H&’ A Fietsaccessoires in trek Dubbele lichtleiding geeft meer veiligheid Fietsvakanties buitenland DOKUMENTATIE FIETSVAKANTIES Fietsvakanties Nederland .tl" ÜF O .ft', Gespecialiseerde organisaties Fietsvervoer per auto Buitenland: gevarieerd aanbod Alle informatie over fietstochten in Nederland Nederland Naar welke landen ”Doe’’-vakanties, met de mogelijkheid om paard te rijden, te surfen, zeilen, kanoën, fietsen enz.,komen steeds meer in de belangstelling. In dit verband neemt ook de vraag naar fietsvakanties in binnen- en buitenland toe. ''MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1986 -6 PAGINA 7 W' i S M FIETSVAKANTIES IN DE LIFT Het buitenlandse aanbod wordt vooral verzorgd door in fiets vakanties gespecialiseerde reisor ganisaties en - voor een kleiner gedeelte - door een aantal algeme ne reisorganisaties. Voor vakantiegangers die met de auto gaan en hun fiets willen mee nemen zijn er verschillende moge lijkheden. Er is een toenemende belangstelling voor fiets-accessoires. Deze wordt in verband gebracht met de nog steeds groter wordende betekenis van de fiets in de recreatie. Een aantal nieuwe extra’s zijn de volgende: Het aanbod van fietsvakantierei- zen naar het buitenland speelt in op de vraag en vertoont een grote variatie in arrangementen. Al les is mogelijk: er zijn fietsarrangemen- ten naar vele landen (tot in China toe); reizen kan per fietstrein, - bus, vliegtuig of boot, al of niet gekoppeld aan een verblijf in ho tel, huisje of camping. Men kan zijn eigen fiets meenemen of ter plaatse een fiets ter beschikking krijgen. Er zijn recreatieve arran gementen, ook voor families met kinderen, en meer prestatiege richte programma’s. Organisaties o.a.: Fietsvakantiewinkel NJHC ANWB Provinciale VW s Voor informatie over fietsvakanties in binnen- en buitenland kan men terecht bij de betreffende reisorganisaties en -instellingen. Gedrukt materiaal, zoals (binnen- en buitenlandse) fietsroutes, routekaarten, boekjes, programma's e.d. is verkrijgbaar bij o.a.: ANWB 070-264426, Fietsvakantiewinkel 03480-21844, ENFB 03480-16250, stichting: fiets! 020-440944, kaartenwinkels o.a.: Olivier van Noort 010-131589, Pied a Terre 020-274455, Stap voor Stap 080-234957. Alleen voor Nederland bij o.a.: VW’s, NRTU 08385-21421, KNWU 03480-11544. Alarm tegen fietsdieven Dit is een gemakkelijk achter de reflector te monteren alarminstal latie van Gazelle. Als de eigenaar zijn fiets met een sleuteltje op scherp heeft gesteld, gaat een alarm-toon bij gemorrel aan de fiets. Kettingscherm voor derailleurs Ter bescherming van de kleren tegen vuil en vet worden bij fietsen die met een derailleur zijn uitgerust, is er nu een op maat te knip pen aluminium derailleur beschermrand in de handel. Te koop bij de fietsenvakman. Routerol èn -plank Er zijn voor het raadplegen van een routekaart twee handige hulp middelen in de handel: de routeplank en de routerol. Zij worden op het fietsstuur bevestigd. Beide systemen hebben echter voor- en nadelen. Er is nu een nieuw produkt waarbij men door een paar eenvoudige handgrepen van de kaart een rol (en omgekeerd) kan maken. Het produkt is voor nog geen twintig gulden te koop in de fietsen- handel. Fietstas-regenhoezen Er zijn onlangs in drie maten regenhoezen voor fietstassen in de handel gebracht. Zij zijn gemaakt van lichtgewicht nylon en voor zien van een waterdichte coating. De hoezen zijn gemakkelijk en klein opvouwbaar en kunnen met een simpele handbeweging over de tassen worden getrokken. Vraag informatie hierover bij de fiets- handelaar. Polsslagmeter/stopwatch Voor trimmers is er nu een polsslagmeter in de vorm van een horloge op de markt. Behalve het registreren van de polsslag heeft de meter ook een funktie van stopwatch/tijdklok met tussenstop mogelijkheden. Kinderzitje voor sportfietsen Veel kinderzitjes zijn niet of minder geschikt om op sport- en racefietsen te worden gebruikt. Er is nu een type in de handel gebracht dat speciaal voor dit soort fietsen is gemaakt. Het gaat om een voorzitje voor racestuurfietsen en fietsen met korte stuur- pennen. Het past bovendien ook op een normaal recht stuur. Revolutionair smeermiddel Specialisten van Gazelle en Frisol Oils te Dordrecht hebben een nieuw smeerprodukt met een sterk zelfsmerende werking, goede anti-roest werking en een groot doordringingsvermogen ontwik keld. Proeven hebben uitgewezen dat bij één smeerbeurt de bewe gende delen van de fiets 1.600 km soepel en geruisloos blijven werken. Stuur-fototas De Quorum 525 is een nieuw type, van nylon gemaakte, stuurtas voor foto- en filmapparatuur. De tas is aan de binnenzijde schok- absorberend afgewerkt. De compartimenten ervan zijn met klitte- band verstelbaar. Er is voldoende ruimte voor filmrolletjes, objec tieven, zonnekap enz. Ook te gebruiken als draagtas. Sportmonnee Er is voor nog geen negen gulden een handige waterproof porte- monnaie voor fietsers verkrijgbaar, ’’sportmonnee” genoemd, voorzien van sleutelring en koord om aan de hals te dragen. De sportmonnee heeft vakken voor papiergeld, credit-cards, reispa- pieren en een ritsvak voor klein geld. Sindbad Tours SKR Vinëa* Vrij Uit - Interbus* Fietsen mee per fietsbus Fietsen mee per fietsbus of -trein. De programma’s van een aantal van bovenstaande organisaties zijn tevens te verkrijgen bij de ANVR ’’Goeie reis” reisbureaus. De Nederlandse Rijwiel Toer Unie is een bij de Nederlandse Sport Fe deratie aangesloten recreatieve sportbond. De NRTU geeft ieder jaar omstreeks januari/februari een fietsevenementenprogramma uit vein 6.800 fietstochten die van maart t/m oktober in Neder land door verenigingen, VW’s enz. worden georganiseerd. Het fietsevenementenprogramma is verkrijgbaar bij het bonds- bureau van de NRTU (tel. 08385 - 21421) en bij de ANWB. 03480-21844 020-264433 070-264426 *s. S *A':' Ook in Nederland zijn er vele mo gelijkheden. Niet alleen is het aan bod in fietsvakanties en -arrange menten in Nederland groot, maar er zijn ook vele georganiseerde weekend-toer programma’s en dagfietstochten over kleinere en grotere afstanden. Deze laatste worden vnl. georganiseerd door lokale en streek-VW’s en de fiets clubs, soms in samenwerking met een rijwielfabrikant zoals Gazelle. Daarnaast zijn er - voor wie zelf zijn fietstocht wil organiseren - al lerhande fietsroutes beschikbaar o.a. bij de ANWB, de VW’s, de Ne derlandse Spoorwegen en de stichting: fiets! Georganiseerde fietsvakantie- reizen zijn er naar (in alfabeti sche volgorde): Canada, Chi na, Duitsland, Denemarken, Egypte, Engeland, Finland, Frankrijk, Griekenland, Hon garije, Ierland, Israël, Italië, Japan, Joegoslavië, Marokko, Nieuw Zeeland, Noorwegen, Oostenrijk, Polen, Portugal, Spanje, Tsjechoslowakije, de Verenigde Staten, Ijsland, Zweden en Zwitserland. leder jaar zijn er ontwikkelingen te melden op fietsgebied en wat daarmee Dakrek samenhangt. Dit betreft niet alleen nieuwe modellen en onderdelen van fiet- Er zijn verschillende soorten dak- sen, maar ook ontwikkelingen op het gebied van fiets- en racekleding, acces- rekken in de handel. Hierbij staan soires, verlichting en - veelal samenhangend met het laatste - veiligheidsvoor- de fietsen veilig en vast op het dak. zieningen. Nadelen zijn het boven de macht Een goede, betrouwbare verlichting is van levensbelang, want in het donker tillen van de fietsen bij het opia- rijden met een haperende verlichting is levensgevaarlijk. Daarom hebben veel den en de windvang. koplampen en achterlichten een spiegelreflector en een ingebouwd reserve- lampje en zijn achterlichten vaak voorzien van breedtestraling en bumper- stangbescherming. Op Gazelle fietsen is, naast alle bovengenoemde veilig- Trekhaakdragers heidsvoorzieningen op het gebied van verlichting, bovendien een twee-aderi- Voor auto’s die zijn uitgerust met ge lichtleiding naar het achterlicht gemonteerd. een trekhaak zijn er speciale fiets- Hierdoor blijft het achterlicht, ook bij een haperende ”massa”-verbinding, dragers ontwikkeld. Nadeel is dat altijd branden. Vooruitlopend op de wettelijke verplichting tot zij-reflectie die niet iedere auto van een trekhaak Per 1-1-1987 van kracht wordt, worden ook op veel modellen al reflecterende is voorzien. banden of velgen gemonteerd. Organisaties o.a.: Cycletours* 020-274098 Fietsvakantiewinkel** 03480-21844 France Individuelle** 02244-1656 of 020-268898 Studenten Reis Club** 050-120100 K-Tours 020-246191 My Way 010-4331666 NJHC 020-264433 Norske Turist Service 020-106405 NRV-Holiday 070-469566 OAD-fietsbusreizen* 05483-77243 RTC-Reizen (ANWB)* 070-264426 040-111444 030-3152 05154-9714 02968-1300

Weekblad Moergestels Nieuws | 1986 | | pagina 7