cn Veel felicitaties voor 100-jarige Kegelen Voorkoming misdrijven en vakantie-aktie Ned. Ver. Slechthorenden Brabants carnaval op Rondje Harten Troef Buurtvereniging t Rootven’ S.V. Roef! Handbal "ZOEKERTJES" SCHRIFTELIJK OPGEVEN -BON Hou het leuk, hou het Brabants Prinsenbal C.V. de Durdraaiers Vogelvereniging Moergestel Pr PAGINA 5 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 12 NOVEMBER 1986 4 Het bestuur. Naam Woonplaats Straat Telefoon Vrijdag 7 november was de eerste dag van de feestelijkheden rond de 100ste verjaardag van Maria de Cort-van Haaren. Op ’de Reuselhof’ werd daartoe een H. Mis opgedra gen door pastor van den Broek die op bijgaande foto zijn felicitaties overbrengt. Daar na volgden er enkele toespraakjes door o.a. de heer van Leeuwen, directeur van ’De Reuselhof’, Jan van der Zanden namens de buurtbewoners uit de Zandstraat, de heer Dircx namens de Stichting ’De Reuselhof’ en tenslotte burgemeester ter Veer, die zijn felicitatie afsloot door het aanbieden van een enorme taart aan de 100-jarige. Op bij gaande foto wordt Maria de Cort-van Haaren gelukgewenst door mevrouw ter Veer. Zaterdag vond in ’De Schouw’ een drukbezocht receptie plaats tijdens welke harmonie ’Prinses Juliana’ de muzikale felicitaties kwam overbrengen namens de Moergestelse bevolking. Uw "Zoekertjes" kunt U uitsluitend tegen kontante betaling opgeven bij ons redaktie-pdres: Oisterwijkseweg 43, Moergestel. Ook kunt U gebruik maken van onderstaande bon. (gewoon stukje papier mag ook). Wilt U de bon duidelijk invullen? Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nr. betaalt U f 2,50 extra. De opgave moet uiterlijk de zondagavond vóór plaatsing in ons bezit zijn. (Bon geld in envelop in de bus stoppen s.v.p.l) t/m 6 regels Zondag 30 november houden wij voor onze leden een auto-zoektocht. Wij vertrekken vanaf 11 uu bij café ’t Centrum. Opgeven kunt U zich bij de U wel bekende adres sen van de bestuursleden. Tot ziens. 14-9 16-3 7-10 26-5 16- 9 14-22 17- 5 t/m 10 regels f 7,50 I Op zondag 2 november jl. zijn de Nederlandse kampioenschappen Jeugdkegelen in Alkmaar gehouden. Op die kampioenschappen behaalde Corné Zoontjens de bronzen medaille bij de jongens met 307 fout uit 45 ballen. Suzanne Traa behaalde ’n vijfde plaats bij de meisjes met 261 fout uit 45 ballen. Proficiat met dit mooie succes en ook voor de jeugdkegelclub ’De Kegelvlegels’ van het kegel- huis ’De Druiventros’ uit Berkel-Enschot. Dit kegelgebeuren word uitgezonden bij Vero nica Sport op de le woensdag in december. Binnenkort is het weer zover dat we afscheid gaan nemen van onza alom geprezen Prins Pie ter I. Hij zal namelijk volgens de reglementen af moeten treden tijdens het jaarlijkse Prinsenbal, waar tevens de Prins voor het komende jaar ont huld zal worden. Of de burgemeester ook dit jaar weer kandidaat is om Prins te worden, zul len we pas na afloop van het bal weten. Maar dat het weer een spectaculaire gebeurtenis zal worden, dat staat wel vast. Iedereen is zaterdag 15 november a.s. om 20.30 uur welkom in on ze residentie *t Draaiboompje. Toegang gratis want zó kan ’t ók. C.V. de Durdraaiers De Nederlandse Vereniging voor Slechthoren den afdeling Tilburg en Omstreken komt bijeen op: donderdagavond 20 november a.s. om 20.00 uur. Op deze avond zal de heer Dr. J.W. Roovers, K.N.O.-arts van het Mariaziekenhuis te Tilburg een lezing geven over de problematiek rondom het oor (oorsuizen, oorpijn, loopoor enz.). Iedereen is van harte welkom, zowel leden als niet-leden. Er wordt gebruik gemaakt van de ringleiding en de overhead-projector. Hebt u vragen dan kunt u terecht bij één der aanwezi ge bestuursleden tijdens de bijeenkomsten. Lid worden van onze vereniging is altijd moge lijk, hoe meer leden hoe gezelliger het wordt. Plaats: Rode Kruisgebouw, Leonard van Ve- chelstraat 2, Tilburg. Voor nadere informatie: tel. 013-675059 of 013-332374 (na 18.00 uur). TILBURG - Carnavalbeminnend Midden-Bra- bant kan voor de vierde maal uitzien naar Rondje Harten Troef, de carnavalsplaat met uitsluitend muziek van en door streekgenoten. De plaat ver schijnt in de tweede week van januari en gaat tien gulden kosten. Voor hen die het Brabants lied ’best kunnen lijen’, bestaat dit jaar de mogelijk heid toe te treden tot ’Het college van Brackalei- jers’. De stichting De Brackaliers heeft opnieuw de schouders gezet onder de produktie van een nieuw Rondje Harten Troef. Eind deze maand gaan zes zanggroepen en een uitmuntend orkest de studio in om wat nu al heet ’het beste van de Brackaliers’ in vinyl te gieten. Hoewel de stichting een ingrijpende verandering heeft ondergaan, blijven de doelstellingen van De Brackaliers gehandhaafd. Nog steeds leeft de overtuiging dat ons eigen Brabants carnaval het best gedeit op onze eigen Brabantse muziek. Er is volgens De Brackaliers geen betere manier om dat uit te leggen dan het Brabants carnaval die muziek ook te laten horen. Rondje Harten Troef 1987 wordt één lange med ley van zes liedjes die het predicaat ’kraker’ ten volle verdienen. Nog meer dan andere jaren wordt grote zorg besteed aan uitvoering, opna me, persing en distributie van de plaat. Uit maar liefst 33 inzendingen van Brabantse componisten, werd een keiharde selectie gemaakt. Alleen het al lermooiste bleef over voor de draaitafel van de liefheber. Aan Rondje Harten Troef wordt mee gewerkt door zangers en muzikanten van naam. BRACKALEIJERS. In haar organisatie heeft de stichting een verfijning aangebracht. Onder de mantel der Brackaliers schuilen nu niet alleen het bestuur met de raadgevers uit het vakgebied, maar ook de ’Brackaleurs’, die zich met name op het gebied van produktpromotie inzetten. Boven dien werd in het leven geroepen ’Het college van Brackaleijers’. Dit zijn mensen die het doel van de stichting kunnen lijden, maar er ook richting aan willen geven. Brackaleijers weten zich bij voorbaat verzekerd van een exemplaar Rondje Harten Troef, dat thuis wordt afgeleverd. Brackaleijers zijn tijdens alle carnavalsfestiviteiten te herkennen aan hun speciale mouwemblemen. Alle informatie over Rondje Harten Troef en Het college van Bracka leijers wordt verstrekt door het secretariaat van De Brackaliers, telefoonnummer: 013-556296. Op onderstaande tentoonstellingen zijn er door de leden van de Moergestelse vogelvereniging weer uitstekende resultaten behaald. Regionale Tentoonstelling Udenhout J. Bergman 2e prijs kanaries met recessief wit 90 punten R. v. Rooyen 3e prijs kanaries met recessief wit 90 punten A. v.d. Rokven le, 2e prijs wildzang met putter 91 punten en sijs 90 puriten. J. v. Gisbergen le prijs zebravinken met witte zebravink 90 punten en le prijs tropen met spitsstaartamadine 90 punten. Nationale Tentoonstelling Heeswijk Dinther J. v. Gisbergen Kampioen met witte zebravink 89 punten en 2e prijs tropen met diamantvink 90 punten. De afgelopen vakantieperiode heeft u gebruik kunnen maken van een zogenaamde afwezig- heidsmelding. Dit hield in dat u uw afwezigheid i.v.m. vakantie bij de politie kenbaar kon ma ken middels het invullen van een kaart. Vanuit de politie werd de toezegging gedaan dat uw woning gedurende uw vakantie extra aan dacht zou krijgen tijdens de surveillance. Dit is door ons dan ook gedaan. Bovendien zijn er naar 79 woningen een enquêteformulier en een lijst met aanbevelingen verzonden. Indien u uw afwezigheid bij ons gemeld had en u heeft geen enquêteformulier ontvangen wil dat dus niet zeggen dat uw woning niet in de surveil lance was opgenomen. Het tegendeel was het geval. Uit de door ons uitgevoerde controles is geble ken dat er nogal wat gebreken zijn met betrek king tot het hang- en sluitwerk. Bovendien zijn er diverse bewoners geweest die verzuimd had den om de berging dan wel garage af te sluiten. Het is uiteraard ondoenlijk om per geval iets over de gebreken te publiceren. Mocht u om trent de inbraakpreventie van uw woning vragen hebben dan kunt u ten aller tijden langs komen op het politiebureau in de Kloosterlaan. Daar ligt in ieder geval een folder voor u klaar met handige en duidelijk omschreven tips. De vakantie-aktie is bedoeld voor een langere af wezigheid. Mocht u echter maar 1 dag afwezig zijn dan kunt u dit ook aan ons kenbaar maken. Ook dan wordt uw woning in de surveillance op genomen. En tot slot, mocht u iets verdachts waarnemen zoals een vreemd personnage of een vreemde auto bij u in de straat, twijfel dan niet om te bellen met de politie, 04243-1200. Het po litiebureau is 24 uur per dag bezet, en er is altijd een surveillanceauto op de weg. Immers voorko ming misdrijven is een zaak van de politie en U, we moeten er samen iets aan doen. Uitslagen van de wedstrijden gespeeld op zon dag 9 november j.l. M.P. Volt - Roef! D.J. Est/Tachos 2 - Roef! D.S. Roef! - Servadin Tornado J.A. Voet - Roef! H.J. Roef! - Dongen H.S.2 Roef! - Taxandria H.S.l Roef! - Taxandria Wedstrijden te spelen op zondag 16 november 10.00 u. D.J. White Demons - Roef! te Berkel Enschot 16.15 u. H.S.l Uno Animoa - Roef! te Kaats heuvel Mededeling: Tijdens het school handbaltoernooi is gevongen: - een Blauwe Adidas windjack maat 128. - een Thermosflesje met een Snoopy erop afge drukt. W*'-'

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 5