Nieuwe rubriek? Kinderkoor GEEN PRAKTIJK Proeftrainingen bij S.V. Audacia B sl Worst voor Sint Klara Goede start feestweek Harmonie Vertrek Arno Drissen Fotogroep Moergestel OZC ’57 Kerk voor kinderen Trouwen Eigen kanaal Moergestel T.V. Contactavond medewerkers Parochie Bakkerssuksessen Tandarts J.M.A. Stieger M. v.d. Veerdonk Groenstraat 58, Udenhout, Telefoon 04241-3374 W g 1 IxJi ijl jb Toer mee 1986 ondanks ’t minder mooie weer toch succesvol! I BI 11e Jaargang - Nr. 444 WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1986 12 De redaktie (ïwV Tiny van Hal-Laurenssen 1 M.T.V. van 10 t/m 12 september. de werkgroep M.O.V. Nu de vakantie voorbij is, wordt het tijd om ook weer met het kinderkoor te starten. De eerste keer dat we bij elkaar komen is op maandag 15 september a.s. om 16.00 uur in het clubgebouw van St. Jan (tegenover de Boszicht- school). Ik verwacht dan iedereen die voor de vakantie bij het kinderkoor was (met hun map) en ook veel nieuwe leden. Dus als je in groep 5 van de basisschool zit, of hoger, en zin hebt om mee te zingen, kom dan op maandag 15 september naar het clubgebouw van St. Jan. Als er dan genoeg belangstelling is, kunnen we bekijken op welke dag en tijd we definitief de re petities zetten. Tot ziens. Burgemeester J. ter Veer had wel een koninklij ke onderscheiding, maar nog geen nieuw vaan del voor de jubilerende harmonie. Het vaandel kon nog niet kwalitatief voor honderd procent op tijd klaar zijn. Er wordt echter hard aan ge werkt. Dit was overigens het enige schoonheids foutje in de verder uitstekend verlopen ope ningsdag. Na de gebruikelijke toespraken gingen honderden ballonnen de lucht in en kon het feest beginnen. Om 18.30 uur was de Harmonie zelf paraat in de kerk voor de jubileummis. Met en- Kindernevendienst Op zondag 14 september is er in de mis van half 12 een nevendienst voor de kinderen van groep 4. Voor jullie is dit de eerste keer. Je bent er van harte welkom. Deze dienst wordt verzorgd door Mevr. T. van Ganzewinkel en Dhr, F. Burgers. Donderdag 11 september a.s. hebben we weer een bijeenkomst in de Vereniging aanvang 20.00 uur. Deze avond gaan we de dia’s bekijken die de vo rige bijeenkomst niet aan bod zijn gekomen. Verder gaan we een beslissing nemen of we lid worden van de Nederlandse Bond van Amateur Fotograven. Denk ook aan nieuwe onderwero- pen voor het jaarprogramma. Tot donderdag. Als het aan ons ligt wel! We willen name lijk gaan proberen om enkele artikelen te wijden aan in Moergestel wonende verza melaars, hobbyisten, enz. Kent u iemand die 'n opvallende verzameling heeft of 'n zeldzame hobby? Laat het ons ’ns weten. Bij voldoende respons op onze vraag ko men we er binnenkort in deze krant op te rug. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel Waarneming door Op maandagavond 22 september wordt de con tactavond gehouden voor allen die op een of an dere wijze aktief zijn in de parochie. Deze avond aan het begin van het nieuwe kerkelijke ’seizoen’ is een jaarlijkse traditie geworden als blijk van waardering voor het vele werk wat door allen verzet wordt en is tevens bedoeld als stimulans om ermee door te gaan. Ook dit jaar weer is gezorgd voor een aantrek kelijk programma, met een serieus gedeelte en na de pauze ontspanning en gezelligheid. Ieder die op wat voor wijze dan ook zich voor onze parochie inzet, heeft inmiddels een uitno diging ontvangen. Wij rekenen er vast op dat u deze niet naast u neerlegt maar als u in de gelegenheid bent op 22 september naar Den Boogaard komt. De Parochie-vergadering Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Gezien de vele reacties op ons eerste berichtje in deze krant hebben reeds vele kijkers hun T.V.- toestel op het nieuwe M.T.V.-kanaal ingesteld. Voor hen die dit nog niet gedaan hebben het vol gende: Onze uitzendingen vinden voortaan plaats via kanaal 40. Dit was het oude kanaal van Belgie Frans II, een zender die reeds gerui me tijd uit de lucht is. De mogelijkheid bestaat dus dat op uw toestel dit kanaal nog ingesteld staat. Is dit niet het ge val dan dient u op een van de vrije kanalen van uw toestel op zoek te gaan naar het testbeeld van M.T.V. (zie uw gebruiksaanwwijzing!) Dit testbeeld, afwisseld tekst en de letters M.T.V., is 24 uur per dag in de lucht tot aan on ze eerste uitzending begin oktober. Lukt het u helemaal niet onze zender te vinden dan kunt u misschien een buurman, famililid of kennis vra gen om u te helpen. Een nieuw, verrassend M.T.V.-seizoen staat voor de deur, zorg dat ook u er klaar voor bent en niets hoeft te missen. r 286 Deelnemers hebben de mooie tocht gereden. Dit waren er 100 minder dan verleden jaar. Mede door de vele gulle sponsors is er toch ’t mooie bedrag van ruim 9120,00 bruto binnen gekomen. Onze oprecht hartelijke dank aan alle deelne mers - sponsors - medewerkenden en het ge meentebestuur voor hun spontane hulp. Het binnengekomen bedrag wwordt na aftrek v.d. onkosten zo spoedig mogelijk overgemaakt aan onze dorpsgenoten Theo Raaymakers en Wim v. Oort voor hun werk in India en Tanza nia. Afdeling Rekreatief Bij aanvang van het zwemseizoen 1985/86 wa ren we door allerlei oorzaken genoodzaakt om met onze afdeling op de woensdag en de zondag ochtend te gaan trainen. Al gauw bleek, dat dit ons heel veel leden ging kosten. We zagen echter geen mogelijkheid hier op korte termijn verandering in te brengen. Nu met ingang van het nieuwe zwemseizoen is, na een enquete naar de ouders toe, besloten om in plaats van twee keer een half uur, waaronder dan die zaterdag of zondagmorgen zou zitten, een keer in de week op de woensdag drie kwar tier te gaan zwemmen. We hopen met deze verandering weer leden te rug te krijgen, die vorig jaar vanwege het weekend-zwemmen de zwemclub hebben verla ten. Wenst u verdere inlichtingen, dan kunt u bellen naar ons secretariaat: tel. 04242-85050. Hopelijk tot ziens op het zwembad. kele sfeervolle muziekstukken werd de mis mu zikaal begeleid. Daarna stond de receptie in Den Boogaard op het programma, waarbij niet was gekozen voor een lange rij mensen om het bestuur een handje te geven, doch de harmonie musiceerde afgewisseld met korte felicitaties van mensen, die de harmonie iets wilden aanbieden. De receptie ging over in een grandioos bal, een feestelijke afsluiting van deze eerste dag. A.v.d.W. Vader Jos en zoon Jan van Hulten zijn er we derom in geslaagd om tijdens te wedstrijden te Maastricht opvallende prestaties te leveren. Jos kreeg ’n derde prijs voor bedrijfsinzending brood en banket. Daarvoor moesten wit-, volkoren- en stokbrood gemaakt worden, als mede briosjes, appelcarrés, saucijzenbroodjes, appel- en vruchtentaart. Jan van Hulten kreeg op dezelfde wedstrijden een eervolle vermelding voor de afd. bruin brood. In het direkte vooruitzicht van de jubi- leumweek, heeft het jubileumcomité Harmonie Prinses Juliana een oude tra ditie gevolgd. In de hoop op goed weer heeft het een worst laten brengen naar de zusters Clarissen in Tilburg. Slager Franken had deze worst aangeboden en kunstig gemodelleerd in de vorm van een tuba. En je kunt er van denken wat je wilt, maar een dreigende plensbui bij de openingsceremonie maakte rechts omkeer en ook het jazz-festival kende geen druppel regen. Nu maar hopen dat de worst van Toon voor heel de week toereikend is! Als jonge mensen gaan trouwen komt er heel wat kijken. Er valt dan veel te doen aan de voor bereiding van dit belangrijke gebeuren. Zo wil len we ook in de parochie graag alle aandacht besteden aan de voorbereiding op een kerkelij ke huwelijksinzegening. Daarom willen wij jonge mensen, die van plan zijn, om dit jaar nog te trouwen vragen zich nu reeds aan te melden op de pastorie. Het is ook belangrijk, om teleurstellingen te voorkomen. Op woensdag 17 en woensdag 24 september a.s. houden wij twee proeftrainingen voor alle jon gens uit Moergestel van 13.30 tot 15.00 uur. Alle jongens van 6 jaar en ouder die graag deze proeftrainingen mee willen maken, zijn van har te welkom. Er is deskundige leiding aanwezig. Ook de pupillen van Audacia mogen komen, breng allemaal een vriendje mee. Jeugdcommissie S.V. Audacia De pastoraal werker van onze parochie, dhr. A. Drissen is aan het eind van zijn proefjaar helaas tot de conclusie moeten komen dat hij zijn werk verband hier en in Oisterwijk niet zal verlengen. Dit in verband met werk- en gezinsomstandig heden. De heer Drissen is inmiddels aangezocht als aal moezenier bij de Luchtmacht. De datum van in diensttreding aldaar is nog niet bekend. Het parochiebestuur beraad zich momenteel over de nu ontstane situatie en zal op korte ter mijn tot een mogelijke oplossing zien te komen. De parochievergadering - I -

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 1