SLAGERIJ KETELAARS B.V. R d gnp MODEHUIS U ExhlSLUiER Gezwiene waai nieuws Heivelden nieuws Dansles voor 55 ers Jazz-Mis zondag 7 september Badmintonclub de Aanstede Het feest kan beginnen B I - Jl ai PULLOVERS en VESTEN Bezwaarschrift Boerenbond vervolg van voorpagina MAGER RUNDERBRAADVLEES OF LAPPEN NASIVLEES BAKSCHIJVEN GEKOOKTE SCHOUDERHAM BOTERHAMWORST RUNDERROOKVLEES Zeer ruime keus! PAGINA 3 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1986 2 100 gram 2.50 ALLE SOORTEN VLEES VOOR UW BARBECUE! per stuk 0.80 100 gram 1.40 100 gram 0.90 vervolg van voorpagina 500 gram 9.00 500 gram 5.25 Badmintonclub de Aanstede heeft nog plaats voor nieuwe leden. We spelen op maandaga vond van 21.00 tot 23.00 uur. Heb je interesse, kom dan vrijblijvend een keer kijken en of spelen of neem contact op met Le- ny de Ruiter of Rinus v.d. Wiel. Bestuur B.C. de Aanstede Weekaanbieding van 4 tot 10 september UIT EIGEN KEUKEN UIT EIGEN ROKERIJ Jongelui, vrijdagavond start het seizoen in sporthal de Vonder weer voor de jeugd en de se nioren van de gezwiene waai. Wij verwachten vrijdagavond 5 september de jeugd van 6 t/m 10 jaar om 18.00 uur en de se nioren om 10.00 uur. Maar zorg wel voor zui ver sportschoenen. Verder wordt de jaarlijkse feestavond gehouden op 20 september aanstaande deze wordt gehou den in den Boogaard. Een dezer dagen komt het bestuur langs voor opgave/aantal personen per gezin. Bestuur gezwiene waai. Op woensdag 17 september a.s. start de kursus voor de dansgroep onder leiding van Nico Kui pers. Deze vindt plaats in ’Den Boogaard’ van 1.30 tot 2.30 uur. Na afloop van deze dansles is het nog vrij dansen. Al degenen die hiervoor in aanmerking komen worden zeker op deze eerste les verwacht. Mochten er nog personen zijn die zich voor de ze kursus op willen geven of informatie hierover kunnen zich melden bij mevr. Vissers-van Elde- ren, Rootven 16, tel. 1513. KERKSTRAAT 10 - MOERGESTEL - TELEFOON 04243-1262 Hierbij weer het eerste berichtje van de buurt vereniging na de vakantie. We hopen dat jullie allemaald een fijne vakan tie hebben gehad. Nu het ’normale’ leven weer begint een paar me dedelingen. Op vrijdag 5 september wordt er een avondje ge organiseerd voor al diegenen die zich bij het 12‘/2 jarig buurtfeest vrijwillig hebben ingezet, want zonder die vrijwilligers had het geweldige feestweekend geen doorgang kunnen vinden. Wij verwachten dan ook al diegenen die een steentje hebben bijgedragen rond de klok van 21.00 uur in het (let wel!) cafégedeelte van tap perij de Schouw. Op zaterdag 13 september zijn van onze buurt vereniging ook enkele ploegen aktief bij het volksvermaak aan de Reusel. Wij hopen dat u onze sportievelingen in grote getale komt aan moedigen. Dan als laatste bericht onze jaarlijkse fietstocht, omdat wij anders Toermee ’in de wielen zouden rijden’ is onze jaarlijkse fietstocht verzet naar zondag 21 september. Het belooft weer net zo’n mooie tocht te wor den als vorig jaar, dus weer voor groot en klein. Vertrek in de Dagmaet om 14.00 uur. Het bestuur. Jazz en Godsdienstbeleving Zondag 7 september wordt in onze parochiekerk een Jazz-Mis uitgevoerd door ’Ons Genoegen’ uit Oisterwijk. Daarmee wordt geen vreemd ele ment in onze liturgieviering binnengehaald. Jazz en Religie zijn nauwer met elkaar verbon den dan men misschien zou vermoeden, want Jazz is voor een belangrijk deel ontstaan uit re ligieuze muziek. Vanaf 1900 ontwikkelde zich in de Verenigde Staten deze inmiddels niet meer weg te denken muziekstijl onder de zwarte be volking. Zij was gebaseerd op ritmische en me lodische overblijfselen van de West-Afrikaanse muziek, gecombineerd met harmonische ele menten uit de westerse muziek. De jazz-muziek kent verschillende vormen, zo als de ’worksongs’, de blues, de spirituals en gospels. Met name de laatste twee dienden ter opluistering van religieuze diensten. Vooral door blanke arrangementen hebben veel van deze ’songs’ wereldbekendheid gekregen in de jazz muziek. In de erediensten, zoals die tot op de dag van vandaag onder de zwarte bevolking van de V.S. worden gehouden, worden dezelfde spirituals en gospelsongs nog altijd gezongen, veelal volgens het principe van beurtzang, vaak met bijna ex tatische uitbundigheid. Vaak terugkerende on derwerpen van deze songs zijn de rivier De Jor- daan, die de overgang symboliseert van het aardse leven naar het hiernamaals, en het begrip ’Home’, het thuiskomen van de onderdrukten in de schoot van God. Ook gebeurtenissen en personen uit het oude testament vormen een ge liefkoosd thema. Dat degenen die deze jazz-mis zullen bijwonen evenzeer in extase zullen raken als de zwarte ge lovigen is niet te verwachten (daarvoor zijn wij wat te nuchter), maar de muzikanten die deze mis verzorgen hopen toch een stukje uitbundig heid bij de gelovigen te kunnen losmaken en wat over te brengen van de karakteristieke sfeer van de neger-eredienst. financiën uit te breiden met een terzake des kundige. Hoewel de P.G.B. steeds voorstander is geweest voor een beheerskommissie wil men nu afwach ten of het geboden alternatief voldoende werkt. De S.P.M. blijft pleiten voor een beheerskom missie. De V.V.D. zou deze aangelegenheid be handeld willen zien in de desbetreffende kom missie. Notulen van de vergadering van 27 juni 1986 Naar aanleiding van deze notulen vraagt de S.P.M. of het bekend is dat er taxatieverschil- len bestaan m.b.t. de verkoop van Woningwet woningen. Wethouder Smits zegt hiervan op de hoogte te zijn. Hij zegt eventuele klachten hier over te bundelen en te bezien wat hiermee ge daan kan worden. Openbare verlichting in het buitengebied Het college van burgemeester en wethouders wil nog dit jaar de openbare verlichting uitbreiden aan de Tilburgseweg met zijn rijwielpaden. Ver volgens zou in 1987, 1988 en 1989 respectieve lijk uitgevoerd worden de plannen voor uitbrei ding van de openbare verlichting in het eerste deel van het buitengebied, het tweede deel van het buitengebied en de rijwielpaden langs de Oisterwijkseweg. De raad ging akkoord met de uitvoering van de plannen voor 1986. De overige plannen zullen in een later stadium aan de orde komen. Het C.D.A. liet echter al weten er voor te zullen plei ten dat in 1987 het gehele buitengebied wordt uitgevoerd. De P.G.B. wilde de rijwielpaden aan de Oisterwijkseweg een hogere prioriteit geven. Verkoop 19 bouwkavels in plan Papenacker Voorgesteld wordt 13 kavels te verkopen voor premie A-woningen, 3 voor premie C-woningen, 2 voor twee-onder-één-kapwoningen en 1 voor een vrije sektor woning. Met de totale verkoop is een bedrag gemoeid van 412.706,92 exclusief B.T.W. Op de vraag van de C.D.A. legt wethouder Smits uit hoe de m2-prijs is vastgesteld van de kavels voor de twee-onder-één-kapwoningen. Overigens wordt akkoord gegaan met de voor gestelde verkopen. Vaststelling bestemmingplan Papenacker Alle fracties vinden het juist dat de regeling se lectief gronduitgifte-beleid wordt toegepast. De P.G.B. pleit verder voor een regeling voor spijt optanten. Tegen het ontwerp-plan werden 2 be zwaarschriften ingediend. Op advies van de kommissie Beroeps- en Bezwaarschriften wordt besloten aan de bezwaren van 1 reklamant tege moet te komen. De overige voorstellen: o.a. Voorstel in het plan Papenacker de straatnamen De Lathouwer, D’n Duyp, Eysenbrand en Bur gemeester Poortstraat te gebruiken; waren voor de raadsleden geen aanleiding tot discussie en werden dan ook zonder stemming goedgekeurd. W.S. Zondag 14 september: in verband met allegori sche optocht zullen veel straten tijdelijk afgeslo ten zijn. De B.B.A. bussen zullen worden om geleid. Bushalte Rootven en Raadhuisstraat ver vallen mogelijk voor enkele ritten. Bejaardenmiddag Voor de bejaardenmiddag in den Boogaard op dinsdag 9 september zal een ophaal- en thuis- brengdienst worden geregeld per bus. De bus zal tussen 13.30 en 14.00 uur bejaarden opnemen op de volgende plaatsen: - Oirschotseweg: bij Kruising Heikant en Vos- senhoorn - Reuselhof - Broekzijde bij woning van de heer Thissen - Heuvel: hoek Heuvel-Pijnendijk Op deze punten worden de bejaarden tussen 17.30 en 18.00 uur ook weer ontscheept. Jubileumcomitee Wethouder Mulders bijzonder moeilijke kwestie... Na dit betoog van wethouder Mulders verlang den de P.G.B. en de V.V.D. enige duidelijkheid omtrent de standpunten van de leden van het college van burgemeester en wethouders. Omdat bij de stukken niets was gebleken van een min derheidsstandpunt waren de P.G.B. en de V.V.D. verrast met het standpunt van wethou der Mulders. De voorzitter legt dit uit door te stellen dat door het college reeds in 1984 een standpunt werd in genomen. De heer Mulders maakte toen geen deel uit van het college. Als wethouder wil hij zich aan het collegestandpunt houden, doch als raadslid niet en als zodanig is hij niet eerder in de gelegenheid geweest zijn standpunt duidelijk te maken. In tweede instantie stelde de V.V.D. eventueel het voorstel van de S.P.M. tot uitstel van de beslissing t.a.v. de bezwaren van de Boerenbond te willen steunen. Liever zag men echter af wijzing. Het C.D.A. voelde niets voor een postzegelplan zoals door de S.P.M. werd voorgesteld. De P.G.B. vroeg om schorsing om zich nader te kunnen beraden. Ook de voorzitter wilde schor sing om binnen het college e.e.a. nog te bepra ten en ambtelijk advies in te winnen. Na de schorsing stelde de voorzitter dat het col lege van mening is dat uitlichten van het onder deel Boerenbond vanwege de rechtsongelijkheid niet kan en blijft derhalve bij het ingenomen standpunt. Uiteindelijk worden de adviezen van de kom missie voor Beroep- en Bezwaarschriften, uitge zonderd dat t.a.v. het door het bestuur van de R. K. Boerenbond ingediende bezwaarschrift zonder hoofdelijke stemming overgenomen, zij het dat de S.P.M. en d V.V.D. de aantekening wensen tegen gestemd te hebben op de voorstel len inzake de bezwaarschriften namens de gebr. Janssen Beheersmij B.V. en namens N. Franken en J. Cornelissen welke betrekking hebben op de bestemming van de tuin bij de Veerkes. Met 6 stemmen voor en 5 tegen werd het voorstel van het college om niet aan de bezwaren van het bestuur van de R.K. Boerenbond tegemoet te komen aangenomen. Voor waren de fracties P.G.B., V.V.D. en met stemverklaring de S. P.M. tegen was de fractie van de C.D.A. en mevrouw Denissen. Betreffende de overige agendapunten kan nog het volgende worden gesteld. Mededelingen De voorzitter deelt mede dat het college van bur gemeester en wethouders afziet van het instellen van een beheerskommissie voor de Centrale An tenne Inrichting. Gedacht wordt de kommissie T VERSTE VLEES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ! al vanaf 49.90

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 3