I R TIEBOSCH a OZC ’57 ’Grijze Maskerade’ Vurhaai-nieuws ’Opgeblazen’ paddestoelen in bezoekerscentrum Oisterwijk Welke enthousiaste vrijwilligers willen... LOUIS v/d MEYDENBERG H.S.V. De Rietvoorn b I MECHANISATIE EN CONSTRUCTIE ƒ10,- ƒ20,— ƒ7,50 - OOK REPAREREN WIJ: stalinrichtingen, landbouwwerktuigen, etc. HET ADRES VOOR: voersilo's, vijzels, voerkettingen, brijbakken, drink- installaties, stalinrichtingen, zowel nieuwbouw als renovatie, hogedrukreinigers, stroomaggregaten, voerwagens, landbouwwerktuigen, etc. MESTSILO'S EN RANDAPPARATUUR, KRACHTVOERDOSEERCOMPUTERS. WISSELLIJST HOUTEN LIJST voor AANBIEDING LIJSTEN AANBIEDING ALBUMS ZELFKLEVEND FOTOALBUM van f 9,50 voor I o- Gilde St. Catharina weer vol op in de prijzen K 10 MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1986 PAGINA 11 10 f- nun ouwe miens? Ik ben bekaant zeuventig en p SS AANMELDINGSFORMULIER Naam: Adres: Stokske 9 5066 CC Moergestel Tel. 04243-1617 SST? Raadpleeg altijd eerst deze ka lender voor u data vaststelt van door uw vereniging te organise ren evenementen. De (volledi ge) kalender ligt ter inzage op het gemeentehuis en bij Ad Nouwens, Huysackerstraat 15. I met matglas, van f 13,30 voor ;e- s, et in formaat 30 x 40 e- 5 ie. sle d, d, dt PHOTO-ATELIER Rootven 26 - Moergestel - Tel. 1421 ït il 1- >s I- evenementen Tl’ moergestel I - pupillen honkbal jongens van 10-14 jaar, woensdag 17.30-19.00 uur; I - adspiranten honkbal van 14-16 jaar, woensdag 17.30-19.00 uur; I - junioren honkbal 16-18 jaar, donderdag 19.00-20.30 uur; - senioren honkbal 18 jaar en ouder, woensdag 19.00-20.30 uur. Tot ziens op het veld: honk-, soft- en peanutbal- kommissie Roef! van zijn vader aan alle kanten rammelt. Zoon Bob een tweede plaats met 11 stuks en 287 cm en vader Wim, even kijken, o ja een dertiende plaats met 4 stuks en 50 cm. Wat een afgang. Maar zoals zo vaak was ook dit keer het geluk met de doVerdiende Bob met vissen ereme taal, Wim ging via een loterij aan de haal met een prachtig bloemstuk van Bart Dobbelsteen, dat elke wedstrijd opnieuw een zeer gewaardeer de prijs blijkt te zijn. Laat ik echter niet te ver vooruitlopen en eerst de uitslag bekend maken. Herwi Smarius mocht zich met 23 stuks en 692 cm eerste noemen. Herwi, van harto proficiat. Het prachtige resul taat Het prachtige resultaat van Bob de Kruyf is reeds genomed en behoeft verder geen betoog. Derde J. van Velthuizen, met 10 stuks en 246 cm, voor hem een normale plaats, viede Bart Dobbelsteen met 11 stuks en 212 cm en vijfde J. Rokven met 5 stuks en 187 cm. In totaal werden, net als bij de Klaore beker, 117 stuks gevangen met een lengte van 2743 cm. Herwi Smarius noteerde de grootste vis met een brasem van 42 cm. Rest mij nog U mede te delen dat de wedstrijd om de Rietvoornbeker is verplaatst van 7 sep tember naar 5 oktober en de wedstrijd om de Reuselbeker van 28 september naar 12 oktober. Tot ziens dus op 5 oktober a.s. De Concourscommissie De herfst staat voor de deur. Wat past daar be ter bij dan een expositie van Arend Wemmenho- ve met fotowerk over paddestoelen? Deze wordt van 1 september tot en met 12 oktober in het be zoekerscentrum Oisterwijk van Natuurmonu menten gehouden. Al jaren geleden begon deze amateurfotograaf uit Hillegom, geïnspireerd door vormen en kleu ren, allerlei zaken uit natuur en landschap te fo tograferen. Het begon allemaal met bodempro fielen en andere met zijn werk bij de Landinrich- tingsdienst verband houdende onderwerpen. Momenteel richt Wemmenhove zich meer op het detail, zoals insecten, planten en zwammen (paddestoelen). De vaak subtiele schoonheid van deze onderwerpen blaast hij op door gebruik te maken van de macro-fototechniek. In het bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuur monumenten is nu een selectie gemaakt uit de macro-foto’s van allerlei zwammen. Korst- zwammen en paddestoelen gezien door het oog van de fotograaf en vastgelegd op de gevoelige plaat. Iedereen is welkom om dit prachtige werk in het bezoekerscentrum te zien. De openingstijden zijn van 1 september tot half september van woensdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Na half september is het centrum open op zaterdag en zondag, eveneens van 10.00 tot 17.00 uur. Groepen zijn na half september ook welkom, maar wel op afspraak. Het bezoekerscentrum ligt in de Oisterwijkse Bossen en Vennen ten zuiden van Oisterwijk, te genover café-restaurant Groot Speyck. Vanaf de rand van het bosgebied staat het bezoekerscen trum met wegwijzers aangegeven. Adres: Bezoekerscentrum Oisterwijk Van Tienhovenlaan 5 5062 SK Oisterwijk Tel. 04242-19209 u De Bergsche Maas Kunde gullie nie un bietje rekening houwen mè nun ouwe miens? Ik ben bekaant zeuventig en I moet nog hullemael naor de lest plaots. Des toch gin wérk. Deze kernachtige woorden werden uitgesporken door een der deelnemers aan het concours op de C.v. Oirschotbeker bij aankomst aan de Maas in Sprank Capelle op 16 augustus jl. Uiteraard had ik medelijden met hem, maar kon desondanks niets voor hem doen. Het lot had beslist en, aan zijn lopen te zien, met lood in zijn Algemeen De zwem- en waterpolo-trainingen zullen weer beginnen op maandag 1 september. De nieuwe tijden zijn als volgt: Maandag: 18.30- 19.00 uur startnummers jongere 19.00-19.30 uur startnummers oudere kondi- tietraining Woensdag: 18.00-18.45 uur rekreatief groep 1 18.45-19.30 uur rekreatief groep 2 19.30- 20.15 uur rekreatief groep 3 Bingo voor de kinderen a.s. Vrijdag vindt er voor de kinderen van on ze leden een ’bingo-avond’ plaats. We komen bij elkaar om 18.30 uur in De Bos fazant. Onze kinderen van 6 t/m 14 jaar zijn van harte welkom. Wel vertrouwen we erop dat de jongsten vergezeld zijn van een van de ouders (beide mag natuurlijk ook) om hen te helpen. De kinderen hadden dit bingo-avondje nog van ons tegoed voor hun goede werk bij het Palmpasen maken. We hopen er op dat het een gezellig avondje kie nen wordt voor de kinderen. Om 20.00 uur zal het afgelopen zijn. Brengen jullie wel iets mee om te schrijven? Samen met mij proberen te komen tot het opzet ten van een vrijwilligersgroep in Moergestel t.b.v. bejaarden, gehandicapten en mindervali- den. Ik stel me voor om in situaties waarin men sen tijdelijk of langdurig niet in staat zijn vol ledig zelfstandig te functioneren enige hand en spant werk te verrichten. Ik denk dan bijv, aan: een tuintje bijhouden, boodschappen doen, kleine klusjes in en om het huis enz. Wie zich aangetrokken voelt tot het opzetten en uit voeren van deze vrijwillige hulpverlening kan dagelijks kontakt met mij opnemen tussen: 17.30-19.00 uur, tel. 3779. Met vriendelijke groet Clemens Slieker, De Aan- stede 25. Op de Kringdag te Knegsel welke plaats vond op zondag 10 augustus heeft Gilde St. Catharina weer van zich laten horen. In het algemene klassement werd ’n 2e prijs be haald. Het Koningskruis werd wederom gewon nen door onze oud-Koning Cees Wolfs Jzn. Thans heeft Cees binnen vijf jaar tijd 4 Konings- kruizen en 1 Koningszilverschild gewonnen het geen uniek is in Gildekringen. Verder won in Knegsel nog het ’viertal’ Gust Creusen, Cees van Dijk, Cees Wolfs en Henk Bruurs ’n 3e prijs. De strijd om de ’Wissel-pyramide’ werd op za terdag 16 augustus afgerond bij St. Joris te Oostelbeers. Ieder jaar wordt er geschoten met 6, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 14 september Muziekfeesten t.g.v. 75-jarig jubileum van har monie Prinses Juliana. Zaterdag 13 september Regiodansen in Den Boogaard 20.30 uur. Zondag 21 september Groot touwtrektournooi K.P.J. Zondag 21 september Corpsconcours Jr. 10-12 uur Blekven, voor le den van de K.E.H.V. De Rietvoorn. Zaterdag 27 september Regiodansen in Den Boogaard 20.30 uur. Zondag 28 september Komtour Moergestel georganiseerd door Stich ting Wielerronde Moergestel. Dit is de titel van het Ouderen-Toneelfestival, dat door de Regionale Stichting Welzijn Oude ren onder auspiciën van het Brabants Centrum voor Amateurtoneel een Regio-Ouderentoneel- festival gaat organiseren op: woensdag 5 en donderdag 6 november a.s. Per dag zullen 5 groepen optreden, n.l: 5 november: Tilburg, Oirschot, Waalwijk, O.W.M., Beers en Oisterwijk. 6 november: Biezenmortel, Dongen, Hilvaren- beek, Berkel Enschot en Best. Op elk dezer dagen kunnen ongeveer 250 men sen komen kijken. De kosten per bezoekdag zijn 13,50 per persoon. In dit bedrag zijn begre pen: de entree, ’s morgens koffie/thee met Lin- dekoek, lunch (soep, broodjes, koffie/thee), ’s middags koffie/thee. Graag geven wij de ouderen uit onze regio de ge legenheid om een of beide festivaldagen te be zoeken. Wat moet U hiervoor doen?? Onderstaande strook invullen en inleveren bij Annie v.d. Meydenberg, Prinses Christinastraat 1. U betaald dan 13,50 en de rest wordt dan door ons geregeld. Doe dit dan wel vóór 10 september a.s. Houdt U wel rekening met het volgende: het is overigens niet mogelijk om na aanmelding en betaling entreegeld te restitueren. De ’GRIJZE MASKERADE’ wordt gehouden in de Kunstkring te Oisterwijk. Aanvangstijden zijn om 10.00 uur en sluiting om 17.30 uur. f- 20.15-20.45 uur waterpolo aspiranten ju nioren 20.45-21.30 uur waterpolo dames heren Donderdag: 18.30-19.00 uur startnummers jongere 19.00-19.30 uur startnummers jongere oudere Vrijdag: 18.30- 19.00 uur waterpolo aspiranten ju nioren 19.00-19.30 uur waterpolo alle poloërs 19.30- 20.00 uur waterpolo dames heren Zaterdag: 08.45-09.30 uur startnummers oudere kondi- tietraining Zondag: 08.45-09.15 uur zwemvaardigheid 1 09.15-09.45 uur zwemvaardigheid 3 09.45-10.30 uur zwemvaardigheid 2 kunst- zwemmen 10.30- 11.00 uur trimzwemmen. Opmerkingen: rekreatieven die nu in groep 1 zwemmen blijven in groep 1. Kinderen van groep 2 blijven ook in groep 2. Kinderen van groep 4 gaan allemaal naar groep 3. Groep 3 krijgt nog bericht of ze in groep 3 blijven, of dat ze naar groep 2 gaan. r drie Gilden t.w. St. Catharina Moergestel, St. Joris Moergestel en St. Joris uit Oostelbeers. Er hebben hier 56 schutters aan deelgenomen over drie wedstrijden. Vijf jaar achtereen wisten de schutters uit Oostelbeers deze ’Wissel-pyramide’ in de wacht te slepen. De schutters van St. Catharina vonden dit nu wel genoeg en lieten dit in 1986 niet meer toe. Met ’n royale voorsprong ging deze Trofee mee naar Moergestel waarvan de uitslag als volgt: St. Catharina Moergestel totaal 220 pnt. St. Joris Oostelbeers totaal 214 pnt. St. Joris Moergestel totaal 204 pnt. Dit punten-aantal wordt iedere keer behaald door de 5 beste schutters. De individuele winnaar over alle deelnemende schutters werd ook ’n schutter van St. Cathari na t.w. Henk Bruurs. Deze mocht de ’Wissel- schild’ welke destijds is geschonken door Adr. Rijnen van ’t Draaiboompje in ontvangst nemen terwijl hij nog ’n persoonlijke herrinnering uit gereikt kreeg door Hoofdman Piet v.d. Loo van St. Joris uit Oostelbeers. De uitslag van de eerste 15 schutters ia Is volgt: 1. Henk Bruurs St. Cath. Moergestel met totaal 45 pnt. 2. Gust Creusen St. Cath. Moergestel met tot. 44 pnt. 3. Frans Becx St. Cath. Moerg. met 42 pnt. 4. Peer Deenen St. Joris Oostelbeers 42 pnt. 5. Christ Hoeven St. Joris Moergestel 42 pnt. 6. Siem van Veen St. Joris O. Beers 41 pnt. 7. Sjaak Neggers St. Joris O. Beers 41 pnt. 8. Theo Persoons St. Cath. Moergestel 40 pnt. 9. Jan Vennix St. Joris O. Beers 40 pnt. 10. Cees van Dijk St. Caht. Moergestel 40 pnt. 11. Piet Mutsaers St. Joris Moergestel 40 pnt. 12. Wim v.d. Loo St. Joris O. Beers 40 pnt. 13. Brigitte v.d. Loo St. Joris O. Beers 40 pnt. 14. Piet v.d. Loo St. Joris O. Beers 39 pnt. 15. Jan Bruurs St. Cath. Moergestel 39 pnt. Verdere programma: - Zondag 7 sept. Vrijwillige schietwedstrijd te Netersel bij Gilde St. Brigida om vleesprijzen. Schietterrein aan de Latestraat. Inschrijving van 10.00 tot 15.00 uur. - Zaterdag 13 sept. Peperkoekverschieting 2e wedstrijd samen met St. Joris Diessen. Aan vang 18.30 uur. Schietterrein aan de Beerseweg te Diessen. - Zondag 14 sept. Vrijwillige schietwedstrijd te Diessen om vleesprijzen. Schietterrein aan de Beerseweg. Inschrijving van 10.00 tot 15.00 uur. Alle teams kunnen gerust de kleintjes meene men, want die kunnen de hele dag peanutballen, voor hun is een klein veldje uitgelegd. Anders dan vorige jaren, stellen we nu de teams die zich voor het toernooi opgegeven hebben in staat om trainings wedstrijden te spelen. Deze zijn op de zaterdagen 13, 20 en 27 september en beginnen om 17.00 uur. Materiaal is aanwezig evenals een wedstrijdleiding. De teams die dit willen moeten zich telefonisch opgeven bij Henk Rijnen (tel. 2538). Ook mensen die de rest van hun team niet mee krijgen kunnen bellen. Bij voldoende opgave I stellen we een team samen. Van Roef! uit zal er ook een team zijn (in ieder geval een tegenstan der). Op de eerste zaterdag 13 september wordt de rest besproken. Verder willen wij bij deze, al degenen die zin hebben om peanutbal of softball of honkbal als sport te gaan beoefenen uitnodigen om vrijblij vend naar de trainingen te komen en zelfs hier aan deel te nemen. Mocht het je zo bevallen dat je lid wil worden van ROEF! dan is er zo een plaats in een team voor je gevonden. De trainingsuren op het Roef! veld bij Audacia zijn tot oktober als volgt: - peanuts: jongens en meisjes van 6 tot 10 jaar, I zaterdag 9.30-11.00 uur; - pupillen softball meisjes van 10 tot 14 jaar, vrijdag 18.00-19.00 uur; - adspiranten softball van 14-16 jaar, vrijdag 18.00-19.00 uur; - senioren softball 2-18 jaar en ouder, vrijdag 19.00-20.30 uur; - senioren softball 1- vrijdag 18.30-20.00 uur; i- I beslist en, aan zijn lopen te zien, met lood in zijn ;1 schoenen ging hij op pad. Christ, let volgende keer bij het trekken van een lot beter op. Trou wens, wat was er eigenlijk loos Christ? Zo’n goede plaats en dan nog niets vangen. De stromachtige ontwikkeling op het gebied van de hengelsport heeft niet alleen wat betreft de hengels, bamboe stok naar carbon, maar ook wat betreft de vistuigen, veranderingen teweeg gebracht. De laatste kwam naast het vissen met de dobber ook het vissen met een zinktuig in op mars. De tijd staat niet stil en tijdens het vissen aan de Maas zag ik wederom een nieuwe metho de de kop opsteken. In plaats van met dobber of zinktuig te vissen, zag ik C.v.d. Aker pogingen ondernemen, de vissen aan zijn kop te spiesen. Helaas voor hem overigens zonder resultaat, want Kees was één van de twaalf die na 3 uur zonder buit huis waarts moesten. Tijdens deze wedstrijd werd een traditie uit vroe gere jaren weer tot leven geroepen. Gewapend met een fles Jonge Klaore en een emmer zure ha ring, zag men op zeker moment Fr. van Oirschot alle deelnemers afgaan om hen deze verkwik kende spijs en drank aan te bieden. Vermakelijke situaties ontstaan natuurlijk, wan neer personen, die dit niet verdragen, toch me nen te moeten meedoen. Onze voorzitter b.v. zag het na 1 borrel blijkbaar al niet meer zitten en gooide met een groots gebaar zijn hengel in het water. Ofschoon wij hem normaal door dik en dun volgen, ging dit spontane gebaar blijk baar toch iets te ver en werd het gelukkig niet door anderen overgenomen. Natuurlijk werd er ook gevist en werden weer eens opmerkelijke resultaten geboekt. Bekijken we de situatie nu eens bij Huize de Kruyf. Va der en Zoon. Vader de leraar (dat denkt hij ten minste) en zoon de gehoorzame?? leerling, die tijdens de wedstrijden laat zien, hoe de taktiek

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 11