tn I oc O Graadmeters voor de liefde, in r l ft f 3 U Li MRÜITERS J i 1 I H.< De Bei s LOU s.v.ROEF! Moergestel I Audacia-nieuws 25 jaar Pony-club ’De Vennenruiters’ L.R. F.E.V.LO.R. S.V.S.S. Audacia I VN-wandeling afd. korfbal Sukses voor P.H.V. ’De Veiligheid’ Roef! Familie-softball- toernooi Gebr. van Dijck Grond- en Wegenbouwbedrijf B.V. Loonbedrijf V.D. bIGGELAAR P.V. ’Over berg en dal’ A Wl me van HC voc i ZE FO ‘I Samen beginnen. Kiezen uit de mooiste ringen die je bij de juwelier kunt vinden: [AÏSl- RINGEN. "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1986 PAGINA 10 MOE Leiden, A.H. \0 Rootven47 Moergestel Tel. 04243 -1393 UW ADRES VOOR SCHOENREPARATIE EN CHEMISCH REINIGEN Asp. vrij Jun. B Sp Girls - Roef! vertrek 9.30 uur Jun. A Roef - Sp. Girls thuis 10.15 uur Sen. 2 Roef 2 - Bedako 2 thuis 9.45 uur Sen. 1 Volharding - Roef vertrek 9.45 uur 12-1 0-3 5-1 4-4 4-2 9-0 Verhuur van puin- en afvalcontainers Grondwerken voor partikulieren en bedrijven Verhuur van hydraulische kranen en graafmachines Vinkenberg 19a - Moergestel Telefoon: 04243-1395 van BIJ SLIJTERIJ Kerkstraat 4 - Moergestel Telefoon 1238 i-i 0-5 1- 3 2- 2 0-1 0-9 9-0 11-0 1-3 PHOT Rootv - •-‘2? I Kunde nun oi moet n gin wè Deze k I door e< I 9 V- o I in Spr; Uiterar desonc beslist i schoen keer bi I wens, goede De strc de hen hengel; wat be gebrac! de dob mars. I aan de de de 1 In plaa zag ik vissen overige van de waarts 1 Tijden* gere ja met eer I ring, za alle dei i kende Vermal neer pe nen te zag het en gooi het wat en dun baar tc door ai Natuur eens op we de s der en 1 minste) tijdens Op zaterdag 6 september viert de pony-club ’de Vennenruiters’ uit Oisterwijk haar 25-jarig be staan. Een lustrumviering dat niet onopgemerkt voorbij mag en zal gaan. Op zaterdag 6 september zal op gepaste wijze het 25-jarig bestaan worden gevierd. Het pro gramma voor deze feestelijke dag ziet er als volgt uit: 10.30 uur: Openlucht H.Mis op het sport complex, opgedragen door rector A.J. Merkx van de NKB. Na afloop wordt er een gezamelijke koffietafel genoten. 14.00 uur: een RODEO/WESTERN- SHOW, waaraan de ruitertjes zelf actief kunnen deelnemen. 19.00 uur: RECEPTIE. Het bestuur van de Vennenruiters recipieert voor genodigden en zusterverenigingen. Maar ook en vooral de oud- waar vele vennen dicht bij elkaar liggen. Het I wonder lijke is dat deze vennen lang niet allemaal I het zelfde zijn. Sommige vennen staan met el- I kaar in verbinding andere staan er helemaal los van. Let maar eens op het verschil in wa terstand. Zo zijn er voedselrijke en relatief voed- selarme vennen, vennen waar de wind vrij spel heeft en vennen die helemaal door bomen om sloten zijn, al deze verschillen hebben invloed op wat er groeit. Een wandeling door dit mooie na tuurgebied is beslist de moeite waard. Onze volgende wandelingen zijn op 5 oktober vanaf kasteel Nemelaer, 2 november vanaf ge bouw de huifkar en 7 december vanaf ’t Stoks- ke. Hierover volgen nog nadere publikaties. ook bij. Na rust ging Audacia met enigsinds winstvoordeel weer ten strijde op zoek naar een doelpunt. Men moest er toch nog 15 min. op wachten voordat een goed voorbereide aanval aan Henk Harding en Pedro op 't Hoog door P. J. van de Berg bekwaam werd ingekiept 0-1 Hierna viel de consentratie bij Audacia enig sinds weg en kan S.V.S.S. nog langszij komen, 1-1. Deze stand bleef onverandert. A.s. zondag tegen spoordonkse-Boys. Het tweede elftal moest kun eerste wedstrijd in de res. 3e klasse k.n.v.b. hun meerdere erkennen in Deurne. Het verloor nl. met 5-0. Sterkte mannen voor de ko mende wedstrijden. Op 7 september start het IVN-Oisterwijk weer met een serie zondagmiddagwandelingen. Onge- ver één maal per maand neemt een natuurgids u mee, om u te laten zien wat er buiten zoal ge beurt in de herfst, winter en in het voorjaar. De eerste wandeling op 7 september start bij het be zoekerscentrum, van Tienhovenlaan t.o. Groot Speyk. De tocht begint om 14.00 uur. De herfst heeft zich al aangekondigd, de eerste herfstbuien zijn gevallen, de eerste zomervogels zijn vertrokken en de meeste andere vogels laten zich niet zien omdat ze in de rui zijn en/of aan sterken en hun vetvoorraad opbouwen voor de grote trek naar het zuiden. Dat het vochtiger wordt vinden vooral de mossen en de paddestoe len erg fijn. Deze zijn dan ook in steeds grotere aantallen te zien. Vraag u gids ook eens enkele gallen te laten zien. Vooral de (inlandse) eik draagt er vele. De tocht zal gaan door het gebied van de Oisterwijkse vennen. Een uniek gebied In de maand augustus is onze vereniging 2 maal op concours geweest t.w. in Zeist (10 augustus) en in Goirle (24 augustus). De navolgende combinaties vielen op de betref fende concoursen in de prijzen. Zeist: Willie de Jong met Marko (Ml) 2e prijs; José Rijnen met Armano (L2) 2e prijs; Carolien van den Bosch met Ampère (LI) 5e prijs. Goirle: Dries Roefs met Patróne (Ml) 3e prijs; Leny Vermeer met Tosca (Ml) 4e prijs; Carolien van den Bosch met Ampère (LI) 4e prijs; Henk de Cort met Sacramento (LI) 4e prijs. Prijswinnaars, proficiat! Uitslagen zondag 31 augustus: SSS I - Audacia 1 Audacia 2 - Deurne 2 Audacia 3 - Voab 3 Willem II 5 - Audacia 4 Audacia 5 - Gudok 4 Gilze 5 - Audacia 6 Audacia 7 - SVG 7 Audacia 8 - WSJ 4 Gilze 7 - Audacia 9 Wedstrijdprogramma zondag 7 september: 14.30 uur Audacia 1 - Spoord. Boys 1 11.30 uur ESV 2 - Audacia 2 14.30 uur RKC 3 - Audacia 3 12.00 uur Audacia 4 - Velocitas 4 10.00 uur Nevelo 4 - Audacia 5 12.00 uur Audacia 6 - VCB 4 10.00 uur Sarto 12 - Audacia 7 10.00 uur Longa 8 - Audacia 8 10.00 uur Audacia 9 - Oisterwijk 4 Audacia pupillen Uitslagen pupillen zaterdag 30 augustus: Audacia Dl - Wilh. Boys 2 Audacia D2 - Wilh. Boys 3 Audacia El - Wilh. Boys 5 Audacia E2 - Wilh. Boys 6 Audacia Fl - Wilh. Boys F1 Audacia F2 - Wilh. Boys F2 Programma pupillen zaterdag 6 september: Audacia Dl - Sarto Dl aan vang 9.45 uur Taxandria D2 - Audacia D2 vertrek 9.15 uur Audacia El - SV. SSS 4 aanvang 11.00 uur EDN/SOS 2 - Audacia E2 vertrek 9.15 uur Audacia F1 - Spoord. boys F1 aanvang 12.00 u. Nemelar F1 - Audacia F2 vertrek 10.15 uur Programma junioren woensdag 3 september: Bekerwedstrijden SET 1 - Audacia 1 aanvang 18.30 uur, vertrek 17.45 uur Audacia 2 - Oirschot V4 aan vang 18.30 uur Audacia 4 - Nemelaer 5 aanvang 18.30 uur Programma junioren zaterdag 6 september: Zigo 1 - Audacia 1 aanv. 14.30 uur vertr. 13.30 Audacia 2 - RKTVV 5 aan vang 11.30 uur Audacia 3 vrij Audacia 4 - Voab 7 aanvang 13.00 uur Gudok 2 - Audacia 5 aanv. 13.30 vertr. 12.30 Audacia 6 - WDS 4 aan vang 13.30 uur Uitslag St. Quentin, 23-8-’86, afstand 232 km 1, 13, L. Heeffer; 2, 3,5,7, 10, 11, 12, H. Sche- pens; 4, 9, P. van Herck; 6, J. de Wit; 8. J. Oer- lemans. In samenspel Oisterwijk speelde L. Heeffer de le prijs. Bart Porficiat! A.s. donderdag inmanden voor Parkestone in Oisterwijk. Vrijdag inmanden Strombeek van 7 tot 8 uur. Nadat in de eerste bekerronde met 2-1 werd ge wonnen van Alkerk, en dus bekert Audcia ver der, stond nu de competite voor de deur. Auda cia moest op bezoek bij S.V.S.S. uit Udenhout. Voor rust gingen beiden partijen evenwichtig op, hier en daar kansjes maar daar bleef het dan Inmiddels al weer een maandje geleden maar toch nieuws dat het vermelden waard is van P.H.V. ’De Veiligheid’, Moergestels kleinste vereniging waarvan de leden zich wekelijks drie maal in de donkere bossen rondom ”t Stokske’ terugtrekken om daar trouwe viervoeters de fij ne kneepjes van het politiehonden-vak bij te brengen. En zoals blijkt, met succes. Op dinsdag 22 juli jl. behaalde Wim van Kerkoerle op de zomer- keuring van de K.N.P.V. te Heeswijk-Dinther het certificaat Politiehond (met lof) met de Me- chelse herder Bruno. Wim werd die dag wel zeer nauwlettend in de gaten gehouden door de eige naar van Bruno, dhr. Koos Mul uit Oisterwijk (65) die na wat meningsverschillen met zijn hond besloot het karwei over te dragen aan Wim van Kerkoerle die de hond verder africhtte. Het is voor hett derde achtereenvolgende jaar dat Wim met succes een hond ter keuring brengt, iets wat in de honden-dressuur beslist niet de gewoonste zaak van de wereld is. Een volledige africhting vergt veelal twee tot drie jaar en vaak is er de te leurstelling dat Oscar of Floortje na een of twee jaar niet blijkt te voldoen aan de zware eisen die aan een politiehond worden gesteld. Een lid van de K.N.P.V. dat eens per drie jaar een hond volledig africht geldt dan ook als een zeer gelukkig honden-geleider. Bruno zet zijn carrière voort bij de Almelose Po litie en Wim is intussen al weer op zoek naar een geschikte andere hond. Diegenen die belangstelling hebben voor het af richten van politiehonden als vrijetijdsbesteding zijn van harte welkom op het terrein bij ”t Stokske’. De vereniging staat altijd open voor nieuwe leden die niets meer mee hoeven te bren gen dan een hond (herder, bouvier), hart voor het hondensport-gebeuren en een goed humeur. Op zondag zijn we vanaf 8.30 uur, op dinsdag en donderdagavond vanaf 18.00 uur aanwezig. Alle te; men, w voor hi Anders die zich staat o zijn op beginm evenals willen r Rijnen Ook m> krijgen stellen ook eer der). O de rest Verder hebben sport te vend n; aan dee je lid w plaats i De trail zijn tot - peanu zaterda - pupil! vrijdag - adspi 18.00-1 - senioi 19.00-2 - senioi - pupil woensc - adspir 17.30-1 - junk 19.00-2 - senior 19.00-2 Tot ziei kommi leden zijn van harte welkom op deze receptie. Doordat de vereniging niet beschikt over actuele adressen worden zij op deze wijze uitgenodigd, zowel voor de receptie als voor de feestavond, welke aansluitend hierop vanaf 20.30 uur wordt gehouden. Zowel de receptie als de feestavond wordt ge houden in het clubhuis van de Vennenruiters, welke voor deze gelegenheid wordt vergroot met een feesttent. De feestavond zal muzikaal wor den opgeluisterd door het entertainment duo ’Dwarrel’. In september zal alléén voor de ruitertjes een af zonderlijk feest worden gegeven. Ter afsluiting van de festiviteiten rondom de vie ring van het 25-jarig jubileum zal op zondag 5 oktober een dubbel rayonconcours worden ge organiseerd, waaraan 8 verenigingen uit de re gio deelnemen met in totaal ca. 200 pony’s. Zondag 5 oktober organiseert ROEF! weer het traditionele familie-softball-toernooi. Op deze dag zullen een stuk of tien teams, al of niet be staande uit familie en aanhang, weer een balletje vangen, gooien en misschien slaan. We spelen zoals gezegd het spel softball. Dit lijkt zeer veel op het honkbal wat we deze zomer zo veel hebben kunnen zien op de televisie, i.v.m. de wereldkampioenschappen. Softball wordt op een kleiner veld gespeeld, de afstanden tussen de honken zijn daarom korter. De bal is groter dan een honkbal en de wer- per/ster - dit is de persoon, die de bal naar de achtervanger gooit en waarop een slag- man/Vrouw dan kan slaan - gooit de bal onder hands aan. Verder zijn er nog enkele kleine ver schillen, maar in hoofdzaak is het verder hetzelf de als honkbal. Het voert te ver om hier de spel regels uit te leggen, dat doen we wel op het veld als het nodig mocht blijken. Andere jaren was er een grote opkomst, en die verwachten we dit jaar ook weer. Wat moet je doen om met je team op die dag te softballen. Welnu: lever voor 17 september een briefje in, waarop staat met welk team je deelneemt en wie de aanvoerder is van ’t team (naam, adres, te lefoon). Dit briefje inleveren bij: - Henk Rijnen, Oisterwijkseweg 76 of - Nel de Rijck, Past. Jansenstraat 17

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 10