k men H Zon zorgde voor feestelijk le lustrum Komtoer MODEHUIS Collecte dierenbescherming Hergroepering van de personeelsformatie voor het Algemeen Maatschappelijk Werk ff ’Grijze Maskerade’ ’Grijze Maskerade’ ft O fes J - 227 - 48 - 349 - 808 - 489 - 795 - 948 - 44 - 736 - tÉ. O Jr* A A 4 MOERGESTEL NIEUWS" - WOENSDAG 1 OKTOBER 1986 PAGINA 5 De start van de stratenloop, met vooraan (nr. 670) de latere winnaar De drukte voor de start van de amateurs De eerste drie bij de recreanten met in hun midden rondemiss Marion Wolfs. Moergestelse winnaar Bij de categorie Recreanten ging Eduard van de Loo al eerste over de streep, gevolgd door G. Gabriels uit Bladel. Nr. 3, A. Stabel, die oor spronkelijk ook bij deze twee koplopers zat, werd door een val op achterstand gereden waar na het zoals gezegd Eduard van de Loo was die de welverdiende kussen van de bevallige ronde miss Marion Wolfs in ontvangst mocht nemen. festival voor ouderentoneel 5 en 6 november 1986 te Oisterwijk Regionale Stichting Welzijn Ouderen Oister- wijk/Hilvarenbeek e.o. Stationsstraat 3 - 5061 HE Oisterwijk - tel. 04242-82404 t z V- •- r Uitslagen: Liefhebbers: 1. A. Blomberg, Kedichem; 2. H. Jansen, Valkenswaard; 3. T. Gijsbers, Mierlo; Jan de Laat uit Moergestel werd heel verdiense- lijk 9e. Junioren: 1. A. van Dongen, Dongen; 2. M. Vink, Schijndel; 3. W. Boekhout, Odijk. Amateurs: 1. J. van de Aker, Veldhoven; 2. F. Kersten, Geldrop; 3. M. Moorsei, Gerwen; Da ve Das werd 5e en won daarmee het Nieuws- blad-klassement, vóór Arjan van den Dries en Rinus Ansems. Stratenloop: 1. M. van de Ven, Oisterwijk; 2. H. Peeters, Tilburg; 3. P. Bluijsen, Hilvaren- beek; Bij de eerste 20 waren vervolgens nog: 17. Henk van de Berg; 19. Jaap de Groot en 20. Jan Horsten, alledrie uit Moergestel. Loterij: De aan het programmaboekje verbonden lote rij leverde de volgende winnende nummers op: Nrs: 866 - 960 - 822 - 861 - 420 - 387 - 529 - 649 - 182 - 100 - 454. De prijzen zijn af te halen bij H. de Brouwer. M.O. Sloggi for Men, gemaakt van fijn katoen en Lycra* Dus zacht én elastisch. En toch mannelijk als geen andere slip. Sloggi for Men, I ook na keer op keer wassen öl nog perfect in vorm. Lycra is een gedep. handelsmerk van Du Pont. Verkrijgbaar bij: Concreet betekent dit voor Moergestel: Moergestel zal samen met Hilvarenbeek een werkeenheid vormen. Deze werkeenheid wordt geformeerd door de volgende maatschappelijke werkers: De heer J. Douwes: standplaats Moergestel; te vens beperkt beschikbaar voor Hilvarenbeek Mevrouw R. Schouten: standplaats Hilvaren beek; naar behoefte inzetbaar in Moergestel De Heer H. Schilders: beperkt beschikbaar voor Moergestel; tevens ter collegiale ondersteuning en samenwerking binnen de werkeenheid be schikbaar. Schema van spreekuren: maandag:van 9.00 tot 10.00 uur Hr. J. Douwes dinsdag:van 9.00 tot 10.00 uur Hr. J. Douwes woensdag:van 9.00 tot 10.00 uur Hr. J. Douwes donderdag: van 13.30 tot 14.30 uur Hr. H. Schilders vrijdag: van 13.30 tot 14.30 uur Hr. H. Schilders N.B. De spreekuren van donderdag en vrijdag zijn verplaatst naar de middag mede om tege moet te komen aan de behoefte aan het mid- dagspreekuur. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening plaatselijk bureau: Moergestel St. Jansplein 7 Tel.:04243-l 169 (A.M.W.) 04243-3649 (G.V.) Daarom is besloten ingaande 1 oktober a.s. te gaan werken met 3 werkeenheden met name: - Oisterwijk - Haaren - Berkel-Enschot - Udenhout - Hilvarenbeek - Moergestel In elke werkeenheid zullen minimaal 3 maat schappelijke werkeenheden beschikbaar zijn. Enkele belangrijke aandachtspunten: - elke gemeente heeft minimaal één maatschap pelijk werker met vaste standplaats die als eer ste aanspreekbaar is voor het werk ter plaat se; - een beperkt rouleersysteem van spreekuren binnen de werkeenheid beoogt zowel de wer ker, de verwijzer als de cliënt vertrouwd te ma ken met de inzetbaarheid van meerdere perso nen in één gemeente. De Regionale Stichting Maatschappelijke Dienstverlening voor Berkel-Enschot, Haaren, Hilvarenbeek, Moergestel, Oisterwijk en Uden hout werkt sinds jaar en dag decentraal. Dit houdt het volgende in: - iedere plaatselijke afdeling heeft zijn eigen bu reau; - en zijn eigen plaatselijk werker. Voor het Algemeen Maatschappelijk Werk is dat, op Oisterwijk na, één persoon. Dit werken met éénmansposten heeft zekere voordelen. - de hulpvrager wordt geholpen in zijn direkte omgeving; - door de bekendheid van de werker weet men bij wie men terecht kan; - de werker is vertrouwd met de plaatselijke si tuatie. Naast voordelen zijn er echter ook nadelen: - de hulpverlening wordt teveel persoonsgebon den; - één persoon staat doorgaans alleen voor het totaal pakket van hulpverlening en is er ver antwoordelijk voor; - bekendheid is niet altijd een voordeel; zowel voor de hulpvrager als de hulpverlener werkt een zekere anonimiteit positief en verhoogt de privacy. Argumenten om tot een hergroepering over te gaan en te kiezen voor het samenstellen van werkeenheden zijn ondermeer: - beter in kunnen spelen op de veranderende eisen van de hulpverlening; - keuzemogelijkheden bieden aan hulpvragers en verwijzers; - individuele verantwoordelijkheid van de wer ker te verbreden door een gezamenlijke verant woordelijkheid van meerdere werkers; - meer tijd vrij maken voor het direkte werk door een evenredige verdeling van deelname aan overlegsituaties; - de voortgang van het werk bij ziekte en vakan tie van de werker verzekeren. Waar het allereerst om gaat is de voordelen van de huidige opzet te behouden en de nadelen zo veel mogelijk op te heffen. Ook dit jaar zal er weer een collecte worden ge houden t.b.v. van de ’Nederlandse vereniging tot bescherming van dieren afdeling Tilburg e.o.’ (Kortweg de Dierenbescherming). In de week van 29 september tot 5 oktober, zul len vrijwilligers van de dierenbescherming de collectebus tet hand nemen, en u vriendelijk vra gen om een bijdrage. 'n Enerverende sprint bij de amateurs en 'n deining onder juryleden en enkele renners waren afgelopen zondag de af sluiting van een geslaagde wielerdag. De schermutselingen aan het eind van de amateurkoers was het gevolg van ’n reglement waarmee zowel jury als ren ners het tamelijk moelijk schijnen te hebben... Wat er gebeurde De renner met rugnummer 55, Ralph Moorman uit Amsterdam, kreeg op het moment dat hij in de kopgroep zat, materiaalpech. Berry Zoont- jens (nr. 93) gaf hem zijn fiets en weer ’n ande re renner wachtte Moorman op. Volgens het reglement is dit echter niet toegestaan, vandaar dat de jury niets anders te doen stond dan de be treffende renners uit de strijd te halen en hen op de fout te wijzen. Vooral Moorman was er, ge zien zijn kansrijke positie, niet blij mee. Zonder verdere problemen Dit was overigens het enige incident dat zich voordeed, want organisatorisch zat het allemaal prima in elkaar. Ook de plaatselijke E.H.B.O. kreeg trouwens komplimenten voor haar doel treffende optreden tijdens ’n fikse valpartij bij de junioren die zich voordeed in de Krijtestraat. Stratenloop: voor herhaling vatbaar Nieuw op het programma was ’n stratenloop van 10 km waaraan nogal wat Moergestelnaren deelnamen. Ook het publiek stelde deze afwis seling bijzonder op prijs zodat de Stichting Wie lerronde Moergestel ongetwijfeld zal overwegen om deze stratenloop het volgende jaar weer in het programma op te nemen. Dit is de titel van een groot 2-daags FESTIVAL VOOR OUDERENTONEEL te Oisterwijk. Op 5 en 6 november aanstaande zal dit FESTI VAL plaatsvinden in ’De Kunstkring’, Stati onsstraat 3 te Oisterwijk (van 10.00 tot 17.30 uur). 10 TONEELGROEPEN VAN OUDEREN af komstig uit Midden-Brabant zullen dan met veel enthousiasme en spelplezier voor het voetlicht treden ’vergezeld van een Lach en een Traan’. Zij brengen naast bestaand repertoire ook ZELFGESCHREVEN STUKKEN, welke be trekking hebben op zaken die henzelf en de ouderen in het algemeen aangaan DUS U ZIET Ki. Het ouderentoneel in Brabant leeft, en hoe Midden jaren ’60 startten aarzelend enkele ouderen met toneelspelen en door de jaren heen is het aantal alleen maar gegroeid en zijn er nu zo’n 75 ouderentoneelgroepen in onze provincie. Met het aantal groeide ook de kwaliteit; niet in de laatste plaats door de interesse en ondersteu ning van het Brabants Centrum voor Amateur toneel, de Ouderenbonden en de Stichtingen Welzijn Ouderen. Want deze organisaties zagen in de toneelont- wikkeling (naast kontaktmogelijkheden en ge zelligheid) ook een mogelijkheid tot het positief uitdragen van de identiteit van ouderen. Het festival ’Grijze Maskerade’ valt in het jaar dat er geen Provinciaal Festival voor Ouderen toneel wordt georganiseerd door het B.C.A. (Brabants Centrum voor Amateurtoneel). Naast dit middenbrabants toneelfestijn vinden er festivals plaats in Etten-Leur 21 oktober - Oosterhout 28 oktober - Stevensbeek 10-11 en 12 november en in Bergen op Zoom 11 novem ber. De organisatie van ’Grijze Maskerade’ in han den van de Regionale Stichting Welzijn Oude ren Oisterwijk/Hilvarenbeek e.o. onder auspi ciën van het Brabanfs Centrum voor Amateur toneel. 5 november spelen: ’De Garsthof’ Tilburg - ’Le vensvreugd’ Oirschot - ’B.T.W.’ Waalwijk - ’Ons Clubke’ O-W-Middelbeers en ’T.O.P.’ Oisterwijk. 6 november spelen: ’Jong van Geest’ Biezen- mortel - ’D.I.O.’ Dongen - ’De Laatbloeiers’ Hilvarenbeek - ’Ouderentoneel Berkel-Enschot’ en ’De Jeugd van Vroeger’ Best. De toegangsprijs is 13,50. In dit bedrag is begrepen het entreegeld, kof- fie/thee, koek en lunch. Wilt u dit unieke festival voor ouderentoneel meemaken, dan kunt u telefonisch (op werkda gen tussen 9.00 en 12.30 uur) kaarten bestellen op nummer 04242-82404 Regionale Stichting Welzijn Ouderen). Uw inschrijving wordt als definitief beschouwd, wanneer de bankoversehrijving binnen is. De entreebewijzen worden u toegezonden samen met nadere informatie. Sluitingsdatum kaartverkoop 15 oktober. ii ",gi. ’Jr

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 5