I Moergestel-Revue ’Toeten en Blazen’ drie grandioze revue- avonden in ’Den Boogaard’ Vurhaai-nieuws Speelgoedbeurs!!! ULIANA V.N.K.V. vierde 50-jarig bestaan Fotogroep Moergestel Buurtvereniging ,’t Rootven, Oudste inwoonster van Moergestel in ’de Kleine Meijerij’ Schoolhandbal- toernooi De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen. Bingo I voor alle ouderen vanaf 55 jaar Contactlenzen De Lind 35a, Oisterwijk, Tel. 04242-84899 ar. i a r A 8 11e Jaargang - Nr. 449 huis-aan-huis verspreid in Moergestel dit blad op bovenstaand adres. Het Jubileumcomité Nog 10 dagen en dan ontrolt zich de tweede fase van het MOERGESTEL-FESTI- VAL ter viering van het 75-jarig bestaan van harmonie ’Prinses Juliana’. Met drie grandioze revue-avonden in ’Den Boogaard’, zoals wij in het vooruitzicht hebben gesteld. Op vrijdag 24 oktober, zaterdag 25 oktober en maandag 27 oktober a.s., telkens aanvangend om 20.15 uur precies. Zaterdag 18 oktober a.s. hebben we een uitstap je. We gaan proberen in Thorn en omgeving de mooie plekjes op de gevoelige plaat vast te leg gen. Het is om 8.00 uur verzamelen op het plein. Tot zaterdag. I Het feest werd voortgezet met ’n gezamenlijk di ner, waarna de receptie en de feestavond volg den. Bij dit alles was ook onze burgemeester de Bij de boekbesprekingen vindt men een recensie o.a. van de uitgave ’10 jaar Moergestel Nieuws’. Voor niet-leden is dit nummer ad.f.6.50 ver krijgbaar bij de ’Spar’ in Moergestel en bij de streekarchivaris P.Wuisman, gemeentehuis Moergestel of Oisterwijk. Jaarvergadering maandag a.s. De uitnodiging voor de jaarvergadering zal in tussen wel bij u in de bus zijn gevallen. We ver wachten natuurlijk weer veel buurtbewoners op deze vergadering die om 20.30 uur plaats vindt in ’De Bosfazant’. Op zaterdag 18 oktober organiseren wij een dropping. Samenkomst om 19.30 uur bij het Wit Gele kruisgebouw. Denk aan gemakkelijke schoenen, bij regen eventueel laarzen. Vergeet u ook niet op te geven voor de auto- zoektocht van 30 november a.s. Opgeven vóór 9 november bij een van de bestuursleden. Tot ziens. Op woensdag 22 oktober a.s. zal de maandelijk se bingo gehouden worden. Deze zal plaats vinden zoals gewoonlijk in de re- kreatiezaal van de Reuselhof. Aanvang 19.30 uur (half acht). Tegen een lage inzet zijn er wederom nuttige prijzen te winnen. Een kop koffie staat er tevens voor u klaar. Wij vertrouwen er op dat er weer velen op deze avond aanwezig zullen zijn. Namens de aktiviteitenkommissie. De medewerkers aan de revue ’Van toeten en blazen’poseerden tijdens een van de repetities voor onze fotograaf. heer I er Veer met zijn echtgenote aanwezig. De feestavond werd verzorgd door het kwartet ’Au gust de Laat’ met conferences en muziek. Ook hebben enkele dames van onze vereniging sket ches voorgedragen. Wij kunnen terug zien op ’n geslaagde feestdag. Een stimulans voor ons allen om op deze weg verder te gaan. Hierbij kunnen we uiteraard ook nieuwe leden gebruiken. Het V.N.K.V. verzorgt excursies, sociaal-culturele bijeenkomsten en ook politieke avonden, waarbij door deskundige personen uitleg wordt gegeven over al deze aspecten. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij de secre taresse mevr. v.d. Heuvel, Raamackerstraat 2, tel. 2522. Nog even ter herinnering: donderdag 23 okto ber, speelgoedbeurs in ’Den Boogaard’. Programma: 15.00-17.30 uur: Inleveren van het speelgoed 19.30- 20.30 uur: Verkoop. Iedereen is welkom, behalve kinderen. 21.30- 22.00 uur: Afhalen van het niet verkoch te speelgoed en afrekenen. Hebt u nog vragen? Neem dan kontakt op met Roos Klessens, tel.: 04243-2435. S.V.Roef! organiseert donderdag 16 oktober a.s. het jaarlijks terugkerende schoolhandbal- toernooi voor de basisscholen van Moergestel. Ook dit jaar was er grote belangstelling. Er heb ben zich 85 man aangewend om mee te kun nen strijden voor de eerste plaats. Er zijn dan ook 6 jongens-teams en 4 meisjes teams die donderdagmiddag kunnen spelen om de hoogste plaats. De jongens en meisjes die zich opgegeven heb ben moeten om 13.00 uur aanwezig zijn op het buitenveld van S.V.Roef aan ’t Stoleind. Bij slecht weer gaat men naar de Vonder. Ook de niet-spelende basisscholieren en ouders nodigen wij uit om hun kind/mede klasgenoten te komen uitnodigen. Het belooft namelijk een spannende en sportieve aangelegenheid te wor den. Tot donderdagmiddag, 13.00 uur, dus! S.V.Roef Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit Bowling zaterdag 25 oktober Volgende week zaterdag is het zover. Dan staat de bowlingavond op het programma. Denkt u wel aan de opgavestrook? Die moet worden ingeleverd uiterlijk op de jaarvergade ring of, indien u hier niet naar toe komt, even afgeven bij Berrie Smolders, Oisterwijkseweg 20. We rekenen op grote deelname, dus laat ons niet in de steek! Op de vergadering en in Moergestel-Nieuws van volgende week komen we terug op de vertrektijd naar Tilburg. Herfstwandeling kinderen a.s. vrijdag 22 Kinderen beginnen a.s. vrijdag aan de don kere tocht... We verzamelen om 18.30 uur bij ’de Bosfazant’. Vergeten jullie niet om balpen en (natuurlijk) ’n zaklamp mee te brengen? We hopen dat het gezellig wordt...! In de nieuwe uitgave van ’de Kleine Meijerij’, het kwartaalschrift van de heemkundekring vindt men een kwartierstaat van de bijna 100-jarige Maria Catharina van Haaren, de oudste inwoonster van Moergestel. Ze was ge huwd met Corn, de Kort en al haar voorouders komen uit onze omgeving. Andere artikelen in dit nummer handelen over de geruchtmakende beschieting van de Oister- wijkse munitietrein in sept.1944, over de Hle- voirtse schuurkerk en over Kerkhoven, waar een boederijgeschiedenis is behandeld, alsmede de families, die jaren in die hoeve hebben gewoond. De Moergestel-Revue ’TOETEN EN BLA ZEN’, is een stukje creativiteit van eigen bodem. Een aaneenschakeling vna conferences, sket ches, dans, liedjes, muziek en ballet. Deze voor onze begrippen unieke revue is geschreven op de jubilerende harmonie en het Moergestelse dorpsleven, door mensen uit ons eigen dorp. Voor muzikale bewerking tekent Tini van Hal- Laurenssen, die de geschreven liedjes heeft ge toonzet en ze bij de deelnemende plaatsgenoten heeft ingestudeerd. Alle teksten voor de talrij ke conferences en sketches zijn producties van dorpelingen. Een speciaal revue-orkest is gevormd uit leden van onze eigen harmonie en het amusementsor kest Chanouk. Er zijn over de 100 costuums bij elkaar gezocht en vele daarvan zijn speciaal voor de MOER- GESTEL-REVUE ontworpen en gemaakt door verscheidene nijvere dames uit ons midden. Meer dan 75 Moergestelnaren zijn al langer dan een half jaar bezig om dit veelbelovend 'thea- Voorzitster mevr. Vissers feliciteert mevr. Kogels en mevr, van den Broek met hun gouden lidmaatschap van de V.N.K. V. Op donderdag 9 oktober j.l. heeft de V.N.K.V. haar 50-jarig bestaan gevierd. Deze dag begon met een H. Mis in de St. Jans- kerk. Na de mis zijn we gezamenlijk naar ’Den Boogaard’ gegaan om ons gouden jubileum hier verder te vieren. We hadden ook twee gouden jubilarissen in ons midden, t.w. mevr. v.d. Broek en mevr. Kogels, die beiden 50 jaar lid waren. Deze dames wer den door onze voorzitster mevr. Vissers gehul digd (zie foto). Zij kregen een collier aangebo den. ^^^azal Givenchy ?!e Missoni Naf- ■fie" Ray-Ban Roden- ïlpina Atrio Benetton b^^^^SeTCazal Christian Dior Dunhill Ferrari Givenchy Gucci Jaguar Kickers Mis soni Naf-Naf Jean Patou Porsche Ray-Ban Rodenstock Silhouette Alpina Atrio Benetton Bugatti Cartie^^^^ Christian Dior Dunhill Ferrari Gi J:i Jaguar Lacoste N^xlaf Je# Tatou .rsche Ra^?> r^^^nstock 1 Jl MW**4 r Brillen terstuk' op een perfecte wijze op de planken te brengen. Zeer veel tijd is besteed aan de repeti ties, het ontwerpen en in elkaar zetten van fraaie decors enzovoort. De ballet-scène van de revue is een inspanning van de dansschool Annemie Horsten, een oud- dorpsgenote. Ook de revue-commissie, gevormd uit leden van het jubileum-comité, die een zware taak heeft gehad aan de organisatie van ’TOE TEN EN BLAZEN’, zal tijdens de drie uitvoe ringen op opvallende wijze van zich laten horen en zien. De revue staat onder regie van Eddy Hurkmans. Het jubileumcomité hoopt in zijn opzet te zul len slagen en ons aller harmonie ’Prinses Julia na’ en de gehele Moergestelse bevolking ene on vergetelijke belevenis te kunnen bezorgen. Daar voor is eigenlijk nog alleen maar ieders belang stelling nodig. Laat ’Toeten en Blazen’ niet schieten, want dan hebt U wat gemist. Plaatskaarten a 5,— zijn vooraf verkrijgbaar bij Groentehal ’Crisje’ en op 18 oktober van 11.00 tot 13.00 uur aan de kassa van ’Den Boo gaard’. En natuurlijk vóór de aanvang van elke revue-avond aan de zaal. Maar verzeker U tijdig van een plaatsbewijs, want om iedereen ten volle plezier te laten bele ven aan de Moergestel-Revue is het aantal plaat sen beperkt. Tot ziens op 24, 25 of 27 oktober a.s. in ’Den Boogaard’. II •l •I I I •I I I I I •I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 1