I k Gemeente lokt kort geding uit PRAKTIJK van 6 t/m 19 oktober a.s. Bingo Zorgenkind Vurhaai-nieuws Proeftrainingen bij S.V. Audacia Grootste videoscherm van Brabant in ’Den Boogaard’ Aanstaande zondag 5 oktober: DIT JAAR WEER OVERDEKT IN 'DEN BOOGAARD' VANAF 10.00 UUR TOT 17.00 UUR P P. TERWINDT HUISARTS GEEN nRh .4^^* I Muziekvereniging 'Prinses Juliana' E. VAN DELFT t 8 WOENSDAG 1 OKTOBER 1986 Burgemeester ter Veer: ...resoluut... Jos Creusen GROTE JAARLIJKSE VLOOIENMARKT - Nr. 447 i Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel 4< 4< 4- M t M »l H M I N H I Waarneming: Oisterwijkseweg 67a, Telefoon 1424 i i i i 4< 4< -A. Kinderen van onze leden die nog mee willen met de avondtocht op 17 oktober kunnen zich nog snel even opgeven bij Berrie Smolders. Bellen mag ook: 2490. Doe het wel vlug, uiterlijk tot donderdag 2 oktober 20.00 uur kan het nog. Bowling Voor onze volwassen leden nog het volgende. De komende week kunt u, naast ’n uitnodiging voor de komende jaarvergadering, ook nog ’n opgave-formulier verwachten voor de bowling- avond op zaterdag 15 oktober. Hallo, hier zijn we weer met een Bingoavond voor ’t Zorgenkind. Woensdag 1 oktober om 20.00 uur in ’Den Boogaard’ te Moergestel. Iedereen is van harte welkom! Op verzoek organiseert de Jeugdcommissie van S.V. Audacia nog twee proeftrainingsmiddagen voor alle jongens uit Moergestel. Deze trainin gen houden wij op woensdag 1 en woensdag 8 oktober a.s. telkens van 14.00 tot 15.30 uur. Alle jongens vanaf de zes jaar en ouder zijn van harte welkom. P.S. Deze proeftrainingen gelden dit keer niet voor de pupillen van Audacia. Jeugdcommissie S.V. Audacia zoek gebleken dat de bejaarden hun woningen liever in de dorpskern geplaatst zagen om zo dicht mogelijk bij alle benodigde voorzieningen te zitten. De VVD vond dat Moergestelnaren nog ruimschoots aan bod kwamen in plan Pa- penacker, waar wel een selektief gronduitgifte- beleid zal worden gehanteerd, terwijl mevr. De nissen en de heer Op ’t Hoog opmerkten dat ook de wijkbewoners van Oistelvoirt met smart za ten te wachten op afronding van het plan. De PGB vertolkte, bij monde van de heer Vriens waarschijnlijk het best de gevoelens van de meeste raadsleden door te stellen dat zij ’met pijn in het hart’ het voorstel van B W on dersteunde. Uiteindelijk ging ook het CDA overstag, zodat de verkoop alsnog unaniem werd goedgekeurd. Het geharrewar over toepassing van selektief gronduitgiftebeleid vond haar hoogtepunt bij het voorstel inzake het nemen van een voorbe- reidingsbesluit voor 2 bouwkavels bij het toe komstige bibliotheek (de voormalige kleuter school ’t Heideveldje). Uiteindelijk legde ieder een zich (met of zonder gemor) neer bij de uit leg van de heer Smits dat pas vanaf plan Papen- acker zal worden gestart met een strikt selektief gronduitgiftebeleid en dat na dit plan er goede argumenten zouden moeten komen om dit be leid weer te verwerpen. Het voorstel om toestemming te verlenen tot bouw van een woning in het Reuseldal werd uit sluitend verworpen door de VVD. Hoewel de overige raadsfrakties ook wel konden meegaan in de opvatting van de heer Gerlach dat bebou wing verstoring van het landschappelijk karak ter van dit dal tot gevolg kan hebben, wilden zij voor deze ene woning toch wel hun toestemming verlenen. Met betrekking tot verkoop van 11 woningwet woningen aan de huidige huurders, stelde de In Moergestel staat iets groots te gebeuren! In het Ontmoetignscentrum ’Den Boogaard’ is het grootste multifunctionele videoscherm van Bra bant geplaatst. Dit betekent ongekende mogelijkheden voor zo wel zakelijke als particuliere presentatie van video-opnames zowel met camera als opgeno men videobanden. Voor de disco betekent het ’n enorme ondersteuning d.m.v. videoclips met de kwaliteit van compact-disc. De mogelijkheden voor educatieve informatie zoals fitness, com puter en danscursussen zijn vrijwel onbeperkt. Met de ingangen van televisiesateliet, RGB en tekstverwerkers en de ruimte van ’n zeer grote zaal heeft ’Den Boogaard’ zeer goed ingespeeld op dit moderne medium. Met een druk op de knop komt het immense scherm naar beneden, en drie lichtbronnen met zeer hoge licht opbrengst brengen een verbazingwekkend beeld op het scherm. Deze techniek is het allerlaatste snufje van de Funkausstellung Berlijn, Photo- kino Keulen en Firato Amsterdam, en produkt van het wereldmerk Panasonic. De techniek is in handen van Joop Schepers uit Goirle, een be drijf dat al meer dan 30 jaar met video bekend is. Zondagavond a.s. om 20.00 uur wordt dit spek takel als primeur voor Brabant door Pierre van Ostade gepresenteerd. Er zijn prachtige prijzen beschikbaar gesteld die men gratis kan winnen, o.a. als hoofdprijs een speciale televisie. ’Den Boogaard’ nodigt graag iedereen uit om de ingebruikname van dit fenomeen mee te beleven. SPM vast dat de verkoopprijs alleszins aksepta- bel te noemen was, maar dat de kwaliteit van het taxatie-rapport zeer te wensen overliet. Dit zou zelfs een aantal geïnteresseerden ervan weerhou den hebben een woning te kopen. Overigens sprak de heer Op ’t Hoog de wens uit dat de ge meente het bestand aan woningwetwoningen re delijk op peil zou houden, aangezien lang niet iedereen in de gelegenheid is om een woning te kunnen kopen. Wethouder Smits kon zich vol ledig in de woorden van de heer Op ’t Hoog vin den en zegde bovendien toe serieus werk te ma ken van individuele voorlichting aan de twijfe laars. De trendmatige verhoging van de sporthalhuur met 3% werd door de raadsleden aangenomen, met uitzondering van de heer Op ’t Hoog die stelde dat de SPM onverbiddelijke trendmatige verhoging tot nu toe steeds principieel heeft af gewezen. De overige agenda-punten, zoals vaststelling van de vergoeding voor vakonderwijs en voor inrich ting van werklokalen in de Graaf van Ursel- en Boszichtschool, het verlenen van emancipatie- subsidie aan KVO en van eenmalige subsidie aan VNKV en van afwijzing daarvan aan Nationa le Stichting voor Pools-Nederlands Medische Kontakten, werden door B W hoegenaamd aff hamerstukken door de raad geloodste. Alleen de ondersteuning van de heer Gerlach aan een be zwaarschrift van een aantal bungalowpark- bewoners inzake de bouw van een woning in het ’bungalow-park' deed nog enige diskussiestof opwaaien. De heer Gerlach steunde dit bezwaar schrift op ’puur zakelijke gronden’, aangezien deze nieuwbouw volgens hem een planologische aantasting zou betekenen van het oorspronke lijke bestemmingsplan en van een foutief ge bruik van de groenzóne. Gezien de stemverhou ding wist hij de overige raadsfrakties echter niet te overtuigen. Nadat burgemeester Ter Veer ’een rondje’ in het vooruitzicht stelde, werd de vergadering snel gesloten. Maar of het één met het ander verband hield, zou verslaggever dezes niet durven bewe ren. ’Als de Oistelvoirtjes-weg niet van landbouwverkeer gevrijwaard wordt zoals is opgenomen in het bestemmingsplan, dan zou dit indruisen tegen het rechtgevoel van de wijkbewoners. Daarom zijn wij desnoods bereid hierover een kort geding uit te lokken. De eventuele hieruit voortvloei ende kosten van dit ’proefproces’ zullen evenwel, ongeacht de gerechtelijke uitspraak, voor rekening van de gemeente komen’. Tot bij De Kroon had de gemeente nul op haar rekest gekregen, maar de resolute woorden van burgemeester Ter Veer tijdens de gemeenteraadsvergadering van afgelopen vrijdag, maakten duidelijk dat het kollege van B W zich niet bij dit Koninklijk Besluit wenste neer te leggen. Dit kollege-standpunt werd onderschreven door PGB (zonder de absente heer van Stiphout), CDA en Lijst Denissen, zodat een kort geding in het verschiet ligt. De heren Op ’t Hoog (SPM) en Gerlach (VVD) hadden ieder hun eigen mo tieven om zich als tegenstemmers op te werpen. Hoewel Op ’t Hoog het inderdaad nog maar de vraag vond of De Kroon wel zo’n verstandig besluit had genomen, vond hij een kort geding juist een aantasting aan zijn persoonlijke rechts gevoel, terwijl Gerlach de houding van B W als ’besluiteloos’ en ’tweeslachtig’ typeerde. Wethouder Mulder (CDA) merkte op dat hem tijdens een onderhoud met betrokken agrariërs duidelijk te verstaan was gegeven dat een deug delijke rekonstruktie van ’De Heiligenboom’ bij hen de grootste bezwaren zouden wegenemen: ’Er is mij verzekerd dat tenminste 60% van het landbouwverkeer dan over De Heiligenboom zou rijden,’ aldus Mulders. Een voorstel om De Heiligenboom te rekonstru- eren werd even later, na enig tegensputteren van de heer Gerlach, unaniem aangenomen. Gerlach erkende dat De Heiligenboom zeker niet in op timale, maar toch ook weer niet in abominabe le staat verkeerde en vroeg zich af of partiële re konstruktie niet afdoende zou zijn. Het ant woord van de heer Mulders dat volledige asfal- tering enerzijds een noodzaak is voor het zwa re landbouwverkeer en anderzijds een genot voor de vele (o.a. fietsende) toeristen, overtuig de blijkbaar ook de heer Gerlach. Mogelijk wordt met dit besluit een kort geding alsnog af gewend. In de vergadering stak verder het begrip ’selek tief gronduitgiftebeleid’ (verkoop van bouw gronden aan uitsluitend Moergestelnaren of zgn spijtoptanten) voortdurend de kop op. De ver koop van 10 bouwkavels bij het Mispelbos in Plan Oistelvoirt aan een aannemer, schoot m.n. bij de heer v.d. Meydenberg (CDA) in het ver keerde keelsgat. Hij zag er liever een aantal ’vi sitekaartjes’ (bejaardenwoningen dus) geplaatst en merkte op dat het allang duidelijk was dat voor deze bouwkavels onder de Moergestelse be volking geen behoefte bestond. Verder sprak hij zijn irritatie uit over het feit dat de aannemer al met de werkzaamheden was begonnen voordat een raadsbesluit genomen was en stelde voor om hierover rente te verhalen op betreffende aanne mer. Dit laatste bleek ook voor het kollege een verrassing en de burgemeester zegde dan ook toe deze zaak eens ’grondig’ uit te zoeken. Wethou-, der Smits (PGB) was overigens uit een onder- r fix - s I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 1