Hondenoverlast, een mentaliteitskwestie K Postzegelnieuws Primeur voor Gebr. v/d Zanden Handboogvereniging ’t Stokske v O BA "ZOEKERTJES" SCHRIFTELIJK OPGEVEN -BON -? fe In een tot op de laatste stoel bezette, rokerige zaal vond vrijdagavond jl. de gemeenteraadsvergadering van oktober plaats. Op de agenda stonden als belangrijkste punten: - aanvullend krediet drukriolering buitengebied; - nota inzake privatisering; - voorstel tot wijzigen van de Algemene Politieverordening; - nota verkoop woningwet woningen; O 1 11*1 r dB PAGINA 7 6 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 5 NOVEMBER 1986 ff t J.W. Woonplaats Naam Telefoon Straat ?- 'y? 1 1 a 1 s n n e i i Verslag gemeenteraadsvergadering vrijdag 31 oktober 1986 Eerst werd daartoe ’n halve meter PS- hardschuim aangebracht. Daarop kwam de drainage (vanwege het grondwater) plus 15 cm zand, waarna wederom ’n halve meter schuim werd geplaatst. Totaal ’n hoogte van ruim 1 me ter. Uw “Zoekertjes" kunt U uitsluitend tegen kontante betaling opgeven bij ons redaktie-adres: Oisterwijkseweg 43, Moergestel. Ook kunt U gebruik maken van onderstaande bon. (gewoon stukje papier mag ook). Wilt U de bon duidelijk invullen? Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nr. betaalt U f 2,50 extra. De opgave moet uiterlijk de zondagavond vóór plaatsing in ons bezit zijn. (Bon geld in envelop in de bus stoppen s.v.p.l) t/m 10 regels f 7,50 t/m 6 regels ■- Elders suksesvolle toepassingen Na Noorwegen en West-Duitsland wordt het materiaal op het ogenblik veel gebruikt in het westen van ons land. Veelvuldig onderzoek (bij projecten die al 25 jaar of ouder zijn) heeft uit gewezen dat het toegepaste materiaal absoluut onschadelijk is voor milieu en gezondheid. Moergestel kent ’n primeur! Voor de fundering van ’n gedeelte van het fietspad Tilburg- Moergestel heeft aannemer Gebr. v/d Zanden gekozen voor het zg. PS-hardschuim (’n soort tempex oftewel in de volksmond ’piepschuim’ genoemd.) Trillingen Het betreft hier ’t gedeelte voor het pand Til- burgseweg 46 waar over ’n lengte van 40 meter gebruik is gemaakt van dit procédé dat voor het eerst in Midden-Brabant werd toegepast. Om trillingen zoveel mogelijk tegen te gaan (het pand staat tamelijk dicht bij de weg) heeft men op ’n diepte van 2 meter deze methode toege past. Eerst wat andere punten uit de agenda Bij de ingekomen stukken zat een reactie van de AFVN (Anti-Fascistische Oud-Verzetstrijders Nederland) op een stukje in het krantje van de Anne Frank Stichting. De Anne Frank Stichting probeert via het uitgeven van een krant, bestemd voor de scholen, het bewustzijn van wat in de Tweede Wereldoorlog is gebeurd, levend te hou den. Volgens de AFUN wordt door middel van een bepaalde foto een verkeerde voorstelling ge geven van het anti-semitisme in de Sovjet-Unie. De heer Op ’t Hoog heeft hierover navraag ge daan bij de Anne Frank Stichting en las in de vergadering de reactie van de Anne Frank Stich ting op voornoemde beschuldiging voor. Wethouder Mulders deelde mee, dat door de re constructie van de Heiligenboom er mogelijk een oplossing komt voor het geschil inzake de omleiding van het verkeer door het plan Oistel- voirt. Zowel de groennota als het rijwielpad kwamen aan bod bij de behandeling van het voorstel tot verkoop van grond in het bestemmingsplan Groot Bungalowpark. De heer Gerlach vindt dat er sprake is van een inconsequent beleid. In de groennota is de grond aangegeven als structureel groen. Dit type groen kan niet verkocht worden, omdat het planologisch van belang is. Hoe kan dan toch verkoop plaats vinden? De heer Op ’t Hoog vraagt zich af wat de samenhang is tussen de verkoop van deze grond en de aankoop van grond ten behoeve van de aanleg van het fietspad. Welke prijzen zijn betaald bij de grondverwerving en welke prijs vraagt de ge meente bij de verkoop van de grond. Voorzitter tiseren van de huisvuilopruiming momenteel (nog) niet voordeliger. Alle fracties zijn het er over eens, dat het BTW-punt goed in de gaten moet worden gehouden. Nota woningwetwoningen Bij de bespreking van deze nota kwamen voor al ter sprake de geconstateerde verschillen in taxatiewaarde, het beperkte animo voor de ver koop en de geldigheidsduur van deze nota. Volgens wethouder Smits zijn de verschillen in taxatiewaarde verklaarbaar. Incidentele hertaxa- tie leidt onherroepelijk tot het uit zijn verband trekken van zijn oorspronkelijke taxatie. Wethouder A. Smits: ’Taxatieverschillen verklaarbaar Afgelopen zaterdag 18 oktober, hadden wij weer onze jaarlijkse ’Koningschieten’. Hetgeen een spannende wedstrijd geworden is. Er werd begonnen met 9 schutters die allen 25 pijlen moesten schieten. Van deze negen schutters, vie len er vier af. Dus met vijf schutters werd er ver der geschoten. Te weten: F. van de Sanden, R. Voets, A. Rijnen, J. van Elderen en J. van Rooij. Deze moesten 15 pijlen schieten. Na de ze 15 pijlen moesten de hoogste drie schutters verder gaan voor de ere-plaatsen. Dit waren T. van de Sanden met 355 punten, J. van Rooy met 354 punten en R. Voets met 352 punten, dus de verschillen waren zeer gering toen we over gin gen tot het schieten van de laatste 10 pijlen. Uit eindelijk werd Frans van de Sande koning met 447 punten, 2e werd J. van Rooy met 442 pun ten, 3e werd Rinus Voets met 435 punten. We zijn ook weer van start gegaan met de handboog-competitie. Onze vereniging schiet in de A klasse. In de eerste wedstrijd tegen Wester- hoven, en de 3e wedstrijd tegen Esbeek, werden de volle winstpunten binnengehaald. We hebben nu vier punten uit 3 wedstrijden. Wij wensen het team veel succes toe in het schietseizoen. 12 november Kinderpostzegels: een serie van drie postzegels met bijslag en een velletje met het thema ’Kind en Cultuur’.De waarden van de respectieve zegels zijn 55 25, 65 35 en 75 35 cent. 'WJ M De geldigheidsduur van de nota zou volgens de meerderheid beperkt moeten blijven tot de zit tingsduur van de huidige gemeenteraad. Alle fracties juichen het toe dat door de verkoop van woningwetwoningen het eigen woningbezit kan worden gestimuleerd. De heer.Van de Meijden- berg en met hem alle overige fracties vinden het belangrijk dat bij de verkoop van de woningwet woningen aandacht blijft bestaan voor de toe komstige woningbehoefte in deze sector. De financiële opbrengst van deze verkoopope- ratie bedraagt voor de gemeente volgens wet houder Smits ongeveer 450.000,Dit be drag zal worden overgeheveld naar de reserve woningbedrijf. De hondenpoepnota De Fracties zijn het er over eens, dat een wijzi ging van de Algemene Politieverordening nodig is. Noodzakelijk is het dan wel, dat ook aange geven wordt welke sancties er te verwachten zijn bij overtreding van deze verordening. Iedereen ziet de nota als een ’hoge’ noodoplossing, waar van maar op beperkte schaal resultaat verwacht kan worden. Wie controleert? Een milieu ambtenaar, een dierenwachter? En wie zal dat betalen? De hondenbelasting? Nee, het is een kwestie van mentaliteit. Van regelingen via een HUK (hondenuitlaatkaart), speciale hondentoi letten (inclusief een drollenvanger), informatie borden bij ingang van de gemeente is niet veel heil te verwachten. Er zal gewerkt moeten wor den aan de mentaliteitsverandering. Via Moer gestel Nieuws, via de scholen. Onder het motto: Wees goed voor je hond, maar heb geen schijt aan je medemens. 7 7 Ter Veer ontkent de samenhang tussen beide za ken. Enige belanghebbenden hebben gewoon ge vraagd of het misschien mogelijk zou zijn de groenstrook achter het perceel in eigendom te verwerven. Wat de prijzen betreft: de prijs die de gemeente betaald voor de grond voor het fietspad was gebaseerd op een externe taxatie, terwijl de prijs voor de groenstrook een onder- handelingsprijs is. Alle aanwezige raadsleden, de heren Gerlach en Op ’t Hoog uitgezonderd, stemmen voor het voorstel. Meer problemen bestonden er ten aanzien van de drukriolering in het buitengebied. Dit project kent een aanzienlijke overschrijding in tijd en in totale kosten. Een aanvullend krediet van f 400.000,wordt hiervoor gevraagd. De ge meente heeft bij de betreffende aannemer een schadeclaim lopen in verband met het over schrijden van de opleveringstermijn. De heer Denissen zet vraagtekens bij de post 10% voor toezicht. Mevrouw Denissen klaagt over de kwa liteit van het riool. De heer Gerlach vraagt zich af of nog aanspraak gemaakt kan worden op subsidieregelingen voor dit project. Op al deze punten weet wethouder Mulders de raadsleden gerust te stellen. Ook hij hoopt, op een vraag van de heer Denissen, dat de geschillen die mo menteel met de aannemer bestaan op bestuurlijk niveau, dus zonder gerechtelijke procedures, tot een oplossing gebracht kunnen worden. Nota inzake privatisering Een heet hangijzer voor de VVD, een punt van aandacht voor de PGB. Privatiseren mag geen doel op zich zijn. Privatiseren daar waar het gaat om overheidszaken die goedkoper kunnen worden uitgevoerdzonder dat dit ten koste gaat van het verlangde voorzieningenniveau. Volgens de heer Gerlach stelt het college van B&W zich te defensief op. Privatiseringsmogelijkheden kunnen wel degelijk objectief bekeken worden. Een actieve benadering is noodzakelijk. We moeten blijven bekijken welke overheidstaken mogelijk geprivatiseerd kunnen worden. De heer Op ’t Hoog is het eens met de conclusie uit het rapport. Hij vindt zaken als behoud werkgele genheid van essentieel belang. Moergestel moet volgens hem niet denken te kunnen privatiseren als uit een onderzoek van de Vereniging Neder landse Gemeenten blijkt dat landelijk in ge meentelijke diensten nagenoeg niet geprivati seerd wordt. Momenteel is de gemeente bij de huisvuilrui- ming niet BTW-plichtig. Daardoor is het priva- 3 r>

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 7