Dierenspeciaalzaak Par-Kan y wenst u allen prettige feestdagen /r/r Con Amore huldigt 12,5-jarigen Vurhaai nieuws I.V.N.-wandeling Politie Oisterwijk ruimt fietsen op Drumfanfare Moergestel gaat er extra tegenaan blazen Dia-avond over beeldende kunst Vereniging van ouders van geestelijk gehandicapten afd. Oisterwijk Oudejaars-in-uitstuif 1986 SV Roef! Kindershow in ’Den Boogaard’ Mensen, 0.90 vetbol en een gelukkig nieuwjaar! q pindanetjes 1.85 - 'strooivoer 1 kg 1.45y\ pinda's in dop 1kg3.95,j£ gesorteerd pakketje V --- 7.80 zakje trosgierst 1 I 1.25 Als u met Kerstmis lekker zit te eten, denkt u dan ook even aan de mezen, en aan alle andere vogels buiten, anders hoort u ze ook nooit meer fluiten! rJB "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 17 DECEMBER 1986 PAGINA 11 4 4 Raadhuisstraat 15 Moergestel Tel. 04243-3761 Gedurende het afgelopen jaar werden diverse fietsen in Oisterwijk gevonden. Deze fietsen staan nu achter het bureau op hun eigenaars te wachten. Werd uw fiets het afgelopen jaar weg gehaald misschien staat ze bij ons. In verband met plaatsgebrek zullen de fietsen op 19 decem ber a.s. worden opgeruimd. Indien u denkt dat uw fiets bij ons staat, nodigen wij u uit om tot en met 18 december bij ons een kijkje te komen nemen. Ons bureau is ’s avonds en in het week end ook geopend. Kom gerust eens langs. In het kader van de kulturele aktiviteiten zal er in ’Den Boogaard’ in de Kerstvakantie een da verende kindershow gepresenteerd worden. Een en ander zal plaats vinden op vrijdagmid dag 2 januari om 14.00 uur. In deze eigentijdse show, die geheel is afgestemd op de basisschool- jeugd tot 12 jaar, worden de kinderen steeds ak- tief betrokken. Entree: 1, Op dinsdag 30 december a.s. organiseert S.V. Roef! voor alle jeugdleden met of zonder vriend(innet)je een oudejaars-in-uitstuif in het clubgebouw, tussen 14.00 en 16.00 uur. Activiteiten zijn: oliebollen eten en spelletjes. Komen jullie ook? Neem maar een vriendje of vriendinnetje mee; het wordt vast erg gezellig! waar veel talent wordt verondersteld. -15 februari wordt in ’Den Boogaard’ een kof fieconcert gegeven, samen met een koor uit Hel- voirt en Udenhout. Het koor zal hierbij te zien zijn in een nieuwe outfit, mede dank zij bijdra gen van een aantal gulle sponsors. - 2 mei zal onze jaarlijkse Weense Avond plaats vinden. De uitgevoerde muziek is uit de operette ’Boccaccio van Franz von Suppé. Prachtige muziek, die hier en daar naar opera nijgt. - De regisseur voor de Weense Avond zal zijn; de bij velen welbekende Frans van Dun, die te vens ook als gastsolist een bijdrage zal leveren. - Na herverkiezing van de voorzitter en een bestuurslid, ziet het bestuur er als volgt uit: voorzitter, Cees Schoenmakers, secretaris, Jan Pijnenborg, penningmeester, Riet Smits, be stuursleden, Janny Nefs en Nelly Verhaaf. Zondag 21 december a.s. zal deze vereniging voor genodigden en haar leden in Berkel- Enschot, Haaren, Moergestel, Oisterwijk en Udenhout/Biezenmortel een kerstviering orga niseren. Deze viering, die dit jaar in Udenhout plaats vindt, begint met een H.Mis om 18.00 uur in de kapel van Huize Vincentius, waarin hun geeste lijk adviseur Rektor Merkx zal voorgaan. De eu charistieviering zal worden opgeluisterd met de musical ’Een onverwachte kerst-in’, die zal wor den opgevoerd door een aantal leerlingen van de basisschool Zeshoeven te Udenhout, onder lei ding van Corrie Rensen. Verder werken aan de muzikale omlijsting mee Gemma van Naaikens met haar muziekgroepje van gehandicapte kin deren en Frank van de Wouw uit Udenhout met orgelbegeleiding. Ook de geestelijk gehandicapten zullen bij deze viering betrokken worden. Na de H.Mis kunnen leden, kinderen en overi ge genodigden van een sfeervolle ontmoeting ge nieten in de zaal van ’Het Dorstige Paard’ waar hen een kerstkoffietafel wacht. Belangstellenden voor de eucharistieviering zijn van harte welkom en kunnen indien zij dit wensen vooraf informa tie inwinnen bij de sekretaris, telefoon: 04241-1451. De Heemkundekring ’De Kleine Meijerij’ ont vangt op maandag 15 december a.s. drs. W.H. Knippenberg. In Boerderij Denissen in Berkel- Enschot brengt deze een interessant overzicht van Kerstmis en Driekoningen in de beeldende kunst. Driekoningen was oorspronkelijk het grootste christelijke feest. In de uitbeelding van de ’ver schijning des Heren’ zien we de ontwikkeling van de christelijke cultuur weerspiegeld. De wij zen worden als drietal gezien, later worden het koningen vanwege hun koninklijke geschenken. In een verdere ontwikkeling worden ze gezien als representanten van de drie volkergroepen, naza ten van de drie zonen van Noach. In deze sym bolische rol krijgen Caspar, Balthasar en Mel chior hun namen. het Kerstfeest ontstaat pas in de 4e eeuw als ver vanging van een heidens lichtfeest. De afbeeldin gen in de catacomben met een grot en een liggen de Maria houden zich aan de evangelietekst. De Byzantijnse kunst voert de os en de ezel in, maar ook de vroedvrouwen. Jozef blijft een achter- grondfiguur. Onze voorstelling met een stal, een knielende Maria en een naakt kindje komt uit de middeleeuwen. Het is een uiting van het armoede-ideaal van Franciscus. Drs. Knipperberg is een onvermoeibaar publicist en een deskundige op veel terreinen. Als spreker is hij een man van de wetenschap die op rustige en heldere wijze zijn kennis kan overdragen. Het extra dikke nummer van deze maand van het tijdschrift Brabants Heem is als huldeboek op gedragen aan deze archeoloog en volkskundige. Iedere belangstellende is hartelijk welkom op de ze dia-avond. De avond begint op maandag 15 december om 20.00 uur in Boerderij Denissen (Eisenhowerweg) Berkel-Enschot. De drufanfare heeft grote plannen om het toch al bijzonder mooie korps verder te gaan uitbrei den en nog gezelliger te maken. Op dit moment is men met de gemeente in bespreking over een eigen onderkomen. De huidige accommodatie geeft nogal wat pro blemen doordat het erg verspreid is en als men terugkomt van een optreden geen mogelijkheid biedt om nog even gezellig samen te zijn. Gewerkt wordt er op dit moment om wat oudere leden aan te trekken onder tamboers en blaas- muzikanten. De drumfanfare bestaat op dit moment uit on geveer 75 leden waarvan de 16 minimajoretjes, de 17 majoretten en 8 color guards voor een wer kelijk sprankelende show zorgen. In binnen- en buitenland wordt regelmatig op getreden en overal heeft men de naam van Moergestel hoog in het vaandel staan. Recent heeft men in Antwerpen nog de 2de prijs van de publieksjury behaald voor een geweldi ge show en gezellige muziek. Zij zijn voor karnaval (Rosenmontag) uitgeno digd in Menden in Duitsland. Op 31 mei zullen zij speciaal voor de Moergestelse bevolking een festival organiseren op het St. Jansplein dat voor iedereen toegankelijk is. 3 dagen daarvoor, op Hemelvaartdag, zullen zij hun spontane medewerking verlenen aan een festival ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan voor de thuiswonende geestelijk gehandicapte drumband ’Prinses Juliana’. Speciaal hiervoor maken zij een show met de jubilerende drum band. Genodigden hierbij zijn waarschijnlijk Prinses Juliana en Mr. Dries van Acht. De drumfanfare is op het moment speciaal op zoek naar extra blazers. Maar ook al kunt niet blazen of trommelen en bent u tussen de 6 en 50 jaar bent u van harte welkom en wordt u dat in een gezellige sfeer geleerd door een van onze goede instukteurs. Bent u geïnteresseerd neem dan even kontakt op met Mevr. Trees Verhoe ven, Burg. Maeyerstraat 21, telefoon: 1814. Onlangs hield Con Amore haar algemene jaar vergadering. Na de gebruikelijke terugblik op het voorgaande jaar, de financiële overzichten en de diverse aktiviteiten, werd een blanco agen dapunt ingevuld. Een verrassing voor bijna ie dereen. De leden van het eerste uur waren het koper gepasseerd. Onder luid applaus werden Toos Verbakel, Koos van Velthoven en Ad Ver- bakel, die 12,5 jaar het directiestokje hanteert, in de bloemen respectievelijk in de drank gezet. Hoe blij verrast zij waren, moge blijken uit bij gaande foto. Onder het genot van een drankje en een hapje werd de vergadering voortgezet. Hier volgt een samenvatting van de belangrijkste puisten: - Er zijn het afgelopen jaar twee nieuwe leden toegetreden. - Om meer nieuwe leden te werven, wordt ge dacht aan een gerichte aktie in de Oostelvoirtjes, De deelnemers aan de snerttocht van a.s. vrijdag 19 december worden om 20.30 uur verwacht bij cafetaria Piet Mertens. Vergeet niet een zaklamp, schrijfgerei en een goed humeur mee te brengen. Als we dan ook nog mooi droog weer hebben zal het beslist weer een gezellige avond worden. Mocht er nog een enkeling zijn die vergeten heeft zijn deelnemersformulier in te leveren (wat wij overigens niet geloven) kan hij zich vrijdag alsnog melden. Vrijdag 26 december, 2e kerstdag, kunt u weer een wandeling maken o.l.v. een IVN- natuurgids. Het vertrekpunt is bij het bezoeker scentrum t.o. Groot Speyk om 14.00 uur. Het wordt de eerste officiële winterwandeling, maar of het ook een echte winterwandeling wordt is de grote vraag. Interessant is het eens te letten op diersporen. Het doet je letten op allerlei kleine zaken, waar door meer dingen opvallen dan anders. Niet al leen pootafdrukken, of of niet in de sneeuw, zijn sporen. Ook uitwerpselen verraden de in het ge bied aanwezige dieren. Een eekhoorn bijvoor beeld is duidelijker in zijn vraatspoor. Wanneer op het bospad tot op de spil afgekloven denne- kegels (’denneappels’) liggen, dan is stellig de eekhoorn hier aan het vreten geweest. Wie aandacht kijkt ziet in de bossen vaak ook wel de kleine wildpaadjes die door de hier pas serende dieren ontstaan zijn. Het zal duidelijk zijn, dat ook al zie je niet, je de aanwezigheid van verschillende dieren d.m.v. sporen kunt waarnemen. Z j

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 11