In het korf h SLAGERIJ KETELAARS B.V. s s ElblXSlU.lll MODEHUIS ft I P W f K.V.O. Uitnodiging Bibliotheeknieuws Parapluhangen 7.50 5.50 VARKENSPOULET 1.50 BIEFSTUK TARTAAR 0.80 2.25 GEBRADEN ROSBIEF 1.75 ZULT Nieuwe Rector in Huize St. Stanislaus Planten ruilen bij de Krekul I.V.N.- herfstwandeling KIPFILÉ HAAGSE LEVERWORST 100 gram it Gelegenheid tot feliciteren in gemeenschapshuis 'Den Boogaard', St. Jansplein te Moergestel, van 19.00 tot 20.00 uur. Op donderdag 9 oktober vieren wij het 50-jarig bestaan van onze V.N.K.V. Dit feit zullen wij herdenken in een H. Mis in de St. Janskerk te Moergestel om 14.30 uur. Het bestuur V.N.K.V. Moergestel KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 Ruime keus in kinderjasjes, al vanaf f 69,90 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 1 OKTOBER 1986 PAGINA 3 JA 2 500 gram 500 gram per stuk 100 gram (ca. 500 gr.) - per stuk de am isel en in •ep >or >en ien ge- de- ian am st. na de J. de ■ge- on- Weekaanbiedingen van 2 tot 8 oktober j''i? uh Op zondagmiddag 5 oktober organiseert het I.V.N. Oisterwijk een natuurwandeling rond kasteel Nemelaer. De natuurgids vertrekt om 14.00 uur voor het kasteel. Het landgoed Nemelaer ontleent haar naam aan het riviertje de Nemer dat achter het kasteel stroomde, de oude beding is nog goed te zien in het weiland ten zuiden van het kasteel; het woord ’laer’ betekent open ruimte in het bos. Rondom het kasteel vindt u heel oude bomen, eiken, beuken, platanen, linden. Tijdens deze wandeling kunt u zien dat er in de herfst in de natuur veel verandert. Het is begrij pelijk dat de oude grieken dachten dat de lente in oktober begon. De bladeren hebben hun werk gedaan; dor en aangevreten maken ze plaats voor de nieuwe knoppen. Op sommige bladeren vindt je vreemde vergroei ingen. Je vindt ze in allerlei vormen, dit zijn de zogenaamde gallen. In deze gallen komen ver schillende insekten tot ontwikkeling. Als het in- sekt volgroeid is kruipt het uit de gal. De meeste vruchten zijn nu rijp; je vindt ze in de mooiste kleuren en vormen. Veel dieren profi teren hiervan om hun wintervoorraad op te bou wen. Onder het bladerdek komen nu de talrijke pad destoelen tevoorschijn, na zich de hele zomer te hebben schuilgehouden. Al met al valt er in dit jaargetijde veel te zien; een wandeling onder leiding van een natuurgids is zeker de moeite waard. 'TVERSTE VLEES HAAL JE LEKKER DICHTBU! Op 4 en 5 oktober a.s. organiseert de k.v. ’De Zotte Mulders’ het 5e Oisterwijks kampioen schap Parapluhangen. (ook niet-Oisterwij- kers/sters mogen meedoen). Er wordt gestreden in de categorieën indivi dueel, heren, dames, meisjes, en de afdeling groepen (4 pers.). Er zijn mooie bekers en prijzen te verdienen door zo lang mogelijk aan de Plu te blijven han gen. Het geheel wordt muzikaal omlijst door bijna alle plaatselijke blaaskapellen en dweil orkesten. De plaats van handeling is in het café rest, ’t Molentje, Kerkstraat 116 Oisterwijk, telefoon: 04242-82317. Aanvang zaterdag 4 oktober om 19.00 uur. aan vang zondag 5 oktober om 13.00 uur. Prijsuitreiking zondag 5 oktober om 17.30 uur. Naast Parapluhangen diverse attracties zoals: barakken, worsthakken,rad van avontuur, grabbelton, schilderijenexpositie, glasgravure etc. UIT EIGEN KEUKEN Opgave en verdere informatie bij: Dra. Suzanna Rona, JM van Nassaustraat 32 5018 CK Tilburg, tel.,013-366882. Dra. Sonja Sleegers, Moergestelseweg 42 A 5062 JW Oisterwijk, tel. 04242-15231. Computerclub De Bunders Ook voor de computerclub van De Bunders is het nieuwe sei zoen weer begonnen. Dit jaar gaan we ons twee de seizoen in met nogal wat plannen. Was het vorig seizoen nog voor de spelletjesfanaten, dit jaar gaan we serieuzer aan de slag. De cursus ba sic en machinetaal wordt op vernieuwde wijze aan de leden gepresenteerd. Verder zijn er mo gelijkheden om gebruikers-sofware verder aan de tand te voelen. Kom eens kijken op 27 sep tember en/of elke andere laatste zaterdag van de maand. Wij hopen dat je een keer komt met of zonder je computer. Om teleurstellingen te voor komen: wij zijn geen copieerclub. Als iemand betrapt wordt op het copieeren van commercieë- le softwaren, volgt onmiddellijke uitzetting en verdere toegang is niet meer toegestaan. Verder is iedereen welkom, ongeacht het merk computer wat je hebt. Wijkcentrum De Bunders, Frans Halsstraat 34, Oisterwijk. Info: Peter Grob 04242-19653. Kees Wisse en Carla Tiggelaar exposeren in het oude kerkje Carle Tiggelaar uit Veldhoven exposeert Wajang-poppen. Ze heeft grote be langstelling voor het leven in het oude Neder lands Idië en raakte vooral geboeid door de prachtige, uit hout gesneden koppen van de Wajang-pop. Haar hobbie is het aankleden van deze poppen, zowel met indische sarong-, als met hedendaagse stoffen. Van Kees Wisse zijn het weer zijn bijzondere bloemstillevens en zeegezichten die de aandacht trekken. De expositie is te bewonderen in het weekeinde van 27 en 28 september. Op zaterdag van 14.00 tot 18.00 uur, op zondag van 11.00 tot 18.00 uur. De entree van 1,is zoals immer bestemd voor het onderhoud van dit unieke monument. Kreatief bezig zijn in atelier de Krekul. Wilt u deze winter kreatief bezig zijn, maakt u dan nu uw keus en geeft u zo spoedig mogelijk op. De meeste cursussen starten in de week van 29 sep tember. de cursussen bestaan uit 6 tot 24 lessen van 2 uur voor volwassenen en 6 tot 20 mlessen van 1 /i uur voor de jeugd van 6 tot 12 jaar. Volwassenen kunnen kiezen uit diverse kursus- sen. Kinderen van 6 tot 12 jaar kunnen kiezen uit: orëntatiecursus, pottenbakken, tekenen, brood- deegfiguren maken, solderen. Wilt u meer informatie neemt u dan contact op met het secretariaat van de Krekul, P. Breug- helstraat 3, Oisterwijk, tel. 04242-19134 of 16173 of 84496. Nieuwe regeling voor het lenen van videobanden in de bibliotheek Zoals u wellicht zult weten is het mogelijk vi deobanden te lenen in de bibliotheek. Vanaf woensdag 24 september aanstaande geldt er een nieuwe regeling voor het lenen van vi deobanden en moviebox. Vanaf die dag is het mogelijk videobanden en de moviebox te lenen zonder aparte videokaart, dus gewoon op een geldig bibliotheekabonnement. Het tonen van een geldig legimitatie valt hiermee weg. Verder zijn er enkele wijzigingen gekomen in de tarieven en bestaat de mgelijkheid videobanden en moviebox voor een volle week te lenen tegen een laag tarief. Wist u dat u naast recreatieve banden bij ons ook informatieve banden kunt lenen en aanvra gen. In de bibliotheek is een overzicht aanwezig van het aanbod aan informatieve en jeugdban- den. Deze films kunnen indien niet aanwezig, in de bibliotheek worden aangevraagd. Kosten per aangevraagde film: de huurprijs en 1,— per aanvraag. Nieuwe tarieven Als u leent voor 2 dagen: ƒ5,per recreatieve film 2,50 per informatieve film 10,voor een moviebox Als u leent voor 3 dagen: 6,per recreatieve film ƒ3,— per informatieve film 15,voor de moviebox Lenen voor een hele week: 9,per recreatieve film 5,per informatieve film 25,voor een moviebox Voor iedere film die u méér huurt, krijgt u 1,reductie. De bibliotheek is open: Maandag 14.30-17.30 uur en 18.00-20.30 uur. Woensdag 14.30-17.30 uur. Vrijdag 14.30-17.30 uur en 18.00-20.30 uur. Tot ziens in de bibliotheek. Pony-middag en Fancy Fair met geestelijk ge handicapten. De Vereniging van Ouders van Geestelijk Gehandicapten, afdeling Oisterwijk organiseert samen met de ponyclub ’De Jong Cavalieren’ uit Berkel Enschot op zondag 28 september 1986 vanaf 2.00 uur ’s-middags, in de manege van de Landelijke ruitervereniging aan de Kraam 14 te Berkel Enschot een pony- middag met fancy fair. Vanzelfsprekend is er gelegenheid om een ritje te maken op een pony of een ponywagen. Deel name aan deze ponydag is voor onze gehandi capten gratis. Voor anderen zal een geringe ver goeding worden gevraagd. Ook bij regenachtig weer kan het gehele pro gramma in de overdekte manege worden uitge voerd. Indien u meer informatie wilt over deze ouder vereniging kunt u kontakt opnemen met het se- kreatiraat. Tel. 04242-84721 of 04241-1451. Ontmoetingsgroep ’Keerpunt’ Op 15 oktober a.s. start een ontmoetingsgroep onder begelei ding van 2 psychologen voor mensen die op een keerpunt in hun leven staan, dat wil zeggen: die zich in een voor hen onbevredigende situatie be vinden en er met anderen aan willen werken om hun horizon te verbreden. De werkwijze is per soonsgericht vanuit een holistisch denkkader. De bedoeling is om in de groep meer bewust te worden van eigen on-ontdekte mogelijkheden. Hieraan wordt gewerkt met meditaties, gesprek ken, spel en creatieve expressies, guided phant- sy e.d. De groep zal bijeenkomen iedere week op woensdagavond van 19.30 tot 22.00 in Tilburg. Pastoor G.P.F. Rooymans, voorheen pastoor te Heusden N.B. is door Mgr. Ter Schure met in gang van 1 oktober 1986 benoemd tot Rector van Huize St. Stanislaus. Pastor Rooymans die geboren is op 5-6-1925 te Budel moest om gezondheidsredenen het werk in de parochie opgeven en hoopt in St. Sta nislaus nog vruchtbaar te kunnen werken, zij het wat rustiger aan. Pastoor Kerssemakers zal door deze benoeming wat naar de achtergrond treden hetgeen hem als 84-jarige wel toekomt. Pastoor Kerssemakers kwam 1 december 1967 bij zijn pensionering naar Moergestel om in St. Stanislaus nog wat rustige jaren door te bren gen. Egbert Dekkers was er toen Rector en zijn as sistentie was heel welkom. ’t Is erg fijn voor hem dat hij in St. Stanislaus mag blijven wonen. Rector Rooymans heeft woonruimte gevonden in de nieuwbouw aan de Raadhuisstraat. Het moge hen beiden goed gaan. Zaterdag 11 oktober tussen 10.30 en 12.30 uur stelt de Krekul eenieder in de gelegenheid over tollige of te grote tuinplanten te ruilen. Er wordt niet verkocht! Het gaat om vaste tuinplanten, die u kunt scheu ren of om heesters, die teveel of te groot zijn voor uw tuin. Heeft u geen tuinplanten om te ruilen, maar heeft u kamerplanten over; ook dan bent u welkom bij de Krekul, Nic. v. Eschstraat 30, Oisterwijk. Een docent is aanwe zig om u eventueel te adviseren bij uw ruil. De toegang is gratis. Nog enkele plaatsen vrij Jeugd van 6 tot 12 jaar: brooddeegfiguren op maandagmiddag 16.15-17.45 uur, 6 lessen 30,spelen met textiel op donderdagmiddag 16.15-17.45 uur, 60,— 12 lessen. Voor volwassenen zijn nog plaatsen vrij bij: brooddeegfiguren, boetseren, beeldhouwen in steen, fotograferen, haken en breien, kleding maken, kleurenleer, pottenbakken, textiel be drukken, tuinieren. Voor meer informatie of aanmelden tel. 04242- 16173-84496-19134. Secretariaat de Krekul, P. Breughelstraat 3, Oisterwijk. Op maandag 6 okt. a.. houdt de K.V.O. afd. Moergestel haar jaarvergadering in Den Boo gaard, aanvang 20.00 uur. De K.V.O. organiseert ’n cursus Politiek voor alle vrouwen uit Moergestel. Deze cursus wordt gegeven op 13-20-27 okt. en 5-12-19 nov. in Zaal Boerenbond. Docente mevr. E. Peeters. Voor een van deze avonden is ’n gast docente uitgenodigd die zitting heeft in de 2e kamer. Mogelijk is deze cursus iets voor u, het gaat in deze curcus hoofdzakelijk over landspolitiek. Inlichtingen en opgave bij Cor v.d. Loo, tel. 1492 of bij Jo Beerens, tel. 2376. Op 21 okt. organiseert de K.V.O. ’n excursie naar de Suiker Unie Zevenbergen en in de n.m. ’n excursie bij Kooy droogbloemen in Prinsen beek. Aan deze excursie kunnen ook niet K.V.O. leden deelnamen. Het programma van deze dag is: 09.00 uur: vertrek per bus van Hilvarenbeek 09.15 uur: vertrek in Moergestel, buskosten p* persoon 13, 10.00 uur: Aankomst Suiker Unie Zevenbergen. Diaserie wordt vertoond. De duur van een rond leiding bedraagt ongeveer 2 uur. 12.00 uur: Lunch-pauze. (Voor eigen rekening) 13.45 uur: Excursie ’Droogbloemen’ bij Kooy in Prinsenbeek. Er wordt uitleg gegeven over het drogen van bloemen en het opmaken van droog- bloemstukjes. Entree 1,50. 15.30 uur: Vertrek naar huis. Opgave is mogelijk tot 6 oktober bij T. Hen driks, Agra-vertegenwoodigster van de K.V.O., tel. 1419.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 3