’Doorkijk ’molen Bezwaarschrift Boerenbond Het feest kan beginnen tegen het ontwerp komplan leverde veel diskussie op i I I MOERGESTEL FESTIVAL - feest voor iedereen! 58 i i 8 lie Jaargang - Nr. 443 WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1986 Raadsvergadering van 29 augustus 1986 I Het Jubileumcomité. vervolg op pagina 3 1 ‘V/ Viering 75-jarig bestaan van de Koninklijk Erkende Muziekvereniging Harmonie Prinses Juliana, 6 t/m 14 september 1986. M l( H I I Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad op bovenstaand adres. Met veel genoegen nodigen wij hierbij alle inwoners van Moergestel uit voor de receptie, die door bestuur en leden van de harmonie wordt gegeven op zaterdagavond 6 september a.s. vanaf 20.00 uur in 'Den Boogaard'. Tevens inviteren wij iedereen in ons dorp, die boven de 16 jaar is, voor het jubileumbal met The AH Stars, dat aansluitend op de receptie plaatsvindt. Wij hopen met deze advertentie meer in het bijzonder de besturen van alle plaatselijke verenigingen en organisaties te bereiken. In verband met de organisatie en het bijzondere karakter van de receptie, wordt iedereen vriendelijk maar dringend verzocht uiterlijk om 20.00 uur in 'Den Boogaard' aanwezig te zijn. Degenen, die tijdens de receptie het woord willen voeren, worden verzocht dit vóór 5 september mede te delen aan het secretariaat, de Hoefkens 43, telefoon 1824. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel I I I I I i i f I le ’hand en spandiensten’ voor de komende ju bileumviering. Klaas Smits en Piet Schilders kre gen een prachtig beeldje, waarvan er in het ge heel slechts twee zijn vervaardigd door Hans van Brunschot, voor hun bijzondere verdiensten, ieder op eigen terrein, voor de harmonie. Nog enkele aandachtspunten Ter aanvulling en herinnering aan eerdere publi caties nog even enkele verkeersmaatregelen op een rijtje: Zondag 4 september: in verband met Jazz- Festival zijn Rootven en Raadhuisstraat afgeslo ten voor verkeer. De bushalte Rootven vervalt. Woensdag 10 september en donderdag 11 sep tember: In verband met Taptoe en Artiestengala kunnen tussen 10 september, vanaf 7 uur ’s mor gens, tot 11 september 24.00 uur ’s nachts geen auto’s worden geparkeerd op het St. Jansplein. Dinsdag 9 september. In verband met concert van de Luchtmachtkapel zal De Aanstede af gesloten zijn voor verkeer van 18.00 uur ’s avonds tot 4.00 uur ’s morgens. De omwonen den worden verzocht daarmee rekening te hou den en de parkeerplaatsen bij Sporthal De Von der vrij te laten. Of eigenlijk is het al begonnen. Want zaterdag 31 augustus heeft de jubilerende harmonie, in besloten kring, de bloemetjes buiten gezet. En terecht, want tijdens de officiële jubileumweek zal zij zoveel in het keurslijf van het officiële ge beuren moeten optreden dat deze ’ontspanning vooraf’ geen overbodige weelde was. En het is een geweldige dag geworden voor jong en oud vol muzikale en culinaire genoegens en moge lijkheid tot ongedwongen ontspanning. Daar kon zelfs de ’zondvloed’ die zich ’s avonds over het feestterrein op de Hoge Braken uitstortte geen afbreuk aan doen. Er moesten zelfs water pompen worden aangerukt omdat het hemelwa ter zelfs de kuiten van de feestvierders dreigde aan te tasten. Hierbij kwam aan het licht dat de secretaris van het Jubileumcomitee nu reeds in de sfeer van de allegorische optocht verkeert: hij draagt een degelijk ouderwetse onderbroek met lange pijpen. Kortom het was een geweldig feest, een ware opsteker voor de komende gebeurtenis sen. Tijdens een kort officieel gedeelte in Den Boo gaard werden enkele mensen onderscheiden. Goris Janssen sr. werd met algemene stemmen benoemd tot erelid, vooral op grond van zijn ve- De te verwachten overlast welke een uitbreiding mee zou brengen en de grootte van het gebouw waren voor de P.G.B. aanleiding om niet ak koord te gaan om tegemoet te komen aan de in gediende bezwaren. Wel is men bereid mee te denken aan een verandering maar dan wel met het bestaande gebouw als begin en als eindpunt. Het C.D.A. kon zich wat betreft de Veerkes achter de P.G.B. scharen en dus niet tegemoet komen aan de bezwaren. Omtrent de Boeren bond stelde het C.D.A. dat eventuele uitbreiding een overlast zou betekenen voor de omgeving. Hoewel de overlast van stof, stank en geluid mo gelijk kan worden voorkomen, betekende een uitbreiding visueel geen vooruitgang. Men ziet echter geen alternatief en in overweging nemende dat het berijf in sociaal-economisch opzicht belangrijk is voor Moergestel wil het C.D.A. aan de bezwaren tegemoetkomen waar bij als voorwaarde gesteld dient te worden dat een deskundig bureau toeziet dat overlast van stof, stank en geluid wordt voorkomen. Mevrouw Denissen kon zich uitgezonderd met het standpunt t.a.v. de Boerenbond, met de voorstellen van het college verenigen. Zij zei de omwonenden van de Boerenbond te hebben be naderd. Uit deze gesprekken is duidelijk gewor den dat van overlast slechts in geringe mate spra ke is. Zij wil dan ook aan de bezwaren van de Boeren bond tegemoetkomen, doch verzoekt dan wel om het toekomstige gebouw op de en of ande re manier te verfraaien. Nadat de voorzitter op een gestelde vraag van de P.G.B. had geantwoord dat het standpunt van het college, is zoals dit in het voorstel verwoord wordt kreeg wethouders Mulders de gelegenheid om het voorstel te verdedigen en eventuele vra gen te beantwoorden. omdat het ingediende bezwaarschrift van de Boerenbond het hete en grote hangijzer was ging hij vooral hierop in. Hij zei deze kwestie bijzonder moeilijk te vin den. Persoonlijk gezien heeft de Boerenbond voor mij ook betekenis en wethouder ben ik tij dens deze raadvergadering pas in staat mijn vi sie te geven, omdat stukken behandeld in de kommissie voor Beroep- en bezwaarschriften rechtstreeks naar de raad worden gezonden. Zijn eigen mening is tegemoet komen aan de in gediende bezwaren ondanks de visuele aspecten naar de omgeving en van de sky-line van Moer gestel. Het milieuaspect vindt hij zeer belang rijk, maar hierin acht hij verbetering mogelijk. vervolg op pagina 3 Naast de gebruikelijke agendapunten zoals opening, trekking, stemmingsnummer, enz. werden er tijdens deze vergadering 14 agendapunten afgehandeld. Zoals verwacht leverde het voorstel van Burgemeester en wethouders tot vaststelling van het bestemmingsplan ’Kom Moergestel I’ de meeste discussie op. Dit plan heeft betrekking op percelen gele gen aan het Rootven, de Kerstraat, de Schoolstraat tot aan de Pastoor van Doorenstraat, de oostzijde van de Prinses Margrietstraat, de Raadhuisstraat, het St. Jansplein en en kele percelen aan de Scheerman en de Bosstraat. Tegen het ontwerp-plan werden 32 bezwaarschriften ingediend. In 19 gevallen kon door een soepele opstelling aan de bezwaren worden tegemoetgekomen. De ingediende bezwaarschriften van het bestuur van de R.K. Boerenbond en namens de gebr. Janssen Beheersmij B.V. waren alle raadsfrac ties aanleiding het woord hierover te vragen. De Boerenbond maakte bezwaar, omdat verdere uitbreiding hen onmogelijk werd gemaakt, ter wijl dit, om naar behoren te kunnen blijven functioneren, zeker in de toekomst nodig zou blijken te zijn. Namens de gebr. Janssen Beheersmij B.V. werd bezwaar gemaakt omdat de tuin behorende bij De Veerkes niet gebruikt zou mogen worden voor horecadoeleinden. Alle fracties spraken hun waardering uit voor het plan. Men was blij met de zorg voor het be houd van het dorpskarakter en in grote lijnen had het ieders instemming. Met betrekking tot de 2 hiervoor genoemde bezwaarschriften werd als volgt gereageerd. De V.V.D. pleitte ervoor dat de tuin van De Veerkes bestemd zou worden tot ’horeca’. Hier door zou voorkomen worden dat met 2 maten gemeten wordt. De Boerenbond werd door de V.V.D. nu reeds als een te forse belasting erva ren. Derhalve was verdere uitbreiding zeker uit gesloten. Gezocht diende te worden naar ande re oplossingen. De S.P.M. steunde het voorstel van de V.V.D. ten aanzien van De Veerkes. Ondanks dat hier over tussen gemeentebestuur, buurtbewoners en vorige eigenaar afspraken zijn gemaakt, wil ook de S.P.M. een gelijke behandeling voor alle ho recabedrijven. Ten aanzien van de Boerenbond stelde de S.P.M. voor dit onderdeel uit het plan te halen om in een later stadium dit afzonderlijk te be handelen. Vooraf zouden dan door een deskun dig onafhankelijk bureau een onderzoek moe ten worden verricht naar de haalbaarheid van de uitbreidingsplannen van de Boerenbond, waar bij met name aandacht besteed zou moeten wor den aan voorkomen c.q. tot een minumum be perken van overlast ten gevolge van geluid, stank, stof en zwaar verkeer. De P.G.B. kon zich verenigen met de voorstel len zoals deze door het college werden gedaan. Verwonderd was de P.G.B. over het standpunt van de V.V.D. ten aanzien van De Veerkes om dat destijds een hierover uitgebrachte notitie een algemene instemming kreeg en hierover toen ook toezeggingen zijn gedaan aan de Provincie. Het bezwaarschrift van de Boerenbond verraste de P.G.B., omdat destijds bij de onderhandelin- gen m.b.t. de winkel door de gemeente reeds duidelijk is gesteld dat verder uitbreiding niet meer mogelijk zou zijn. '.'E Wie de afgelopen week door de Schoolstraat richting Vinkenberg is gereden, zal ongetwijfeld ge zien hebben dat de gehele voorkant van de molen is weggehaald. Het afgelopen jaar is door de gemeenteraad besloten over te gaan tot restauratie van onze standerdmolen. De firma Coppens uit Bergharen, een van de nog overgebleven molenbouwers in Nederland, heeft de opdracht ge kregen de restauratie uit te voeren. Belangrijkste verschil van buitenaf zal zijn dat het vertrouwde visgraat-motief van de voorkant zal worden vervangen doorz.g. schaliën: eiken planken die hori zontaal over elkaar worden geplaatst. Het gehele karwei, waarbij tevens alle slechte delen bin nenin zullen worden vervangen, zal 2 maanden in beslag nemen. De offiële ingebruikname van de molen zal nog nader worden aangekondigd.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 1