4e Buurtverenigingenkwis: show van licht, kleur en muziek van eigen bodem OiwV I i 1 ïO I'S Zaterdag a.s. in 'Den Boogaard' ULIANA Bijna 100 jaar ïuï Prijzenfestival, foto album en ballonvaart De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modcbrillen w - Als a.s. zaterdag om 20.15 uur de gordijnen opengaan staan weer 8 verenigingen klaar om te gaan strijden om de ’Moergestel-Nieuws’ wisselbeker. Op ’n vijftal onderwerpen zullen 40 kandidaten weer hun beste beentje voorzetten en proberen de wisselbeker voor ’n jaar in hun bezit te krijgen. Programma M.T.V. 16 november 12.30 uur Deelnemende ploegen en kandidaten Presentatie en optredens - Spelrondes Techniek e.d. Na afloop: Chanouk Kaartverkoop ook aan de zaal RB K'? 1 Brillen Contactlenzen De Lind 35a, Oisterwijk, Tel. 04242-84899 J 16 11e Jaargang - Nr. 453 Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 huis-aan-huis verspreid in Moergestel Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. De straatmuzikanten: a.s. zaterdag nog éénmaal te zien tijdens de kwis. Het Jubileumcomité ,.£s Hobbybeurs Oistelvoirt Komtoer 1986 Touwtrekken K.P.J. Kookkursus ’de Pottekijker’ Prijsvraag ’Wie, wat, waar?’ Actueel Bezoekerscentrum Natuurmonumen ten Op de koffie bijde zusters van het Antoniushuis. Oplossingen ’Wie, wat, waar?’ instu ren naar M.T.V.Postbus 110, 5066 ZJ Moergestel of in de bus doen bij Ruijmheuvel 12, Mispelbos 14 of de Hoefkens 11. Op zondag 16 november is er in de mis van half 12 kindernevendienst voor de kinderen van groep 7 en 8. De dienst zal worden verzorgd door mevr. R. Mulders en dhr. J. Geerts. Mevrouw van den Branden die ruim 99 jaar werd. In het berichtje ’Eerste honderdjarige’ dat we verleden week publiceerden is, zonder dat we het wisten, een foutje geslopen. Deze tekst was namelijk, met toestem ming, overgenomen uit ’De Kleine Mei- jerij’ waarvan we dachten dat de infor matie juist was. De oudste inwoner zou volgens dat schrijven de 97 jarige Gijsbertus van Avendonk zijn geweest. Deze week echter werden we geatten deerd op het feit dat op 10 oktober 1980 overleed Maria van den Branden- Smolders, die tot dat moment inwoonde bij haar dochter en zoon op het adres Rootven 34. Zij werd geboren op 10 sep tember 1881, dus was ze 99 jaar en 1 maand oud. Met het plaatsen van dit bericht en ’n fo to van Maria van den Branden hopen we het misverstand uit de weg te hebben ge ruimd. Intussen hebben we ook de schrijver van het artikel in ’De Kleine Meijerij’ op de hoogte gesteld. De Oistelvoirtjes gaan de beker verdedigen met de volgende personen: Jos Denissen, Adrie Zu- man, Tiny van Hall, Carina van Drunen en Jan van de Wiel. ’t Stokske: Jan Timmermans, Marja van Dijck, Sjannie Rooyakkers, Betsie de Cort en Anneriet Ketelaars. De Heidevelden: Wim van Dijk, Chiel van Os, Joost Wayers, Theo op ’t Hoog en Corrie Kaste- lijn. De Heuvel: Harrie Wolfs, Ben Meurs, Mariël- le Denissen, Gos Denissen en Marjan Denissen. Gezwiene Waai: Wim Spaninks, Cas Lapien, Sjef Schilders, Patrick Erven en Peter Romrnen. De Hoefkens: Jan de Laat, Ad Heijkants, Gion- ne van Ganzewinkel, Eric van der Donk en Jos van der Sande. ’t Rootven: Adri Kouwenberg, Harry van Box tel, Jo van Os, Bert Kuijpers en Willeke (of Wil ly?) de Laat. De Vurhaai: Cor van Dijk, Corry Smits, Wim Ligtvoet, Berrie Smolders en Francine Kaal. De playbacks van de afgelopen jaren zijn komen te vervallen. Daarvoor in de plaats komen nu live-optredens, die gesitueerd gaan worden in het thema van de vier jaargetijden, elk jaarge tijde één optreden. Voor de lente zijn er ’n viertal jongelui die zin gen en musiceren, t.w. Anneriet Ketelaars, Jan- nie van Daelen, Roos van Helvoirt en Sjef Schil ders. De winter brengen we door met de trompettisten Ad Rijnen en Stef Lapien die ’n sfeervol duet zullen spelen. De zomer wordt het feest van de straatmuzikan- Op maandagavond 3 november jl. vond in de zaal van café Hans de Brouwer de eerste van de 4 trekkingen plaats in het kader van het ’Prijzen festival 1986’, de grote jubileumloteirj van de harmonie. Tevens was er de prijsuitreiking van de ballon- wedstrijd voor de leerlingen van de lagere scho len, die op 6 september jl. was georganiseerd als onderdeel van de openingsmanifestatie waarmee de feest week werd ingezet. Bovendien werd door het Jubileumcomité een foto-album met een prachtige beeldreportage over de activiteiten in deze feestweek aangebo den aan het bestuur van harmonie ’Prinses Ju liana’. De avond begon met de prijsuitreiking aan de 38 kinderen die 'taal en teken hadden ontvangen van de vinders van hun ballonnetje. Daarvoor waren deze jeugdige dorpsgenootjes bijna alle maal aanwezig, vergezeld door Pa en Moe of een van beiden. Jan Vernooy, de spreekbuis van het comité, noemde de prijswinnaartjes in de volgorde 1 t/m 38, waarbij de afstand die hun ballon had afge legd de maatstaf was. Om beurt mochten zij zelf hun prijs uitzoeken. Esther Boogaers uit De Hoefkens heeft dit zo leuk gevonden, dat zij het comité nadien een keurig geschreven briefkaart per post toestuur de, met een leuk dankwoordje. En dat vindt het comité nu weer leuk. Topwinnares was Marie ke Goris, Oirschotseweg 23. Haar ballonnetje had ’t het verst gebracht. Het werd gevonden in Büren-Steinhausen in Duitsland. Hemelsbreed gemeten 235 km. Daarna bood Jan Vernooy het eerder bedoelde fotoboek aan. Wim Ligtvoet, bestuurslid van de harmonie nam het voor ’Juliana’ in ontvangst en sprak een woord van dank aan het adres van het comité. De samenstellers van het album, Jan Geerts en Pieter van de Schoot, die hiermee na het diaklankbeeld een tweede artistieke presta tie voor de harmonie hebben geleverd, werd een pluim op de hoed gestoken. Jan Geerts was per soonlijk aanwezig. Daarna verrichtte (kandidaat) notaris Mr. P. de Hair uit Oisterwijk de trekking in twee delen. Uit de eerste trekking kwamen 10 prijswinnaars tevoorschijn. In de daarop volgende pauze werd telefonisch contact met dezeng ezocht en hen ge vraagd naar zaal de Brouwer te komen. Het me rendeel gaf daaraan gehoor. De tweede trekking was bedoeld, om te beginnen met de 10e prijs en zo vervolgens naar de eerste prijs toe, de indivi duele toekenning te regelen. Dit was een span nende zaak. De hoofdprijs, een 8-daagse vlie greis voor 2 personen naar Mallorca werd ge wonnen door Nicole van Wezenbeek, Frans Lisztstraat 65 in Tilburg. Het werd allemaal keu rig geregistreerd door Ton van de Wouw, secre taris van het jubileumcomité, bij wie men infor maties kan inwinnen over de loterij (tel. 1824). De niet aanwezige prijswinnaars kregen hun prijs inmiddels thuisbezorgd. Tenslotte voegde de notaris de 10 getrokken adresstrookjes weer bij de grote massa in de lo- terijdoos en verzegelde deze. Deze prijswinnaars doen namelijk ook bij de volgende trekkingen weer mee. De tweede trekking (serie B) heeft jl. maandagavond al weer plaatsgehad in Tapperij ’De Schouw’. Daarover hopen wij u volgende week te berichten. Achtereenvolgens worden de deelnemers getest op de onderdelen: Moergestel, de trap (waarin de onderwerpen sport, aktualiteiten, weten schap, t.v., algemeen en ’n woordspel), muziek, hangman en the Mistery Guest. Twee van deze rondes, t.w. de trap en hangman worden gespeeld met gebruikmaking van het enorme videoscherm. ten. Jawel, uit de revue ’Toeten en blazen’, laat diezelfde groep nog éénmaal het schitterende liedje over de instrumenten en hun muziek ho ren! De herfst wordt verzorgd door Erica de Laat, Gwendolyn Wolfs, Monique Sebregts en Lud wig Smits met een alom bekende ’Czardas’ Monique Sebregts maakt trouwens ook deel uit van de 4 leden tellende dansgroep die de avond zal openen en sluiten. Dat zijn Anita Oerlemans, Irene Buijks en Vanessa van Oudheusden. Al deze optredens worden aan u gepresenteerd door (MTV-omroepster) Yvonne de Laat die voor de eerste keer aan de kwis meewerkt. De spelrondes komen voor rekening van Mar- tien Oerlemans. Technisch is er dit jaar nogal wat tot stand ge bracht omdat show, muziek en licht hoog op het verlanglijstje van de organisatie stond. 15.000 Watt extra licht wordt verzorgd en gere geld door 't kwisteam ’Merité’ uit Udenhout, technisch bijgestaan door de fa. van Ham uit Tilburg en (natuurlijk) Frans van Velthoven uit ons eigen dorp, de firma, die nu al voor het vier de jaar haar medewerking verleent. Yvonne en Martien worden daarenboven nog eens gekleed door Stoer en Elegant Mode (Anita van den Aker). Het ligt in de bedoeling dat het kwisgedeelte rond 23.15 uur is beëindigd, waarna het podium wordt vrijgemaakt voor het orkest van eigen bo dem: Chanouk, met in hun midden Joyce, die ook tijdens de avond weer voor het scorebord zorgdraagt. Dit orkest zal tot rond de klok van 01.00 uur de dansmuziek verzorgen met voor elk wat wils, zo dat u na afloop nog wat na kunt babbelen en ’n dansje kunt maken. De voorverkoopadressen zijn nu intussen wel bekend, zoals Supermarkt Denissen, M. Oerle mans, Oisterwijkseweg 43 en bij de bestuursle den van de deelnemende verenigingen. Ook zijn a.s. zaterdag nog kaarten verkrijgbaar aan de zaal. De entree is 3,per persoon. De avond begint om 20.15 uur precies. ^^■^Cazal ^^□ivenchy Klë Missoni Naf- Bay-Ban Roden- |||ggBMajil|j|3p^ipina Atno Benetton B^^^^TerCazal Christian Dior Dunhill Ferrari Givenchy Gucci Jaguar Kickers Mis soni Naf-Naf Jean Patou Porsche Ray-Ban Rodenstock Silhouette Alpina Atrio Benetton Bugatti Cartiej^»^ Christian Dior Dunhill Ferrari t^^Coy Giï;i Jaguar Lacoste ^yn_ N^xlaf Je# r"dtou J.rsche Ra^/n ^^^nstock JL «m l I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 1