In hef korf 3.00 ZEEUWSE KOEK 2.25 APPELFLAPPEN ROZIJNENBROODJE SLAGERIJ KETELAARS B.V. I B 5.00 BROOD- EN BANKETBAKKERIJ W. KOUWENBERG F I Eli,i:\SlV,lil 1 Kledinginzameling Vurhaai-nieuws Hoi jongelui Komtoer ’86 Badmintonclub de Aanstede 50 werken van 25 Brabantse kunstschilders in de Brabantse Kunstgalerij Het mooiste dorpsfeest aller tijden 7e Beekse Marathon op zondag 21 september ULIANA WEEKAANBIEDINGEN nu per stuk Telefoon 013-424177 Hoevenseweg 55 4 s- ROOMSNITSELS GEBRADEN GEHAKT 6 HALEN - 5 BETALEN per stuk KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 MALSE BIEFSTUK100 gram 2.30 VARKENSLEVERLAPPEN ...500 gram 2.25 r rW- RUNDERROOKVLEES,...100 gram 2.50 CORNED BEEF100 gram 1.75 2 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1986 PAGINA 3 it het Jubileumcomité S.W.M. a.s. Zaterdag 20 september is er weer een jonge renviering om 6 uur. Het thema is ’vrede en vriendschap’. We hebben weer geprobeerd om er een leuke viering van te maken. Dus kom luisteren! Zondag 21 september is het touwtrekken. De le den van ’t koor die zich opgegeven hebben voor het touwtrekken moeten om 11.30 uur bij het terrein op de Heikant zijn. Groetjes, bestuur jongerenkoor Zondag 21 september a.s. zal te Hilvarenbeek door S.V. Hilko voor de 7e keer de Beekse Ma rathon georganiseerd worden. Aan dit sporteve nement kan door iedereen deelgenomen worden. De start en finish van de Beekse Marathon vindt plaats in het centrum van Hilvarenbeek, en wel op het Vrijthof, recht tegenover de kerk. Van af 9.30 uur kan men op het Vrijthof terecht voor inschrijving. Buiten de hele marathon heeft men nog de keuze uit de Vi marathon en de ma rathon. Alle afstanden starten om 11.15 uur. Voor kleedruimte kan men terecht bij de Sport hal ’de Hispohal’ te Hilvarenbeek, J.F. Kenne- dylaan 1. Ieder deelnemer ontvangt een herinneringsme- daille. Op alle afstanden zijn zowel voor de da mes als voor de heren bekers beschikbaar, en wel voor de drie eerst aankomende. Tevens ont> vangt men bij het passeren van de finish een be vestiging van de gelopen tijd. 1- j- e >r r, 3 is De Ned. vereniging voor slechthorenden afd. Tilburg en omstreken komt bijeen op: Donderdagavond 18 september a.s. om 20.00 uur. Op deze le avondbijeenkomst na de vakantie zal de Gemeenschappelijke Medische Dienst voor licht geven aan slechthorenden over: ’Hoe, wat en waar men terecht kan voor de aanpassing van woningen’ ten behoeve van slechthorenden (lichtbel - ringleiding). Plaats: Rode Kruisgebouw, Leonard van Ve- chelstraat 2 Tilburg. Voor nadere informatie: tel. 013-332374 (na 18.00 uur) of 013-675059. UIT EIGEN KEUKEN F Sinds afgelopen zondag zijn we weer twee suc cessen rijker. De kinderen haalden met hun schoolklas op schoolreis ’n eerste prijs in de al legorische optocht. De wasvrouwen anno 1900 deden er op hun beurt nog ’ns ’n uitstekende tweede prijs bij, zo dat we weer kunnen spreken van ’n suksesvolle deelname. Iedereen die aan dit sukses heeft meegewerkt wil het bestuur langs deze weg dan ook van harte bedanken! Tentoonstelling: ’Weten waar de imker z’n honing haalt’ In de kelder van bezoekerscentrum Oisterwijk van ’/z september tot en met eind december 1986. Een schitterende tentoonstelling over bijen, bij- enhouden en bijenprodukten, geheel verzorgd door de ver. voor bijenteelt St. Ambrosius Oisterwijk. Heeft u wel eens in een bewoonde bijenkast gekeken? Bij ons kan dat zonder dat u bang hoeft te zijn gestoken te worden. Er worden pl.m. 50 werken van 25 Brabantse kunstschilders getoond. Alle schilders die de pe riode 1900-1940 kleur geven. Soms diep en uit bundig, soms ingetogen, teer en ontroerend. Wisselend is hun kleurgebruik in hun Brabant se landschappen. Enerzijds zijn er de schilders die in de traditie van de Haagse School werkten, anderzijds de meer expressionistisch werkende schilders, hiervan is een schilderij van Peter van den Braken, door hem in 1925 te Heeze geschil derd ’boerderijen op Strabrecht’ een typisch voorbeeld. Een tentoonstelling van Brabantse schilders zou natuurlijk niet compleet zijn, zonder de nestor van de ’Brabantse School’ uit de periode 1900-1940 Jan Kruijsen. Van hem en zijn zoon Antoon Kruijsen zijn diverse landschappen uit Oirschot en directe omgeving te zien. Al met al kan de liefhebber van de Brabantse schilderkunst en het Brabantse landschap van weleer terecht in de Brabantse Kunstgalerij, Ka naalstraat 33 te Oirschot. Geopend vrijdag van 17.00 tot 21.00 uur en iedere zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Het 'Moergestel Festival' is de geschiede nis ingegaan. Onder het langzaam doven van het in vuurwerk gevatte logo 'Julia na '75 dat als een teken van harmonie aan de nachtelijke hemel schitterde, kwa men duizenden ademloos toekijkende dorpsgenoten tot het pijnlijke besef dat het feest was afgelopen. Afgelopen het 'Moergestel Festival’, dat in de herinnering van alle plaatsgenoten, die er in opgingen, zal blijven voortleven als het dorpsfeest van de eeuw. Een cul turele en muzikale happening zonder weerga. Wij kunnen haast niet anders, dan in ly rische bewoordingen onze indrukken weer te geven. Nu, na afloop terugkij kend op wat er in de periode van 6 t/m 24 september anno 1986 in Moergestel plaatsgreep, kunnen wij met grote vol doening vaststellen, dat aan onze stoutste verwachtingen is voldaan. En dat vervult ons met dankbaarheid en tevredenheid. Een gemoedsstemming, die wij te danken hebben aan de totale Moergestelse bevol king, die met groot enthousiasme en daadkracht het jubileumfeest gedragen heeft, van het mooie begin tot het scho ne eind. En daarom zijn wij deze gemeen schap dank verschuldigd. Wij zouden deze pagina moeten vol schrijven met namen van personen en lof uitingen daarover, om iedereen die aan het welslagen heeft bijgedragen, onze er kentelijkheid te betuigen. Het is onmoge lijk. Maar zoals gebruikelijk willen wij toch enkele uitzonderingen maken. Wij danken recht uit het hart en zonder reserve, de gehele Moergestelse bevol king, die ons haar steun gaf en er de schwung in bracht; het gemeentebestuur dat alles mogelijk maakte; bestuur en le den van de jubilerende harmonie, die een grenzeloze feestvreugde ten toon spreid den; allen die bij welk programma onderdeel dan ook actief of passief be trokken waren; de pastoor voor zijn kerkdiensten, de kasteleins voor hun gastvrijheid, de deelnemers aan de allego rische optocht voor het niet te evenaren toneel dat zij opvoerden; iedereen die meedeed, waar en hoe dan ook. En zeer bijzonder en meer speciaal dan ken en complimenteren wij de tientallen fantastische mensen van de technische werkploeg. Wat deze mannen met hun superrechtse handen hebben gepresteerd is ongelofelijk. Bijna 14 dagen achtereen hebben zij als knechten van een groot cir cus gezorgd voor de opbouw en afbraak op de talrijke locaties, waardoor zij het doorgaan van grote evenementen moge lijk maakten. Altijd op tijd, in een verba zingwekkend tempo, met een ongekende inzet en aanstekelijk enthousiasme. Zon der deze mannen en hun vakmanschap was het niet gelukt. Wij vergeten het 'Moergestel Festival’ nooit meer! Openingstijden: van ’/z september tot !/z decem ber op zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 muur en de hele herfstvakantie van 10.00 toto 17.00 uur. Groepen op afspraak de gehele week! Voor afspraken en informatie kunt u bellen met bezoekerscentrum Oisterwijk van Tienhoven- laan 5, Oisterwijk 04242-19209. In Tilburg Donderdag 25 september Toptafeltennis Nederland - Tsjechoslkowakije dames en heren Het Tsjechische team speelt op woensdag 24 september a.s. in Valkenswaard bij Valkencourt tegen het Nederlandse team een kompetitie- wedstrijd in het kader van de Europese kompe titie Superdivisie en het is de t.t.v. Irene gelukt dit Tsjechische team de volgende avond - Don derdag 25 september - achter de tafel te krijgen in het Sportcentrum Irne aan de Insulindestraat 3a, Tilburg om opnieuw Nederland te bestrijden maar dan nu vriendschappelijk. Het bestuur van t.t.v. Irne heeft deze unieke kans met beide handen aangegrepen en wil tafeltennis-minded Midden-Brabant om louter propagandistische redenen kennis laten maken met tafeltennis van hoog niveau en daarom is de toegaan ook gratis. Aanvang 19.30 uur. TVERSTEVLEES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ! Er is nog plaats bij de Krekul! In de week van 29 september gaan de meeste cursussen van start. Tijdig krijgen de mensen, die zich opgegeven hebben bericht, wanneer en hoe laat hun cursus begint en wat ze eventueel moeten meebrengen. Men kan zich nog opgeven oa.: Pottenbakken 24 lessen 195,beginners en 25,gevorderden, dinsdagavond of zondag morgen. Fotografie 215,incl. fotopapier e.d. begin ners op maandagavond, gevorderden op dinsda gavond, 20 lessen. Voor de jeugd vanaf 6 jaar: Boorddeegfiguren Er wordt geboetseerd met brooddeeg naar eigen fantasie of voorbeeld. De voorwerpen worden gebakken en daarna ver sierd met verf en vernis, 30,voor 6 lessen op maandag 16.15-17.45 uur. Oriëntatiecursus de nadruk in deze cursus ligt niet op het uiteindelijk resultaat, maar meer op het gedurende langere tijd bezig zijn met ver schillende materialen en technieken, 60, voor 12 lessen op donderdag of vrijdag 16.15-17.45 uur. Uitslag kleurwedstrijd de jury, bestaande uit enkele deskundige docen ten heeft Daniel Meijer, Michel Carlier en Hei di van de Wiel respectievelijk de eerste, tweede en derde prijs toegekend. De prijswinnaars mo gen een cursus van 20, 12 of 6 lessen uitzoeken. De winnende kleurplaten liggen enkele weken in de etalage van ’Wolland’, Burg. Verwielstraat 17. Voor opgeven of nadere inlichtingen over de ve le andere cursussen van de Krekul: tel. 04242-16173, 84496 of 19134. Secretariaat: P. Breughelstraat 3, Oisterwijk. per stuk 0.75 .100 gram 0.95 Weekaanbiedingen van 18 tot 24 september Op zondag 28 september wordt voor de 5e maal de komtoer van Moergestel verreden. Vooruit lopend op nadere berichtgeving, willen wij het programma nu bekend maken. 10.15 uur. Recreanten inschrijven bij H. Hoff mans, Bosstraat 14. Dit jaar een open wedstrijd dus voor iedereen, ook niet Moergestelnaren. 11.00 uur. Liefhebbers met de Moergestelnaren J. de Laat, Pieter Burgers, T. van Elderen. 12.30 uur. Junioren met John van Kerkoerle uit Moergestel. 14.00 uur. Stratenloop 10 km iedereen kan hieraan deelnemen, de inschrijving geschiedt op de dag zelf bij H. de Brouwer tot 13.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 5,Er worden voor de eerste 10 aankomende een prijs gegeven. 15.30 uur: Amateurs met Erik Welten en er zijn nog onderhandelingen met Lambert Welten. Wij hopen dat u ook dit jaar weer zult komen kijken en zult genieten van een stukje sportspek- takel. De najaars kledingaktie voor de stichting Men sen in Nood, gaat weer een aan vang nemen. Namelijk op maandag 22, dinsdag 23 en woens dag 24 september kan men kleding brengen bij de volgende adressen: Winkel Boerenbond, Schoolstraat; Jos van Esch, Schoolstraat 46 (benzinepomp); Piet Ke telaars, Oirschotseweg 24; Mevr. Vissers, Root- ven 16; Mevr, de Groot, Oisterwijkseweg 60; H. van Oort, Stokske 1 Zowel kleding, schoeisel, gordijnen en dekens zijn van harte welkom. Wil men meer weten over deze aktie en de besteding ervan, neemt u dan in het weekend een krant of boekje mee die achter in de kerk liggen. Daarin kunt u ook de adressen vinden waar u te allen tijde kleding kunt bezorgen. Voor Moergestel zijn die adressen, Mevr, de Groot en H. van Oort, zie hierboven. Heeft nog plaats voor nieuwe leden. We spelen op maandagavond van 21.00 tot 23.00 uur. Er is gelegenheid om te trainen. Heb je interesse kom dan een keer vrijblijvend kijken en of spe len of neem contact op met Leny de Ruiter, tel. 1573 of Rinus v.d. Wiel, tel. 1524. Bestuur B.C. de Aanstede UIT EIGEN ROKERIJ ER IS WEER ZUURKOOL EN KOOKWORST UIT EIGEN KEUKEN!!! Vanaf zondag 21 september tot en met zondag 23 november opent de Brabantse Kunstgalerij opnieuw haar deuren. Ditmaal heeft de tentoonstelling als onderwerp de schilderkunst in Brabant in de periode 1900-1940.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 3