Uit Moergestels verleden I UIT HET GEMEENTEHUIS ■u. J 1 1 Postzegeluitgifte- programma 1987 li 'VS HI Hi ft 5 - Sluiting gemeentehuis op 2 januari 1987 p? Kinderen opgelet! DE KERSTMAN KOMT" zie advertentie achterpagina ft evenementen Besluitenlijst Gebruik van gemeente eigendommen ten behoeve van festiviteiten Centrale antenne-inrichting ftS Schoolverlaters en RWW ft? L MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 17 DECEMBER 1986 PAGINA 25 J- Vrijdag 2 januari 1987 zal het gemeentehuis voor het publiek gesloten zijn. Voor het doen van aangiften van overlijden en geboorten is de afdeling burgerlijke stand die dag geopend van 10.00 tot 10.30 uur. Postelstraat en voor het aanbrengen van diver se andere voorzieningen heeft de firma Kruijs- sen opdracht verkregen. 'ft 71 moerges Raadpleeg altijd eerst deze ka lender voor u data vast stelt van door uw vereniging te organise ren evenementen. De (volledi ge) kalender ligt ter inzage op het gemeentehuis en bij Ad moergestel kouwens, Kloosterlaan 13. - Ten behoeve van de woonbeurs ’Interieur Bra bant’ van 2 t/m 17 maart 1987 is ontheffing verleend voor het plaatsen van tijdelijke rekla- meborden - Werkgroep Gehuwden hebben toestemming verkregen voor het organiseren van een fietstocht op 11 tot en met 15 mei 1987. - Voor de Nationale Boomfeestdag op 25 maart 1987 is het projekt buurt Burgemeester Bar- doelstraat aangewezen. - Het onderhoud van de drukriolering en grote gemalen is voor drie jaar opgedragen aan de firma Thust en Graff, - Met de firma Van Gansewinkel is een kontrakt aangegaan voor vier veegbeurten per jaar ge durende 3 jaar voor het vegen van de gemeen telijke straten. - Intergas N.V. heeft vergunning verkregen voor de koppeling van de gashoofleiding in de Heistraat en Oisterwijkseweg. - Voor het vernieuwen van de galerij van de standerdmolen is 10.408,beschikbaar gesteld. - Mevr. T. van Hal-Laurenssen is benoemd tot lid van het algemeen bestuur van de Streekmu- ziekschool Oisterwijk. - De 6 HAT-woningen in het plan Oistelvoirt' zijn toegewezen aan personen die op de lijst van woningzoekenden stonden - De firma Dovako te Moergestel heeft opdracht verkregen voor het aanleggen van een parkeer voorziening nabij De Vereniging in de In 1987 zal de PTT de volgende bijzondere post zegels uitgeven: 6 januari Een postzegel ter gelegenheid van het 50-jarig huwelijksfeest van Hunne Koninklijke Hooghe den Prinses Juliana en Prins Bernhard der Ne derlanden. Waarde 75 cent. 10 februari Gecombineerde uitgifte. Twee postzegels waar van een naar aanleiding van het door de Vere nigde Naties uitgeroepen Jaar van de Daklozen en een naar aanleiding van 100 jaar Leger des Heils in Nederland. Waarden 65 cent en 75 cent. 10 maart Twee postzegels gewijd aan de Nederlandse li teratuur. Een postzegel naar aanleiding van de 100ste sterfdag van Eduard Douwes Dekker (Multatuli); de andere postzegel naar aanleiding van de 300ste sterfdag van Constantijn Huy gens. Waarden 55 cent en 75 cent. 7 april Zomerpostzegels: een serie van drie postzegels met bijslag en een postzegelboekje met het the ma: Monumenten van bedrijven en techniek. Waarden 55 30, 65 en 75 35 cent. Prijs van de serie 2,95. Inhoud van het boekje: twee maal 55 30 cent en twee maal 75 35 cent. Pijs van het boekje 3,90. 12 mei Een serie van twee Europa-CEPT-postzegels met het door de CEPT aangegeven thema: Mo derne kunst met de nadruk op architectuur. Waarden 55 cent en 75 cent. Gecombineerde uitgifte. Drie postzegels waar van twee betrekking hebben op 100 jaar Veiling wezen in Nederland en een. op 150 jaar Gronin ger Maatschappij van Landbouw. Waarden 55 cent, 65 cent en 75 cent. 1 september Rode Kruis: een serie van drie postzegels met bijslag en een postzegelboekje. Op de postzegels wordt aandacht geschonken aan de binnenland se activiteiten van het Nederlandse Rode Kruis. Waarden: 55 30, 65 35 en 75 35 cent. Prijs van de serie 2,95. Inhoud van het boek je: twee maal 55 30 en twee maal 75 35 cent. Prijs van het boekje 3,90. 6 oktober Een postzegel naar aanleiding van het 75-jarig bestaan van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten. Waarden 75 cent. 18 november Kinderspostzegel: een serie van drie postzegels met bijslag en een velletje met het thema: Kind en beroep. Waarden: 55 25, 65 35 en 75 35 cent. Prijs van de serie 2,90. Inhoud van het velletje: een maal 55 25 cent, twee maal 65 35 cent en twee maal 75 35 cent. Prijs van het velletje 5, Van de vergaderingen van B W van 12, 19 en 26 november, 1 en 10 december 1986 Bouwvergunningen/Hinderwetvergunningen De volgende bouwvergunningen zijn verleend: - J.M. Oerlemans, De Looijakker 8, tuinber- ging/hondehok - H. van Brunschot, Rootven 43, vergroten ca fé met zaal - A. Antonis, Rootven 42b, bouw terrasover kapping bij pand Herengoedstraat 8 - Fa. Denissen, Tilburgseweg 41, uitbreiding woning - W. Op ’t Hoog, Oirschotseweg 79, vernieuwen varkenshok/garage - Gebr. Janssen, Vooskerbos 42, 4 woningen Mispelbos - M. Burgers, Molenakker 6, uitbreiding opslag loods/varkensstal - H. Burgers, Klein Locht 7, uitbreiding fokvar- kensstal - Staatsbedrijf der PTT, ’s-Gravenhage, veran dering telefoongebouw aan de Kloosterlaan - A. Rijnen, Schoolstraat 2a, verbouw kapsalon - J. van Dijk, Zandstraat 20, uitbreiding var kensstal - J. van de Hoff, Oisterwijkseweg 75, bouw voederhok/paardenstal - Architect Bedaux en Geelen, Goirle, bouw 2 vrije-sektor woningen Papenacker - W. Denissen, Hofakker 20, erfafscheiding - L. Vaes, Griete Veldeke 33, erfafscheiding De volgende vergunningen ingevolge de hinder wet zijn verleend: - J. van de Ven, Heuvelstraat 25, nieuwe rund veehouderij, varkensfokkerij en -mesterij. - M. Burgers, Molenakker 6, varkensfokkerij annex mestopslag Sociale uitkeringen Zes aavragen RWW en een aanvrage WWV zijn toegewezen, terwijl een aanvrage WWV is afge wezen. Ten behoeve van een persoon is de bijdrage vast gesteld ingevolge de Wet op de Bejaarden oorden. Een aanvrage om bijstand en een aanvrage woonkostentoeslag zijn gehonoreerd. Diverse aangelegenheden - Een inwoner heeft een invalidenparkeerkaart verkregen. De laatste jaren komt het in sterk toenemende mate voor dat verenigingen en komité’s binnen onze gemeente diverse feestelijke aktiviteiten or ganiseren. Om voldoende bekendheid hieraan te geven worden er soms veel reklameborden en affiches opgehangen aan openbare verlichtingsmasten, ook worden er veel vlaggemasten geplaatst. Wanneer deze masten in de bestrating moeten worden geplaatste wordt deze daarvoor opge broken en het herstel na de akties is meestal on voldoende, zodat een blijvende schade het ge volg is. Dit geldt ook voor openbare verlichtingsmasten, want door het bevestigen van draden en beugels worden de deklagen doorbroken, waardoor aan tasting door roestvorming het gevolg is. Gezien het vorenstaande maakt het kollege van Burgemeester en Wethouders bekend dat opbre ken van bestratingen ten behoeve van plaatsen van vlaggenmasten en reklame-objekten niet meer is toegestaan. Tevens is het aanbrengen van reklame-objekten aan openbare verlichtingsmasten verboden. In de toekomst zullen op de voornoemde manier zonder vergunning aangebracht reklame- objekten zondermeer worden verwijderd. Met betrekking tot het aaribrengen van vlagge masten op het St. Jansplein zal door ons kolle ge de mogelijkheid worden geschapen middels het aanbrengen van een aantal grondbuizen. Ter bescherming van de gemeentelijke eigen dommen verzoeken wij een ieder die vanuit een organisatie met het vorenstaande te maken kan krijgen hieraan de nodige aandacht te besteden. Als exploitant van de centrale antenne-inrichting dient de gemeente Moergestel ook omzetbe lasting af te dragen. In het thans bij u in reke ning gebrachte tarief ad 120,per jaar is daarvoor 19% opgenomen. Nu de BTW met ingang van 1 oktober 1986 met 1% verhoogd is zijn wij genoodzaakt het jaar abonnement in die zin te wijzigen. Dit betekent dat de totaal verschuldigde exploitatiebijdragen vanaf 1 oktober 1986 neerkomt op een bedrag van 121, Ofschoon deze aanpassing als bekend veron dersteld mag worden hebben wij toch gemeend er goed aan te doen u hiervan langs deze weg op de hoogte te stellen. Voor nadere opheldering van bij u gerezen vragen kunt u altijd in contact treden met de gemeentesecretarie. Donderdag 18 december Kerstviering K.V.O. 20.00 uur in Den Boo gaard. Vrijdag 19 december Kienen met Audacia 20.30 uur in de kantine. Zaterdag 20 december Regiodansen in Den Boogaard 20.00 uur. Maandag 22 december Moergestelsebiljartkampioenschappen Korenmaaier - ’t Draaiboompje 20.00 uur Ca fé ’t Centrum. Dinsdag 23 december Kerstviering voor ouderen vanaf 55 jaar 2 uur in Den Boogaard. Vrijdag 26 december 2de Kerstdag Kienen bij Gezweine 20.30 uur bij Hans en Ri- ky. Zaterdag 27 december Sluiting jubileumjaar harmonie Oudejaarsbal. Vanaf 21 december tot 6 januari Moergéstel Kreatief in de Burgerzaal van het ge meentehuis. Openingstijden: Op zon en feestdagen 12.00 tot 16.00 uur Op werkdagen 9.00 tot 16.00 uur 27 december 2 en 3 januari gesloten. - Kollektevergunningen zijn verleend aan: Nationaal Jeugdfonds, Utrecht, voor de peri ode 2 t/m 8 november 1987 Prinses Beatrixfonds, ’s-Gravenhage, voor de periode 14 t/m 20 september 1987 Avo-Nederland, Amersfoort, voor de periode 18 t/m 24 mei 1987 St. Nationale Kollekte Geesterlijk Gehandi capten, Utrecht, voor de periode 5 t/m 11 ok tober 1987. -Ten behoeve van zestien personen is gemeen tegarantie verleend voor het aangaan van een hypothecarie geldlening. - Op grond van de regeling geldelijke steun ou deren bij verhuizing 1986 is aan een inwoner een bijdrage toegekend. - Standplaats op de weekmarkt is toegewenzen aan B. v.d. Lee-Tecklenburg met schoenen en aan de Marktbakker Dammers. - Ontheffing voor het innemen van een stand plaats in verleend aan: Th. Rommen, De Aanstede 18 voor de dins dag t/m zaterdag van 08.00 - 24.00 uur en voor de zondag van 12.00-24.00 uur voor de verkoop van frites e.d. Dammers Kaas voor de zaterdagmorgen. Marktbakker Dammers voor de woensdag morgen - Ontheffing voor het plaatsen van reklamebor den is verleend aan de heer Verkooijen en de heer en mevrouw Didden, Raadhuisstraat 13 en 15. Van Kees van lersel, Krijtestraat 13, kregen we bijgaande foto die gemaakt werd in 1916. Boven v.l.n.r.: Bart Bruurs, Cees van den Bosch en Hannes Horrevorts. Linksonder Driekske van lersel met naast hem Cees van Haaren (de klaore). De achterkant van de foto (hij diende als prentbriefkaart) leert ons dat de vijf personen in militaire diest waren (oorlog 14-’ 18). De kaart, waar op de plaats van de poszegel alleen geschreven staat; Militaire Dienst (men hoefde dan geen postzegel te plakken) werd verstuurd vanuit Leeuwarden en is geadres seerd aan het gemeentehuis te Moergestel. Daaronder staat de naam voor wie de kaart bestemd is. Vermoed wordt dan ook dat, omdat de post aan de inwoners in die tijd nog niet zo talrijk was, deze kaart door veldwachter Cees van Puyenbroek naar de betreffende inwoner werd gebracht. 70 jaar oud: ’n plaatje Hebt u ook oude foto’s in uw bezit die u ons wilt laten publiceren Kom er eens mee U hoeft ze slechts één dag te missen en u krijgt ze ongeschonden terug. Jongens en meisjes, van 18 jaar en ouder, die in mei of juni jl. hun schoolopleiding hebben beëindigd en thans nog werkloos zijn, kunnen met ingang van 1 januari a.s. in aanmerking ko men voor een uitkering op grond van de Rijks groepsregeling Werkloze Werknemers. De aanvraagformulieren voor deze uitkeringen kunnen tussen 9.00 en 12.00 uur op de afdeling Sociale Zaken en Welzijn worden afgehaald. - -

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 25