Heel Moergestel bedankt Van de parochie Bibliotheeknieuws Gemeenteraads vergadering V ogeltentoonstelling in Moergestel Moergestel Jaarkalender 1987 Oud papier Harmonie Prinses Juliana Gilde St. Sebastiaan en Barbara ’Vurhaai’ nieuws IJ Nieuw in Moergestel ra BS v.a. zaterdag 29 november om 12.00 uur 16 Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Alle top titels op VHS verkrijgbaar rpj aee Geen video? - Nr. 455 Openingstijden: maandag t/m vrijdag 13.30 tot 20.00 uur zaterdag 12.00 tot 18.00 uur zondag 16.00 tot 20.00 uur Prinses Irenestraat 13, Moergestel Telefoon 04243-3443. Vrijdag, 28 november a.s. om 19.30 uur in het gemeentehuis. In verband met het Sinterklaasfeest, is de Open bare Bibliotheek op vrijdag 5 december om 16.30 uur gesloten. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Zoals vorige week bekend gemaakt is, wordt de ze week het inschrijfformulier voor de snert- tocfït opgehaald. Voor onze leden is deze tocht gratis. Introdu- cee’s kunnen tegen betaling van 1,50 per per soon aan deze tocht deelnemen. Super A-titel f 7,50 per dag Dag film f 5,— per dag Standaard pakket één dag f 4, per film drie dagen f 6, per film 4 voor f 20, week f 7,50 per film 5 voor f 30,— Ook dit jaar is door Photo Atelier L. v.d. Mey- denberg en Buro ’76, uitgever van Moergestel Nieuws, weer de jaarlijkse kalender ontworpen en gedrukt. Door muziekvereniging Prinses Juliana wordt vanaf zaterdag 29 november deze weer zeer fraai samengestelde kalender in de verkoop genomen. Ook dit jaar is de prijs onveranderd laag geble ven ƒ3,per stuk. Voor velen een goede gele genheid om een aantrekkelijk kadootje aan te schaffen voor de komende feestdagen. Sint komt a.s. woensdag! Bijna is het weer zover. Ook dit jaar heeft St. Nicolaas beloofd onze kinderen te komen bezoe ken. Dit zal gebeuren op woensdag 3 december a.s. om 14.30 uur bij Piet Mertens. Alle kinde ren vanaf 1 jaar tot en met de derde klas worden dan verwacht. In het weekend organiseert de Vogelvereniging ’Moergestel’ weer haar jaarlijkse onderlinge ten toonstelling in café ,’t Centrum’ Rootven 2. De ze wordt dit jaar gekenmerkt door het grote aan tal ingezonden wildzangvogels bestaande uit Sijsjes, Putters, Geelgorsen en Groenlingen in de wildkleur-agaat-satinet en isabel. Verder zijn er te zien Kanaries in vele kleursoorten en Glosters. Ook Zebravinken zijn er in 11 kleurslagen. U kunt er ook genieten van kleu renpracht van ’Kleine Tropen’. Het zal erg aan genaam zijn om in het weekend deze tentoon stelling te bezoeken. De openingstijden zijn als volgt: Vrijdag 28 november van 20.30 tot 22.00 uur. Zaterdag 29 november van 13.00 tot 22.00 uur. Zondag 23 november van 10.00 tot 17.00 uur. De jaarlijkse verbroederingsschjetwedstrijd met de St. Sebastiaans Gilde uit Zandhoven welke afgelopen zondag plaats vond in de schietbaan bij Gildehuis ,’t Stokske’ met als inzet het Zil veren Sebastiaan Schild (wisselschild) werd te gen de verwachting in een overwinning voor de Belgen met 1289 punten, tegen 1235 bleven zij baas over de Moergestelse schutters. Individueel was de beste schutter wederom Hoo- remans uit Zandhoven, 2e werd Victor van de Ven, Zandhoven, 3e Frans van de Sande, jr., welke hiervoor van de gemeente Zanhoven een bronzen legpenning mocht ontvangen. De wed strijd bestond uit 30 pijlen op de 25 meterbaan. Op zondag 15 maart 1987 wordt een tegenbe zoek gebracht en zal worden getracht de opge lopen achterstand weg te werken. Op woensdag 26 november vind de onderlinge schietwedstrijd plaats te Alphen bij Gilde St. Willibrordus, te 20.00 uur in het ’Gemeen schapshuis’. De Overheid van Gilde St. Sebastiaan en Barbara. Wij vragen uw aandacht voor de volgende pun ten, die voor ons als wekelijkse ophalers van groot belang zijn: - Graag zouden wij zien dat u het papier op za terdag zo vroeg mogelijk, doch in ieder geval voor de middag, klaar zet. Dit om reden dat het meer en meer voorkomt dat in straten waar reeds is opgehaald opnieuw papier staat, zodat het blijft staan of wij moeten iedere route 2 keer rijden, wat onmogelijk is. - Zoals u bekend nemen wij ook graag andere spullen mee op onze wekelijkse route. Aange zien wij echter over een beperkte ruimte beschik ken, moeten wij u verzoeken om geen bankstel len meer voor ons klaar te zetten. Deze nemen ontzettend veel plaats in beslag en wij kunnen ze zelfs op onze jaarlijkse vlooienmarkt niet kwijt worden. Ditzelfde geldt voor de bedmatrassen. Andere zaken zoals wasmachines, koelkasten en ledi kanten zijn uiteraard van harte welkom, naast alle mogelijke en onmogelijke kleinere artikelen. Zo kunnen wij weer werken aan een goed aan bod voor de vlooienmarkt van 1987. - Kunt u ook nog eens proberen het oud papier gebundeld aan te bieden? Het bespaart ons tijd en uw straat of buurt is zo beter schoon te hou den, want vooral in deze jaargetijden met veel wind is los papier snel over de buurt verwaaid en dat maakt een slordige indruk. Wij danken u voor uw medewerking. Adventstijd In het komende weekend begint voor de kerke lijke vieringen een nieuw jaar. Het z.g. kerkelijk jaar. Het begint met de voorbereidingstijd op het kerstfeest: De Advent. Het woord advent is van latijnse oorsprong en betekent: komst. We zien weer uit naar de komst van Christus op aar de, die we op het kerstfeest vieren. Nu vieren we niet enkel elk jaar de herdenking van die komst zoveel jaren geleden. We vieren eigenlijk die komst van Christus in de wereld van nu. Dat zijn geest meer mag wonen onder de mensen. De werkgroep voor liturgie wil graag aandacht vragen voor deze mooie tijd, waarin we ons voorbereiden op het goede kerstfeest. De groep wil aan de parochianen een centraal thema voor stellen voor de adventstijd. Ze koos uit de pro feet Jesaja de tekst: ’Zwaarden omsmeden tot ploegijzers!’ Ze dacht hierbij niet alleen aan ontwapening in onze wereld, aan vredesvraagstukken in grote wereldpolitiek, maar ook aan alle eigenschappen van mensen die ten goede kunnen worden aan gewend, maar ook ten kwade. Vurigheid kan lei den tot agressie, maar kan ook leiden tot en thousiaste inzet voor de medemens enz. Het the ma zal gedurende de adventstijd uitgebeeld staan in de kerk. Op de dinsdagavonden in de advent worden om half acht ’s avonds telkens gebedsdiensten ge houden. Een half uurtje van rust en bezinning, van stilte en gebed: een mooie gelegenheid om wat extra aandacht te besteden aan de voorbe reiding op het kerstfeest. kinderen met hun ouders in ’Den Boogaard’ voor hun persoonlijk bezoek en het in ontvangst nemen van hun traktatie en verrassing. Al met al waren het weer twee geweldige dagen voor heel Moergestel. Om deze twee dagen te kunnen verwezenlijken hebben wij uw hulp en steun gekregen, waarvoor wij - als Moergestels Sint Nicolaas-comité - u van harte onze dank be tuigen. Speciaal willen wij onze collectanten, verzorgers van de optocht, zaal verzorgers in ’Den Boogaard’ en iedereen, die wij jaarlijks als vaste medewerkers in ons midden hebben. Het was in één woord: geweldig en hopen het ko mende jaar weer zo’n groots jaarlijks feest te kunnen en mogen organiseren. Het Sint Nicolaas-comité. Het was weer een geweldig feest voor de kinde ren het afgelopen weekeinde. En u begrijpt dan dat wij het hebben over het jaarlijkse Sint Nico- laasfeest voor onze kinderen uit Moergestel, met de goed-gezindheid van de weergoden ver trok de optocht - vergezeld van Drumfanfare ’Moergestel’, Harmonie ’Prinses Juliana’, de Moergestelse Turnclub o.l.v. Jaap de Groot en een leuke reclamewagen - met als hoofdpersoon Sint Nicolaas met Zij acht zwarte Pieten, van af de Oisterwijkseweg door Moergestel. Het deed de Sint deugd dat er langs de route zoveel belangstelling bestond. Op het gemeentehuis werd het Spaanse Gezelschap ontvangen door de Burgemeester en Wethouder, Pastoor H. van den Broek en de voorzitsters van de K.V.O. en V.N.K.V. Na een verwelkoming ging de Sint en Zijn ge volg naar ’Den Boogaard’ om de kinderen per soonlijk te ontmoeten en hen een snoep- fruitzakje en een leuk speelgoed aan te bieden. Tijdens het bal van afgelopen zaterdag gaven de Spaanse Gasten rond de klok van tien een wer velend show ten tonele: een Spaanse modeshow met de meest exclusieve modellen. De show werd afgesloten door een artiestengala met het lied ’De kanarie van ome Arie’, waarna ook alle mannequins hun medewerking verleenden. Zij kregen voor hun optreden een daverend applaus van het aanwezige publiek; en dat waren er weer zeer veel. Ook op zondagmiddag waren er twee groepen huur dan de Movie Box 1 dag f 10,— 2 dagen f 15,— Ui’- 1 -

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 1