Moergestel ging even terug in de tijd Touwtrekken over water s B S 3 Voor alle Ouderen vanaf 55 jaar w r o o l.n; K.P.J. Moergestel organiseert a.s. zondag Zondagmiddag 3 uur. Onder ’n hemel vol dreigende wolken, voorafgegaan door de jubilerende harmonie, vergezeld van Musik- kapelle Heiden en gadegeslagen door duizenden toeschouwers trekt ’n allegorische optocht door ons dorp. Enkele honderden inwoners heb ben zich verkleed en uitgedost an no 1911: ’t jaar waarin Fanfare ’Prinses Juliana’ werd opgericht. Verrassende taferelen voltrekken zich voor de ogen van de kijk- lustigen en velen kijken, enigszins met weemoed, naar wat er in 75 jaar allemaal is veranderd. awy. WW.SL-- WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1986 I groot belang en is overal te proeven. c.v. ’De MOERSPITTERS’ - Nr. 445 Naam van de ploeg: Contactpersoon: Woonplaats: Telefoon: i Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. conditie en spieroefeningen, en dezelfde wedstrijdvoorbereidingen treffen als vele andere topsporters (voldoende rust, eten, oefeningen e.d.) en dit samenvoegt met de reeds genoemde elementen, dan weet u dat een touwtrekker/ster een serieus sportbeoefenaar is die meer erken ning verdient. TOUWTREKKEN OVER WATER IS EEN SPORT VOOR IEDEREEN! voordat ook de feestelijkheden voorgoed tot historie zullen worden, doch over die avonden zult u nog wel meer horen. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel I I I I I platte wagen; 2. Volksdansgroep. Categorie C (grote groepen): 1. Inhalen van een neomist; 2. Wasvrouwen anno 1900; 3. Boerin nen mee d’n krommen èrrum; 4. Voetbalclub M.V.C. Categorie D (grote groepen met attributen): 1. Van zaad tot brood; 2. Boerenovertrek; 3. Oude brandweerwagen; 4. De viskar. Alle niet vermelde deelnemers kregen ’n geld prijs. Touwtrekken over water biedt aan vele jongeren en volwassenen een eerlijke kans om een sport te beoefenen in groepsverband waar het niet gaat om de individuele prestaties maar om die van het geheel. De wedstrijdsfeer is gelijk aan die van vele topsporten en kameraadschap is van Voor verdere inlichtingen kunt u zich wenden tot: Wim op ’t'Hoog, Oirschotseweg 79, Moer gestel, tel. 04243-1365 of Wim Ketelaars, Hei- ligeboom 1, Moergestel, tel. 04243-1339. U kunt natuurlijk ook onderstaande strook in vullen en inleveren bij bovengenoemde perso nen. Liefst 39 onderwerpen worden uitgebeeld en veelal hebben de deelnemers zich weten te voor zien van ’uitgestorven’ voorwerpen ’n Veelge hoorde vraag: waar hebben ze het allemaal van daan gehaald? rSprekende voorbeelden daarvan waren o.a. de karbiedlamp op de fiets, de klepper van de dorpsomroeper, de ’roefel’ van de wasvrouwen, de kafmolens enz. Meeste indruk Zonder de overige deelnemers ook maar iets te kort te willen doen, heeft ongetwijfeld groep nr. 24 met ’Van zaad tot brood’ de meeste indruk gemaakt. Vanaf het ploegen tot en met ’t bak ken van het brood brachten zij in beeld en dwongen daarmee ieders bewondering af. Zoals gezegd werd het ’n middag vol nostalgie: zoals de kindsheid en de neomist. Zij brachten even ’n gevoel terug uit het rijke Roomsche leven zoals we dat aan het begin van deze eeuw kenden. De viskar, de voetbalclub, de voddeman, Driek van Toone, de oude tractoren, ach, we zouden alles wel willen opnoemen wat we zagen, maar het waren weer even tot leven gewekte herinnerin gen, en zullen het nu opnieuw worden. Dat de ze historische optocht zo’n sukses kon worden is natuurlijk op de eerste plaats te danken aan de deelnemers die er alles aan gedaan hebben om het hun voor ogen staande doel te bereiken. Er was werkelijk geen moeite gespaard en dat ook heeft het talrijk opgekomen publiek bijzon der weten te waarderen. Dat het weer zich daar- Want een nat pak is de trieste beloning voor al le verliezende teams (tijdens de finale). Als kijksport is touwtrekken over water ook zeer boeiend, vooral tijdens de finales. Alle teams zijn dan zeer aan elkaar gewaagd en om de natte beloning te ontlopen, putten de trekkers uit nog niet aangeboorde bronnen. De competitie heren en dames zorgen voor prachtige en boeiende staaltjes techniek, kracht en teamwork. Bingo Op woensdag 24 september a.s. zal de eerste bin go plaatsvinden van het nieuwe seizoen. Deze zal gehouden worden in de rekreatiezaal van de Reuselhof. Aanvang 7.30 uur (half acht). In de opzet van deze bingo-avonden is niets ver anderd en er zal gespeeld worden als voorheen. Voor een kleine inleg zullen er dan ook weer nuttige prijzen te verdienen zijn. Een kop koffie staat er ook weer voor u klaar. Wij verwachten ook weer een grote opkomst. bij ook nog ’n vol uur netjes gedroeg was mooi meegenomen. Slot De optocht was met het vuurwerk later op de avond (bijna) het slot van de feestelijkheden rond het 75-jarig bestaan van Harmonie ’Prin ses Juliana’ en het was, zoals in het langs de straat uitgegeven programma stond vermeld, in derdaad een nostalgisch genoegen. Rest ons nu nog drie revue-avonden in oktober De wedstrijden die de ’MOERSPITTERS’ orga niseren zijn dus voor eenieder toegankelijk, het zij in teamverband of gewoon als toeschouwer. Er zijn 3 categorieën, nl. dames, heren, jeugd (gemengd mag). De ploeg moet bestaan uit 8 trekkers en een lei der. Deze kan samengesteld worden uit familie, kennissen, vrienden, etc. etc. Opgave is moge lijk tot uiterlijk 19 sept. en de inschrijfkosten be dragen 25,—. Touwtrekken over water is volkssport no. 1 in Zuid-Oost-Brabant. Iedere stad, dorp of ge hucht heeft een of meer touwtrekverenigingen. Er gaat geen weekend voorbij of er is op een of meerdere plaatsen een touwtrektournooi in volle actie. Ook dit jaar organiseren de ’MOERSPITTERS’ alweer hun 3e tournooi. De populariteit van touwtrekken over water schuilt in de wedstrijd elementen en de natte finales. De sport wordt hard en eerlijk bedreven. Voor de buitenstaanders lijkt touwtrekken op een lompe sport die gespeeld wordt door nogal ’ge wichtige’ mensen. Niets is minder waar! Ge wicht speelt een bijna te verwaarlozen rol. De gemiddelde touwtrekker is 1.78 m. groot en weegt rond de 70 kg. en beschikt over een bui tengewoon goede konditie, heeft sterke arm- en beenspieren, een keiharde wedstrijdmentaliteit en is vooral een teammens. Touwtrekken is een teamsport bij uitstek. Koör- dinatie en timing tussen de acht trekkers en hun leider is een absolute must. Tactiek en techniek voeren nu de boventoon i.p.v. keihard rukken totdat je erbij neervalt. Loeren op de tegenstan der, schijnaanvallen en vanuit de verdediging aanvallen zijn tegenwoordig gemeengoed, die deze sport steeds meer boeiende aspekten geeft. Touwtrekken over water neemt steeds in om vang toe, juist door de laatstgenoemde aspecten. Als men nagaat dat de top touwtrekteams 3 maal 1,5 uur per week trainen onder meer aan Gem. leeftijd: 0 dames 0 heren 0 jeugd Invullen wat van toepassing is. Het terrein is gelegen op de Heikant in Moer gestel (staat met pijlen aangegeven). Het evenement vindt plaats op 21 september. Wij hopen u daar allen te verwelkomen. Tot ziens. Uitslag van de optocht: Categorie A (kleine groepen): 1. Op weg naar de repetitie (Driek van Toone); 2. De voddeman; 3. De dorpsdokter; 4. De dorpsveldwachters; 5. De straatvegers. Categorie B (kinderen): 1. Schoolkinderen op Voor iedereen Buiten de competitieploegen is gebleken dat touwtrekken over water steeds meer tot de ver beelding spreekt van vele andere groepen dames, heren en jeugd afkomstig uit/van buurtvereni gingen, café’s, carnavalsverenigingen, families, personeels ver., sportclubs, vriendenclubs e.d. nemen allemaal een keer deel in speciaal voor amateurs gevormde poulen. Een andere reden voor de groeiende populariteit van touwtrekken over water is dat om mee te doen weinig uit rusting nodig is en de kosten zeer laag zijn. Alles wat men nodig heeft is een sterke wil om te winnen en een flinke dosis moed en niet te ver geten, een droog stel kleren in reserve.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 1