De poppen aan het dansen In ’De Oude werkplaats’ ■I' C/) nieuws van de Sportstichting Audacia-nieuws Gezwiene Waai nieuws Audacia - Jong Brabant: 1-1 Kinderen opgelet!! DE KERSTMAN KOMT'! zie advertentie achterpagina Overdekt zwembad ’De Leye’ Disco zwemmen en speelinstuif tijdens de Kerstvakantie!!!!! PAGINA 21 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 17 DECEMBER 1986 Brabant 4 i Leider A.H. Toos Reinders Jan vd Wouw Degenen die zich hebben opgegeven voor het zaalvoetbaltoerrlooi, op zondag 21 december, welk gehouden wordt in Udenhout verwachten we om 8.15 uur op het Kruysackerplein. Ook supporters zijn welkom in Udenhout. Bestuur Gezwiene Waai 3-6 2-2 1- 0 2- 0 12-0 2-3 0-9 0-2 8-1 0-1 5-3 0-1 (van onze verslaggever) Blijkbaar bestaat er grote behoefte onder de be volking om in groepsverband creatief bezig te zijn. Juist aan deze behoefte wordt aandacht besteed in ’De Oude Werkplaats’: Terwijl de handen creatief werk verrichten is er tijd om na der kennis te maken met medecursisten, of om de versgezette koffie te proeven. Omdat bleek dat er mensen waren die graag een cursus wilden volgen, maar er door de week geen tijd voor hadden is besloten vanaf 5 janu ari te beginnen met naast ’de gewone’ cursus - een zaterdag-cursus fantasie-poppen. De bedoeling hiervan is dat de hele zaterdag (van 9.30 uur tot 16.30 uur) aan de poppen ge werkt kan worden. Op die manier kunnen ’mensen met weinig tijd’ toch nog een cursus volgen. Er bestaan talloze manieren om creatief te zijn, waarvan er slechts enkele onder de aandacht worden gebracht in ’De Oude Wwerkplaats’. Omdat het de bedoeling is om zoveel mogelijk verschillende creatieve aspecten te belichten kan iedereen zich aan melden met zijn of haar ’crea tief cursus idee’ bij Betty Nagel, St. Jansplein 1, Moergestel, telefoon: 2103. Dit is ook het adres waar degenen die zich als cursist willen aanmel den of vrijblijvend informatie willen, terecht kunnen. Voor de 1 le maal zal dit jaar rond de jaarwis seling weer de traditionele expositie van Moer gestel Kreatief plaatsvinden, waaraan dit jaar door 10 mensen uit Moergestel zal worden deel genomen: Ben Duitsman Cees van Gorp Audacia kreeg bezoek van koploper Jong Bra- brant. Er stond dus veel op het spel zowel voor Audacia als Jong Brabant. Ondanks het slech te weer kon de wedstrijd toch doorgang vinden. Het was een uitermate zwaar bespeelbaar veld. Voor rust gingen de partijen goed tegen elkaar op. Aan weerszijden kwamen er kansjes. Na rust, het veld werd steeds slechter, werd er hard gewerkt. Al moest wel Audacia toestaan dat Jong Brabant op voorsprong kwam door een doelpunt van Korthout, 0-1. Audacia liet het er niet bij zitten. Het kwam terug dankzij het harde werken van het gehele elftal. Het was Mjhke v. Gaaien die met een schot de keeper het nakijken gaf, 1-1. De punten werden verdeeld en Auda cia kreeg loon na werken. Audacia 2 haalde een gelijkspel bij Unitas. Het kwam met 1-0 achter door een eigen doelpunt van Will v.d. Wouw. Maar twee doelpunten van Hans v.d. Sande bracht Audacia 2 aan de lei ding. Unitas zag toch nog de mogelijkheid langszij te komen, 2-2. Ook Ton van Elsdingen houdt zich dit jaar, evenals vorig jaar, bijna geheel bezig met portret- en modelstudies. Naast enkele land- schapsfoto 's (totaalbeeld, detail en combinatie met portret) zijn het dan ook voornamelijk por tretten en modelfoto ’s, veelal gefotografeerd in een min of meer romantische stijl. In zijn foto 's probeert hij zo goed mogelijk iemands karakter weer te geven. Het werken met mensen bij het maken van foto 's is hij de laatste jaren boeien der gaan vinden dan het fotograferen van land schappen of andere onderwerpen, al wordt ook dat zeker niet vergeten. Jeu Houben tenslotte, van wie u voor ’t eerst werk zult kunnen bewonderen, heeft altijd graag door de natuur gezworven. Sinds vier a vijf jaar is hij intensief bezig met het vastleggen van beel den uit die natuur, zowel in zwart-wit als in kleur, beide genres afgewerkt in eigen doka. Op de expositie laat hij u alleen kleurenfoto’s zien van veelal details uit een kleurige natuur, details, die hij ziet en waaraan anderen vaak voorbij gaan. Fotografie vormt voor Jeu een te genwicht tegen de dagelijkse beslommeringen, een invulling van de vrije tijd, een training om oog te hebben voordetails, stemmingen, kleu ren. Door deze oefening wordt voor hem in ie der geval het genieten van de natuur nog inten ser. De expositie zal geopend zijn: op werkdagen van 9.00-16.00 uur en op zon- en feestdagen (21, 25, 26, 28 december, 1 en 4 januari) van 12.00-16.00 uur. De tentoonstelling is gesloten op zaterdag 27 december, vrijdag 2 en zaterdag 3 januari. De opening vindt plaats op zondag 21 december om 12.30 uur, waarbij een openingswoord zal worden uitgesproken door Betty NageL U bent van harte welkom. 1:1-1 2-2 6-1 1-3 1-3 4-2 2-9 2-3 7-2 Op dinsdag 23 december en op dinsdag 30 de cember 1986 worden er in het overdekte zwem bad weer SPEELINSTUIVEN gehouden aan vang 09.00 en einde om 12.00 uur. Als je naar de SPEELINSTUIF komt mag je voor de prijs van 1 uur 2 uur in het zwembad blijven. In het water zijn weer diverse leuke speelattribu- ten aanwezig zodat iedereen zich goed kan ver maken, ook aan de kleintjes in het ondiepe bas sin wordt gedacht. Dus kom gezellig een paar uurtjes spelen en stoeien in het zwembad. DISCOZWEMMENDISCOZWEMMEN.. De zwemzaal wordt weer omgetoverd in een wa- re disco! Wanneer???????? Vrijdag 2 januari 1987. Aanvang 19.00 einde 22.00 uur. Kaartjes voor de steeds zeer druk bezochte disco-zwem-avond zijn nu reeds in de VOOR VERKOOP, en op op! Toch vond ze dat aan haar poppen iets ontbrak. Om dit te verbeteren ging ze in de leer bij Betty Nagel. Omdat ze vindt dat ze bij Betty er veel heeft bijgeleerd wil ze dit jaar weer graag aan de expositie deelnemen. Jan vd Wouw is op de tentoonstellingen van Moergestel Kreatief inmiddels een vertrouwd fi guur. U kent hem ongetwijfeld allen van zijn olieverfschilderijen, zijn aquarellen en sepiapen- tekeningen. Maar Jan is veelzijdiger dan u mis schien denkt. Zag u twee jaar geleden ook een in gips uitgevoerd beeld van zijn hand, dit jaar laat hij u naast zijn bekende tecknieken ook een reliëf in beton zien. Het is een duplicaat van een werk dat hij heeft uitgevoerd in opdracht voor een betonbedrijf. Het begrip beton lijkt zwaar en lomp, maar je kunt er veel mee doen. Wan neer je weet hoe het moet, kun je er prachtige dingen van gieten of sto'rten. FOTOGROEP MOERGESTEL Dat u hier werk vanzes fotografen van een fo toclub te zien krijgt, betekent nog niet dat er eentonigheid zal optreden. Het zijn en blijven, ondanks het clubverband, toch zes verschillen de hobbyisten, met ieder zijn eigen smaak, aan pak en kreatieve aanleg. Overigens, u kunt dat weten, want van vijf van hen zag u a eens of meer keren werk op deze exposities; alleen van Jeu Houben zult u voor ’t eerst foto’s kunnen zien. Bij het rondlopen op de exposities zult u die ver schillende invalshoeken, onderwerpen en tech nische invulling van de verschillende fotografen goed kunnen zien. Zo zult u zien dat Piet vd Schoot vooral bezig is met structuren, details, stukjes dus uit een groot geheel. Het is niet zijn doel echt technisch bezig te zijn, al moet je voor deze foto ’s wel de tech nieken beheersen om er goede foto ’s van te ma ken. Twee jaar lang heeft Piet niet meer geëxposeerd, maar nu is hij er weer en hij geeft ronduit toe, dat het samenwerkingsverband binnen de foto club vaak een stimulans vormt om aan het fo tograferen te blijven. Leo Roosen, die dit jaar voor de derde maal meedoet, maar nu voor 't eerst in samenwerking met de Fotogroep, zal u laten zien in zwart-wit, maar vooral in kleur, waarmee hij bezig is: land schappen en architectuur, zowel totalen als de tails. Zo zult u enkele architectuurfoto’s zien, gemaakt van dia’s, opgenomen in Parijs, waar uit een gevoel van evenwichtigheid spreekt die u aangenaam zal treffen. Jan Geerts, die dit jaar voor de tiende keer mee doet zal u voornamelijk landschappen en struc turen laten zien, eigenlijk vaak gestructureerde landschappen of beter gezegd landschappen in structuurvorm. Uit zijn bezieling om tien jaar achtereen foto ’s tentoon te stellen, spreekt een steeds actief be zig zijn met fotografie. Hij heeft in de loop van een jaar zoveel materiaal, dat hij het niet over zijn hart kan halen dat werk zomaar in een kast te stoppen; hij wil het aan anderen laten zien, daarbij steeds proberen om met wat nieuws te komen. Zoals hij actief blijft door de stimula tie binnen de Fotogroep, zo hoopt hij dat de be zoekers door zijn foto ’s worden gestimuleerd tot actief bezig zijn. Bertus van Berkel begeeft zich toch weer gedeel telijk op een ander terrein. Hij exposeert dit jaar voor de derde maal. In het eerste jaar waren het alleen zwart-witten van rustige onderwerpen; vorig jaar waren zijn foto’s geïnspireerd op het thema ’muziek’ en gingen al duidelijk in de rich ting die hij nu uiteindelijk gekozen heeft voor zijn meeste werk: portret- en modelstudies, zo wel in zwart-wit als in kleur. Daarnaast echter ook nog enkele landschapsfoto’s Bertus is de laatste jaren een gedreven fotograaf met een vaste wil om telkens de opnametechniek en de kwaliteit van zijn foto’s te verbeteren. Op de ex positie kunt u vaststellen dat hij hierin geslaagd is. Programma zondag 21 december: 11.30 uur: Jong Brabant 1 - Audacia 1 Let op de aanvangstijd. Om 11.30 uur i.v.m. de interland Cyprus-Nederland. Al de overige elftallen geen competitie wedstrij den meer tot 11 jan. 1987. Audacia 1 - Jong Unitas 2 - Audacia 2: Desk 3 - Audacia 3: Audacia 4 - WSJ 3: Noad 5 - Audacia 5: Audacia 6 - Nemelaar 5: Nevelo 5 - Audacia 7: Gloria 4 - Audacia 8: Audacia 9 - Hieronymus 7: Vriendschappelijke wedstrijden zondag 21 de cember: 11.15 uur: VCB 3 - Audacia 11.30 uur: VCB 4 - Audacia 7 Beiden vertrek 10.30 uur. Nieuwjaarsreceptie Evenals voorgaande jaren houdt Audacia weer een Nieuwjaarsreceptie op 1 januari a.s. in de kantine vanaf 12.00 tot 14.00 uur. Wij hopen dan vele leden, supporters, vrienden en bekenden een hand te mogen drukken. Verder wensen wij alle leden, zowel actief als rustend, onze sponsors en alle vrienden en be kenden een gezond en gelukkig Nieuwjaar 1987 toe. AUDAC1A-PUPILLEN Uitslagen pupillen zaterdag 13 december: Audacia Dl - RKTVV 1: Noad 2 - Audacia D2: Audacia El - Oirschot 5: Voab 7 - Audacia E2: Audacia Fl - Tuldania Fl: Beerse Boys F3 - Audacia F2: Programma pupillen zaterdag 20 december: Audacia Dl - ’t Zand 1, aanvang 11.00 uur. Audacia D2 zijn vrij RKTVV 5 - Audacia El, vertrek 9.30 uur. Audacia El zijn vrij. Audacia Fl - ’t Zand Flaanvang 11.00 uur. ’t Zand F2 - Audacia F2, vertrek 10.15 uur. Audacia Dl en F1 let op de aanvangstijd. El en E2 pupillen Aan de spelers van de El en E2 vragen wij of zij willen helpen met de verkoop van kerststukjes, jullie worden dan om 13.00 uur in de kantine verwacht. Op zaterdag 27 december en zaterdag 3 januari zijn er geen pupillenwedstrijden. UITSLAGEN JUNIOREN ZATERDAG 13-12’86 Audacia I - svSSS 1 Audacia 2 - Nevelo 2: RKTVV 5 - Audacia 3: Audacia 4 - Willem II 6: Jong Brabant 12 - Audacia 5: Audacia 6 - Jong Brabant 14: Programma junioren zaterdag 20-12-’86 Oisterwijk Al - Audacia Al, aan vang 14.30 uur, vertrek 13.30 uur. Audacia Bl - sv ’t Zand-Top B, aanvang 14.30 uur. Nemelaer Cl - Audacia Cl, aanvang 13.30 uur, vertrek 12.30 uur. Bovengenoemde wedstrijden zijn vriendschap pelijk. Competitiewedstrijden junioren 20-12-’86 Hieronymus 2 - Audacia 3, aanvang 12.45 uur, vertrek 11.45 uur. JPS 3 - Audacia 5, aanvang 13.00 uur, vertrek 12.00 uur. Velocitas’31 4 - Audacia 6, aanvang 13.30 uur, vertrek 12.30 uur. kleurenfotografie olieverfschilderijen en aquarel len poppen olieverfschilderijen, tekeningen en betonplastiek Bovendien zal worden deelgenomen door de Fo togroep Moergestel, althans de vaste kern hier van, nl. de leden: Bertus van Berkel Ton van Elsdingen Jan Geerts Jeu Houben Leo Roosen Piet vd Schoot Men mag het misschien jammer vinden dat het aandeel van de fotografen dit jaar sterk zal over heersen, terecht is dit echter niet. Het is integen deel verheugend dat in Moergestel een actieve fotogroep aanwezig en sterk kreatief bezig is. Wat men wel moet betreuren is, dat zich weinig nieuwe deelnemers en vroegere exposanten met ander werk hebben aangemeld. In Moergestel wonen toch zeker nog een flink aantal mensen die bezig zijn met een bepaalde hobby en daar bij mooie dingen maken. Dat hoeven niet altijd schilderijen, tekeningen of keramische produc ten te zijn, het kunnen ook bv. textiele vormge- vingen (wandkleden, applicaties, haak/brei- werk, etc.), houtsnijwerk, modelbouw, bloem- schikwerk zijn, kortom al het werk waarin men kreatief bezig kan zijn. Het geeft, wanneer men iets moois maakt veel voldoening het gemaakte werk te kunnen tonen en, gezien reakties, niet alleen bij de makers, maar ook bij de bezoekers. Zij die reeds meer jaren aan de exposities heb ben meegewerkt zijn een beetje bang, dat de in de voorgaande jaren ongetwijfeld telkens wat gegroeide perfectie wel eens drempelverhogend zou kunnen werken voor nieuwe deelnemers. De exposanten zouden dat in hoge mate betreuren en zij willen daarom nieuwe deelnemers voor volgend jaar beslist aansporen om mee te doen; het zou de expositie sterk verlevendigen. Een inventarisatie van het werk dat u dit jaar te zien krijgt: Ben Duitsman (kleurenfotografie) doet dit jaar voor de eerste maal mee met Moergestel Krea tief. Reeds vele malen werden door hem foto’s ingezonden naar (bonds)-competities, maar om dat hij vindt dat de foto’s op deze manier niet de aandacht krijgen die ze verdienen, probeert hij dat nu te bereiken door mee te doen met de ze expositie. Hij wil u laten meegenieten van de mooie situaties die hij op de gevoelige plaat heeft vastgelegd op een reis door Griekenland. Het zijn door hem zelf gemaakte kleurenvergro- tingen naar dia’s op het bekende hoogglanzen- de Cibachromepapier met zijn hoge kleurenver- zadiging. Ben Duitsman hangt niet een bepaal de stijl of richting aan, maar wil zich in zijn hob by slechts kreatief uiten zonder verdere preten ties. Kees van Gorp, de nestor van het gezelschap, ex poseert dit jaar voor de vierde maal bij Moer gestel Kreatief. Zoals u in vorige jaren al eens hebt kunnen lezen, is Kees van Gorp pas na zijn pensionering als 65-jarige met schilderen en te kenen begonnen. Inmiddels schildert hij alweer zo ’n zeven jaar met verve, bezoekt nog menige cursus en heeft een grote productie. Dit jaar zal hij u een aantal gekleurde penteke ningen en aquarellen laten zien, speciaal stads gezichten van oud-Tilburg. Toos Reinders (poppen) doet dit jaar voor de tweede maal mee; reeds in 1983 kon u werk van haar bewonderen. Met het maken van poppen is ze in 1980 begon nen. Ze woonde toen in Duitsland. Als afleiding in de eenzame uren bestudeerde ze boeken over poppenmaken en toog daarna ook aktief aan de slag. Meteen toen ze zich in 1983 in Moergestel had gevestigd meldde ze zich aan voor Moer gestel Kreatief. ’De meeste cursisten staan te kijken van hun ei gen vaardigheden. Als ze eenmaal hun eerste fantasie-pop voltooid hebben zijn ze verbaasd over het schitterende resultaat.’ Dit zijn de woorden van Betty Nagel, coördina tor van de cursussen in ’De Oude Werkplaats’, en tevens cursusleidster bij ’t maken van fantasie-poppen. Op initiatief kwam een atelier tot stand waar creativiteit centraal staat. Op 5 januari starten de volgende cursussen weer: Kalligrafie (schoonschrijven), breien (zowel voor beginners als voor gevorderden), Engels, bloemschikken en het maken van fantasie- poppen. Daarnaast wordt het cursusaanbod uitgebreid met het: ’Beschilderen van eieren’, een zeer crea tieve, kunstzinnige manier om eieren (van aller lei soorten) te voorzien van de meest uiteenlo pende kleuren, patronen en fantasiën. Aange zien alle cursussen net vóf Pasen afgerond wor den, kan de cursist meteen als professioneel ei- schilder’ aan de slag gaan. Aanvankelijk was het de bedoeling cursussen te geen voor mensen uit Moergestel en omgeving, maar al snel bleek dat er van heinde en ver, ja zelfs nog van voorbij Antwerpen mensen een cursus kwamen volgen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 21