Hobbybeurs a.s. zondag e Extra service van MTV en ’Moergestel-Nieuws’ p o Dagelijks informatie op t.v. Buurtvereniging De Oistelvoirtjes’ organiseert Allerzielen-vieriiïg I CD |O ULIANA Z o o I Proefperiode Nadere gegevens in ’Moergestel- Nieuws’ Berichtgeving Als u deze week al eens de zenders hebt afgezocht van uw t.v. zult u ongetwijfeld gezien hebben dat op het kanaal van MTV nu voortaan ’n evenementenkalender te zien is. Eerste trekking prijzenfestival en bekendmaking prijzen ballonwedstrijd Verdere mogelijkheden Gemeenteraadsvergadering 11e Jaargang - Nr. 451 WOENSDAG 29 OKTOBER 1986 M.O. 7. 8. 9. 5. 10. 6. 11. 12. 13. 14. 19. 20. o Voorlopig zal dit kanaal u informatie bieden over wat er zoal te doen is in ons dorp (of evt. daarbuiten). Iedere maandag wordt de bericht geving ’ververst’, met dien verstande dat wel de evenementen worden vernoemd doch niet (als het tenminste ’n café of zaal betreft) waar die plaatsvinden. Dat zou n.l. ’n vorm van reklame kunnen zijn en dat mag (en kan) nou eenmaal niet. Voor verdere informatie van het hierboven be schrevene kunt u dus altijd terecht in ’Moer gestel - Nieuws’ waar u elke week de nodige ge gevens vindt over plaats en tijdstip van het be treffende evenement. Voor de berichtgeving op het t.v.-scherm zorgt de redaktie van ’Moergestel-Nieuws’ 15. 16. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel 1. 2. 3. 4. 17. J8. In de huidige tijd krijgen steeds meer mensen vrije tijd. Dit komt door de arbeidstijdsverkor- ting en het eventueel vervroegd uittreden. Om deze vrije tijd aangenaam en nuttig te beste den worden er diverse hobby’s beoefend. Buurtvereniging ’De Oistelvoirtjes’ organiseert op 2 november in ’Den Boogaard’ al weer voor de derde keer een hobby-tentoonstelling. Ze gebruiken het woord tentoonstelling omdat 26 enthousiaste mensen hier hun hobby willen presenteren aan een groter publiek. Een aantal deelnemers zal een presentatie geven van een unieke verzameling: o.a. vingerhoedjes, uni- formknopen uit de hele wereld, bidprentjes, stripfiguur Tom Poes, ballpoints met opschrif ten. Andere demonstreren hun hobby zoals: kant klossen, houtbewerken, droogstukjes, potten bakken, en het brouwen van speciaal bier. Voor de kinderen bestaat er de mogelijkheid om zich te laten grimeren of naar een video opna me te kijken. Het is een zeer gevarieerd geheel en je staat er versteld van wat de mensen verzamelen en in hun vrije tijd kunnen maken. De deelnemers zullen dan ook uitleg geven aan de mensen die net met dezelfde hobby zijn be gonnen of er aan denken om met een hobby te beginnen, vragen staat vrij tijdens de tentoon stelling. De formule die de organisatie toepast slaat erg aan bij de deelnemers en bij de bezoekers zo blijkt uit de afgelopen jaren. Het is namelijk in tegenstelling tot vele andere beurzen niet commercieel. Het gaat gewoon om het tonen van manieren Op maandag 3 november wordt dit jaar in on ze parochie Allerzielen gevierd; een dag, waar op onze gedachten teruggaan naar al diegenen, die ons dierbaar waren en van ons zijn heenge gaan. Wij zullen tijdens de viering van de H. Eucharistie om 19.30 uur deze mensen her denken. Zeer speciaal willen wij dit jaar voor deze viering diegenen uitnodigen, die in het voorbije jaar van iemand afscheid hebben moeten nemen. Na de viering nodigen wij u dan gaarne uit, met ons een kopje koffie te komen drinken in Den Boo gaard. Wij begrijpen heel goed, dat u niet graag alleen komt; komt u dus gerust met enkele per sonen. U hoeft zich ook niet verplicht te voelen om te komen, maar u bent wel van harte welkom. Met een hartelijke groet. werkgroep ziekenpastoraat om vrije tijd door te komen. De hobby’s die er verder nog te zien zullen zijn zijn o.a. olieverf schilderijen, computers, 3-luikbrooddeeg, docu mentatie uit 1940-1945 over Indië, macramé, terrarium dieren, stenen en fossielen, poppen huizen, plakkaatverven, motoren enz. Bij het kantklossen zal een viertal manieren te zien zijn, nl. Parijse kant uit de 18e eeuw, Vlaamse kant uit de 17e eeuw, Binche kant, Bru- ge bloemwerk. De video zal grotendeels in het teken staan van de gebeurtenissen tijdens de onlangs gehouden feestweek ’75 jaar Harmonie Prinses Juliana’ o.a. de opening, taptoe, luchtmachtkapel, alle gorische optocht enz. Het zijn unieke opnames die zeker uw aandacht vragen. Zoals u ziet is er echt een groot scala aan hob by’s aanwezig, misschien ook wel iets voor u. Kom gerust binnenlopen en maak een praatje met de deelnemers. Wie weet doet u er wel bepaalde ideeën op die voor u van belang zijn. Om de onkosten voor een gedeelte te dekken kunnen we niet om een entreeprijs heen. We hebben hem zo laag mogelijk gehouden om iedereen in staat te stellen om zich te komen oriënteren op een eventuele hobby. De entree bedraagt: kinderen tot 12 jaar 0,50; kinderen boven 12 jaar en volwassenen 2, Dus niet vergeten om a.s. zondag 2 november een bezoek te brengen aan de Hobbytentoonstel- ling tussen 11.00 en 17.00 uur. U bent van harte welkom in ’Den Boogaard’. U zult er zeker geen spijt van hebben en mocht u volgend jaar zelf mee willen doen dan kunt u zich tijdens de tentoonstelling opgeven. kingen aanwezig zullen zijn. Alleen het zien van de prijzen is al een aardigheid. Maar wilt u een prijs winnen, dan moet u toch op z’n minst één lot hebben. Als u nog geen lot hebt gekocht kan dat nog. Er is nog een klein aantal loten verkrijgbaar bij enige bestuursleden van de harmonie, te weten Jan van de Loo (tel: 1954); Nico Smits (tel: 1198) en Wim Ligtvoet (tel: 2555) Het Jubileumcomité Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Intussen weet iedereen in Moergestel zo zoetjes aan wel van toeten en blazen. De drie grandioos geslaagde revue-avonden in het kader van de ju bileumviering van onze harmonie liggen nog maar net achter ons of het volgende evenement staat al weer voor de deur. Want ook de trekkingen van de grote loterij, die onder de naam ’PRIJZENFESTIVAL 1986’ is opgezet voor het 75-jarige ’JULIANA’ durven wij een gebeurtenis te noemen. Wij kondigen met genoegen de eerste trekking aan, die zal worden gehouden onder notarieel toezicht op maandag, 3 november a.s. vanaf 20.00 uur in café Hans de Brouwers. Iedereen is welkom. Het belooft een leuke hap pening te worden. Natuurlijk is er de spanning bij de houders van een lot, die kans hebben op een van de geweldige prijzen. Daarnaast zal door het jubileumcomité het prachtige fotoboek over de jubileumviering wor den aangeboden aan het bestuur van de harmo nie. Dit is een schitterende beeldreportage van alle plaats gehad hebbende festiviteiten, waarin de herinnering aan de viering van het 75-jarig be staan wordt levend gehouden. Een document van een dorpsfeest als het ware. Want dat was het Moergestel Festival ook. Verder worden de prijzen bekend gemaakt van de ballonwedstrijd voor de schoolgaande jeugd, die op zaterdag 6 september jl. tijdens de ope- ningsmanifestatie op het Sint Jansplein in de lucht werd gehouden. Wij kunnen ons voorstel len dat de jongens en meisjes, die hier hun bal lonnetje oplieten, benieuwd zijn hoe ver hun ’luchtvaartuigje’ oostelijke richting. Voor de winnaars zijn leuke prijzen. De volgende 3 trekkingen van de loterij vinden plaats op 10 november bij Tapperij De Schouw, op 17 november bij café ’t Centrum en op 24 no vember bij Breda’s Welvaren. Telkens op maan dagavond dus, vanaf 20.00 uur. Wij hopen dat veel Moergestelnaren bij de trek- U kunt voor aktiviteiten die op het scherm ko men dus niet terecht bij MTV. Wat dat betreft verandert er dus niets. U geeft uw berichten gewoon door op het ge meentehuis bij de heer Ad Nouwens (voor de evenementen-kalender) of u levert ’n artikel in bij ’Moergestel-Nieuws’. Zij zorgen dan voor de rest. Zoals in het begin van dit artikel al gezegd be treft het voorlopig ’n proefperiode en zal er nog even moeten worden bekeken wat de mogelijk heden op langere termijn nog meer kunnen zijn. Dankzij ’n voortreffelijke samenwerking van MTV en ’Moergestel - Nieuws’ is dit stuk extra service aan onze inwoners tot stand gekomen. Wij hopen allemaal dat deze manier van bericht geving aan onze verwachtingen zal voldoen en eerlijk gezegd hebben we daar ook het volste vertrouwen in. Voorstel tot vaststelling van voorschrif ten behandeling bezwaarschriften ex ar tikel 16K Wet op de Bejaardenoorden Voorstel tot het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet voor de aanleg van de riolering in het buitengebied Voorstel tot het vestigen van enkele zake lijke rechten in verband met de aanleg van de drukriolering in het buitengebied van deze gemeente Voorstel tot intrekking van het besluit tot verkoop van een kavel bouwgrond in het bestemmingsplan De Hoefkens aan F.A. Praag te Tilburg Voorstel tot verkoop van een tweetal bouwkavels in het bestemmingsplan Pa- penacker Voorstel tot het nemen van een voorbe- reidingsbesluit ex artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening Voorstel tot verkoop van grond in het bestemmingsplan Groot Bungalowpark aan aangelanden Voorstel tot vaststelling van het verde- lingsbesluit voor 1986 op grond van de Wet en de Subsidieverordening Stads- en Dorpsvernieuwing Notitie inzake privatisering Voorstel tot het wijzigen van de Algeme ne Politie Verordening Nota verkoop woningwetwoningen Voorstel tot verkoop van woningwetwo ningen (Wordt eventueel nagezonden) Voorstel tot wijziging van de begroting 1986 Sluiting h A.s. vrijdag 31 oktober om 18.30 uur in het ge meentehuis. De agenda: Opening Trekking stemmingsnummer Ingekomen stukken Rapportering diverse gemeenschappelijke regelingen Voorstel tot vaststelling van de notulen van de vergadering van 26 september 1986 Voorstel tot behandeling van diverse ver slagen van de kommissievergaderingen

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 1