DRS. RIEN DENISSEN ftwV Programma I K Per 1 oktober gevestigd Koninklijke onderscheiding Speelgoedbeurs!! Kinderkleding Fotogroep Moergestel Bibliotheeknieuws S.W.M. Zaterdagavond- diensten Nationale collecte Nierstichting Buurtvereniging ”t Rootven’ bierfeest 27 september ’Tafeltje dek je’ !2 MOERGESTEL KREATIEF GEMEENTE MOERGESTEL is ^5 fl - Startersadviezen - administraties - jaarverslagen - Management en financiering - Bedrijfseconomische en belastingzaken - Bedrijfseconomisch adviseur Gespecialiseerd in het Midden- en Kleinbedrijf Deskundige voorlichting aan particulieren 11e Jaargang - Nr. 448 WOENSDAG 8 OKTOBER 1986 het bestuur van S.W.M. Burgemeester en Wethouders van Moergestel. Gaarne bereid tot vrijblijvende informatie 448-4 -Vs’ Evenals in vorige jaren biedt het gemeentebestuur van Moergestel de Moergestelse amateur-kunstenaars de gelegenheid om rond de jaarwisseling hun werken te exposeren in de burgerzaal van het gemeentehuis. Zo zijn in het verleden o.a. tentoongesteld: foto's, edelstenen, slijpwerk, boetseerwerk, aquarellen, schilderijen, poppen, etc. Wilt u aan deze tentoonstelling deelnemen, dan kunt u zich tot 25 oktober a.s. opgeven bij de afdeling Sociale Zaken en Welzijn van het gemeentehuis (telefoon 1235, vragen naar C. Kolen). l I i I l l Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Bij deze willen wij als nog iedereen bedanken voor het doen welslagen van de 5e Komtoer. Alle medewerkers voor opbouw en afbraak van het parkoers. Alle sponsors voor de financiële steun. S.V. Roef! voor het oraniseren van de straten loop. De gemeente voor de toegestane vergun ningen. Verder eenieder die hun bijdrage in welke vorm dan ook, hebben geleverd aan deze sportieve dag. Rian van de Wouw Kerckackerstraat 9, telefoon: 3394 Mieke Cornelissen Kerckackerstraat 7, telefoon: 1381 Donderdag 9 oktober a.s. hebben we om 20.00 uur weer een bijeenkomst in de Vereniging. Het onderwerp van deze avond is het bespreken van dia’s van enkele van onze leden. Zijn er nog mensen in Moergestel die interesse hebben, kom gerust ’ns kijken op onze tweewe kelijkse bijeenkomsten. Tot donderdag. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel I Raadhuisstraat 18, Moergestel, Tel. 04243-3550 A.s. zondag 12 oktober om 12.30 uur zenden we voor de eerste maal uit op ons eigen kanaal 40. Het programma ziet er als volgt uit: - Oplevering bejaardenwoningen Oistelvoirt. - Samenvatting harmonie- jubileum met o.a. de openings- manifestatie, de jazzmiddag, het artiestengala, de taptoe, het fierljeppen en de optocht. Zorg dat u er maandag over mee kunt praten! Gezien de vele positieve reakties na ons artikel tje in diverse bladeren over ’gebruikte kinderkle ding’ hebben wij besloten met de verkoop te be ginnen. En wel elke woensdag van 10.00-11.30 uur en van 13.30-14.30 uur, of na telefonische afspraak. Hebt u kleding nodig voor baby, peu ter of schoolkind of heeft uw kind sportkleding nodig, kom dan op 15 oktober naar Kerckac kerstraat 7. Mensen die nog goedgebruikte kinder- of sport kleding hebben, kunnen dit blijven bezorgen. (Zet wel de gevraagde prijs op ieder kle dingstuk). Vrijdagmorgen reikte burgemeester ter Veer ’n koninklijke onderscheiding uit aan Rinus Oer- lemans, Schoolstraat 28. Tijdens een samenzijn in de kantoren van Avang schoenfabrieken kreeg hij voor z’n veertigjarig dienstverband bij voornoemde firma de ere medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Rinus, bij velen beter bekend als schoenherstel- ler, was de laatste 20 jaar bedrijfsleider bij het Avang-filiaal te Oirschot. ’Moergestel-Nieuws’ wil graag langs deze weg haar felicitaties doen toekomen aan de onder scheidene die onlangs gebruik maakte van de VUT-regeling. De jaarlijkse collecte van de Nierstichting heeft dit jaar wederom een record bedrag opgeleverd. Dank zij de inzet van de collectanten, waarvoor de Nierstichtng hun erg dankbaar is, kwam in totaal een bedrag van 2682,60 binnen. Na mens alle nierpatiënten en de Nierstichting veel dank aan de Moergestelse bevolking. Een woord van dank gaat ook uit naar de gemeentelijke en particuliere instanties en aan de redaktie van Moergestel nieuws, die aan deze collecte hun zeer gewaardeerde hulp hebben verleend. Collecte Comité Kinderboekenweek 1986 Het thema van de kinderboekenweek die dit jaar gehouden wordt van 8 tot 18 oktober is ’Boe ven’. Woensdag 8 oktober nodigen wij alle moer gestelse kinderen uit, in de bibliotheek te komen speuren naar boektitels. Ze krijgen van ons een kort verhaaltje, waaruit ze de titels van boeken kunnen raden. Ieder kind dat tenminste 5 titels raadt krijgt iets leuks. Voor elk kind dat komt hebben we ook nog een glaasje ranja. Op maandagmiddag 13 oktober a.s. gaan we om 13.30 uur naar speeltuin ”t Stokske’ voor een fijne middag. Alle kinderen van 4 tot en met 12 jaar mogen mee. We vertrekken vanaf het Wit-Gele- Kruisgebouw en hopen om 16.30 uur weer te rug te zijn. Bij slecht weer gaan we woensdagmiddag 15 ok tober. Tot ziens. De afgelopen maanden is in de parochieverga dering de vraag aan de orde gekomen of er op de zaterdagavond nog twee misvieringen gehou den dienen te worden. De argumenten voor een dienst op zaterdaga vond zijn: - een goedgevulde kerk is sfeervoller (nu is de si tuatie zo dat er soms in een dienst maar een ge ring aantal mensen zitten); - er hoeft minder een beroep gedaan te worden op koren; - gezien het aantal bezoekers kunnen we terug naar een dienst - de pastores moeten vaak in meer parochies diensten doen. Door het vertrek van Arno Dris- sen zal het takenpakket van onze pastoor nog zwaarder worden. Wij zijn er als parochiervergadering nog niet he lemaal uit en willen ook voordat we eventueel een beslissing nemen graag uw mening horen. Denk er eens rustig over na, met name ook over het tijdstip van die ene dienst op de zaterdaga vond. Zou dit zes uur of half acht dienen te blij ven of bijv, half zeven. Als u wilt reageren hunt u hierover altijd iemand van de parochievergadering/bestuur aanspreken of een briefje schrijven aan de voorzitter dhr. J. van Os, Prinses Beatrixstraat 14. De Parochievergadering Zaterdag 27 september was het weer zover. De klok werd in verband met de wintertijd een uur teruggezet en traditiegetrouw is dat de dag waar op C. V. de Durdraaiers hun bierfeest in ’t Draaiboompje organiseren. De opkomst van de bierliefhebbers uit de wijde omtrek was enorm. Zij allen hebben zich de grote pullen diverse soorten bier laten wel gevallen. Tijdens deze avond werd ook de ’slag om de arm’ geleverd door een dertigtal deelnemers die aangemoedigd werden door de vele omstanders. Na deze span nende wedstrijd werd nog door talloze arm- worstelaars gestreden in onderlinge duels tot in de kleine uurtjes. De barbeque en andere versna peringen voozagen in een grote behoefte tijdens deze bovenmenselijke inspanningen en vervol maakten de avond waar nog mogelijk. Het bierfeest was weer een geslaagd evenement en zal zeker een vervolg krijgen. C.V. de Durdraaiers. Meer informatie over de speelgoedbeurs die ge houden wordt op donderdag 23 oktober. Het is onze opzet om een beurs en geen rommel- of kindermarkt te houden. Het programma ziet er als volgt uit: van 15.00 uur tot 17.30 uur: inleveren van speelgoed Al het speelgoed dat u wilt verkopen en dat HEEL en KOMPLEET is, kunt u bij ons bren gen. Het is de bedoeling dat u hiervoor een (niet te hoog) bedrag vraagt. Iedere inschrijver betaalt ƒ1,per 10 artikelen. Het speelgoed moet goed verkoopbaar ingepakt zijn. Geen verkoop prijzen beneden 1, Wat kunt u zoal inleveren: Groot speelgoed o.a. fietsen, skelters, schom mels, glijbanen. Verder nog: (rol)schaatsen, puzzels, Lego, Playmobil, Fisher Price, pop penspullen, garages, auto’s, kinderboeken, ge zelschapsspellen, elektrische treinen, muziek instrumenten, tenten, zwembaden, enz. Van 19.30 tot 20.30 uur: verkoop Uiteraard is iedereen welkom (geen kinderen) en denkt u erom, wie het eerst komt, wie het eerst maalt. Graag kontante betaling en cheques kun nen wij niet accepteren. Voor de koper wordt per 10,1,extra berekend, als tege moetkoming in de kosten. Van 21.30 uur tot 22.00 uur: het niet verkochte speelgoed ophalen en afrekenen Mocht u nog vragen hebben, dan kunt u zich wenden tot Roos Klessens, tel. 04243-2435. In de bibliotheek zal tijdens de kinderboeken week een tentoonstelling zijn van de bekroonde boeken. De bibliotheek is open: Maandag 14.30 - 17.30 uur en 18.00 - 20.30 Woensdag 14.30 - 17.30 uur Vrijdag 14.30 - 17.30 uur en 18.00 - 20.30 Tot ziens in de bibliotheek. Met ingang van 1 oktober 1986 is het secre tariaat van de Raad Welzijn Ouderen Moer gestel overgedragen aan Mevr. Irene Loos- veld, Voorbrugstraat 6, telefoon: 2275. Ik hoop dat de samenwerking met Irene net zo goed verloopt als met mij. Dus ook voor de mensen die eten ontvangen, zijn er problemen, bel dan Irene Loosveld. Alle vrijwilligers(sters) bedankt voor jullie *nzet’ Alda Vriens

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 1