Hij is in aantocht... Overval postkantoor Moergestel Tweede trekking ’Prijzenfestival’en nog wat.... Vurhaai nieuws Bond van Ouderen Kienen bij Audacia Video-presentatie Harmonie-jubileum Rikconcours zangvereniging ’Crescendo’ M b ULIANA a.s. Vrijdag om 16.00 uur: PSV-er Willy van de Kerkhof bij Frans van VelthovenH (zie middenpagina's) l'. I I I - fes I Op dinsdag 25 november organiseert de Bond van Ouderen voor haar leden een bingo-middag. Deze wordt gehouden in den Boogaard. Aan vang twee uur. Wij hebben prachtige en nuttige prijzen. 8 hoofdprijzen waaronder 5 grote levensmiddelen pakketten. En ook nog allerlei andere mooie prijzen. De boekjes van 8 rondes kosten 5 gul den. Wij hopen u een gezellige middag te bezorgen en hopelijk tot ziens op 25 november om twee uur in den Boogaard. fraaie sportfiets, ging naar C. Horsten uit de Krijtestraat en werd opgehaald door moeder de vrouw en haar blondgemaakte dochter Mabel. De derde prijs, een luze kinderfiets moest af naar Nieuwkoop. En de vierde prijs, een steve home-trainer was voor Harriet Hommel uit de Kerkstraat, die zich nu thuis uit de naad kan trappen. De andere prijzen kwamen ook ’leuke’ terecht, al had iedereen Jo Nouwens meer ge gund dan een fietspomp omdat Jo ’m toch al op kan blazen. Intussen heeft jl. maandag de derde trekking plaatsgehad, waarover wij volgende week publi ceren. Bij de 4e en laatste trekking op 24 novem ber in Breda’s Welvaren, wordt in een aange koppelde 5e trekking een extra prijs verloot. Een prachtige lederen fauteuil, aan het comité ge schonken door Peter van Spaendonck, de jong eeigenaar van meubelbedrijf PVS alhier. (Inlich tingen over de loterij verstrekt comité-secretaris Ton van de Wouw. Telefoon 1824). Op maandag 10 november 1986, om streeks 08.00 uur, hebben drie gemasker de en gewapende mannen het hulppost- kantoor aan het Root ven overvallen. De overvallers kwamen het postkantoor bin nen via een tochtraam aan de achterzijde. Binnen hebben zij de komst van de be heerder afgewacht. Onder bedreiging van vuurwapens, dwongen zij de beheerder de kluis te openen. Na opening van de kluis werd de beheerder in het toilet op gesloten. Hierna werd de kluis leegge haald. De buit was aanzienlijk. Uit het daarna ingestelde onderzoek, blijkt dat de overvallers via de achterzijde het post kantoor hebben verlaten. Hierna zijn zij vermoedelijk gevlucht met een grijskleu- rige B.M.W. uit de 3-serie, welke ver moedelijk geparkeerd stond in de Kruy- sackerstraat nabij het Root ven, met de voorzijde in de richting van het Rootven. Uit het onderzoek blijkt verder, dat na de overval, omstreeks 8.10 uur een grijskleu- Zangvereniging ’Crescendo’ hoopt in 1989 zijn 50-jarig bestaan te vieren. Mede naar aanleiding daarvan organiseert het de komende winter maanden een rikconcours. Per riktafeltje zijn er 4 leuke prijzen te verdie nen. Om de avonden niet te lang te maken heb ben wij de spelregels enigszins gewijzigd. De 48 beurten per avond zijn er nu 40 geworden, maar daar tegenover is het inleggeld verhoogd van 1,p. persoon per avond naar 1,50. Toch hopen wij dat deze wijziging voor de ech te rikliefhebbers geen struikelblok is. Het con cours omvat 5 speelavonden. Men kan zich per 4 persoonstafeltje, maar ook individueel opgeven bij: mevr. Riet Janssen Nouwens v.v. Pr. Beatrixstraat 17, tel. 1816, of bij: mevr. Corry Verhoosel-Naaijkens, Schout v.d. Wouwstraat 19, tel. 1632, secretaresse. Op a.s. zaterdag is het weer zo ver! De Goedhei lig Man met Zijn Pieten brengt weer Zijn twee daags bezoek aan Moergestel. De voorbereidin gen hiervoor zijn rond en kunnen we met het grote feest voor onze Moergestelse kinderen be ginnen. Daarvoor hebben wij voor u de volgen de aanwijzingen: De intocht begint om half twee aan de Oister- wijkseweg bij de aanduiding ’Moergestel 50’ (Heukelomsebaan)... Vandaar gaan we via de volgende route: Oisterwijkseweg - Industrieweg - De Aanstede - Kloosterlaan - Krijtestraat - Ko renstraat - Schout v.d. Wouwstraat - Past. v. Doornstraat - Past. Janssenstraat - Burg. Bar- doelstraat - Schoolstraat - Kerkstraat - Raad huisstraat - Gemeentehuis. Hier arriveren we om 14.50 uur. Na een verwelkoming van de Burgemeester zal Sint Nicolaas alle aanwezigen toespreken. Na deze officiële ceremonie gaat de Sint en Zijn Pie ten naar ’Den Boogaard’ alwaar zij dan begin nen met de persoonlijke begroeting van de kin deren tussen 2 en 8 jaar. Voor dit bezoek zijn door onze collectanten kaartjes aangereikt, waarop datum en uur staat aangegeven wanneer uw kind(eren) wordt ver wacht bij de Sint. Deze kaartjes dienen de kin deren bij zich te hebben en in te leveren om hun verrassing in ontvangst te nemen. Maar houdt u zich wel aan datum en uur!! De tijden zijn als volgt: zaterdag 22 november: om 15.30 uur voor de blauwe kaartjes om 17.00 uur voor de witte kaartjes zondag 23 november: om 13.30 uur voor de gele kaartjes om 15.30 uur voor de groene kaartjes. Ook voor de ouders en ouderen hebben wij de mededeling, dat zaterdag a.s. om 20.30 uur ons jaarlijks ’St. Nicolaas-bal’ zal plaatsvinden. Rond de klok van half tien krijgen we dan be zoek van het Spaanse Gezelschap met een te ver wachten show. De muziek wordt verzorgd door ’SWING TIME’ met life-muziek. Maar last but not least: de loterij zal weer ’knallen’ met een keur aan prijzen. De opbrengst van deze loterij komt natuurlijk ten goede aan het welslagen van het St. Nicolaasfeest voor onze Moergestelse kinderen. WIJ HOPEN OOK U TE ONTVANGEN OP ZATERDAG 22 NOVEMBER a.s.!! Hebt u kinderen, die in aanmerking komen voor het bezoek en de verrassing, dus tussen 2 en 8 jaar, maar wegens ziekte hiervoor niet kunnen komen, neemt u dan kontakt op met onze secre taresse, tel. 2397. Mocht u nog niet in het bezit zijn van kaartjes - omdat u b.v. niet thuis was bij de kollekte - dan kunt u deze alsnog afhalen bij C. de Laat, Schoolstraat 32, alwaar u ook dan uw envelop nog kunt inleveren. rige B.M.W. uit de 3-serie, met zéér ho ge snelheid over de Tilburgseweg richting Tilburg is gereden. Op dinsdag 11 no vember 1986, werd op de Koningshoeven te Tilburg een grijskleurige B.M.W. type 323 i aangetroffen. Deze B.M.W., blijkt in oktober te Dordrecht te zijn gesloten. Het is mogelijk, dat deze B.M.W. bij de overval is gebruikt. U wordt verzocht contact op te nemen met de politie, indien u bovengenoemde B.M.W. of in de Kruysackerstraat of op de Koningshoeven heeft zien staan. Ver der wordt de bestuurder van een blauwe Volvo, die op maandag 10 november 1986, omstreeks 8.00 uur, of zijn postbus heeft geleegd of een brief heeft gepost bij het postkantoor, verzocht contact op te nemen met de politie. Is u de laatste tijd iets verdachts opgeval len nabij het postkantoor, neem dan ook contact op met de politie. De Rijkspolitie De leden van het jubileumcomité ’Prinses Juli ana’ hebben onder elkaar al gekscherend ge zegd, dat de vier trekkingen in het kader van de grote jubileumloterij ook de laatste stuiptrekkin gen zijn van zowel het comité als henzelf. Maar dat is toch niet helemaal waar. Want op het programma, dat met plezier en voldoening tot het allerlaatste onderdeel wordt afgewerkt, staat immers nog het eindejaarsconcert op 27 december a.s. in Den Boogaard als afsluiting van het jubileumjaar. Daar wil het comité nog éénmaal van zich laten horen, alvorens (om in muziektermen te blijven) de kraaienmars te bla zen. Verder is er nog het ontwakend plan om de grote video-film die van het hele gebeuren werd opgenomen, aan een groot publiek (heel de Moergestelse bevolking) te presenteren in Den Boogaard, met gebruikmaking van het bijzon dere video-scherm waarover deze sedert kort be schikt. In deze video-film, die later ook verkrijg baar zal zijn, is niet alleen uitzonderlijk veel aan dacht besteed aan de top-evenementen als alle gorische optocht, reveu ’Toeten en Blazen’, Taptoe, concert Koninklijke Luchtmachtkapel e.d., maar komen ook de andere nog talrijke ge beurtenissen aan bod. U hoort er nog over. Terug naar de tweede trekking van de loterij, die op maandagavond 10 november jl. werd ver richt door notaris Mr. P. de Hair in de zaal van Tapperij ’De Schouw’. Het was wederom een spannende aangelegen heid. Eerst de aanwijzing van de 10 prijswin naars; daarna de individuele toweijzing van de prijzen in een afzonderlijke trekking. In de pau ze tussen deze twee notariële handelingen wer den de gelukkigen telefonisch verzocht naar ’De Schouw’ te komen. Enkelen gaven daaraan, ge volg, maar dit was natuurlijk niet mogelijk voor de prijswinnaars die bleken te komen uit Eind hoven, Halsteren en Nieuwkoop. Het was voor het comité toch wel aangenaam te beleven, dat in elk geval de grote prijzen op één na, in Moer gestel bleven. De hoofdprijs, twee prachtige rij wielen (dames en heren) ging naar Jan van Gan- zewinkel uit De Hoefkens, die met charmante dochter op de telefonische oproep was ingegaan en met klamme handen het verloop van de twee de trekking had gevolgd. De tweede prijs, een Bijna is het weer zover. Ook dit jaar heeft St. Nicolaas beloofd onze kinderen te komen bezoe ken. Dit zal gebeuren op woensdag 3 december a.s. om 14.30 uur bij Piet Mertens. Alle kinde ren vanaf 1 jaar tot en met de derde klas worden dan verwacht. Zal Hij ook dit jaar weer iets voor jullie meebrengen????? Voor de ouderen is op vrijdag 19 december a.s. weer onze jaarlijkse ’snerttocht’ gepland. Zaterdag 3 januari, we zitten dan al weer in het nieuwe jaar, vindt er in de kantine van Camping ’De Bosfazant’ een grootse happening plaats rond ons buurtorkest ’Punt Uit’ waarbij we al le buurtbewoners verwachten. Dit is dan tevens een mooie gelegeheid om, voor zover dat nog niet gebeurde, nieuwjaarswensen uit te wisselen. Voor de ’snerttocht’ wordt een dezer dagene en circulaire bezorgd met nadere informatie. Over 3 januari komen we t.z.t. nader terug. Houd de ze data in ieder geval vrijHet zal zeker de moei te waard zijn. Vrijdag 21 november kienen bij Audacia voor de derde maal dit seizoen. De hoofdprijs deze avond zal bestaan uit ’n prachtige stereo-radio- cassette recorder met afneembare boxen. De an dere rondeprijzen waaronder weer de linnen goed ronde zijn altijd welkome prijzen. Met het oog op het naderend Sint Nicolaasfeest hebben we ook wat speelgoed in onze rondes verwerkt. Het is dus weer de moeite waard om ook eens ’n keertje gezellig te komen kienen bij Audacia. De aanvang is 20.30 uur en het kopje koffie staat weer gratis voor je klaar. Tot vrijdag 21 novem ber. Aansluitend op ons artikel in deze editie van Moergestel Nieuws kunnen wij als laatste nieuws vanuit het Comité mededelen dat de Video presentatie van de film over de jubileumviering zal plaatsvinden op donderdag 27 november a.s. in Den Boogaard. De filmavond vangt aan te 20.00 uur. In de vol- Nog steeds blijken onze uitzendingen, zoals af gelopen zondag, niet overal goed te worden ont vangen. Het doet bizonder zeer als je wekenlang aan ’n programma werkt en ’t blijkt dat ’n deel van Moergestel een slecht beeld of zelfs helemaal geen beeld heeft. Gezien het feit dat er ook een behoorlijk aantal positieve reakties binnenkwa men, kunnen we toch concluderen dat het door ons geleverde materiaal goed was, en de techni sche problemen gezocht moeten worden in het centraal antenne systeem. Van dit systeem mo gen we toch verwachten dat het behalve ’de gro te zenders’ ook de veel bekeken lokale omroep storingsvrij kan doorgeven. Wij van M.T.V. zullen nogmaals de betrokken deskundige instanties vragen de ’kinken in de kabel’ op te sporen en de problemen op te los sen. Het is namelijk niet alleen voor u, de kijker, erg jammer als het misgaat, maar zeker ook voor onze medewerkers die na de uitzending fa milie, vrienden en kennissen over zich heen krij gen met opmerkingen als, ’kunnen jullie dat nou niet beter?’. We geven de moed echter nog lang niet op! Tot de volgende, hopelijk storingsvrije uitzending. Het bestuur van M.T.V. dwV -uitzending 11e Jaargang - Nr. 454 WOENSDAG 19 NOVEMBER 1986 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. terug. Wij kunnen u wel alvast verzekeren dat de film bijzonder geslaagd is en het bekijken alleszins waard. Reserveer dus deze avond voor een bioscoopje over de Harmonie en Moergestel. U zult zeer veel bekende gezichten en taferelen zien. Een feest van de herkenning. Het jubileumcomité

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 1