TSGm ZATERDAG 6 SEPTEMBER OPEN DAG VAN 10.00-16.00 UUR. AUTOBEDRIJF DONKERS HEET U WELKOM zautobedrijf donkers i gs I si K Bibliotheeknieuws Kunt u mij helpen Laatste oproep K.P.J.-nieuws A.s. vrijdag opent Burgemeester ter Veer ons nieuwe pand aan de Schoolstraat 60. Ter gelegenheid hiervan houden wij Teken-Schilder-Groep Moergestel UNIEK VOOR MOERGESTEL! Jeugdvakantieweek 1986 Bij deze nodigen wij u gaarne uit een kijkje te komen nemen SCHOOLSTRAAT 60 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243 - 1110 Tevens beschikken wij over een autospuitinrichting, zodat alle mogelijke reparaties bij ons in eigen bedrijf kunnen worden uitgevoerd. Autoschade herstellen met behulp van onze ultra-moderne richtbank. WAT IS ER ZOAL TE ZIEN? Diverse merken nieuwe en gebruikte auto's, maar ook de aanhangwagenlijn van HENRA alsmede vee- en paardentrailers. p hè ft® -- "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1986 PAGINA 5 4 Oogstdankfeest Op zondag 7 september wordt weer het kring- oogstfeest gehouden. Het vindt plaats in het na- tuurtheater in Oisterwijk en begint om 10.15 uur. het thema is ’Vertrouwen’ en de H. Mis wordt voorgegaan door Pastor van Sprang. Jullie zijn allemaal van harte welkom. op zaterdag ook buiten geschilderd. Voor inschrijvingen en meer informatie: Cees van Gameren, Burg. Maeyerstr. 12 Moergestel. Telefoon 1916. ;?R' Dit is een veel gevraagde kreet als u weleens komt uitgelopen bij een straat-, sport- of bedrijfsongeval. ook in huis of school gebeuren vaak ongevallen, denk maar eens aan verbranding, een kind met schaafwonden of bebroken arm. Het drinken van gloor, wasbenzine en dergelijke. Vele gedi plomeerde E.H.B.O.-ers hebben in al deze situa ties goed en verantwoorde hulp verleend. Als u dit leest en denkt. Wat zou ik hieraan moeten doen. Ik weet zelf niet eens hoe te handelen. Welnu, dan is dit een goede reden om u op te ge ven voor de cursus E.H.B.O. op donderdag 25 september start de nieuwe cursus. De lessen zijn op donderdagavond van 20 tot 22 uur, in het Wit-Gele-kruis-gebouw, en worden gegeven door onze arts Docent Dr. p. Terwindt en kaderinstucteur de heer W. van Rooij. Eind januari 1987 zal het examen worden afgenomen. De kosten bedragen 125,examengeld en lesboeken inbegrepen. Denkt u dit is iets voor mij en u bent op 10 januari 1987 16 jaar of ouder dan kan u zich opgeven bij een van de on derstaande personen. Met vermelding van naam, adres en geboorte data, zo we u tijdig een uitnodiging kunnen versturen voor de eerste les avond. Gerry van Gisbergen, Raamackerstraat 18, telefoon 33291. Jan Rijnen, Past, van de Boogaardstraat 43, telefoon 2120. In september gaan wij van start met danslessen. Voor de categorie BEGINNERS zijn nog enkele plaatsen vrij: voor zowel jongens en meisjes. Voor de categorie BRONS LATIN zijn alleen nog plaatsen vrij voor heren. Wanneer er geen aanmeldingen van heren komen, dan zijn wij ge noodzaakt deze lessen te laten vervallen en krij gen de reeds aangemelde kandidaten de kans het komend jaar weer in te schrijven. Ook voor ZILVER BALLROOM en -LATIN; alsmede 25 ers zijn nog voldoende plaatsen vrij. Aanmeldingen voor alle categoriën zijn nog mo gelijk tot 15 september a.s. bij dhr. J. Meeuwis, Bosstraat 6, tel. 1641 en ’Den Boogaard’ tel. 1665. De lessen worden gegeven in ’Den Boogaard’ door Dansschool Jan van Opstal. Meldt u dus nog snel aan, zodat wij alle geplan de cursussen kunnen laten doorgaan, want u weet: dansen is niet alleen plezier voor twee, maar voor velen samen!!! Speciaal bericht voor middelbare scholieren Uiteraard is er ook voor leerlingen van middel bare scholen de mogelijkheid aanwezig om met de teken- en schildercursussen die in Moergestel gegeven worden mee te draaien. Niet altijd bie den scholen voldoende gelegenheid voor hun leerlingen om zich op het gebied van musische vorming te kunnen ontplooien. Buiten de ba sistabellen zijn er in de regio gelukkig een aan tal scholen die tekenen als eindexamenvak aan kunnen bieden. Een middelbare opleiding met daarbij tekenen als eindexamenvak biedt bij het kiezen van een vervolgopleiding veel meer mo gelijkheden dan alleen die beroepen waar in eer ste instantie aan gedacht wordt. Zo’n cursus biedt natuurlijk niet die garantie van een ein- dexamenpakket waarin tekenen is opgenomen. Het kan wel gezien worden als een uitstekende aanvulling voor die gevallen waarin de school hierin niet voorziet of in die gevallen waarin de samenstelling van het vakkenpakket geen ruimte biedt. Ook al wil je tekenen later niet in je be roep betrekken dan kan het toch een zinvolle be zigheid of ontspanning zijn. De cursussen worden gegeven op maandag en donderdagavond van 19.00-22.00 uur, 3 uur per avond dus en in totaal 30 avonden. Tijdens de schoolvakanties worden geen lessen gegeven. De aanvang van de cursussen is op 8 en 11 septem ber. De lessen hebben duidelijk het karakter van een cursus. Naast de praktijk worden ook een aan tal theorielessen gegeven. Ondanks de systema tisch in moeilijkheidsgraad opgebouwde lessen is er voor iedere cursist voldoende ruimte om op eigen niveau te kunnen werken. Het thema van de avond ligt weliswaar vast, maar er is ruimte genoeg voor eigen interpretatie. De cursus van maandag is bedoeld om een bre de basis te leggen om later een gerichte keuze te kunnen maken. De cursus is verdeeld in 3 fasen, t.w. een teken, een schilder en een aquareleergedeelte. Aan de orde komen o.a. de volgende aspekten; waarneming, projektie, perspektief, konstruk- tie, vorm, ruimteuitbeelding en materiaalhante- ring. Uiteraard wordt er ook veel aandacht besteed aan kleur, kleurtoepassing en goache- en aquarelschilderen. Jan, mensen van ’t Gilde St. Catharina, dhr. Jan op ’t Hoog van de manege, EHBO ver. St. Cristoffel, dhr. Klomberg van de Boszicht- school, dhr. Zoontjens van Den Boogaard en dhr. Wolfs, beheerder van ’de vereniging’ die voor ons de zorgen van onderdak, ruimte, of ’n gedeelte van het programma overnamen. Alle leiders, leidster, kampbewakers, verzorgers van het avondprogramma die onze zorgen voor kinderen, programma en materieel deelden. Kees en Leo die ons de hele week assisteerden en Adrie die kwam als dat nodig was! Rinus Denissen de gelijknamige supermarkt, Wim Willems, en Marianne van Dijk, Avang schoenfabriek die ons van de benodigde goede ren voorzagen. Redaktie van Moergestel-Nieuws voor de voor treffelijke verzorging van de berichtgeving. Al deze mensen en verenigingen droegen hun steentje bij en graag rekenen wij volgend jaar weer op hen Nog, tot slot, een mededeling over de ballonnen wedstrijd: teruggekomen kaartjes kun je inleve ren bij: Jan van lersel, Raamackerstraat 9. Iedereen die zijn briefje inlevert krijgt prijs en er zijn 3 hoofdprijzen. De prijzen worden be kend gemaakt via Moergestel Nieuws en wel in de herfstvakantie! Bedankt allemaal en: tot de jeugdvakantieweek 1987. Organisatie jeugdvakantieweek, Jan, Corry, Cristien, Det, Thilly, Harriet en Ine. Het zit er weer op!! Gelukkig, omdat het allemaal, op ’n enkele for se regenbui na, weer goed is gegaan; ’n beetje weemoedig omdat je de drukte van zo’n week wel wat mist, schrijven we dit stukje. En druk was het!We waren gemiddeld met 440 mensen: 270 kinderen van groep 3 tot en met 8 en hun 50 leiders en leidsters; 83 kleuters en hun 26 leiders en leidsters; de mensen van Scouting groep St. Jan die het bivak verzorgden, Leny van de EHBO en wij, de 7 mensen die voor ’t soepel lopen van de totale ’jeugdweekmachine’ zorgden. Gelukkig waren er weer een heleboel mensen die ons met raad en daad en goederen ter zijde ston den. Wij laten ze hier even de revue passeren, wij zijn hun erg dankbaar want hun steun is on misbaar voor ons! Het gemeentebestuur van Moergestel, voetbal vereniging Audacia, Roef, jeugdbelangen St. 8 september feestelijke dag in de bibliotheek Gratis koffie en ranja drinken in de bibliotheek! Op 8 september aanstaande wordt een start ge maakt met de verbouwing van de voormalige kleuterschool ,’t Heideveldje’ tot bibliotheekge bouw. Om dit feit te vieren willen wij deze dag iets feestelijks geven. Wij nodigen iedereen uit een kijkje te komen ne men in onze bibliotheek. Door middel van affi ches en bouwtekening zal geprobeerd worden u alvast een indruk te geven van het toekomstige nieuwe gebouw. In de komende maanden zullen wij u van onze vorderingen en de uitbreiding van de dienstver lening op de hoogte houden. U kunt een en ander bekijken onder het genot van een kopje koffie en een glaasje ranja voor de kinderen. Wij zijn open: maandag van 14.30-17.30 uur en 18.00-20.00 uur; woensdag van 14.30-17.30 uur; vrijdag van 14.30-17.30 uur en 18.00-20.30 uur. Tot ziens in de bibliotheek. Uitleenbibliotheek Moergestel, Kloosterbaan 32a, 5066 AN Moergestel, tel. 04243-2243. [SR Op donderdag is er een cursus waarin aandacht besteed wordt aan figuur- en portrettekenen, met aspekten zoals verhoudingen, vorm, bewe ging, perspektief, lichtval, sfeer, kompositie, uitdrukking e.d. In een tweede fase gaan we ons bezighouden met het tekenen en schilderen naar en in de natuur. Tijdens het laatste gedeelte van de cursus wordt

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 5