Grote E.H.B.O.- aktie a I I CAFÉ 't CENTRUM i Uw steun is onmisbaar 50 jaar Gildebroeder Moergestelse Revue: Toeten en Blazen K.V.O. Laatste loten Juliana 75 Eerste Communie 1987 8 MOERGESTEL - REVUE TOETEN EN BLAZEN DEN BOOGAARD Conferences - sketches - dans - liedjes - muziek - ballet Voorverkoop: Groentehal Crisje, Rootven! Op vrijdag 24 oktober, zaterdag 25 oktober en maandag 27 oktober Aanvang: 20.15 uur precies. Kaarten a 75, verkrijgbaar elke avond aan de kassa voor elke uitvoering. U bent van harte welkom, kom op tijd want dit mag u niet missen Aanvang 20.00 uur! Entree 73,00-organisatie C.V. De Dorstvlegels! SS Zaterdag 25 oktober is het weer zo ver. Dan zal er voor de vierde maal gestreden worden voor de titel: beste play-backer van Moergestel Er zullen tal van artiesten het podium beklimmen. - Elvis Presley - Sandra Kim - Cliff Richard - John Travolta - Danny de Munk - Henk Wijngaard - en ander artiesten Vanaf woensdag 22 oktober tot en met zaterdag 25 oktober zal een lid van de E.H.B.O.- vereniging bij u aanbellen en vragen om een bijdrage voor uw plaatselijke E.H.B.O.-vereniging. Als dank voor uw gift ontvangt u een kaart met daarop een aantal adressen van E.H.B.O.- verbandposten. Telefoonnummers van de heren doktoren, politie alarmnummer enz. 11e Jaargang - Nr. 450 WOENSDAG 22 OKTOBER 1986 8 MO. F Als ’Werkgroep Eerste Communie’ richten wij ons tot u om u te vertellen dat er enkele ouder avonden zijn gepland in verband met de voor bereiding op de Eerste Communie. Daarom wil len wij u heel graag uitnodigen voor onze eerste ouderavond op: Donderdag 30 oktober a.s. om 20.00 uur in ’Den Boogaard’. Op deze avond is het definitief aanmelden van uw zoon of dochter. Pastor van den Broek zal op deze avond de in leiding verzorgen. De onkosten rondom de Eer ste Communie zullen 15,bedragen. Wilt u zo goed zijn dit bedrag op de ouderavond van 30 oktober te voldoen. Mocht u onverhoopt ver hinderd zijn voor deze avond, dan ontvangen wij daarvan graag een berichtje op onderstaand adres. Allemaal van harte welkom op: donder dag 30 oktober a.s. 'Werkgroep Eerste Communie’. Kontaktpersoon: Mia Erven Raamackerstraat 4 telefoon: 1186. Hierna was het woord aan Jan Mes de voorzit ter van de Kring van schutters Gilden. Het kwar tier Oirschot. Hij feliciteerde de jubilaris en de gilde met zo’n gildebroeder en spoorde de jongere gildebroe- ders aan een voorbeeld te nemen aan zoveel gil- debroederschap als Marinus in 50 jaar heeft op gebracht. Namens de Kring overhandigde hij de jubilaris een fraai oorkonde. Na de felicitatie’s van alle gildebroeders, dankte de jubilaris de aanwezigen op zijn eigen manier, en werd de avond op een gezellige en onderhou dende wijze voortgezet. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel I -•? Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Na het eclatante succes van de Moergestelse Mu sical ’De roofridder van het Broek’ in 1985 lijkt het succes van deze nieuwe Moergestelse creatie bijna verzekerd. Moergestel heeft zijn ’vedetten’ ontdekt en weet dat zij ook nu weer zullen zor gen voor een avond plezierige ontspanning die men niet zal willen missen. In Den Boogaard heeft men ook heel wat voor zieningen getroffen om de opvoering van deze revue stelt nu eenmaal bijzondere eisen aan ruimte en decor. Zodoende zijn alle voorwaar den aanwezig voor een bijna proffesionele re vue. Wie op zondag 14 oktober genoten heeft van de allergische optocht in Moergestel zal er geen spijt van hebben om een van de revue-avonden vrij te houden. De opvoeringen vinden plaats in Den Boogaard op vrijdag 24, zaterdag 25 en maandag 27 oktober, telkens om kwart over acht. Kaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij Groentehal Crisje en op de avonden van de uitvoering aan de zaal. Nog regelmatig wordt gevraagd naar loten van het grote prijzenfestival. Aangezien de trekkin gen snel naderbij komen, lijkt het goed u op de hoogte te brengen van de stand van zaken. Er zijn nog een klein aantal loten beschikbaar. Deze zijn te verkrijgen bij: W. Ligthart, In dustrieweg 21a; N. Smits, Kruysackerstraat 20; J. v.d. Loo, Kruysackerplein 11. Tevens zal voor zover er nog loten voorhanden zijn, gelegenheid zijn tot het verkrijgen van lo ten tijdens de Grote Revue-avonden op 24, 25 en 27 oktober in Den Boogaard. Deze mensen zijn natuurlijk E.H.B.O.-er in hart en nieren. De cursus wordt gegeven door onze arts Docent Dr. P. Terwindt en kaderinstructeur Dhr. van RooijHet mag ook weleens naar buiten toe ge zegd worden dat beide heren op een zeer voor treffelijke manier lesgeven. Wat de E.H.B.O. ook doet, is posten bij de di versen evenementen die door Moergestelse ver enigingen worden georganiseerd. Hierbij denken we aan (buurt-, Roef-, Audacia-aktiviteiten, be jaardenreis, ponyconcours, avondvierdaagse, wielerronde en nog veel meer aktiviteiten waar bij de E.H.B.O. wordt gevraagd. Het is ook weleens interessant om te zeggen dat vanaf januari 1986 tot heden bijna 1000 manu ren zijn gepost bij de diverse evenementen en dit op basis van vrijwilligersheid. Sinds 2 jaar is de E.H.B.O. met reanimatie- cursussen van start gegaan. Op dit moment zijn er binnen de vereniging een 26-tal personen die hart massage kunnen toepassen. De verband- posten binnen Moergestel waarop eenieder kosteloos een beroep kan doen, zijn ook van groot belang. Ook mogen we niet vergeten de Eerste Hulp bij straat-, sport- of bedrijfsongeval. Natuurlijk ook de oefeningen binnen het dorp zijn van algemeen belang. Er valt nog veel meer te vertellen wat er allemaal binnen de E.H.B.O. gebeurt maar we denken dat je zo toch wel een beeld krijgt wat er bij de E.H.B.O. afspeelt. Maar om nog even op deze collecte terug te ko men hoort de E.H.B.O. dat deze ook mag sla gen. Zodat er weer wat materiaal aangekocht kan worden om een goede en verantwoorde hulp binnen Moergestel te kunnen blijven verlenen. Daar is natuurlijk geld voor nodig. V kunt altijd op de E.H.B.O. rekenen, mogen zij nu een keer op u rekenen? Nog steeds in het kader van de Jubileumviering 75 jaar Harmonie Prinses Juliana wordt in het komende weekend in Den Boogaard te Moer gestel een grootse Revue voor het voetlicht ge bracht. Een wervelend spektakel van muziek, dans en spel waarin de Harmonie min of meer centraal staat. Zo’n zestig amateurspelers uit alle dagen van de Moergestelse bevolking hebben onder leiding van regisseur Eddy Hurkmans een jaar lang met groeiend enthousiasme gerepe teerd om er iets van te maken. En dan blijkt maar weer eens dat er veel natuurtalent komt bovendrijven. De teksten zijn voor het overgrote deel origineel van Ad de Beer, Noud Vriens, Wim Rijnen en Jacques Stroucken. De composities en arrange menten van Tiny van Hal-Laurensen. De kostu mering -bij een revue uiterst belangrijk- is hele maal verzorgd door Corry Hurkmans en haar medewerksters. Alleen voor het ballet heeft men een beroep gedaan op de balletgroep van Anne- mie Horsten. Men mag dan rustig zeggen dat de Revue een echt Moergestels Gebeuren is. Dat was Marinus Vugt van St. Sebastiaan en Barbara. De 78-jarige gildebroeder, in 1936 lid geworden bij St. Barbara, vierde deze geden kwaardige dag te samen met zijn familie en de gildebroeders in gildehuis ”t Stokske’. In zijn toespraak prees W.N.D. Hoofdman G.Hoffmans en jubilaris om zijn altijd aanwe zig zijn bij al wat de gilde aan ging, ook 2 van zijn dochters hebben jarenlang de gilde verte genwoordigt als patroonheilige in Gilde op toch ten: ’Een gildebroeder in hart en nieren’ Keizer Jantje van Elderen speldde de jubilaris vervolgens het Zilveren Jeruzalemkruis op. Op donderdag 30 oktober a.s. organiseert de K.V.O. voor de 2de maal ’n excursie naar de Suikerfabriek in Zevenbergen en droogbloemen bij Kooy in Prinsenbeek. Vertrek om 8.45 uur op ’t St. Jansplein. Er zijn nog enkele plaatsen vrij in de bus. Als u nog mee wilt, geef u dan zo spoedig mogelijk op bij T. Hendriks, tel. 1415. Voorzitter Jan Rijnen is er zich ook terdege van bewust dat er regelmatig een beroep op de men sen wordt gedaan door allerlei instanties of ver enigingen voor een geldelijke steun. Maar in zijn verhaal wil Jan verduidelijken waarom de E.H.B.O. u eenmaal per jaar toch even lastig wil vallen. ’Onze E.H.B.O.-vereniging bestaat uit 53 aktie- ve leden. Deze mensen hebben een opleiding genoten voor het behalen van het eenheidsdiploma E.H.B.O. Ik geloof dat iedereen dit diploma kan behalen maar het geldig houden van dit diploma is toch veel moeilijker. Dit betekent: regelmatig de lesavonden bezoe- i ken om de geleerde stof niet te vergeten en op de hoogte te blijven van nieuwe ontwikkelingen en handelingen voor het verlenen van een verant woord Eerste Hulp Wat de E.H.B.O.-vereniging zoal doet Allereerst de cursus vooropleiding tot E.H.B.O.-er. Deze wordt om de twee jaar gege ven. Dit is natuurlijk nodig als je weet dat er van el ke cursus die van start gaat met 25 personen er over 2 jaar nog 10 personen overblijven.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 1