Bé Mertens: [277091 WcWP. GRATIS GEIN VOOR GROOT EN KLEIN! nummerborden Big Pm /1 AL- I tenr-T] JW 48 Wintertentoonstelling Vakantiegids 1987 V.O.G.G. 9bFH~16 LGT MN Kerst- nieuwjaars- of menukaarten maken bij de Krekul Louis v/d Meydenberg G Kalveropfokwedstrijd SG De Halm’ te Oirschot 99992] NHX 585LI l93C 29599 o 1 i® *f**»7£„ r 867^1 LZ-9788j p 2233] !g7H3 [L 85llt IHï "ZOEKERTJES" SCHRIFTELIJK OPGEVEN -BON _L_L_LL_L_L |940N1 73-OT1P 783 Verzamelingen 3 iM •1» frestofrint evenementen 10 AVONTUREN VAN ASTERIX KADOBU HET ONTWIKKELEN VAN UW KLEURENFILM. 12*49' lid "MC "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 3 DECEMBER 1986 PAGINA 8 I! L» a t -I----r t Naam Woonplaats Straat Telefoon *1 ij - Uw "Zoekertjes" kunt U uitsluitend tegen kontante betaling opgeven bij ons redaktie-adres: Oisterwijkseweg 43, Moergestel. Ook kunt U gebruik maken van onderstaande bon. Igewoon stukje papier mag ook). Wilt U de bon duidelijk invullen? Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nr. betaalt U f 2,50 extra. De opgave moet uiterlijk de zondagavond vóór plaatsing in ons bezit zijn. (Bon geld in envelop in de bus stoppen s.v.p.l) In manége ’Het Vierspan’ te Oirschot was het onlangs een bont gedoe. Waar je pony’s en paarden zou verwachten was nu de manége ge vuld met kalveren. 42 vierdeklassers van de Agrarische afdeling van SG ’De Halm’ namen deel aan de door de school georganiseerde kal- veropfok wedstrijd Roodbonte, zwartbonte, MRY, Holsteiner en Belgische Blauwe kalveren vormden een bond maar schitterend geheel. Raadpleeg altijd eerst deze ka lender voor u data vast stelt van door uw vereniging te organise ren evenementen. De (volledi ge) kalender ligt ter inzage op het gemeentehuis en bij Ad Nouwens, Kloosterlaan 13. I 1—I 5 A. T.BVK Ongelooflijk goed in kleur t/m 10 regels f 7,50 De s zijn op 1 land Emi Well het i wild Gen terai neel: zake Om dit s reed kun; niet: Kor Boei gew< Uifc van Op in I 132 Lm 122 vidi 262 nen ver 095 080 019 262 per 073 son 250 294 I?- t/m 6 regels f 5,— Photo-atelier Rootven 26, Moergestel, Tel. 1421 Uit een 50-tal voorbeelden kunt u kiezen, wel ke kaarten u zelf gaat maken. De mogelijkheid bestaat om linodruk te maken, silhouet te knip pen, collages of andere moderne of klassieke af beeldingen uit te voeren. Uiteraard mag u ook naar eigen ontwerp werken. De cursus bestaat ui 4 lessen van 2 uur te verde len over 3 dinsdagen (2-9-16 december) van 9.30 - 11.30 uur en 13.30 - 15.30 uur. De kosten zijn 17,50 inclusief 40 kaarten met envelop en een kopje koffie of thee. De cursist moet een klein scherp schaartje meebrengen. Nieuwe cursus. In januari start een cursus tekenen naar levend model, 12 lessen op vrijdagavond 130, Korte cursussen Na de Kerstvakantie start weer een aantal kor te cursussen: origami (japanse papiervouw- kunst), brooddeeg figuren, kleding maken, gri meren, boetseren, haken en breien. Misschien is het een idee om aan Sinterklaas of de Kerstman een cursus te vragen! Voor inlichtingen kan men terecht bij het secre tariaat van de Krekul, P. Breughelstraat 3, Oisterwijk, tel. 04242-19134, 16173 of 84496. A.UDEBZO Als u nu nog even gauw een kleurenfilmpje volschiet dan hebben wij een heel aardige surprise voor u Want als u uw kleurenfilm bij ons laat ontwikkelen, dan krijgt u van ons een kompleet album met lOspannendeavonturen van Asterix en Obelix kado. Leuk om zelf te houden of om weg te geven, na m eerst lekker zelf gelezen te heb ben natuurlijk Dat is dus dubbel plezier met Asterix en Obelix. Niet mis. bij Toutatisi Deze aanbieding* is geldig van 1 december tot en met 17 januari 1987 •Zolang de voorraad strekt bord bijkrijgt. Mocht u toch op een of andere manier hem bij zijn verzameling kunnen helpen, door uitbrei ding van een of meerdere borden, dan kunt u natuurlijk bij hem terecht. Bé Mertens, Huysackerstraat 1, tel. 2287. de belangenbehartiging van de leden en zijn bloemen en een kleine attentie aangeboden. Door verkiezing van nieuwe bestuursleden zijn de opengevallen plekken in het bestuur weer op gevuld door: Dhr. W. v. Roessel, Oisterwijk (voorheen sekre- taris) thans voorzitter; Dhr. G. v. Hommelen, Udenhout sekretaris en de dames mevrouw M. Krijnen de Hingh, Berkel Enschot en mevrouw C. Pijnenburg Oerlemans, beiden als lid en ver tegenwoordiging van hun gemeente. Mevrouw M. Krijnen de Hingh zal tevens als voorzitter de leiding van de groep kontaktdames op zich ne men. Zij die gaarne meer informatie willen hebben over deze oudervereniging kunnen kontakt op nemen met de sekretariaat tel 04241-1415. Zondag 30 november t/m zondag 1 februari 1987 Winterlandschappen van dertig kunstenaars uit de eerste helft van deze eeuw; Met de winter voor de deur, brengt de Brabantse Kunstgalerij een nieuwe tentoonstelling met als onderwerp ’Het Winterlandschap’ geschilderd in de periode 1900-1940. De winter, als grootste gedaante wisseling in on ze natuur, heeft altijd al op onze schilders een grote aantrekkingskracht gehad. Al vroeg in de 17e eeuw, was de uitbeelding van de winter in Nederland een veel gebruikt voor werp, dit is steeds zo gebleven. De schoonheid van het landschap in wintertooi zal dan ook steeds een uitdaging voor onze schilders blijven. Op deze tentoonstelling van de Brabantse Kunstgalerij worden pl.m. 50 werken getoond van een dertig tal kunstschilders, die hoofdza kelijk het landschap kozen om de winter uit te beelden. Van onze Brabantse schilders zijn Jan en An- toon Kruijsen met verschillende landschappen present. Ook Henriette Pessers geeft op de voor haar zo typerende wijze haar visie op de winter. Van Peter van den Braken zijn enkele Brabantse landschappen met boerderijen in de barre win ter uit 1923 aanwezig. Frans Slager schilderde een prachtige verstilde winter van het Brabantse land - van Willem Wit- jens 1884 - 1962, die veel in Brabant schilderde is een zeer sfeervol landschap bij Nederhemert aan de Maas. Ook de Bergense School met schilders als Dirk Filarski - Am. Colnot en Piet van Wijngaerdt geven op hun specifieke manier hun indrukken van de winter. Er is weer veel te zien in de Brabantse Kunstga lerij voor liefhebbers van de schilderkunst. De Brabantse Kunstgalerij is gevestigd aan de Kanaalstraat 33 te Oirschot en is geopend elke zaterdag en zondag van 13 tot 17 uur. De kalveren waren allen ongeveer een jaar oud. In de lessen Dierenhouderij hadden de leerlingen de theorie, behorende bij de kalveropfok te ho ren gekregen. Nu moest men dit in de praktijk uitvoeren en alle gegevens en ervaringen m.b.t. de groeie, de voeding en eventuele ziekten in een verslag verwerken. Over dit verslag werden op de kalveropfokdag door een deskundige jury vragen gesteld. Daarnaast werden de kalveren beoordeeld op de verzorging. Ook moest de leer ling laten zien dat hij of zij het kalf vaak in de hand had gehad. Uit de manier waarop de kal veren werden voorgeleid bleek dat de kalveren over het algemeen erg handelbaar waren. Aan de hand van genoemd beoordelingsonder- delen kwam de jury tot een eindbeoordeling. Alle kalveren werden nog eens rondgeleid, waar na de prijzen werden uitgereikt door de direk- teur van SG ’De Halm’. De prijzen werden evenals in andere jaren be schikbaar gesteld door de Fok- en Controleve- reniging Oirschot-De Beerzen. Al met al een leerzame en gezellige middag voor leerlingen en het talrijk opgekomen publiek. De uitslag: 1. Jan Coppelmans, Acht 2. Corné Timmermans, Oostelbeers 3. Ardbert van Heerebeek, Oirschot 4. Jan Moonen, Hilvarenbeek 5. Mark de Haas, Veldhoven 6. José Broers, Oistewijk 7. Marieke van den Heuvel, Oostelbeers 8. Johan Gerritsen, Hilvarenbeek 9. Frank van Helvoort, Oisterwijk en Geert Jan van de Ven, Best. Vereniging van ouders van geestelijke gehandi capten V.O.G.G. afdeling Oisterwijk V.O.G.G. afdeling Oisterwijk, die aktief is in de gemeenten, Berkel Enschot, Haaren, Moer gestel, Oisterwijk en Udenhout/Biezenmortel, heeft donderdag 6 november jl. haar najaarsbij eenkomst gehouden, waarin een wisseling van bestuursleden is gerealiseerd. Na een welkomstwoord van de voorzitter, de heer R. v. Geenen werden diverse agendapunten afgewerkt. Van de aftredende bestuursleden mevrouw R. Meijs van Alphen en de heer R. v. Geenen, die beiden niet herkiesbaar waren, werd met wee moed afscheid genomen. Mevrouw Meijs van Alphen, die ongeveer 10 ja ren haar bestuursfunktie met verve heeft vervuld in de tegenwoordiging voor de gemeente Berkel- Enschot, heeft daarnaast, als voorzitter van de groep kontaktdames, door haar optimale leiding voor een unieke koördinatie gezorgd bij het funktioneren van deze vereniging in de verschil lende gemeenten binnen deze afdeling. De scheidende voorzitter de heer R. v. Geenen uit Haaren, diende de vereniging 1 jaar als sekre taris en daarna nog 9 jaren als voorzitter. Bene vens de algemene vertegenwoordiging van de vereniging was hij ook specifiek afgevaardigde voor de gemeente Haaren. Naast de belangenbehartiging binnen de afde ling werd door hem ook veel energie gestoken in het werk op regionaal en provinciaal terrein. Aan beide bestuursleden is namens de vereniging hartelijke dank geuit voor hun spontane inzet bij De nieuwe vakantiegids 1987 van de Streek VVV Hart van Brabant biedt weer tientalle kant-en- klare vakanties in eigen land. Het bungalowvakantie-aanbod omvat nu 12 parken en is uitgebreid met o.a. het nieuwe bun galowpark ’Beekse Bergen’ en het eveneens nieuwe park ’de Parel’ te Oisterwijk waar o.a. een schitterend subtropisch zwembad bij hoort. Bij alle bungalowarrangementen zitten vele ex tra’s zoals een lage aanbetaling van slechts 10%, een gratis levensmiddelenpakket en de unieke goed-weer-garantie De fietsvakanties hebben een ’face-lift’ onder gaan en zijn nu nog aantrekkelijker in route én in prijs! De koffernabrengservice is thans voor alle fietsvakanties van toepassing. En ook voor de fietsvakanties de lage aanbetaling en de goed- weer-garantie! Geheel nieuw is de Topcar. Met deze ’vouwca ravan achter de fiets’ kan een fantastische trek tocht langs tientallen geselecteerde campings langs de Maas worden gemaakt. De standplaat sen op de campings zijn ook zonder reservering gegrandeerd! ’Eigen-Wijze-Reizen’ is de Brabantse (fiets) va riant op het bekende ’Go-As-You-Pleas’ item: een plezierige vorm van vakantie voor de doe- het-zelver. De gratis vakantiereisgidds 1987 van Streek VVV Hart van Brabant is nu nog goedkoper ge worden: de gids is kostenloos aan te vragen via tel nr. 06-0220686! Ophalen bij elk ANVR reis bureau of WV-boekingskantoor kan natuurlijk ook. Onder het hoofdstuk ’Brabant Attraktieland’ vallen een serie kort verblijfarrangementen, die gebaseerd zijn op het bezoeken van de overbe kende attraktieparken in het Hart van Brabant, zoals de Efteling, Beekse Bergen, het Safaripark en het Themapark Vervoer (het ’nieuwe Auto- tron’). donderdag 4 december Moergestelse biljartkampioenschappen Stokske - ’t Centrum, 20.00 u. Café ’t Stokske zaterdag 13 december Regiodansen, 20.30 u. Den Boogaard dinsdag 16 december Moergestelse biljartkampioenschappen De Kla- ore - ’t Stokske, 20.00 u. Café de Klaore donderdag 18 december Kerstviering K.V.O., 20.00 u. Den Boogaard vrijdag 19 december Kienen met Audacia, 20.30 u. Kantine Audacia zaterdag 20 december Regiodansen, 20.30 u. Den Boogaard maandag 22 december Moergestelse biljartkampioenschappen de Ko renmaaier - ’t Draaiboompje, 20.00 u. Café ’t Centrum dinsdag 23 december Kerstviering voor ouderen vanaf 55 jaar in Den Boogaard 2 uur. vrijdag 26 december Tweede Kerstdag Kienen met Gezwiene, 20.30 u. bij Hans en Ri- ky de Brouwer zaterdag 27 december Sluiting jubileumjaar Harmonie, Oudejaarsbal 21 december t/m 6 januari Moergestel Kreatief, Burgerzaal Gemeentehuis Bé Mertens, Huysackerstraat 1, verzamelt al sinds jaren allerlei nummerborden van zowel auto’s als motoren. Zijn verzameling behelst borden van over de gehele wereld. Van Egypte tot Amerika, van Duitsland tot... noem maar op. Zijn collectie groeit gestaag, al gebeurt het na tuurlijk niet elke week dat Bé er ’n, nummer- •“WTr” MNT -

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 8