co Derde Hobbybeurs trekt meer dan 1000 mensen a Zoekertjes... fe Gilde, St.Joris OZC’57 Roef! Korfbal Roef! Handbal 3-2 L.R. F.E.V.I.O.R. o Audacia Nieuws Tekeningen van Humprey Bennett Audacia - Uno Animo Muriëlle Zeegers was te gast in t.v.-programma Hoe Zoekertjes insturen? hs Overdekt zwembad ’De Leye’ Disco - Disco - Disco B| PAGINA 11 10 Bezoekerscentrum Öisterwijk 8-2 3- 2 1-2 4- 3 0-1 6-0 84p. 83p. 76p. 60p. 43p. 0-1 1-8 Tot en met de jaarwisseling vindt u in het bezoe kerscentrum Öisterwijk prachtige tekeningen van oud bosbouwgereedschap en hun gebrui kers. Het zijn tekeningen van de beeldend kunstenaar Humprey Bennett uit Baarn. Hij is geboren in Londen en studeerde aan verschillen de kunstopleidingen. Bennett woont al geruime tijd in Nederland en werkt als grafisch ontwerper, maar besteedt een groot deel van zijn tijd aan tekenen. Zoals de te keningen van oud gereedschap: Ooit in het bos, op de heide of in de grienden gebruikt. Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,erbij en in de bus stoppen bij ons redaktieadres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst in dien ze bij opgave zijn voldaan! 3-7 3-7 6-4 8- 6 9- 6 9-14 13- 8 9- 8 7-23 18-15 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 5 NOVEMBER 1986 Waterpolo Uitslagen Heren - Zeester NN8-2 Dames - Hieronumus2-7 Voor de heren waren dit de eerste twee winst punten uit vier wedstrijden. Aanstaande zater dag 8 november spelen ze weer thuis in De Leye om 16.30 uur. Alle publiek is welkom. De dames hebben afgelopen zaterdag twee punten moeten laten liggen in een wedstrijd waar het er behoor lijk hard aan toe ging. De eerst volgende wed strijd voor hen is op 22 november tegen ZVDO. Wedstrijdzwemmen Aanstaande zaterdag vindt de tweede wedstrijd in de jeugdzwemcompetitie plaats. Er wordt ge zwommen in zwembad De Salamander te Don gen, inzwemmen om 16.00 uur. I Audacia 6 vrij vens mochten ze een bloemvaasje maken bij de pottenbakker en kon het daarna weer bij een an dere deelnemer gevuld worden met droogbloe men of geschilderd worden. Voor het eerst werd er nu een enquête gehouden onder de bezoekers. Hieruit kwam voort dat ze het zeer interessant vonden en indien mogelijk het jaarlijks terug te laten keren. Hobby’s die het meest opvielen waren: Airbrush, brooddeeg, Tilburgse Terrarium Ver., en het grimeren. Toch werden er ook een paar hobby’s gemist: modelbouw, spoorwegverzameling en nog een aantal. Mocht u zelf geïnteresseerd zijn of u kent iemand, neem dan gerust contact op met de ver eniging. Ongetwijfeld zult u via het M.T.V.- kanaal een kleine indruk krijgen van deze dag. Voor de 500ste en 1000ste bezoeker had de or ganisatie een leuke attentie. Rest ons nog een woord van dank aan allen die belangeloos aan deze dag hebben meegewerkt. Tot volgend jaar. Aktiviteiten en Festiviteitencomm., buurtver. ’De Oistelvoirtjes’ Zondag 26 okt. j.l. vond ons jaarlijks terugke rend evenement, wild- en vlees prijs verschieting plaasts nabij café 't Draaiboompje. Er werd ge schoten met de kruisboog op wip en handboog op doel. Er stond een stevige frisse wind waar door het niemand van de ruim 80 schutters lukte het volle aantal 20 punten te behalen met de kruisboog. De schutters konden op verhaal ko men in de verwarmde tent die op het schietter- rein stond waar de gildezusters voor koffie en snert zorgde. De prijsuitreiking door onze hoof- man, werd bekend gemaakt in het gilde huis ’t Draaiboompje. Uitslag kruisboog op wip: Met 19 punten: 1K.Seegers, Hulsel - 2. P.Luy- ten, Reusel - 3. H.Hendriks, Reusel - 4. K. v/d Heyden, Hulsel - 5. Th. v.Limpt, Veghel - 6. Th. v.Daalen, Baardewijk - 7. R. v/d Lout, Diessen. Programma zondag 9 november 14.30 uur Berkdijk 1 - Audacia 1 12.00 uur Audacia 2 - ASV 14.30 uur Audacia 3 - Vlijmense Boys 2 12.00 uur Audacia 4 - Zigo 5 14.30 uur Zouavia 3 - Audacia 5 10.00 uur Audacia 6 - Hieronymus 6 11.30 uur GSBW 7 - Audacia 7 12.00 uur Zigo 6 - Audacia 8 10.00 uur Audacia 9 - Set 6 Uitgslagen zondag 2 november Audacia 1 - Uno Animo 1 I Tongelre 2 - Audacia 2 Willem II 3 - Audacia 3 Taxandria 6 - Audacia 4 i Audacia 5 - Hieronymus 5 18 punten: 1. P.Kouwenberg, Moergestel - 2. Th. Ansems, Hussel - 3. T.Heuvelmans, Dies sen - 4. T.Timmermans, Middelbeers - 5. C v/d Hout, Diessen - 6. C.Creusen, Moergestel 7. F.Heuvelmans, Diessen - 8. H.Bruurs, Moer gestel. 17 punten: 1. C. Jansen, H.Mierde -2. P.Schel- lekens, Oirschot - 3. H.Verbruggen, Veghel - 4. N. v/d Borne, H.Mierde - 5. C.Welvaarts - 6. A.Schellekens, Hapert - 7. Mevr.Creusen, Moergestel - 8. F.Becx, Moergestel - 9. v/d Zan den, Netersel - 10. Kraaienvangers, Netersel. Op de kampioensboom werd winnaar: Th. v.Daalen, Baardwijk Handboog op doel: 1. F.Becx, Moergestel 2. J. v.Rooy, Moergestel 3. F. v/d Sande, Moergestel 4. J.Timmermans, Moergestel 5. Sj. Akkermans, Moergestel Wij danken alle schutters voor hun sportiviteit en inzet en hopen jullie volgend jaar weer terug te zien. Schietcomm. en Overheid Gilde St.Joris - Moergestel P.S. Zondag 23 nov. om lO.OOu. aanvang win- terkoningbeker. 4-0 9-1 3-3 3-2 2-3 afgelast 2-4 5-4 0-0 7-0 0-0 2-5 3-4 afgelast 1-0 De door de buurtvereniging ’De Oistelvoirtjes’ georganiseerde hobbybeurs afgelopen zondag is een groot succes geworden. Aangetrokken door de vele berichten hierover in diverse weekbladen kwamen ruim 1000 mensen een kijkje nemen in de zalen van Den Boogaard. Hier waren 26 deelnemers aanwezig die met veel enthousiasme over hun hobby spraken. Tevens kon men van de vele demonstraties genieten. Meteen bij binnenkomst rook men de eerste de monstratie al namelijk ’zelf bier maken’. Het was een lucht die de mensen deed denken aan de meest uiteenlopende geuren. Via de Tom Poes verzameling kwam je bij de Tilburgse Terrarium Vereniging. Dat deze week veel bekijks trok was te verwachten want nog nooit kon men in Moer gestel de slangen en vogelspinnen van zo dicht bij bekijken als nu. Ook hier werd er zeer veel informatie verschaft over de beesten. De dames van het kantklossen hadden op het einde van de dag geen stem meer over. Zoveel vragen hebben ze moeten beantwoorden. Tevens hebben een aantal bezoekers zich opgegeven voor een cur sus. De houtbewerking en de vingerhoedverzameling hadden een paar unieke dingen tussen de uit gestalde spullen staan. Een hobby die veel be kijks trok was Airbrush. Dit is verven met een compressor die de luchtaanvoer verzorgt. De man maakte de gehele dag door zeer unieke wer ken. De kinderen werden ook goed bezig gehou den door een aantal hobbyisten. Ze mochten zich laten schminken als een tijger, lieveheers beestjes, een Chinees, een zeerover en nog ande re types. Het werd allemaal kosteloos gedaan door onze dorpsbewoonster Nicole van de Wiel. Namens de organisatie heel hartelijk dank. Te- Vorige week woensdag reisde Muriëlle Zee gers, wonend Krijtenbogtstraat 10, niets ver moedend eigenlijk, af naar Hilversum. Zij had n.l. een liedje geschreven voor de grote meneer Cactus en mevrouw Stemband-show van Veronica, en daarom was ze uitgenodigd om naar de studio te komen. Ze ging de opname bijwonen samen met nog 200 andere kinderen. Groot was haar verbazing toen zij op ’n gege ven moment voor de camera werd geroepen om het door haar gecomponeerde lied ten ge hore te brengen voor de honderdduizenden kinderen die op dat moment naar de t.v. zaten te kijken. Diverse Moergestelnaren hebben haar optre den ook gezien en zelfs geregistreerd op hun video. Als alles volgens plan verloopt, en waarom zou dat niet, kunnen we de opname in de eerst volgende uitzending van MTV, bekijken. Uitslagen zondag 2 november MP Roef! - Taxandria JA Dongen - Roef! HJ Were Di - Roef! DJ Roef! - Dongen DS Roef! - Gilze HS Roef! 2 - Volt 3 HS White Demons - Roef! Programma zondag 9 november 11.00 u DS Roef! - Serv. Tornado Hilvarenbeek 12.10 u HS Roef! - Dongen Hilvarenbeek 13.20 u HS Roef! 1 - Taxandria Hilvarenbeek 14.30 u HS Roef! 2 - Taxandria 2 Hilvarenbeek 10.00 u JA Volt - Roef! De Blaak Tilburg 12.20 u MP Volt - Roef! De Blaak Tilburg 14.40 u DJ Est/Tachos 2 - Roef! Waalwijk Bennett zegt zelf over dat tekenwerk: ’Komen we nu dit soort werktuigen tegen in een oude schuur of bestofte hoek dan herkennen we ze niet meer. Als tekenaar zie je de doeltreffende eenvoud en schoonheid van dit bos- en land bouwgereedschap en je probeert je voor te stel len hoe het werd gebruikt. Ik heb dan ook contact gezocht met mensen die vroeger deze gereedschappen gebruikten. Ze ver telden me hun verhaal over lange werkdagen, karige maaltijden, vroeg naar bed en vroeg opstaan. Nu kon ik de gereedschappen vastleg gen op papier met gevoel voor eenvoud en schoonheid, maar ook met een idee hoe zwaar het moet zijn geweest ze te hanteren.’ Het bezoekerscentrum ligt in de Oisterwijkse Bossen en Vennen ten zuiden van Öisterwijk, te genover café-restaurant Groot Speyck. Vanaf de rand van het bosgebied staat het bezoekerscen trum met wegwijzers aangegeven. Adres: Bezoekerscentrum Öisterwijk Van Tienhovenlaan 5 5062 SK Öisterwijk tel.: 04242-19209 Op vrijdag 14 november a.s. is er in verband met het 25-jarig bestaan van de Sportstichting weer D1SCO-ZWEMMEN. In verband met de enorme drukte iedere keer als er disco-zwemmen is hebben wij besloten om de kaartjes tevoren te verkopen. De voorverkoop van de kaartjes voor de disco- avond op 14 november a.s. start op maandag 3 november Op de avond zelf kan men ook nog een kaartje kopen maar je loopt het risico dat er geen meer zijn, er worden maximaal 300 kaartjes verkocht. De disco begint om 20.00 uur en duurt tot 22.30 uur. Uitslagen senioren: Dito 3-Moergestel 1 Moergestel 2-Tios 67 7 Slagzin-Moergestel 3 Veel vrije tijd overdag? Iedere dinsdagmiddag van 14.00-16.00 uur ge legenheid om te tafeltennissen in de vereniging Postelstraat 17. I In deze zonnige herfstnamiddag was het de beurt aan Audacia. Afgelopen zondag één punt en nu proberen om de punten in Moergestel te houden. Vanaf het fluitsignaal kwam Audacia goed uit de startblokken. Het overvleugelde de tegenstander Uno-Animo. Na 15 min. was het Frans v.d. Loo die een bal doorscchoof naar Henk Harding en deze schoot de bal van zeker 25 meter afstand keihard in de kruising 1-0. On danks het overwicht van Audacia kon Uno Ani mo langszij komen 1-1. Nog voor rust gaf P.J. v.d. Berg een goede pass aan de goed en snel spelende Pieter v.d. Dungen en deze rondde be kwaam af 2-1Na rust ging Uno Animo meer in de aanval, maar het was toch Audacia die de voorsprong vergrootte. Pieter v.d. Dungen zette voor en P.J. v.d. Berg kon de bal net inkoppen 3-1. De tegenstander ging niet bij de pakken neerzitten en dit had als resultaat dat ze nog te gen konden scoren 3-2. Jan Swinkels werd nog vervangen door Maike v. Gaaien. Maar aan de stand werd niet meer getornd, al hadden de Audacia-elf het moeilijk. Ook het 2e elftal kwam tot een overwinning te gen Tongeren. Het keek 75 min. tegen een ach terstand aan, maar in de laatste minuut konden René v. Esch en Bart v.d. Loo ervoor zorgen dat de punten mee naar Moergestel gingen. Leider A.H. Audacia 7 - Nemelaar 7 Audacia 8 - De Bocht 3 Hilvaria 6 - Audacia 9 Audacia Pupillen Uitslagen zaterdag 1 november Oirschot 1 - Audacia Dl Audacia D2 - Oirschot 2 RKTVV 5 - Audacia El Audacia E2 - Tuldania 2 GSBW F1 - Audacia F1 Audacia F2 - Jong Brabant F2 Programma zaterdag 8 november l Audacia Dl - Nemelaer 1 aanvang 9.15 uur Oirschot 3 - Audacia D2 vertrek 10.15 uur Audacia El - TAC 2 aan vang 11.00 uur Audacia E2 is vrij I Audacia Fl - Beerse Boys F1 aan vang 12.00 uur I Beerse Boys F2 - Audacia F2 vertrek 9.45 uur Uitslagen junioren Zaterdag 1 november Willem II 1 - Audacia 1 Audacia 2- VOAB6.... Audacia 3 - Tuldania 2. Audacia 4 - Desk 8 JPS 3 - Audacia 5 Audacia 6 - TAC 5 Programma junioren Zaterdag 8 november Audacia 1 - Sarto 1 aanvang 14.45 uur Audacia 2 vrij VCB 1 - Audacia 3 aanvang 14.30 uur, vertrek 13.30 uur RKDVC 7 - Audacia 4 aanvang 13.30 uur, ver trek 12.30 uur Audacia 5 - Hieronymus aanvang 13.30 uur RKTVV 12 - Audacia 6 aanvang 13.00 uur Asp. Roef! - SDO Jun. B Roef! - Weebosch Jun. A afgelast S en 1 Bedako - Roef! I Wedstrijden op 8 en 9 november Asp. vrij •Jun. B Roef! - Sp. Girls thuis 14.45 uur Jun. A Sp. Girls - Roef! Vertrek 14.30 uur S en 1 Roef! - De Volharding thuis 9.45 uur S en 2 Bedako - Roef! vertrek 9.00 uur. Zondag 26 oktober ging het winterseizoen van start met de eerste rayonwedstrijd in Haaren. De navolgende combinaties vielen daarbij in de prijzen: Toos Swinkels met Patricia (M2) le prijs; Petra van Gorkum met Pavictoir (M2) 2e prijs; Dries Roefs met Patróne (Ml) 2e prijs; Willie de Jong met Marko (Ml) 3e prijs. De volgende rayonwedstrijd vindt plaats a.s. zondag 9 november eveneens te Haaren. ss-« if W?’

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 11