van 23 december t/m 6 januari Tot in 't nieuwe jaar... moergestel Prettige Kerstdagen en een Voorspoedig 1987 STAATSLOTEN Kerstviering Kerstmiddag Fotogroep Moergestel Kerstviering Jongerenpastoraat ten K’ate POSTKANTOOR MOERGESTEL NU is wegens vakantie gesloten Annie en Theo Rommen Bakkerij John Mensink Vanaf 7 januari staan wij weer geheel tot uw beschikking met 1 e klas friet en snacks. Zaterdag 27 december zijn wij geopend van 11.00-14.00 uur. Jos van Hutten Op alle Hollandia- Ten Cate ondergoed 10% korting Bij deze wensen wij al onze klanten, vrienden en kennissen Aan de ouders van de Eerste Communicanten Kindernevendienst Vertrouwt ge het niet dan houdt ge het niet. (Jesaja) De veelzijdige kwaliteit van ten Cate. "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 17 DECEMBER 1986 PAGINA 3 2 Theo's Snackbar - C8168C Werkgroep Jongerenpastoraat We komen weer bij u terug op woensdag 7 januari 1987. De Echte Bakker zijn vanaf vrijdag 2 januari ook te koop op het Zoals al aangekondigd zal 'Moergestel-Nieuws' de komende twee weken niet verschijnen... Op op zondag 21 december nevendienst voor groep 5 en 6. Deze dienst wordt verzorgd door Mevr. Van Ganzewinkel en Mevr. V.d. Sande. Op zondag 28 december nevendienst voor groep 7 en 8. Deze dienst wordt verzorgd door Mej. Hoeven en Dhr. Burgers. Op zondag 4 januari nevendienst voor groep 4. Deze nevendienst wordt verzorgd door mevr. Van Ganzewinkel en mevr. Vlasveld. P.S. Deze aktie duurt slechts 1 week Donderdag 18 december a.s. hebben we alweer de laatste bijeenkomst van dit jaar. Aanvang 20.00 uur is het gebouw van de vereniging. Voor deze avond is er geen speciaal thema, maar er zijn nog voldoende zaken waar we het over kunnen hebben. Bijv. Moergestels Creatief, vaststellen nieuw programma voor 1987. Tot donderdagavond. Op vrijdagavond, 19 december a.s. organiseren wij een wandeltocht naar Oisterwijk. De groep vormelingen van ’t afgelopen jaar zijn hiervoor uitgenodigd. We vertrekken onder begeleiding om 19.00 uur op ’t St. Jansplein, en hopen om 20.00 uur aan te komen in het zaaltje van de Levenskerk, Le Sage ten Broekstraat 2. Hier houden we dan een bijeenkomst in kerstsfeer. We luisteren naar muziek, een kerstverhaal, en zingen ook zelf. Voor wat te eten en te drinken is gezorgd. Om ±21.00 uur, lopen we gezamen lijk terug. Degenen die niet terug willen lopen dienen zelf vervoer te regelen met hun ouders. Wij hopen dat deze avond een fijn begin zal zijn van de kerstvakantie en rekenen weer op jullie deelname. Tot vrijdag Sluitingstoespraak door burgemeester J. ter Veer. Alle ouderen zijn op deze middag van harte wel kom. Wij hopen dat er dan ook vele aanwezig zullen zijn. Tevens wensen wij allen heel prettige kerstdagen. Namens de aktiviteitenkommissie Op 29 september 1970 werd de St. Anna- kerk in Tilburg gesloten voor de eredienst. Op 30 september werden alle ruiten stuk gegooid, zodat het kerkbestuur in allerijl het meubilair veilig moest gaan stellen... Enige maanden later kwam ik op een vroe ge morgen in de kerk van het Heike. Door alle gebrandschilderde ramen waren stenen gegooid.... schade: f 10.000,Ik kon er wel om huilen. Die prachtige ramen... De dader was een jongen van negen jaar! Ik trof die jongen eens. Ik vroeg hem: ’Waar om deed je dat nou?' En hij antwoordde: ’Oh, ik dacht: het is toch maar een ouwe kerk.... ’Hij had het gezien in de St. An- nastraat en dacht: dat moet hier dan ook maar.... Een simpel voorbeeld van wat je zou kun nen noemen: doemdenken! Doemdenken kan in allerlei situaties van het leven voorkomen. Stel: een moeder van een gezin denkt, dat van haar gezin niets meer te maken is. Ze haalt geen bloemetje meer in huis en niets lekkers meer voor het weekend. De sfeer zal binnen de kortste keren helemaal weg zijn uit dag gezin. Kinderen komen dan he lemaal niet meer thuis. De negatieve ge dachten van de moeder worden werkelijk heid. Als in een vereniging een aantal leden steeds maar weer zegt: dat haalt toch niks uit, daar hoeven we niet aan te beginnen.... en hun stemmen klinken hard en er is geen bestuur, dat daar tegenop kan, dan is zo ’n club binnenkort wel ter ziele. Als mensen van een buurt denken: deze buurt verpaupert toch, dan rapen ze geen afval meer van de straat en inderdaad: de buurt verpaupert Leggen wij ons allemaal er bij neer, dat de rivieren worden vergiftigd, de aarde wordt verzuurd, de lucht vervuild, dan zal er in derdaad op d’n duur geen vis meer zwem- Voor alle ouderen van Moergestel vanaf 55 jaar Op dinsdag 23 december a.s. vindt in ’Den Boo gaard’ de traditionele Kerstviering plaats. Wij hebben getracht om u wederom een sfeer volle viering aan te bieden. programma: 13.30 - 14.00 uur: Ontvangst koffie/krentenbrood. 14.00 - 14.05 uur: Opening door de heer A. Smits, voorzitter Raad Welzijn Ouderen. 14.05 - 14.10 uur: Ouderenkoor ’Echo’ o.l.v. mevr. A. van den Broek. 14.10- 14.35 uur: Viering. Verzorgd door de leden van de aktivi teitenkommissie in samenwerking met H. van den Broek (pastor). 14.35 - 14.45 uur: Simeon Gideon Bodde (dwarsfluit en piano) spelen kerst- en lichtklassieke liederen. 14.45 - 15.30 uur: Pauze met koffie/worstebrood. 15.30- 16.00 uur: Kerstspel door kinderen van Boszicht o.l.v. het team leraren. 16.00-16.15 uur: Simeon Gideon Bodde. 16.15 - 16.45 uur: Korte pauze voor konsumptie. 16.45 - 17.00 uur: Deklamatie door twee leden van de aktiviteiten kommissie. 17.00- 17.15 uur: Samenzang met Ouderenkoor. 17.15 - 17.30 uur: a.s. Woensdag 17 december om 14.00 uur is er een Kerstmiddag voor onze communicanten. Zou u willen zorgen dat uw kind tijdig aan- weizg is in de sacristie van de kerk? Het einde van deze middag is om 15.30 uur. Zou u dan uw kind zonodig weer op kunnen halen Groetjes en tot 17 december. Werkgroep Eerste Communie men in het water, geen bos meer overeind staan, geen vogel meer vliegen in de lucht. Redeneren: er is toch niets aan te doen, is een doem leggen over de wereld. ’Kanniet’zo zegt een volksgezegde ’ligt op het kerkhof!’ Een geloofsgemeenschap kan ook redne- ren: het gaat allemaal bergafwaarts met het kerkelijke leven. Er zijn weinig priesters en pastorale werkers, er komen er niet genoeg bij; lekeninzet is mooi, maar wat kunnen leken nou? En: er gaan veel minder men sen naar de kerk, dan vroeger. En de jeugd laat het afweten, die gelooft toch immer niks.... Zo’n geloofsgemeenschap hoeft niet lang meer te redeneren, maar gooit haar eigen ruiten in. Doemdenkers zullen het misschien niet reëel vinden, als ik zeg: zoek altijd een re den om optimistisch te zijn! Ik pleit niet voor een optimisme zonder enige grond en zeg daaróm: zoek een reden! Tot die pessimistische moeder zou ik wil len zeggen: put moet uit die hand, die Jan toch maar eventjes hartelijk om je schou der sloegEn tot het bestuur van de ver eniging: zoek altijd mensen op, die mis schien niet zoveel zeggen, maar wel veel willen doen. Er is zelf in ons land een ministerie voor milieuzaken en tal van organisaties zijn er van vrijwilligers, die zich inzetten voor een schone aarde. En velen blijven toch maar hameren op de onzin van de bewapenings wedloop! Waar mensen in geloven, gebeurt. Het was niet zo’n zalige tijd, waarin Christus geboren werd. Armen bleven arm, kanslozen kansloos. Hele landen werden onder de voet gelopen, toen al.... Toe komstvisie was voor velen duister. Maar een van de dingen, die Christus deed, was: zijn geloof uitspreken in de mensen. Hij zag iets in de sukkelaar, die niet meer voor uit kon: zette hem weer op de been. Bij die het zelf niet meer zag zitten, opende hij de ogen. En die geen woord meer kon uitbren gen, opende hij de mond. Hij zag toch iets goeds in de hoer, in de afperser: toch iets goeds.riep het op, stuurde hen er mee verder.Mogen we Kerstmis noemen het feest van God, die in de medemens Christus zijn geloof komt uitspreken in de mens, in jou en mij. God, die op zoek is, om onder de stoflaag van ons bestaan een glanzende kern vandaan te halen: een kans zo goed te zijn. Dat vinden we -goddank- toch zo wat bij iedereen op Kerstmis: een beetje geloof in goedhied -wat een pijn, als je zelf dat bij ie mand niet vindt-. Hopenlijk spréékt het, werklink het in ons hart dat geloof van God in ons, zodat ook wij weer geloven in onszelf: kansen zien, om goed te zijn en zinvol te leven, zodat wij ook weer geloven in de ander: kansen zien tot leven delen met velen.... Geloven in de familie, waartoe je behoort, geloven in de buurt, waarin je woont, ge loven in de kerk, toe wier lid je bent ge dooptOok in de kerk blijven we gelo- ven, om zoveel goeds dat in haar leeft en gebeurt. Om Gods liefde, die door de kerk verwoord wordt en in praktijk gebracht, om zoveel goede inzet en zoveel zorg. Blaas het stof wat opzij en je ziet het: een glan zende kern.... Ik wens u een gelovig Kerstfeest. H. v.d. Broek, pastor >n/VVVV RAADHUISSTRAAT 17 MOERGESTEL TEL.04243 1287

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 3