Informatie rond de centrale Allemaal bedankt. I antenne-inrichting S i ft M.T.V.-nieuws E.H.B.O. nieuws Koffieconcert in Kerstsfeer De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen afwezig van maandag 15 t/m vrijdag 19 december a.s. In memoriam Harrie van Stiphout Volgende week: Kerstnummer E. van Delft huisarts Ad en Mia Rijnen. voor de vele gelukwensen, bloemen en cadeaus die wij bij de heropening van a.s. Woensdag (17 december) verschijnt ons traditionele Kerstnummer. Bij het heengaan van onze vriend Harrie van Stiphout van u hebben mogen ontvangen. Onder het hoofd ’Uit het Gemeentehuis’ verschijnen regelmatig berichten die voor u als medeburger van belang kunnen zijn, zoals b.v. informatie rond de C.A.I. Als exploitant van de centrale antenne- inrichting hebben wij het nodig geoordeeld thans een nog meer in het oog springend artikel te moeten publiceren, zodat ieder van u van de meest essentiële zaken op de hoogte is. s-s F Brillen Contactlenzen De Lind 35a, Oisterwijk, Tel. 04242-84899 11e Jaargang - Nr. 457 2 WOEN«DAG 10 DECEMBER 1986 I dit blad op bovenstaand adres. I De redaktie. - Waarneming: P. TERWINDT Oirschotseweg 2, Tel. 1204 Aan adverteerders en verenigingen Deze week nemen wij kontakt op met diegenen die vorig jaar een Kerst- en/of nieuwjaarswens plaatsten. Was u daar om een of andere reden niet bij, dan verzoeken wij u daarover kontakt met ons op te nemen (tel. 2268), dan zullen wij u daarover graag informeren. Aan de verenigingen De krant van volgende week is het laatste nummer van 1986. We verzoeken u zoveel mogelijk uw informatie, die bestemd is voor het Kerstnummer, uiterlijk a.s. vrijdagavond bij ons in te leveren. Op de woensdagen 24 en 31 december verschijnt 'Moergestel-Nieuws' niet! M.T.V.-nieuwsbrief Gedurende de periode dat 'Moergestel-Nieuws' niet verschijnt, blijven de evenementen, die gedurende die weken plaatsvinden, wel vermeld op de M.T.V.- nieuwsbrief. De P.G.B.-vrienden zijn diep geschokt door het tè vroege heengaan van Harrie van Stiphout. Vijf jaar lang drukte hij een belangrijk stempel op de P.G.B.-politiek. Enkele punten willen wij noemen: Zijn aandacht voor de sociaal-zwakkeren, de sociale woningbouw, de centrale anten ne, de volkstuinen. Steeds weer vroeg Harry aandacht voor cliëntgericht werken. Hij was positief-kritisch, werkte keihard als raads- en commissielid en legde zijn oor te luisteren bij zijn achterban. De P.G.B. zal hem missen. Wij wensen Annie, Edithe, Geert-Jan en Kevin veel sterkte toe. Bestuur en fraktie van de P.G.B. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel I Op zondag 21 december a.s. om 12.30 uur zul len acht Moergestelse koren een concert verzor gen in ’Den Boogaard’. Het komt niet vaak voor dat zo’n gezamenlijk optreden tot stand kan ko men. Op uitnodiging van het bestuur van ’Den Boogaard’ is deze spontane medewerking toege zegd en daardoor kan dit concert uitmonden in een echte Moergestelse manifestatie. Volgende week zullen wij nader op dit gebeuren ingaan. In de maand december zal M.T.V. tweemaal op uw scherm verschijnen. Aanstaande vrijdag om 18.00 uur ziet u een live-uitzending van de ge meenteraadsvergadering, waarin burgemeester en wethouders zullen antwoorden op de algeme ne beschouwingen van de politieke partijen. Op zondag 28 december om 12.30 uur zijn we er weer met de ’oudejaars-uitzending’. In deze uit zending willen wij wederom verenigingen in de gelegenheid stellen hun nieuwjaarswens uit te spreken en eventueel hun plannen voor het nieu we jaar kenbaar te maken. Ook particulieren, die op deze originele wijze aan familie, vrienden en kennisen hun wensen willen overbrengen, zijn van harte welkom in onze studio. Hebt u belang stelling, neem dan kontakt op met een van on ze bestuursleden, of stuur even een berichtje naar M.T.V. postbus 110 5066 ZJ te Moergestel. Hebt u klachten over de beeldontvangst, over tuig uzelf er dan eerst van dat de fout niet in uw toestel zit of in de aansluiting. Is dit niet het ge val waarschuw dan de gemeente. Moergestel-T.V. Harrie was wars van allerlei poespas, ging het liefst ’recht op de man af’ naar zijn doel en wist zich mét grote vastberadenheid in te zetten voor zijn principes. Hij trok zich het lot aan van hen, die niet voor zichzelf konden opkomen en bracht hun standpunt met grote overredingskracht naar voren. Harrie was géén solist, hij deed dingen graag samen met anderen, in goed overleg en wist vanuit die gezamenlijke verant woordelijkheid een eigen kleur te geven aan hetgeen waarvoor hij stond. Harrie was geworteld in de wijk, in de ge meenschap, in de plaatselijke politiek. Hij hechtte zeer aan kontakten met mensen en diezelfde mensen hebben van hun erkente lijkheid blijk gegeven om Harrie te geleiden naar zijn laatste rustplaats. Mogen Annie, Edithe en Geert de kracht putten uit het feit, dat Harrie in onze herinnering blijft voortleven. a.s. Donderdag 11 december is het lesavond voor de cursisten. Met als onderwerp ’Botbreu ken’. Voor de gediplomeerde leden is op deze avond een herhalingsles met als thema ’Stoornis sen van de ademhaling’. Dus tot donderdag avond om 20.00 uur in het Wit Gele Kruis ge bouw. Met EHBO groeten Ontvangst Wat betreft de ontvangst van de 9 TV-zenders en 10 FM-zenders dient u uw toestel op de juiste kanalen c.q. fequenties af te stemmen. Deze zijn te vinden op pagina 7 van de ’Wegwijzer door Moergestel’, die huis aan huis is verspreid. Voorzover u deze niet (meer) mocht hebben, kunt u alsnog hieronder het overzicht raadple gen. Via het testbeeld, dat speciaal daarvoor gemaakt is, kunt u controleren of alle kanalen kwalitatief goed te ontvangen zijn. Indien dit niet het geval is dient u zich ervan te overtuigen of alles ach ter uw centrale antenne-aansluiting op de wend- contactdoos in orde is. Wij zijn namelijk ge noodzaakt alle gemaakte onkosten bij u in reke ning te brengen zo de storing te wijten is aan uw eigen apparatuur of aansluiting daarop via de huisaansluitkabel. Bij alles wat met de C.A.I. op zich te maken heeft, dus inclusief de wandcon tactdoos, draagt de gemeente er zorg voor dat de reparatie kosteloos geschiedt. Overigens wensen wij niet onvermeld te laten, dat er juist in deze periode van het jaar bij ex treme weerssituaties weleens atmosferische sto ringen kunnen optreden. Van deze invloed van buUonaf zal dan tijdelijk iedereen last ondervin den, omdat daaraan eenvoudigweg niets te doen is. Melding van storingen Wanneer uiteindelijk blijkt dat de centrale antenne-techniek u in de steek heeft gelaten kunt u de klachten overdag melden op de gemeente secretarie, telefoon 1235, toestel 30. Buiten de normale werktijden kunt u alleen voor spoedge vallen telefonisch contact opnemen met nummer 3274. Uiteraard zult u dan veelal gewezen wor den op eigen verantwoordelijkheid, omdat het voor geen van beide partijen prettig is wanneer uzelf de kosten dient te vergoeden. Het is der halve aan te bevelen in deze zorgvuldig te werk te gaan. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van d't Op vrijdag 5 december 1986 heeft de Moer gestelse gemeenschap afscheid genomen van Harrie van Stiphout. Ofschoon in een kleine gemeente geruchten snel hun weg vinden, kwam het uiteindelijke bericht toch nog onverwacht: Harrie is gestorven! Daarmee kwam een eind aan een arbeid zaam en aktief leven. Degenen, die Harrie van nabij mochten meemaken, zijn dank baar voor de bij hem ondervonden vriend schap en voor de hulp, die hij hen gaf daar waar het hem mogelijk was. Het Gemeentebestuur ziet erop toe, dat wat be treft het onderhoud aan het C.A.I.-net, in goed overleg met de installateur, er alles aan wordt gedaan om de ontvangst zo goed mogelijk te la ten zijn. Exploitatiebijdrage Zoals wij u reeds eerder via de Infor hebben la ten weten wordt de door u verschuldigde exploi tatiebijdrage ad. 121,— sinds januari van dit jaar via de PNEM geïnd. In de door u te beta len voorschotten voor electriciteitsverbruik vindt u telkens een gedeelte voor de C.A.I. terug, waarna de eindafrekening in september volgt. Na ontvangst draagt de PNEM deze gelden pe riodiek aan de gemeente af. Moergestel - T.V. Met het omwaaien van de zender bij Waver is België-Frans 2 sinds een aantal jaren niet meer te ontvangen. Omdat duidelijk is geworden dat deze ook niet meer wordt opgericht is het ge meentebestuur ertoe over gegaan om M.T.V. van kanaal 40 gebruik te laten maken, (voor heen was dit Duitsland 2). Aangezien er op dit moment sprake is van slechts één uitzending per maand, lijkt het aan te bevelen tijdig voor elke uitzending van Moer gestel TV uw televisie toestel af te stemmen op Knaal 40, via het test-beeld. (M.T.V.- Nieuwsbrief) Moergestel TV biedt zelf het signaal aan en blijft daarvoor verantwoordelijk. Het zal u evenwel duidelijk zijn dat, in vergelijking met de profes sionele zenders, -verschil in apparatuur-, de beeldkwaliteit op de avond van de uitzending al tijd iets zal verschillen, minder zal zijn. Dit laatste houdt vanzelfsprekend in, dat de beelden wel acceptabel moeten zijn, maar zeker niet ruisvrij. Het verschil van kwaliteit wordt gunstig beïn vloed wanneer er sprake is van een rechtstreeks uitzending, hetgeen niet altijd het geval is. Wanneer u echter een duidelijke storing consta teert, dient u dit te melden, dus ook op de avond waarop M.T.V. uitzendt. Burgemeester en wethouders van Moergestel vervolg op pagina 3 jBPWazal F'Givenchy Missoni Naf- BFÏé' Ray-Ban Roden- Alpina Atrio Benetton b^^^^SeFCazal Christian Dior Dunhill Ferrari Givenchy Gucci Jaguar Kickers Mis soni Nat-Nat Jean Patou Porsche Ray-Ban Rodenstock Silhouette Alpina Atrio Benetton Bugatti Cartiej^^R^ Christian Dior Dunhill Ferrari t^^Jny Gi J;i Jaguar K^^i^Lacoste N^\laf Je< Tatou J.rsche Ra^/nI^^nstock 2J|

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 1