LOUIS v/d MEYDENBERG te Presto frint MINIPOSTER VAN UW EIGEN NEGATIEF OF DIA. Van je kinderen kun je nooit genoeg foto's (of dia's) maken. Ze zijn groot voordat je het weet Maar u heeft natuurlijk ook talloze foto's van andere onderwerpen gemaakt, die bijzonder geslaagd en dierbaar zijn. Foto’s waar u iets bij zonders mee wilt doen, vergroten bijvoorbeeld, op Mini- poster-formaat (30x30 of 30x40 cm. afhankelijk van nega tief of dia). Om in te lijsten en aan de muur te hangen. Of, om kado te doen aan de Grote verwenners, Opa en Omavoor nog geen tientje (van dia f 2,- extra) maakt Presto Print er een prachtige Miniposter van. Tot 30 september 1986: Miniposter 30x30 of 30x40 cm. van negatief f9,90 en van dia fl1,90.Duskom snel met uw negatief of dia naar ons toe. n I ski K (Her)ontdek dansen bij Robben in Oisterwijk aw PHOTO-ATELIER Rootven 26 - Moergestel - Telefoon 1421 K? Ongelooflijk goed in kleur st l^y o 2. - *(van dia f2,-extra) A 8 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1986 PAGINA 9 2- 1 ÏÏN lt- n- i- r: Scholieren, jongeren, twens en gehuwden doen ’t bij Danscentrum Robben. Oisterwijk en omgeving. Met halve klassen geven zij zich soms op.’ I' I t- i- I, I, in er k- ie ïr L n- ir- an 3, ag, Jo in i- de >ta- c bij >er- cm- 9a, >■1 VOOR F 9.90 WORDT JE KLEINE ELVIS EEN ROTE POPSTER! de zaterdagavond, de play-back wedstrijden en de dansende mode-shows, danstesten en wedstrijden, de bals met kermis en karnaval, het jaarlijkse dans- festival en demonstraties. Gympies Wie denkt alleen met stropdas, kolbert of een keu rige jurk of rok de dansvloer op te mogen, heeft het volkomen mis. ’Die tijden zijn gelukkig voorbij, tenminste in ons Danscentrum’, zegt Robben. Zijn Danscentrum kent geen kledingvoorschriften. ’Vrijheid, blijheid, zeggen wij altijd maar. Toch zie je dat de meisjes steeds meer hun lange broeken verwisselen voor een leuke moderne rok. Ook de jongens kleden zich modieuzer. Er zijn er nog bij die met gympies naar de dansles komen. Meestal bedenkt de kursist zich na een paar Het dansseizoen staat weer voor de deur, dat be tekent dat in het pas verbouwde Danscentrum Rob ben aan de Lind zoals andere jaren wekelijks weer enkele honderden scholieren, jongeren, twens en gehuwden over de dansvloer zwieren. Vogels van diverse pluimage die ten eerste graag willen leren dansen en daarnaast ook van gezelligheid houden. Danscentrum Robben weet het nuttige met het aan gename te verbinden, getuige het feit dat na de eer ste kursus negen van de tien deelnemers doorgaan met een vervolgkursus en dat terwijl veel van hen met een brok in de keel naar hun eerste dansles gin gen. Wij zochten Herman en Ria Robben op in hun schitterde akkomodatie in Oisterwijk op zoek naar het geheim achter het succes van bet danscentrum. lessen zelf wel, omdat dansen op gympies nu een maal moeilijk gaat. Ze glijden niet en zijn stroef. Zo ontdekken ze zelf wat het beste is. Iedereen is in feite vrij te dragen wat hij of zijzelf wil, maar in de praktijk trekt iedereen aan wat bij dansen het meeste geschikt is. De eerste les wordt dan ook niet besteed aan lan ge verhalen over etikettering, maar aan het leren dansen, zodat de kursist na de eerste les al met en kele danspasjes de deur uitgaat.’ Ook wat het ten dans vragen betreft heeft danscen trum Robben zich aangepast aan deze moderne tijd. Zoals de jongens de meisjes vragen, kunnen nu ook de meisjes de jongens vragen. En ook dit slaat aan bij de scholieren, die vaak massaal naar dansles komen. ’Wij hebben heel veel scholieren uit Spelenderwijs Ieder jaar krijgt Herman Robben bij de inschrij ving weer te horen: ’Ik wil wel leren dansen, maar m’ne meens heeft geen ritme-gevoel. ’Iedereen kan leren dansen,’ is dan steevast het antwoord van de dansschoolhouder. ’Bij de een ligt het ritme-gevoel wat dieper dan bij de ander. Het is aan de dansle- raar om het eruit te halen.’ Bij Robben gebeurt dat niet met opgeheven vinger en bestraffende woor den, maar ontspannen met een grapje en een geint je. Danscentrum Robben, aangesloten bij de F.D.O. (Federatie Dansleraren Organisaties), heeft daarvoor goed opgeleide, gediplomeerde danslera ren in dienst die hun vak goed verstaan. Zij stellen de kursisten op hun gemak. Dansen leren gaat bij Robben spelenderwijs. Mannen worden ook enthousiast ’Bij de twens en gehuwden willen de mannen soms niet mee. De vrouw is van nature nu eenmaal danslustiger, stapt eerder de dansvloer op. Maar als mannen eenmaal een paar lessen gehad hebben, vinden ze het leuk, ja eigenlijk tweehonderd pro cent meevallen. Hoe dat kan? Door een duidelij ke uitleg en gediplomeerde mensen en de leuke mu ziek. Wij proberen mensen te vermaken. Dansen is immers plezier voor twee.’ Gezelligheid Dansschool Robben zit enorm in de lift. Als reden geeft Robben hiervoor de verbeterde opleiding voor dansleraren zo’n 15 jaar geleden. Het niet stug volhouden aan allerlei regels die vroeger in de dans scholen golden. Toch blijft het vreemd dat in een tijdperk van disco-muziek nog zoveel mensen stijldansen willen leren. Het is immers niet meer zoals dertig jaar ge leden dat in elke uitgaansgelegenheid een band le vende muziek speelt waar je het geleerde in prak tijk kunt brengen. Herman Robben: ’Ons Dan scentrum is dermate ingericht dat men zich in een uitgaansgelegenheid voelt. Naast de lessen zijn er ook aparte avonden voor jongeren en twens en ge huwden om het geleerde in praktijk te brengen. De ze avonden worden doorgaans zeer druk bezocht. De mensen krijgen meer vrije tijd en zoeken de ge zelligheid weer op. De twens en gehuwden willen samen weer eens iets gaan doen. Natuurlijk komt er ook een beetje nostalgie bij kijken, een stukje herontdekken.’ Jongeren komen uit zichzelf Bij jongeren is er geen sprake van herontdekken en toch gaan zij bij Robben in drommen de dansvloe ren op. ’De jongeren worden in de meeste gevallen niet meer zoals vroeger door thuis gestuurd, maar ko men uit zichzelf. Omdat ze op vrijwillige basis ko men, zijn ze meer gemotiveerd en is het ook veel ge zelliger. Al lerende, ontdekken ze dat dansen leuk is. Dan zijn ze ook niet meer weg te slaan. Negen tig procent gaat na de eerste kursus door. De les sen spreken de jeugd aan. En natuurlijk de aktivi- teiten die buiten de lessen worden georganiseerd, zoals: de wekelijkse oefenavond voor jongeren op Gevarieerd programma bij Danscentrum Robben Kiezen voor Danscentrum Robben is kiezen voor vrijheid en variëteit. Alles kan en niets moet. Scho lieren, jongeren, twens en gehuwden vinden er een kursus naar hun gading. Het danspakket dat Rob ben aanbiedt is altijd gevarieerd. Niet alleen de ballroomdansen (foxtrot, tango, engelse wals) ko men aan bod, maar ook de meer swingende zuid- amerikaanse dansen zoals de rumba, cha cha cha en jive. Deze kunnen prima op de hedendaagse top- veertig muziek gedanst worden. Voor de liefheb bers is er Rock and Roll dansen. f\. h

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 9