één der aanwezige bestuursleden tijdens de bijeenkomsten. Lid worden is altijd mogelijk, hoe meer leden hoe gezelliger het wordt. Plaats: Rode Kruisgebouw, Leonard van Ve- chelstraat 2, Tilburg. Voor nadere informatie: tel. 013-675059 of 013-332374 (na 18.00 uur). Als bij hulpvragen professionele hulp acut no dig is, kan de S.O.S. het algemeen maatschap pelijk werk inschakelen. Uiteraard geldt de uitbreiding van de bereik baarheid alléén voor noodsituaties, waarin hulp kan wachten tot de reguliere spreekuren van het algemeen maatschappelijk werk. Bel voor vragen en informatie: Tijdens kantooruren ons regionaal bureau te Oisterwijk: algemeen maatschappelijk werk, tel. 04242-19035 óf de plaatselijke bureaus; Buiten kantooruren S.O.S. - Hulpcentrale Til burg, tel. 013-433584. Bijna 7 jaar is de heer Jacques Douwes een ver trouwde figuur geweest in het hulpverlenings circuit in Moergestel. Met veel energie heeft hij zich ingezet voor het algemeen maatschappelijk werk. Hij heeft dit een eigen gezicht gegeven, en vele mensen met raad en daad bijgestaan. Het ligt niet in zijn aard om stil te zitten. Daar om zal menigeen in Moergestel hem kennen of van hetm gehoord hebben. Op 22 januari a.s. zal hij Moergestel en onze Stichting verlaten, om elders een andere werk kring te aanvaarden. Wij danken Jacques voor zijn inzet in de hulp verlening maar ook voor zijn collegialiteit en be trokkenheid op het regionale team. Onze eerste zorg is nu, de voortgang van het werk zo goed mogelijk te verzekeren. Wij zijn reeds aan het werk om de opvolging te regelen. Voor de overbruggings-periode zullen wij een tussen-regeling treffen. Wij zullen u zo spoedig mogelijk hierover nader berichten. Namens de Stichting Maatschappelijke Dienst verlening, G.A.J. Sluiter straffuncionaris A.M.W. Op 6 december werd in de grote zaal van de speeldoos in Vught door oud Moergestelnaar maar altijd nog aktief lid van Harmonie Prinses Juliana, Ad Rijnen, deelgenomen aan de exa mens voor assistent-dirigent, met medewerking van de Harmonie die door hem en een collega werd gedirigeerd, werd zijn examen een succes. Hij slaagde vlot en met overtuiging. Ad, proficiat! Kerkdiensten: a.s. zondag 11 januari is er om 10.15 uur dienst. Er is ook weer kinder- en jeugdkerk, zoals gewoonlijk in De Voorhof. Ook de crèche is daar. Gemeente-avond: op 8 januari komt mw. Rosa- linde Blondé uit Tilburg iets vertellen over Na mibië, het land waar zij vandaan komt. Namibië is een buurland van Zuid-Afrika, dat al jaren in feite door Zuid-Afrika wordt bezet. Het leven wordt er gekenmerkt door apartheid, en strijd tegen die apartheid en voor de onafhankelijk heid. Veel Namibiërs zijn dan ook naar omrin gende landen gevlucht. Mw. Blondé zal ons vertellen hoe de situatie nu is, hoe die is ont staan, en hoe zij probeert er iets aan te doen. Deze avond, die wordt georganiseerd door de gespreksgroep ’Vrede en Gerechtigheid’, samen met de Z.W.O.-groep, begint om 20.15 uur, in de Voorhof. Catechisaties/jeugdgespreksgroepen: deze be ginnen op vrijdagavond 9 januari. Tot nader overleg zijn de tijden als volgt: jongste groep:19.00-19.45 uur middelste groep:19.45-20.30 uur oudste groep:20.30-21.15 uur Degelijk schoorsteen vegen; riool ont stoppen met hogedruk en alle voorkomen de werkzaamheden. "De Klusjesman", Langvennen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 04242- 83937. Wij hebben voor u enkele overjarige dames-, heren- en kinderfietsen tegen speci ale prijzen. Jan van Velthoven, Schoolstraat 3, Kerkstraat 21, tel. 1284. Op donderdagavoknd 15 januari a.s. om 20.15 uur vindt in het kader van de culturele aktivitei- ten een opera-concert plaats door het Tilburgs Operakoor ’Concordia’ met solisten. Het pro gramma bestaat hoofdzakelijk uit selecties uit de bekende opera’s ’L’elisir d’amore (de liefdes drank) van Geatano Donizetti en ’La Traviata’ van Guiseppe Verdi. De eerste (komische) ope ra is een produktie, die het koor pas achter de rug heeft en ’La Traviata’ is de volgende, die zij op de planken gaat brengen. Zowel het koor als het bestuur van Den Boo gaard vinden het een uitdaging een dergelijk avondvullend programma in Moergestel te bren gen en hopen op grote belangstelling. Voor de prijs hoeft u het in ieder geval niet te laten, want deze bedraagt slechts 5,per persoon en zijn in de voorverkoop te verkrijgen bij Den Boo gaard of op het adres Kerckackerstraat 1 Op het programma, koor en solisten komen wij volgende week nog terug. Dank u wel, voor de vele reacties die het comi té de afgelopen jaren uit Moergestel mocht ont vangen, reacties bestaande uit kleding, medische artikelen, alsook levensmiddelen. Bedankt ook de Moergestelse schoenfabrieken. U was voor ons een grote steun, wij konden veel realiseren in Polen, en de laatste week van 1986 ook nog een volle vrachtwagen voor Suriname. Dit jaar hebben wij op onze lijst staan, weeshui zen, spastisch centrum en kinderziekenhuis in Polen. Zij moeten proberen de zin in het leven te realiseren, dit met de gebrekkige hulpmidde len die ter hunner beschikking staan. Zij missen de voor ons zo alledaagse artikelen, zoals sham poo, tandpasta, toiletpapier? Speelgoed? En wat zou u denken van de kinderen in zo’n weeshuis, een eenvoudige kop chocolade kennen zij niet, pyama’s is niet aan te komen. Wij als comité, met uw hulp, willen daar wat aan gaan doen. Wij, en u allen kunnen in het begin van dit nieu we jaar een teken van naastenliefde laten zien. Denk eens, overweeg eens, en bel dan het comi té, wij staan klaar om uw gave in ontvangst te nemen. A. van Diessen, Tilburgseweg 120, Oisterwijk, tel. 04242-85113. Het bankrekeningnummer is 13.89.36.900. Gi ro 47.90.628. Nu kan het nog! Laat nu uw reflecterende banden of wielcirkels gratis monteren bij Sche- pens Tweewielers, Oisterwijkseweg 19, Moer gestel, tel. 1282. Voor 'n massief eiken eetkamertafel, sa lontafel, etc. F. Roozen Massief Eiken Meube len, Pr. Irenestraat 7, Moergestel, tel. 04243-1785. Vrijdagavond 9-1 -’86 verwachten we alle jeug dige sporters van 6 jaar t/m 11 jaar in de sport hal de Vonder en op vrijdag 16 januari in de leeftijd van 10 t/m 15 jaar aanvang 18.00 uur. Verder wenst het bestuur v.d. Gezwiene waai al haar leden een gelukkig nieuwjaar. Bestuur gezwiene waai. 60 Kinderen deden hun eerste communie, drie en zeventig kinderen werden gevormd, dertig paren lieten hun huwelijk kerkelijk inzegenen en een en veertig parochianen zijn gestorven. Met dankbaarheid denken we ook terug aan alle inzet, voor de parochie, die hierboven niet is ver meld, maar zeer zeker ook heel waardevol was. We mogen in het algemeen spreken over en pret tige samenwerking en dat is heel wat waard. In dankbaarheid mogen ook genoemd worden alle parochianen, die het parochiewerk hebben ondersteund, financieel of anderszins en die be moedigend een kaartje of lieve attentie stuurden naar de pastorie... Al bijeen mogen we wellicht rekenen op een goed jaar voor de parochie. Er staan enkele spe ciale aktiviteiten op het programma, waar ieder dit jaar meer van zal horen. Aan eenieder veel heil en zegen. Het is in de kersttijd niet voorgekomen, dat ie mand er niet was, op wie in de kerk gerekend werd. Daarom aan allen, die zich hebben inge zet voor de kerstvieringen: hartelijk dank. Om eenieder enig idee te geven over wie het al lemaal gaat in dit dankwoord: Het gemengd koor ’Cantate Domino’, het jon gerenkoor, het K.V.O.-koor, een combo, een muziekgroep je... De werkgroep liturgie, werkgroep jongerenlitur gie, werkgroep kindernevendiensten en de werk groep gebedsdiensten... De acolythen en de misdienaars, de lectoren, de collectanten, de koster met zijn hulpen, de ty piste, die alle boekjes heeft gestencild en de be jaarden van de Reuselhok, die 15.000 blaadjes hebben gevouwen... De werkgroep ziekenpastoraat, die heeft ge zorgd voor een attentie bij zieken... Graag blijft de parochiegemeenschap rekenen op de inzet van al die mensen in het nieuwe jaar 1987. Een terugblik op het jaar 1986 laat ons zien, dat er 57 kinderen werden gedoopt. Verschillende ouders hebben hun kind (nog) niet laten dopen. Het is niet te hopen vanwege een ’waarde vrije opvoeding’, want die is zo goed als onmoge lijk... Huis te huur gevraagd. Tel. 04243-3761 Te koop: caravan compleet interieur, ideaal voor vakantie, vereniging en dergelijke. Prijs f 250,-. Tel. 04243-1477, b.g.g. 1590. Te koop: koffie- en eetservies, wit met gou den rand, 12-pers, f 200,-. Tel. 04242-16833 (na 18.00 uur).

Weekblad Moergestels Nieuws | 1987 | | pagina 5